Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Különbség a síoktatók között

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2041 élménybeszámolót írt
2041
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Különbség a síoktatók között
2020.01.14. 20:07
Ugyan nem vagyok síoktató (próbálkoztam, az elméleti vizsgáim megvoltak a TF-en, de Ozsi és Tetta, no meg Béki Piroska (nálam kb. 20 évvel fiatalabb vizsgáztatókként) bebizonyították a gyakorlati vizsgán, hogy még síelni sem tudok, nemhogy oktatni !:: (ugyan 30 valahány síversenyen nyert érmem és 8 kupám van - ennyi közöm azért van a síeléshez, igaz, aki versenyezni tud, nem feltétlenül lesz jó oktató, edző - más sportágakra is igaz!), de azért kb. 40 emberkét tanítottam meg (köztük 50 év felettieket) nulláról (azaz még korcsolyázni, vagy biciklizni sem tudtak), további 70-80-nak segítettem megszeretni a síelést.
Szóval: én pl. először "esni" tanítottam meg a tanítványaimat. (Na ez nem fér bele a mai hivatalos síoktatói tematikába! Állítólag a jó oktató kezei alatt nem eshet el a tanítvány - pedig dehogynem.) Aztán lécen maradni és megállni! bármilyen körülmények között. Megmutatni kell, helyette nem tudok síelni, de elemezni a rossz mozdulatot és újra bemutatva a rosszat és a jót - már működni fog. Aki 2-3 óra után nem érez rá az alapmozgásra, az tényleg nagyon rossz "oktatót" fogott ki - vagy más, pld. mozgáskoordinációs gondja lehet. WFeri
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.