Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Látky
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Látky
2022.03.07. 17:01
Sziasztok,
Aktuális jelentés a síterepről:
2022.03.06-án (vasárnap) voltam egy napot síelni ezen a helyen. (Látky Prasiva) Délelőtt 10 órára érkeztem így kicsit izgultam, hogy lesz-e még parkolóhely, de a félelmem alaptalannak bizonyult, mert bőven volt még szabad hely ahhoz képest is, hogy ez közkedveltebb hét végi időpont volt.
Gyors napijegy vásárlás a sífelszerelés kölcsönző kasszájánál (felnőtt napijegy 18€ + 2€ bérlet kaució és kártyát is elfogadnak) majd öltözés, bemelegítés és ismerkedés a pályával. Itt még soha nem jártam, csak képeket és korábbi videokat láttam, így gyakorlatilag minden új volt számomra.
A pálya állapota nagyon rendben volt. Mivel itt nincs tömeg, így még késő délután sem volt buckásodás sehol. Nap végére ugyan jelentek meg itt-ott jégfoltok, de ettől eltekintve szuper volt.
Van egy lassabb és rövidebb tányéros húzólift amit inkább a kezdők és helyi síoktatók használtak a pálya középső részén és van egy gyorsabb és jóval hosszabb tányéros a haladók számára. (Indulásnál ez jókora lendületet ad, ezért erre kicsit figyelni kellett.) Külön öröm, hogy ez a nagy húzólift bevisz az erdőbe és igen nagy fenyők között utazva jutunk fel pár perc alatt a domb tetejére. Elvileg valahol ott lenne a sífutó pálya is, de egybefüggő vastag természetes hóréteget ott már március lévén nem nagyon láttam, de a Zerrenpach hotelnél találkoztam sífutókkal is, így gondolom van erre is mód a környéken. Az egészen kicsiknek és teljesen kezdőknek van egy köteles húzólift is és ott majdnem sík a terület, ezért az alapok is könnyen elsajátíthatók itt.
Ez a terület már magasabban helyezkedik el Kokavánál és ez jó hatással van a hőmérsékletre is. Mivel fenyves mellett fut le a pálya, vannak árnyékosabb és napsütötte részek egyaránt.
A hotelben nem jártam (jelenleg nem ott kell megvenni a napijegyet) de a jó idő miatt sokan kiültek a kávézó teraszára csak úgy napozni.
Magyarul itt már nem nagyon beszélnek, de az angollal azért el lehet boldogulni.
Zárásig maradtam (16:00) és összesen 46 kört mentem 40km/h körüli átlaggal. A liftnél max 5 perces várakozások voltak, de 14 óra után már szinte rá lehetett csúszni a beléptető kapura. Volt ugyan egy ~45 perces ebédszünetem, de folyamatos volt a pörgés és kellemesen el is fáradtam (amit inkább másnap reggel éreztem a combomban). 😊
A hotel árait megnézve (akár wellnessel egybekötve) egész jó hosszú hétvége tervezhető ide.
Ajánlom főként családosoknak, ill. olyanoknak akik nem feltétlenül a keményebb fekete pályákat részesítik előnyben.
Zerrenpach - Látky
IMG-20220306-113810.jpg
IMG-20220306-110052.jpg
IMG-20220306-105734.jpg
IMG-20220306-100721.jpg
IMG-20220306-100711.jpg
IMG-20220306-123112.jpg
IMG-20220306-100919.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.