Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

St. Corona - Unternberg, Simas-Lifte

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
bonat
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2024.01.23. 21:46
Mivel elég régen volt itt bejegyzés, szerintem érdemes pár szót írni erről a pályáról. Elsősorban kezdőknek ajánlott szerintem, főleg gyerekes családoknak, ahol most tanul a gyerek síelni. 2-3 napra tökéletes ez a kis "pályarendszer". Varázsszőnyeg, tányéros és csákányos felvonó van. A Varázsszőnyeg jobb és bal oldala is kis gyerekeknek van kitalálva, bal szélen van egy talán 30m-es kis szánkópálya is (rengeteg féle-fajta szánkó van a konténerben). Szőnyeggel lehet visszamenni a kis domb tetőre újra szánkózni. Ezek után jobbra a tányéros található, amin a kisgyerekek nagyon gyorsan megtanulhatnak felmenni, és lejönni sem bonyolult nekik a középső pályán. Ha ezt is megunták, akkor lehet továbbmenni a csákányosra, ami felvisz az erdő szélére. Itt fent van az erdő szélén egy külön gyerekrészleg. Van étterem, fedett büfé, mosdók, síkölcsönző (minden modern). Késő estig lehet síelni a kivilágított pályákon! Nekünk nagyon tetszett a hely. Ajánlom minden gyerekesnek, ahol most kezdenek tanulni a 4-5-6 évesek.
img-20231216-110437.jpg
img-20231216-115253.jpg
img-20231216-115259.jpg
img-20231215-104641.jpg
img-20231216-110443.jpg
img-20231216-163709.jpg
hajbag
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2017.12.29. 19:38
Egy korábban szebb napokat megélt síterepet látogattam meg a két ünnep között. Egy már korábban rendszeresen itt síelő magyar pártól tudtam meg, hogy 4 évvel ezelőttig még két ülőfelvonó szolgálta ki itt a síelőket, mára ebből egy csákányos maradt, viszont a hóágyúk üzemelnek. Ez egy tipikus három órás pálya - a pozitívum, hogy létezik ilyen jegy, és csak 14.50 EUR-ba került! A megközelítés nagyon egyszerű - szépen letakarított utak, St. Corona "előfalujában" (Unternberg) kitáblázva a sípálya. Ha hazánkból érkezünk, gyakorlatilag az első út balra, innen egyenesen a pénztár melletti parkolóig tudunk eljutni. A lift egyszerű (egy kart kell lenyomni, hogy ne a fejünk felett szálljon el a felvonó), a helyi információk szerint sosincs tumultus. Pár perc alatt a hegyre jutunk, és mintegy 1800 méternyi vegyesen piros-kék pályákon csúszhatunk. (Összesen kétfelé lehet kanyarogni) A pálya alsó szakasza kék inkább, kezdőknek a kiszállásra itt is van lehetőség. Két hütte is várja a pihenni vágyókat, illetve némi ugrató is ki van alakítva a bátrabbaknak. Összességében azoknak ajánlom, akik több napot töltenek a régióban, és kipróbálnának több pályát is, az olcsósága az egyetlen előnye, ezért a pályáért önmagában nem éri meg külföldre menni! Ha ez a hegy Magyarországon lenne, elnézve a hazai fejlesztéseket, biztos többet ki lehetne hozni belőle :) Persze a szomszédunknál ez csak egy kisebb dombocska :)
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2016.12.31. 11:59
Szia!

Köszi a segítséget. Végül is St Corona mellett döntöttünk, nem bántuk meg, nagyon jó kis hely és ráadásul kb. 30 cm friss hó esett az előző napokban.
iberenyi46
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2016.12.29. 21:00
már de.10-töl katasztrofálisan buckás volt a pálya,különben itt is mint a többi pályán tömeg.
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2016.12.26. 22:28
Nagyon szepen koszonom a segítsèget. Estleg semmeringi happyluftrõl nincs valakinek infoja? Ott milyen a szankopalya stb?
Előzmény: (suhaj 191451)
suhaj
13 élménybeszámolót írt
13
8 éve tag
2016.12.26. 09:42
Szia!
Unternberg es a Simas lift kettő különböző terep kb 3-4 km-re egymástól!
Unternbergen van a varázsszőnyeg es a tányéros felvonó. Itt lehet szankozni is ami ingyenes es a szánkok is ingyenesek!:) Játszótér es hütte is van!:) igazi gyerekparadicsom.
A varazsszonyegre lehet külön jegyet venni tavaly 6 euro volt egy nap! Ha a tanyerosra veszel jegyet ami drágább az jo a szonyegre is.
A simas liftnel külön jegyet kell venni. Ott van egy piros pálya is es egy csakanyos felvonó!
Előzmény: (hpetya82 191446)
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2016.12.25. 23:25
Szia! Szeretnék egy kis segítseget kérni. Csaladdal mennenk egy napra. Kislànyom 6 eves vele szeretnenk szankozni felesegemmel plusz en meg egy picit sielnek is. A szankòzas az ingyenes vagy fizetni kell? Ha vennenk berletet a szankozashoz van valamilyen felvono? Én úgy làttam hogy varaxssxõnyegek es tanyeros lift van viszont a leírasban írnak csakanyosrol es piros nehezsegrõl is. Az egy masik palya kulon jeggyel vsgy ehhez tartozik. Szankot lehet kolcsonozni es ha igen mennyiert
Elore is koszonom a segitseget
JOSBOMO
6 élménybeszámolót írt
6
8 éve tag
2016.02.01. 08:15
Hétvégén voltunk A Kinderskiland Unternbergnél. Szép meleg idő volt, a hó eléggé olvadt volt. Gyerekeknek nagyon ajánlott, indulnak különböző turnusban oktatások 3 éves kortól. Játékosan próbálják őket tanitgatni. A kicsiknek van egy csomó játék kitéve amit lehet ingyenesen használni, illetve rengeteg szánkó, műanyag csúszkák is ingyenesek.
Szerencsére volt éppen magyar oktató is a pályán, így én is kipróbáltam előszór a síelést:)
Alapvetően kis családosoknak és teljesen kezdőknek ideális hely.Mi Ofnerhof panzióban szálltunk meg ami gyalog nincs 100 méter. Ajánlani tudom mindenkinek.
Ha van kérdésetek szívesen segítek.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2016.01.19. 09:01
Mi úgy tudjuk, hogy sajnos nincsen, pedig biztosan lenne rá igény.
Előzmény: (JOSBOMO 186367)
JOSBOMO
6 élménybeszámolót írt
6
8 éve tag
2016.01.19. 06:46
Köszi a képeket január utolsó hétvégén megyünk a családommal ide. Van arról infótok, hogy magyar nyelvű oktatás folyik-e?
Előzmény: (admin3 186293)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2016.01.18. 11:04
Néhány hétvégi fotó a Familienskilandról:
familienskiland-st-corona003.jpg
familienskiland-st-corona004.jpg
familienskiland-st-corona005.jpg
familienskiland-st-corona006.jpg
familienskiland-st-corona007.jpg
familienskiland-st-corona001.jpg
suhaj
13 élménybeszámolót írt
13
8 éve tag
2016.01.07. 13:49
Mi a szilvesztert Unternbergen töltöttük. Sajnos nagyon kevés hó volt az elején de ez mindegy is volt mivel 3 gyerekkel mentünk. (Mikor hazajöttünk jan.2 már jó hó volt) Gyerekekkel ideálisabb helyet nem tudok! Az én kislányom 3 éves! Itt minden a gyerekekről szól! 90m hosszú teppichlift, játszótér szánkópálya és amelyik gyerek jobban tud menni már ő mehet a tányéros fevonóra! Sok sok helyen jártam már de ez egy igazi gyerekparadicsom!!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom aki egy kisgyerekkel szeretné megszerettetni ezt a sportot!:)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2015.10.06. 15:35
A Simas-Lifte síterep idén gőzerővel készül az eljövendő síszezonra: egy kísérleti hóágyú-rendszert telepítenek, ami állítólag kevesebb energia felhasználásával átlagosan 30%-al tartósabb havat tud előállítani.

Az idei síbérletárak a következőek lesznek:
- felnőtt napijegy: 18 €
- gyermek (6-15 év): 12 €
- felnőtt szezonkártya elővétel esetén: 75 €
- felnőtt szezonkártya: 90 €

Részletek: https://sielok.hu/files/simas-lift-folder-2015.pdf
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2015.10.02. 12:28
2005-ben itt szerveztük a szokásos amatőr versenyünket, még Alfa Romeo támogatásával. 168 darab kép - hátha felismeri valaki magát:
https://sielok.hu/norobot/fotoalbum/alfa-romeo-kupa-2005/galeria/

( Végül is a képeken lévő pálya/lift megmarad.)

Cikk:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/alfa-romeo-kupa-beszamolo-2005/

Előtte, 2004-ben ugyanitt került megrendezésre a versenyünk csak akkor még a Volvo támogatásával. Sajnos erről semmi képet nem találtam a világhálón.
Ha valakinek esetleg lenne, köszönettel vennénk.
Előzmény: (admin3 183433)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2014.03.02. 21:15
Én nagyon sajnálom, hogy megszűnik. 11 éve voltunk itt egy hetet családommal. Az egyes ülőstől 100m-re volt a szállásunk. Az akkor 3éves kislányomnak ez volt az első sípályája, a féléves kisfiam egy kenguruféleségben volt a hasamhoz rögzítve. Tökéletes választás volt az ülősliftek és a földrajzi közelség miatt is. Akkor nem volt ülőslift sem Eplényben, sem Mönichkirchenben. Szomorú nosztalgiával fogom megnézni a családi videónkat arról a síelésről.
grego7
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2014.03.01. 22:03
Kezdőknek szerintem a lehető legjobb választás. Haladóknak rövidek és lankásak a pályák. Nagyon hangulatos, családias, kevesen vannak. A pályák különböző pontjain három féle térkép található. Az a jó amelyik a sielok.hu honlapján van a többinek ne dőljetek be, mert mi bedőltünk és ott vagy már nincs vagy még nincsen pálya. Mi elég sokat gyalogoltunk miatta. Sok a hütte, kb. több, mint pálya.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2014.03.01. 11:22
alapvetően ezek a kisebb síterepek a síklubbokból élnek, mert azok mindig ott vannak, ha szakad az eső vagy kevés a hó, akkor is. Nyilván egy bécsi, ha rossz az idő nem ül kocsiba, hogy síelhessen.

Amúgy az tény, hogy a bevándorlók döntő többsége, különösen, aki kétkezi munkából él nem síel. Mondjuk amikor Kaprunban és Zellben találkozok olyan helyivel (s van bőven), aki nem síel, az mondjuk furcsa, Coronán még megértem :)

Na jó, ez már kicsit off.
Előzmény: (Rosberg 170691)
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.02.28. 13:08
Nekem a szivem jobban sirt Afritz-ert, pedig ott sokkal jobb körülmenyek voltak. Egyreszt sokkal hobiztosabb volt, de hiaba ott is Bad Kleinkircheim meg Gerlitzen elnyomta öket. Ha valami nem gazdasagos nem lehet vele mit csinalni. Ausztriaban egyre dragabb a sieles es egyre kevesebb gyerek is jar sielni. 20-25 evvel ezelöbb meg termeszetes volt, hogy egy iskolai osztalybol mindenki tud sielni. Mara annyira felhigultak (törökök, jugok), hogy mar az osztrak gyerekek se nagyon mennek el sitaborba, a külföldi gyökerekkel rendelkezök meg plane. Es hat valljuk be ez a keleti dimbes-dombos videk mint Sankt Corona környeke nem nagyon vonzotta a turistakat. Egy napos vendegeik voltak fökent, meg a helyiek is siszünetbe Tirolba vagy Salzburgba jartak el sielni.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2014.02.28. 12:31
Sajnos nem sok jóról tudok beszámolni. A helyiek még reménykednek, hogy sikerül valami megoldást találni, de ha tényleg megtörténik a síliftek elbontása, akkor egy csapásra sok ember válik munkanélkülivé a környéken.

Érdekes, hogy sokan arra panaszkodtak, hogy szinte minden támogatást elszív a "szomszédos" Mönichkirchen, "felülről" már egy jó ideje el lett döntve, hogy St. Coronát cserben hagyják. Ez persze gazdaságilag indokolt döntés lehet, mégsem vigasztalja a helyieket...

St. Corona síterep megmentéséért Facebook csoporthoz az alábbi linken lehet csatlakozni: https://www.facebook.com/rettetcorona?fref=ts (itt már lassan 5 ezren vannak).

Március 9-én egy össznépi megmozdulást szerveznek a helyiek a hegyen, részletek: https://www.facebook.com/events/420448191423319/

Néhány napja még - a körülményekhez képest - egész tűrhetőek voltak a hóviszonyok, ugyan délutánra kásásodott a hó, a kevés síelő miatt alig volt bucka.

Aki szeretne egy utolsót síelni St. Coronán, az siessen, lehet, hogy többé már nem lesz rá lehetősége!
Előzmény: (Stani 170685)
IMG-2494.JPG
IMG-2498.JPG
IMG-2499.JPG
IMG-2489.JPG
IMG-2490.JPG
IMG-2493.JPG
IMG-2487.JPG
IMG-2502.JPG
IMG-2486.JPG
IMG-2540.JPG
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.