Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Zauchensee
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpin Apart Flachau - vidékies hangulatú 2-8 fős apartmanok medencével Flachau síterepénél
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Zauchensee
2008.01.28. 10:50
Sziasztok!
Hétvégén Zauchenseen illetve Flachauwinklen síeltünk. A két nap teljesen ellentétese volt egymásnak. Szombaton ragyogó napsütés, szélcsend, jó pályák fogadtak. Vasárnap viharos szél, csak egy két felvonó működött, eső a völgyben. Szombaton kilenc után érkeztünk Flachauwinklbe. Bemelegítőnek kétszer lecsúsztunk a 14,15-ös pályán majd átmentünk Zauchenseebe. Ott sajnos egyáltalán nem működött a gamskogeli felvonó, illetve délelőtt nem ment a rauchkopfi felvonó. Így 3 felvonóból csak 1 ment, volt nagy tömeg a lifteknél. Visszamentünk a roskpfi kabinos felvonóhoz, ott szerencsére nem volt tömeg. Késöbb elindították a 10-es pálya mellett a rauchkopfi felvonót. Szerecsére nem volt sorbanállás, hó volt bőven, a pálya csak néhány helyen volt jeges. Egész liftzárásig nyomtuk a síelést. Vasárnap Wagraiban a Die Rote 8-nél szerettünk volna kezdeni, csak sajnos a nagy szél miatt nem indították el a felvonókat. Flacahuban is csak egy lift működött, átmentünk Flachauwinklbe és ott a kleinarlni oldalon reggel két felvonó ment majd késöbb csak egy. Mivel csak egy lift működött 10 órától hatalmas volt a sor (15 perc a várakozás). A szél kegyetlenűl fújt, rádióban hallottam, hogy 100 km/h sebességgel. Késöbb a völgyben az eső is eleredt. 1100-1200 méter volt a hóhatár, felette szépen havazott. Szerencsére sokan hüttébe vonultak illetve hazementek, kettőig nyomattuk a síelést a végét nem élveztem annyira mert a pályákat felszántották, a hó nagyon tapadt, a kesztyüm átázott. Mi elég jól jártunk síelés ügyben mert az hallottam, hogy Schaldming környékén áramszünet volt, így a liftek nem működtek. Jót síeltünk a két nap alatt.
IMG-8935-1.JPG
IMG-8941-1.JPG
IMG-8951-1.JPG
IMG-8952-1.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.