Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek
2008.02.20. 20:52

Üdv, Miki82! Szerintem a Király-hegyre ne nagyon menjél, mert nincs sok értelme. Mi tegnap voltunk. Kb. 20 métert tettünk meg, de aztán láttuk, hogy onnantól kezdve, ahol az erdei út indul Sumiac felett, szinte teljesen elolvadt a hó az alsó részeken. A kövek között lehetett volna felbaktatni. Ezt inkább kihagytuk. Átmentünk a Chopok alá és érdekes módon Trangoskától felfelé rengeteg havat találtunk, miközben csak néhány száz méterrel lejebb (!) a völgyben még barnálottak a hegyoldalak. Nem tudom, hogy általában igaz-e, de úgy tűnik, hogy a Chopok körül a legtöbb a hó a környéken, és erről most személyesen is meggyőződtünk. Sajátos mikroklímája lehet a Gyömbérnek. Ha valahova érdemes kimenni, akkor szerintem oda, gyanítom, hogy az összes többi helyet kihúzhatjuk a környéken. (A Magas-Tátrát mondjuk nem tudom, de az már úgyis messze van.) Az útról letérve kedden még szűzhavas helyeket találtunk, bár igaz, porhó helyett keményebb hóval, ami azért néha ellepte a léceket. Ez a meleg, ami most igérkezik, viszont lehet, hogy rendesen betesz a hó minőségének...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.