Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ski C.U.L.T. információk

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ski C.U.L.T. információk
2014.10.03. 10:26
Elkezdtünk egy sítechnikai-módszertani workshopsorozatot síszakemberek számára a szimulátoron. Új eszköz, új lehetőségek és másfajta korlátok, ezért úgy gondoltuk, hogy érdemes közösen összerakni, hogy mire és hogyan érdemes használni.

Szerintem lesznek is olyan kollégák, aki fogják használni a síoktatás kiegészítésére. Én pl. egészen biztosan. :)

Fantasztikusan jó hangulatú többórás workshop alakult ki tegnap, alig bírtuk abbahagyni. Mindenkinek sikerült olyan elemeket-hiányosságokat találni a síelésében, ami megjelent a szimulátoron, és ami fontos, hogy sikerült megoldásokat kidolgozni is ezekre a problémákra.

Hogy mást ne mondjak az érdeklődést felcsigázandó: a szimulátoron forgatni is lehet tanulni... :D

Összességében megerősödött az a véleményünk, hogy a szimulátor nem síelés, de a síelés egyes elemeit nagyon hatékonyan lehet javítani rajta.
Szerintem vannak olyan hibák a síelésünkben, amelyekkel régebb óta küzdünk, és csak nem akarnak megoldódni. Még heteket is eltölthetünk velük havon.
A szimulátor megadja az esélyt, hogy ezeket a problémákat izoláljuk, és steril körülmények között találjunk rájuk megoldást. Aztán ha úgy van, néhány alkalommal begyakoroljuk. A hóra visszatérve már benne lesz az idegrendszerünkben, amit a gépen összeraktunk. A havon már így nagyobb az esélye, hogy ez tényleg be lehet építeni a mozgásba.

Síelni nem fogunk megtanulni, de bizonyos dolgokat sokkal hatékonyabban meg lehet oldani a segítségével.

Ahogy mondtam, én egészen biztosan fogok amatőr síelőknek programokat indítani rajta.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.