Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Selce - Cachovo
síterep infó oldal
ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
dodi
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2015.02.01. 14:12
A tegnapi napon megjártuk ezt a sípályát. Eredetileg Králikybe indultunk de amikor odaértünk kiderült áramszünet miatt nem működött a pálya.

Az útbaigazító ember elmondta, hogy Donovaly is áramszünettel küszködik. Némi érdeklődés után ajánlották ezt a pályát. Besztercebányától pár kilométer, teljesen jól járható út, gyönyörű környezet és olcsó árak. Mi 3 órás jegyet vettünk ami 12 euró volt. Sorban állás szinte semmi, széles jól kezelt pálya. A felső rész teljesen kék, kellemesen és könnyen sielhető.

Az alsó rész az már erős piros de nem volt veszélyes, habár ez köszönhető volt az előző napi nagy havazásnak is szerintem. Kezdőknek és gyerekeknek tanulópálya is van megfizethető áron. A büfé sem drága. Hangulatos jó kis hely valószinűleg még meglátogatjuk.
BáTaBá
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2009.01.25. 09:09
2008 jan. 10-én és 18-án hétvégén voltunk. Selce-Cachovon.
Nagyon jól éreztük magunkat. Sorbaállás, tömeg nincs v. max. 30másodperc. Mind a 3 felvonó + a bébi működött.
A pálya alját inkább pirosnak mondanám, de a fenti rész lankásabb. A fenti lankásabb részhez is és az alsó meredekhez is van külön felvonó + egyben az egészhez.
Lehet kapni 5 órás jegyet is 14Eu ért a senior 10Eu (14 évesig). Ehhez hozzájön az 5Eu csipes jegy, de természetesen a végén ez visszaváltható.

A kiszolgálás igazán figyelmes. Büfés néni valamicskét beszél Magyarul és nagyon kedves. Forraltbor finom és 3x3dl nincs 3Eu (vagy kb. annyi). Minden tiszta, wc stb. és a büfében nincs cigarettafüst!
Az egész kis "zsákutca üdülőtelep" igazán stílusos, szép és családias.

Pálya nekem megfelelően volt kezelve, bár 18-án hajnalban esett rá 10 cm friss hó, amitől elég fárasztó volt a sízés. De úgy gondolom ez is hozzá tartozik a sporthoz. Az 5 órás jeggyel én rendesen elfáradtam.

Szerintem egy jó kompromisszum egy olyan családnak ahol különböző a tudásszint. Persze csak, ha apuka nem műlesikló.
Treziii
10 élménybeszámolót írt
10
15 éve tag
2009.01.08. 22:37
Szerintem a haladóknak túl egyszerű pálya. Tanulni viszont jó, itt tanultam boardozni ( első randi a csákányossal :DDD ). A pálya feslő része lankásabb, az alsó meredekebb, csak rövid :(
Felvonók közül úgy olvasom az oldalukon, hogy csak az egyik csákányos megy :/
hurrá
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.08. 21:53
Treziii!
Négyen mennénk. Egy csont kezdő, egy kezdő és két haladó. Szerintetek a haladóknak azért élvezhető a pálya, vagy nagyon lankás? Köszi
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.01.07. 11:52
Így már jobb.
Talán ki is próbáljuk a családdal.
Treziii
10 élménybeszámolót írt
10
15 éve tag
2009.01.07. 11:35
Januárban voltam 1 hétig itt. korrekt személyzet, a pénztáros beszél magyarul. Volt olyan nap, hogy ketten csúszkáltunk a pályán :) szóval tömeg sincs. Ha jól emlékszek csüt. pént. szo. van esti sízésre is lehetőség.
A pálya:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2009.01.07. 09:48
A kisebb szlovák terepek topikban vetődött fel Selce neve.

A honlapjukon nincs magyar nyelvű leírás, de nálunk megtaláljátok:
https://sielok.hu/siterep/selce/

Voltam itt ősszel egy bejáráson is nagyon tetszett a hely, Besztercebányához nagyon közel van (5 km) egy eldugott kis völgyben, ahol meglepően szép házak és környezet fogadott. Itt ér véget az út, tehát a nyugalom biztosított! A Cachovo panzió nagyon hangulatos és közvetlen pályaszállás. Kezdőknek, síelni tanuló kisgyerekes családoknak szerintem ideális hely. Kivilágított pálya is van.

Budapettől 190 km - kb. 3 órás út. Útvonalterv:
https://sielok.hu/terkepek/utvonal/siterep/selce/

Ha valaki járt síelt itt, beszámolhatna róla.
Töltök fel pár képet, ezek 2008 novemberben készültek.
Selce002.JPG
Selce004.JPG
Selce006.JPG
Selce010.JPG
Selce014.JPG
Selce023.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.