Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ingyenes/nagyon olcsó tanulópálya?

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.02.24. 17:26
Nagy tömeg volt?
Előzmény: (gyozelem 155932)
gyozelem
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2013.02.24. 14:58
ma délben még rengeteg hó volt a NORMAFÁNÁL :) és "bkv" vagy milyen bérlettel mentem fel :)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.10.26. 09:31
Csak óvatosan susogom, hogy az első pár nap a legfontosabb egy síelő életében. Ha itt rossz alapok alakulnak ki, akkor vagy örök küzdelem jön, vagy olyan élményekből marad ki szegény, amelyekről fogalma sincs sok síelőnek, aki ugyanígy kezdte.

A jó alapok lerakásához legalább 2-3 napot (másként tíz óra körül) türelmesen el kell tölteni egy ideális kezdőpályán, ahol van egy köteles lift, hogy ne kelljen sokáig gyalogolni. Ennyi idő és ennyi ismétlésszám kell az idegrendszernek, hogy rögzítse a mozgást. És persze nem árt, ha ott van valaki, aki hozzáértő módon irányít...

Szerintem érdemes megfontolni, hogy valamelyik itthoni műanyag pályán (egy olyanon, amelyik nem meredek, van rendes kifutója, jók az oktatók) venni pár órát. Így mire hóra kerül a család, a kezdő is tud már legalább valamennyire közlekedni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.10.13. 20:15
Göllerlifte ingyenes (Alsó-Ausztria)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.10.05. 22:41
A sima köteles felvonó valóban fárasztó, de a modernebb terepeken azért helyette (mellette) van varázsszőnyeg, de minimum kampós, esetleg egy nagyon light csáklyás/tányéros (ld Angertal-Gastein), de kétségtelenül a legkényelmesebb a mozgójárda.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.10.05. 10:40
Halihó!

Optimális esetben a köteles felvonók nem arra valók, hogy napokig mellette síeljenek a tanulók, ez tényleg rém kényelmetlen lenne. Hanem arra, hogy a tanulók olyan alap dolgokat idegezzenek be, melyeknek alapszinten való alkalmazásszintű ismerete nagyon megsegíti a hosszabb, és itt - ott meredekebb sípályán történő tanítást.

Pl. Másnál hogy van, nem tudom, a mi oktatási technológiánkban egy óra időtartamot tesz ki a köteles lift melletti tanulás.

Statisztika: 2 db. 10 fős 0 km. - es kezdő csoportból általában egy személy gyakorol egy óránál hosszabb ideig a köteles lift mellett, az összes többi egy óra után jöhet a hosszabb pályára, (kezdő csákányos lift).

Semmi bajom a hagyományos gyalogsíeléses tanítással, csak hát a mindenért fizetni kényszerülő VENDÉG szempontjából egyáltalán nem közömbös, hogy milyen szintű hatékonysággal töltjük ki azt az időt, melyet ő rászán erre a projektre.

Síbarátsággal:
Replaci
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.10.05. 08:00
Szerintem kár beszélni ingyenességről,mert a kókler nem értő tanitgatás csak bajhoz vezet előbb-utóbb.Aki rászánja magát az fogadjon már egy hozzá értőt,egy alap elsajátítás nem olyan megterhelő összeg.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.10.04. 22:31
A köteles felvonók tényleg irtó kényelmetlenek, szerintem is hamar elveszik egy nem túl motivált kezdő kedvét. A varázsszőnyeg szerintem sokkal jobb, ha valaki csak "csúszkálni", próbálgatni akar egy kicsit. Persze egyedül hosszabb időre nem lehet senkit otthagyni, mert hamar elunja magát ...
Nálunk volt már olyan, hogy terhes feleségem maradt a varászszőnyeg mellett egy kezdő hölgy ismerősünkkel, tanítgatta, napozgattak ... kellemesen el tudták tölteni az időt. Hóekében kanyarodni, fékezni szinte vízszintes pályán meg is tanult a hölgy 1 nap alatt (Zauchensee-ben volt). Másnap Wagrainban a bébi pályán (kb. 200-300m-es lanka egy ülőlift mellett) már egyedül síelgetett.

Szerintem sportos felnőtt/nagyobb gyerek (főleg ha tud korcsolyázni) oktató nélkül is el tud jutni relative hamar olyan szintre, hogy élvezze a síelést. (Mielőtt a síoktatók elátkoznának hozzáteszem, hogy oktatóval könnyebb és kevesebb az esés + technika is jobb lesz.)
Előzmény: (TZoli 140747)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2012.10.04. 21:42
Ha azt szeretnéd, hogy az első órában ne utálja meg az egészet, akkor hallgass Lackóra és felejtsd el az ingyenes köteles felvonókat. Az egy agyrém. Pláne olyannak aki eleve húzoszkodik az egésztől.
Tapasztalatból beszélek, én is azt tettem, hogy a családot egy ilyenre vezényeltem. Pár órás bukdácsolás és szerencsétlenkedés után egy egész napos rábeszélés kellett mire visszajöttek harmadnap a pályára.
Oktatóval, megfelelő alapgyakorlatokkal és utána egy normálisabb felvonózással jobban jársz.
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2012.10.04. 18:08
Mi nem (vagy nem sokat) síelő kolleganőkkel Roglán voltunk pár napot. Azt sajnos nem tudom, hogy van-e pontos, vagy ingyenes pálya, de nagyon hangulatosak voltak a tanuló részek. A buli nagyon jól sikerült, mindenkiben szép emlékek maradtak.

Simi
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2012.10.04. 12:19
majd tolmacsolom, de ezt nem en dontom el ...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.04. 11:55
Nagyon-nagyon azt tanácsolom, hogy kerítsetek egy oktatót, vele próbálkozzanak a kezdők!
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2012.10.04. 11:47
Kosz, a szezonban 1x biztos kiprobalom Heblamot

jaja nem kezdo miatt kerdeztem, ott valszeg Koralpe lesz a befuto, esetleg Grebenzen v Stuhleck.
Előzmény: (Lackó 140715)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.04. 11:11
Hebalmon annyira azért én sem vagyok képben -pl. ahogy látom, már 40 órás a leghosszabb bérlet-, de az biztos, hogy a normál órás jegy a vásárlástól kezdve folyamatosan ketyeg.
Ezzel szemben a "Guthabenkarte" óránként vesz le egy egységet.

Ez úgy működik, hogy amikor bemész valamelyik felvonóhoz, akkor leemel egy megkezdett órát. Mindig kiírja a kapu, hogy mennyi van még hátra a megkezdett órádból, és hogy mennyi van még a bérleten. Tehát el tudod dönteni, hogy lecsúszol-e még egyszer, vagy sem.
Ez elsőre hülyén hangzik, de Hebalmon "fordítva" van a pálya, tehát a parkoló nem a pályák aljánál, hanem a tetején van.
Emiatt ugyan kicsit többet kell tökölni, hogy érdemes-e lecsúszni még, előnye viszont, hogy a legelső csúszást még óraketyegés nélkül teheted meg. Ez arra jó, hogy lehet egy nagyon ráérős, bemelegítős-ráhangolódós menetet csinálni.
Utána meg pörögni kell pár órát. :-)

Tehát ennek két nagy előnye van. Egyrészt akkor síelsz, amikor kedved van, nem jár le a bérleted. Másrészt egymásnak is átadható a bérlet, sőt több bérletet is egyesítenek egyre, ha kéred. (pl. ha van pár bérletetek, de minegyiken csak egy-két óra van már)
Mikor ott "laktam", én szerettem, mert csak akkor mentünk, ha jó idő volt, vagy ha például ránk jött egy esti sízés.

Igen, ha 2 órát ücsörögsz a hüttében, akkor azt nem számolja. Vagy ha mondjuk délután kettőkor elromlik az idő, vagy elfáradtál, és úgy döntesz, hogy hazamész.

DE! Ez a rendszer csak a nagy pályán működik, ahová kezdőket ne vigyetek! Nem brutális a pálya, de középhaladótól felfelé ajánlott.

Hebalmon a tanulópálya -bármilyen kellemes is- sajnos fizetős, ráadásul menetenként pár euró (pontosan nem emlékszem), ami piszok drága, tehát ilyen szempontból a hely nem jó sajnos.
Szilvásgombóc
108 élménybeszámolót írt
108
14 éve tag
2012.10.03. 23:46
Onnan indult hogy egy (esetleg tobb) 40 koruli holgy kiprobalna velunk a sielest. Mivel mar elore felvetodnek a 'nem nagyon szeretem a hideget', 'biztos meredek es nem fog menni' stb. gondolatok, ezert kerdeztem ra hogy hol van lehetoseg viszonylag hosszabb, lehetoleg ingyenes palya hasznalatara. Lehet h fel ora utan bevagja a durcit :))

Tudom, hogy tanuloleccel, optimalis meredeksegu palyaval, sioktatoval!! (folyamatos erdemi tanacsokkal) ... lenne az idealis, de azzal fozunk ami van.
Persze ha egyertelmuen pozitiv lesz a visszajelzes, es tetszik neki a dolog, akkor megprobalunk elmozdulni ebbe az iranyba.

Lacko,
ha mar Hebalm, akkor leirnad hogy hogy is mukodik pontosan.
Ha csak egy napra szeretnenk menni mondjuk 11-21h-ig akkor 10h-s jegyet kell venni? A honlapon csak 7h-sig van feltuntetve. Ami a pihenest illeti, ha 2 orat ucsorgok egy hutteben akkor nem porog a szamlalo?
Minden megkezdett oratol szamitja az 1 orat?

Koszi a hozzaszolasokat.
Zs.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.03. 22:35
Igen, pontosan a már síelőknek.
Hebalmon ez azért jó, mert szinte minden nap reggel kilenctől este 9-ig lehet síelni, tehát napközben kell tartani egy-két hosszabb pihenőt, illetve amennyit akarsz. Ha figyelsz az órára, akkor pont egy lesíelt óra végén mész pihenni, így addig nem ketyeg a bérlet.
És nem napi, hanem egész szezonra szól, sőt a maradékot át lehet vinni következő szezonra. Mi 100 órásakat használtunk, az megérte nagyon, főleg, hogy nem emberhez kötött, legálisan átadható másnak is.

Szerintem nagyon korrekt rendszer, ezért is írtam róla, hogy kicsit reklámozzam őket. ;-)

A kezdő pedig gyalogoljon, az ingyen van, erősödik is, meg megtanulja becsülni a pályát. :-))
Előzmény: (klaci 140684)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2012.10.03. 22:14
Itt van egy videó 1:24-től a pálya
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2012.10.03. 22:04
https://sielok.hu/siterep/wildkogel/
http://www.facebook.com/ludwighaus.wildkogel?ref=ts&fref=ts házzal szemben ingyen lehet síelni igaz rövid kb 200-es pálya tanulásnak megfelel.
Térképen a 13-as felvonó és ha jól tudom akkor a 13-es is ingyen van.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.10.03. 21:53
Az óra-levonós annak lehet jó, aki haladós, de nem nyomja egész nap: későn kezd, előbb bemegy, vagy sokat hüttézik.

A chipes talán kezdőbarátabb, hisz a kezdő valószínűleg a kisebb pontértékű felvonókat használja.
Előzmény: (Lackó 140682)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.03. 21:32
Gyakorlatilag minden síterepen van.

Legfeljebb nem a felvonókezelő likasztgatja, hanem chipes kártyával működik, és a rendszer automatikusan vonja a meneteket.
De létezik olyan is -pl Hebalmon-, ahol a megkezdett órákat vonja le. (egy nagyon jó rendszer ez egyébként)
Előzmény: (Bélapó 140680)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.