Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mekkora HOKE-val síeljünk?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mekkora HOKE-val síeljünk?
2011.01.08. 21:53
Szia Áronka!

Ha így van, akkor még inkább igaz, hogy sokakat félrevezethet ez a fajta kérdezés/válaszadás. Úgyanis tagadhatatlan, hogy ezek versenyzői aspektusok.

SOMA írja:
„Nekem azt tanítják, hogy ha lehet ne legyen az ívbelső lábam előrébb a külső lábamhoz viszonyítva, azaz a csípőm külső felét nyomjam a belsőm sím csőre irányába.” (Ezt edző tanítja versenyzőnek, vagy tévedek?)

„Nézem most a versenyeket és ott is úgy látom, hogy azért a versenyzőknél is van bizonyos hoke.”

„Szőlős Peti ha egy két képet is beszúrna, azt megköszönném.” (A kérés a versenyszfárához lett intézve,)

Fentiek miatt gondoltam, hogy SOMA versenykörülményekre gondol. De, majd ő megmondja.

OZSI -val nekem is illik egyetérteni.

"Az én drága Kelen Ádám barátom azt szokta mondani, hogy vagy húzzam vissza a hegy sít vagy toljam előre a völgy sít, különben nem lesz ember belőlem."

Ezzel is kötelező egyetérteni.

Viszont te azt mondtad, "Mekkorával? Nullával." Gabóca is ilyesmit mond. Gondolom, nem ti találtátok ki.

Mindenesetre most, hogy már (úgy tűnik) nem a versenyzésre vonatkozik a kérdés, ha nem is teljeskörűen, de én is hozzáteszek valamit.

A jól síelő amatőrnek nem a tűzött pályában kiharcolandó tizedmásodpercek lefaragása, (és az ehhez szükséges néha igen kényelmetlen technikák alkalmazása), hanem a biztonságos, szép, kényelmes síeléshez vezető megoldások lehetnek az áhított céljai. Nem biztos, hogy mindenkinél, de feltételezem, hogy a többségnél így kellene lennie.

Ebből az aspektusból nézvén is a többféle lehet a hoké. Amit a szitu kíván. De, hogy konkrét legyek, a számomra legkedveltebb, (legenergiatakarékosabb) síelést az ellenforgatáshoz (a testforgatás egy fajtája) igazított hoké, és a hó felől "mért" egyforma terhelés jelenti.

Hosszúra nyúlna elmagyarázni, ezen a videón ezt a technikát síelem: https://sielok.hu/video/392226/

Nem kizárólagos technika, másokat is be lehet vetni, akár egy íven belül, (két fél ív).

Replaci
http://www.kanyarsiklub.hu
Előzmény: (AAron 102830)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.