Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Egy kis segítség, tapasztalt francia utazóktól

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.10.26. 06:33
viszont azok kiváló sítúra útvonalak! nem kell a pálya szélén caplatni! Persze van, ahol a pálya részét képezi ... hát azt bordosnak nem javaslom! Puy-ben is van ilyen, a hátsó hosszú, ami lemegy 1400-re. A végén jobb ha lecsatolsz!
Előzmény: (TZoli 216302)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2022.10.25. 09:11
A zöldet meg felejtsd el.
Az Fr Ski Map-ok jellemzője, hogy felveszik a síelésre alkalmatlan gyalog és szekérutakat zöld jelzésű sípályaként. Ahol keresztbe-kasba sok ilyent látsz, ott kettővel oszthatod is az össz ski resort km-et.
Előzmény: (Daddy 216291)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.10.23. 09:10
Én is úgy gondolom, hogy megér egy próbát a franciaországi síelés. Kb. 20 éve én is "próbaként" mentem el, és olyan jól sikerült hogy azóta oda járok. Leírták előttem, így nem akarom ismételni hogy miért jó ott síelni. Azt hogy messzebb van mint az osztrák síterepek számomra jól ellensúlyozzák előnyei. Ezt a "messzeséget" akkor értékeltem át, amikor egy franciának ott azt mondtam, hogy tőlünk sajnos messze van és erre megkérdezte hány kilométert utaztam. Válaszomra, hogy 1200-at, nevetve azt mondta, hogy ő több mint 900-at, pedig Franciaországból jött. Egy nagy országban a távolságokat is máshogy ítélik meg.
Első években - buszjárat hiányában - gépkocsival mentem. Volt olyan, hogy a kocsi hátulján lévő "H" betűre rámutatva megkérdezték hogy "Honduras"? Költségtakarékosság szempontjából a buszos út a legjobb. Szerintem csak időben hosszabb, de fizikailag nem kényelmetlenebb mint az olcsó repülőutak. Sok múlik az utazótársakon is. Fegyelmezetlen, az időket be nem tartó, már az indulás után nagyon részeg utastársak kellemetlenné tehetik az utazást.
Véleményem szerint a pályák nehézségi fokának jelölését itt komolyan kell venni. Ami "fekete" az tényleg nehéz, vagy biztos van nehéz szakasza.
Előzmény: (Bigmafa 216192)
Bábel Z
8 élménybeszámolót írt
8
4 éve tag
2022.10.13. 14:51
Szia!
Fentebb szinte mindent leírtak így én inkább a buszos részre térnék ki :)
Én tavaly voltam kint Les2Alpesen busszal.. Azt hittem hogy megzavarodok mire kiértünk ráadásul a telefont sem engedték tölteni a buszon amin legalább filmeket nézhettem volna (a visszaúton meg egyenesen megfogadtam, hogy még Pesten sem ülök többet buszra :D ) Idén sajnos megint kénytelen vagyok bevállalni, mert autóval 200.00ft az út ami azért eléggé számottevő. Viszont találtam olyan utazási irodát ahol 15euró felárért luxus busszal tudunk kimenni. Ez annyiban lesz jobb mint a tavalyi tortúra, hogy nagyobb a lábrész és tudjátok tölteni a telót ami egy kicsit enyhíti a kínzást :)
Előzmény: (Bigmafa 216183)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.10.11. 18:11
Most olvasom a messengeren Puy-ban jan 1-8-ig 259-ért kinál a naturelle szállást síbérletet! Szerintem szuper!
Előzmény: (Bigmafa 216192)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2022.10.07. 10:51
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást és infót. Nézegetem még, aztán a kupaktanács eldönti, de ez alapján már jóval egyszerűbb lesz.
Előzmény: (Bélapó 216191)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.10.07. 07:26
Sipivel értek egyet! Az időpont nem a legszerencsésebb. A frankoknál is szünet van és nagyon szeretnek síelni! Tehát nem lesz üres pálya! A szállás duplája mint a jan7-utáni időszakban.
Viszont 5 főre szerintem nem drágább a saját kocsi a busznál! Sőt!
Az infrastruktúra nagyon sokat fejlődött az utóbbi 10 évben. Nem éri el az osztrák színvonalat, de nincs akkora különbség. Fr-ben a "kis" pályák jóval nagyobbak, mint az osztrák átlag! A nagy síközpontok kivételével a labancoknál unalmas egy hétig ugyanazon a pályán sielni ( igaz, ez nem is igen szokott előfordulni, mert általában több km-re lakunka pályáktól és több lehetőség van egy adott körzeten belül) Puy-ben egész héten elvagyok, és változatos pályákon csúszok. Pályaszállás, nem kell kocsiba ülni. A hütte drága!!! Ez igaz!!! de ha csak egy sörre vágyom, becsúszok a szálláshoz . ( A szupermarketek árai nem sokban különböznek a hazai áraktól)
Előzmény: (Bigmafa 216183)
Barty84
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2022.10.05. 09:59
Szia Bigmafa!

Ami biztos, ha Franciaországba mentek, hogy nem fogsz csalódni semmiben. Hatalmas sokszor "üres" pályarendszereket, lendületes, hosszú pályákat fogtok találni. Hütték, éttermek, boltok kínálata több mint kielégítő. Bár hüttében meginni vagy enni valamit azért szerintem drágább mint az osztrákoknál. ( képesek elkérni 10 € egy korsós sörért például Les 2 Alpes-ban) A panoráma meg általában gyönyörű mindenütt.
Ha hosszabb időre mentek és tapasztalt sízők vagytok akkor a nagyobb rendszereket nézzétek ki. Pl. Serre Chevalier a maga 250 kilométerével egész jó lehet. És ár érték arányban is elég jó. Mi négyen megyünk idén 172 000.-/fő mindennel. (plusz költőpénz) De Isola is jó lehet és az valamivel még olcsóbb is. Valamint hazafele van ott egy kis városnézés is Monte Carloban.
Amire figyelni kell, hogy a szállásnál ha 4en vagytok mindenképpen 6 fős apartmant foglaljatok mert úgy lesz kényelmes. Igaz itt ki kell fizetni a felárat. Egy négy fős család esetében ez kb. 20 000.-/fő ami megéri, hogy kényelmesen legyen. Ezt az összeget egyébként meg tudod spórolni ha busszal mész, mert kb. ahogy mások is írták 200 000 most egy oda vissza út / autó. És az irodák csak 70 -80 euróval számolnak kevesebbet ha autóval mész a végösszegből/fő.
Az miatt ne aggódj ha nem egyénileg mész, hogy nem tudsz mozogni mert busszal elég jól el lehet menni másik terepekre (van , hogy szervezetten is) vagy Isolából például Nizzába egy napra lemenni 5 €/fő egy retúr jegy és 1 óra a buszút kb. Boltok, bevásárlóközpontok pedig vannak minden terepen amik megfizethető áron kínálják a dolgokat.
Előzmény: (Bigmafa 216183)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2022.10.05. 09:50
Szerintem 120e HUF-ra gondolt.
Annyiért van még ajánlat, bár a szállások oldaláról nézve a kínálat alja, kisebb terepeken. De akit ez kevésbé izgat, még mindig találhat kedvező árú turnusokat.

Most gondoljatok bele, mire elég 120e Ft ausztriában....
Kevesebb mint 2 napnyi bérlet egy 4 fős családnak...
Előzmény: (TZoli 216186)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2022.10.05. 07:57
Szia,
az a baj ezzel a héttel, hogy úgy jön ki a turnus, hogy bele esik a szilveszter is. (Dec31-Jan7) Nem hiszem, hogy erre az időszakra lesz olyan olcsó ajánlat, mint a január második felében szokott lenni. Amúgy nekem bejött, az út sem olyan vészes, ha autóval mész. Mi 11 és fél óra alatt voltunk kinn tavaly. Zillertal is volt közel nyolc óra, ez csak néggyel több mint Ausztria. Mondjuk ez a jelenlegi árakkal 200.000/autó. Busszal nem voltam még soha.
Udv. Sipi
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2022.10.04. 22:25
Az biztos, hogy egy franciaországi síelés hatalmas élmény. Hatalmas síterületek a Francia Alpok hatalmas hegyeivel. Szinte minden pályaszállás, semmi másról nem szól az egész, mint a síelésről.
Az idei szezon árait nem néztem, de szerintem jóval több lesz mint 120 Eur. Ahogy néztem, az osztrákoknál ezt a január 9-ig tartó napokat hozzácsapták a szilveszteri kiemelt héthez, itt nem tudom melyik árkategóriában vannak.
Előzmény: (Bigmafa 216183)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2022.10.04. 20:14
Én csak annyit tennék hozzá, hogy egyszer ki kell próbálni egy egyhetes francia turnust. Ár érték arányban még mindig verhetetlen (főleg ha busszal megy az ember), más mint Ausztria. Kisebb népsűrűség a nem felkapott terepeken, többet, lendületesebbet lehet csúszni, főleg január első hetében, akkor szinte konganak a pályák.

Az olcsóbb terepek között is vannak nagyon jók, pl ahogy írtad Puy, de ilyen Isola, Chamrousse, Risoul-Vars, Valloire is. Az infrasturktúra (leginkább a felvonók) egy szinttel lentebb vannak Ausztriához képest, viszont szállásból ugyanannyi pénzért jobbat lehet kapni. Éttermek között nincs különbség, sőt, a francia konyha azért jobb, mint a szlovák, vagy osztrák.

Ha nem annyira nyűgös a család, akkor a buszt is ki lehet bírni, a jelenlegi üzemanyag és olasz autópálya díjak mellett ez is megfontolandó, ill a hazautat levezetni nem egy leányálom sosem. Kolbis szenyát a buszra is lehet vinni, és sok esetben megállnak bevásárló központoknál is az oda-vissza úton is.

Hogy lesz e hó, az kiderül akkor, amikor ott lesztek, max a statisztikákból lehet némi következtetést levonni.
Előzmény: (Bigmafa 216183)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2022.10.04. 15:41
Sziasztok, a meghosszabbított téli szünet ürügyén elkacérkodtam a gondolattal, hogy azt síeléssel töltsük - valami számunkra új módon.
Adott: Egy család 3 gyerekkel (12 éves a legkisebb).
Kipróbálnánk egy hosszabb síutat, január 8-ig bezárólag (9-én kezdődik a suli). Eddig 4 sínapos utakon voltunk főleg Donovaly, Chopok, Ausztria - mind saját szervezés - az ellátásunkról is mi gondoskodtunk. Mindenki szépen síel, de nem vagyunk nagy duhajok.

Felmerült hogy menjünk Franciaországba, ott állítólag olcsó a szállás, jó a terep, stb. Más nem vonz oda - főleg hogy bazi messze van. És hát nem is költenék rá mindösszesen mondjuk 6-700e Ft-nál többet.
Nézem, hogy 120/főtől vannak szállás+jegy kombók olcsóbb síterepre (Puy), de ilyen hosszú úton nem voltunk még soha, felmerült bennem hogy menjünk busszal, akkor legalább vezetni nem kell, talán kényelmesebb is - bár alkalmazkodni kell az utastársakhoz. De ha kocsival megyünk, szabadabbak vagyunk - pl önellátás esetére (Tescos kifli hazai kolbásszal :)
Persze lehet (biztos) van olyan dolog amit nem veszek figyelembe, ezért örülök ha némi támponttal tudtok szolgálni e téren, nem hiszem hogy egyedül én vagyok hasonló preferenciákkal. Mi az ami felejtős (busz?), mi az ami javasolt, stb. Ha nem Franciaország, azt sem bánom, de most van az az év amikor talán több időt rá tudunk szánni a szünet miatt. Persze ha január elején nincs a franciáknál hó, akkor ugye buktuk... :) Köszönöm!
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2022.09.19. 15:12
Szia, ez igaz, de nem minden apartmanban van így. Hogy hogy működik az passz, de ha te netezel és a haverod rácsatlakozik a netre akkor téged ledob.
Előzmény: (gmmg 216146)
gmmg
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2022.09.18. 19:32
Sziasztok!
Több hirdetésben is találkoztam már vele, hogy apartmanonként 1 wifi csatlakozás lehetséges. Ez igaz? Technikailag hogyan oldják meg, be kell regisztrálni annak az eszköznek a MAC címét?
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2022.02.07. 23:13
Portes du Soleil, 2 ország egy bérlettel, Avoriaz, stb
Genfet a vírus előtt repülték fapadosok mindkét irányból, talán még most is. Onnan kb 1,5 óra a transzfer, ha jól emlékszem
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2022.02.07. 22:42
Isola2000? Repülővel: Bp-Nizza 2ó+busz 1,5ó
Előzmény: (Soma 215139)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2022.02.07. 20:31
sziasztok, szeretnék néhány utazási tanácsot az alábbi programhoz.
A családunk egyik fele, 6 felnőtt és 4 kicsi gyerek, Angliából jönne Franciaországba, másik fele, 2 idősebb nagyszülő Budapestről menne repülővel.
Kérek tippeket, hova lenne érdemes menni, mindenképpen pályaszállást keresünk.
Előre is köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.