Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Felvonók

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Felvonók
2009.09.08. 14:26
Sziasztok!

Mostanában 1-2 topicban (Semmering, Unterberg) felvetődött a csákányos kontra ülős téma, többnyire a csákányos melletti érveléssel, ami engem némiképp meglepett, bár az okfejtést megértettem.
Kíváncsi lennék, ki melyik típusú felvonót szereti, és miért.
Én egyértelműen az ülőset pártolom, annak is a buborékos fajtáját. Ez kényelmes, mert nem kell lecsatolni, cipelni a lécet, a bubi pedig véd a széltől.
Jó a kabinos is, mert gyors, de a le- és felcsatolás + léccipelés macerás. És nagy tömegben a lökdösődés sem kellemes...
A csákányos (és tárcsás) nem enged igazán pihenni, és gyakorta elég lassú is, ezért nálam ez az utolsó helyezett.
A lesiklások közötti pihenés szerintem nem csak kényelmi, hanem biztonsági kérdés is.
A csákányosok szelektáló hatásában nem hiszek, legalábbis ami a gyengébb síelők szűrését jelenti, és a tömegtaszító jellegéről sem vagyok meggyőződve. Tapasztalataim szerint, ahol csákányost ülőssel váltottak ki, csökkent a sorbanállás, a pályákon pedig eloszlik a nép.
Most ti jöttök...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.