Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2041 élménybeszámolót írt
2041
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2023.11.12. 15:57
Na jó! Muszály hozzászólnom, mint Ozsiék által megbuktatott síoktató. 10 éves koromtól autodidakta módon kísérleteztem a síeléssel. A Mecsekben néhány középiskolai versenyen érmeket szereztem. Eltűntem moszkvai diáknak, de ott is megtaláltam a sízési lehetőséget, kaptam is néhány jó tanácsot a gyalog felmászott magasság nem lesiklási módon történő kihasználására. Majd már moszkvai "féldiplomáciai" szolgálatom idején meglátogattam öcsémet Bukarestben (ő ott volt magyar ösztöndíjas diák), ahol is Sinaian találkoztam életem első felvonójával - semmi gondot nem okozott.
Amiért hozzászólok: a síelés egy életérzés, ritmus, élvezet - amíg nem csináltok "tudományt" belőle. Lehet alapfokon technikát tanítani - a legnagyobb probléma, hogy nem tudsz a tanítványod helyett síelni, legfeljebb mintát bemutatni. Az összes többi magyarázattól csak hülyét kap a szegény tanítvány! Én eddig kb 70 emberkét vezettem rá a síelés megkedvelésére (nem tanítottam meg őket sem rövid, sem hosszú lendületre, sem alacsony, sem magas tehermentesítésre, csak a biztonságos lécvezetésre - aminek egyik alapja a hóeke - megjegyzem: nejem azóta sem tud hóekézni, nem áll rá a lába!). Szóval elméletből nem lehet megtanulni azt a mozgáskultúrát, ami a síelés élvezetét adja. WFeri
Előzmény: (endre77 219118)
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.