Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszenvedély

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síszenvedély
2008.11.03. 09:52
Nálam 1,5 évesen kezdődött. Családom is megszállott síelő família. Nagyanyám 78 évesen még síelt, bőrbakancsba, faléccel a Normafánál. Családdal minden télen a Tátrában síeltünk. Nem tudom, hogy a síelés vagy a körítés tetszett akkoriban. Mert nagyon élveztem, hogy szüleim velünk foglalkoznak, találkozhatok az unokatesókkal, barátokkal. Létezik Bystrán, egy ma divatossá vált un. üdülőfalú, faházakkal. A hetvenes, nyolcvanas években nagyon kevés hasonló üdülőfalú működött. Csak protekcióval lehetett szállást foglalni, azt is évekkel előre. Szóval a kandalló, a pályaszállás, a bandázás ez mind a "síelésnek" nevezett kikapcsolódás része volt, ami alapvetően meghatározta az életfelfogásomat. Középiskolás koromban, már komolyan foglalkoztatott a technikai rész. Természetesen az OSC edzésein 77-től ott voltunk a húgaimmal és szüleimmel minden hétvégét a Normafán. Fantasztikus idők voltak ezek. Olyan mennyiségű tömeg sportolt akkoriban a Normafánál, hogy az mai szemmel felfoghatatlan. A technikát Zulajtól, Majtényi Zsombortól(+), Guszti bácsitól sajátítottam el. Suli után mindennap mentem síelni, barátaimmal. Akkoriban volt még felvonó, világítás. Apám munka után a nagybátyáimmal jött utánunk, esti síelésre. Tízig volt világítás, utolsóként mentünk haza éjfél körül. Középiskolában több osztálytársamat fertőztem meg a síelés szenvedélyével. Természetesen technikámat a versenypályán is próbára tettem. Egyetem alatt 80-es évek végén és utána is minden szabadidőmet a sípályákon töltöttem. A fizetésem nagy része is erre ment el. Hétvégente Szlovákia, évi 2-3 alkalommal Franciaország, Ausztria. Nyáron a síeléshez hasonló élményt nyújtó szörf és vitorlázás is az életem része lett. Természetesen már az első autóválasztásnál is fontos szempont lett, hogy utazóautó legyen és "tudjon felmenni" a hegyre. Nálam nem volt szempont, hogy tudjon síelni a párom, de aki nem akart megtanulni az lemorzsolódott. Három lányom született. Azt nem kell mondanom, hogy hétvégente megint fent vagyunk az edzéseken. A nagylányom technikailag ott tart 10 évesen ahol én 20 évesen. Magyar Bajnok lett. Szóval ez nálam életforma. Most én szervezem a "kandallós, családi síeléseket" nagyszülőkkel, unokatesókkal. Remélem lányaim, folytatják a hagyományt....

A legőrültebbek azok a magyar családok akik versenyeztetik a gyereküket. :))
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.