Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszenvedély

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síszenvedély
2008.11.02. 21:51
Ez olyan mint a cigaretta függőség.Azért írom ezt mer 4 éve nem dohányzok és az árát a síelésre fordítom.Ha bele gondolok hogy napi 500 Ft a cigire az évente 180 000 durván és csak 4 éve jöttem erre rá.Gyerek korom óta síelek mióta az eszemet tudom 59 ben születtem, csak a síelés érdekelt,persze ha nem volt hó de volt jég akkor meg a korizás.Sieltem én már sárban úgy hogy vizel locsoltam a dombot az udvarunkban, falevelet hordtam rá hátha jobban csúszik. Apám össze is vágta tűzifának a lécemet.De valahonnét mindig koldultam egyet mert sí nélkül nem tudok élni most is van a pincében 4 pár, nem szoktam eldobni vagy eladni valakinek mindig jól jön szűköseb napokon.Gyerek koromban én tapostam a sípályát a nagyoknak csak valaki jöjjön csúszni,hogy ne legyek egyedül.18 éves koromban vettem életem első saját lécét akkor is állt a buli apámmal hogy ilyen szar hülyeségre költöm a pénzt kemény 5000 Ft ba került és már műanyag talpa volt,ment mint a meszes.Ja és nem olyat vehettem amilyet akartam hanem amilyen éppen volt Pécsen a sport boltban,a daliás 165 cm hez 195 cm lécet.még mindig megvan a PAMPOROVÓ. Waxot hozzá NDK ból szereztem be még indig van belőle mutatóba.Három éve járunk igazi sípályákra .A feleségemet is megfertőztem 42 évesen tanult meg. Idén Kreischberg ben már simán lejött a piros pályákon.Köszönhető POWE jó tanácsainak amit Unterberg ben adott.Ja még a kereszt fiam is megfertőződött Ő is jön már velünk ha bírjuk anyagiakkal. Lesem minden novembertő laz eget és az internetet, hogy mikor esik már a hó. A mai napig kitaposom a pályát a házunk alatt mert sajna a közelünkben nincs felvonó,de már használható pálya sem.
Nem érdekel ki mit mond szeretem a havat a telet és a hegyeket. Egy egy hóesésben kimegyek még éjjel is sétálok a friss hóban.
Hát nem tudom mi ez ha nem síszenvedély? De szerencsémre rátaláltam a hozzám hasonló síelést imádókra és ezt nembánom.
Röviden ennyi az én történetem.

Üdv: szala Jó havat széles pályákat.

Ui: Legyen már Hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

Valami készülődik már messze Észak keleten:
http://www2.wetter3.de/Animation_12_UTC/168_35.gif
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.