Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

2009-es újdonságok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: 2009-es újdonságok
2008.02.01. 10:51
A munkahelyem jóvoltóból idén már tesztelhetem a jövő évi léceket. Ez valamilyen szinten jól is esik, meg munka is. Meg szégyenlem is magam az osztrák kollegák előtt. Azért furcsa olyanok mellett teszteni, akik junior versenyzők voltak, bár legtöbbjük csak az osztrák bajnokságig jutott, de állítom bármelyik magyar síversneyzőt kenterbe vágnák és tulajdonképpen csak sportbolti eladók... na szóval, talán másokat is érdekel mire lehet számítani jövő évben.

Az első teszt tegnap volt a Stuhlecken, a Nordica és a Blizzard hozta el a jövő évi léceit. Amit tudni lehet, a Nordica megvette a Blizzardot és ugy néz ki, elkezdik kiemelni az utóbbi évek süllyedéséből. Bevallom a Blizzardot kicsit én is leírtam, de most meg kell hogy változtassam a véleményemet. Nagyon jó és jövőre nagyon szép színvilágú lécek lesznek. Ami különösen tetszett az új G-Force sorozat, ami tulajdonképpen a crosscarver széria új neve. Sajnos nem az összes léc volt ott, csak a topmodellek, de azok nagyon nagyon jók voltak. A G-Force tulajdonképpen a Head Supershape Magnumjára hajaz. Famagos, szendvicsléc, 72 milliméteres lécközép, ezért akár pályán kívül is megállja a helyét. Mindemelett agilis léc, rövid és hosszú ívekre egyarán és nagy sebességnél is eszméletlen stabil. A pálya jeges volt, de a léc mintha sinen ment volna...

A másik újdonság vagyis nem is annyira újdonsgág a Nordica Dobermann Spitfire. Az idei léccel is mentem decemberben, és nagyon jó volt, de az új... Rátett még egy lapáttal a Nordica kihozta a Spitfire Pro-t, amely annyiban fog különbözni a normál Spitfire-től, hogy a famag felett és alatt kapott egy titánerősítést és még keményebb. Mint a villám vonatsineken... A léc nagyon nagyon jó lett és legszivesebben elhoztam volna...

A Blizzard újdonága a Magnum. A topmodellnek 87 milliméter széles a közepe és hát bevallom fura volt vele menni. Kicsit más testrtás kell hozzá és nagyon megy.. Sajnos nem egy fordulékony léc, inkább azoknak való, akik nagyon gyorsan szeretnek száguldozni. Mindenesetre érdekes! Mélyhavazásra biztos kiváló, bár ahhoz én nem értek...

A következő teszt február 18-án Semmeringen lesz, ahova a Salomon hozza a jövő évi léceit.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.