Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Petzen
síterep infó oldal
ÜZENETEK (66)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.11.09. 21:53
Petzen fekvéséből adódóan amúgy is egy "száraz" hegy.
sipos25
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2012.11.09. 21:16
Próbálok elvonatkoztatni attól, hogy nagyon hószegény időszakban voltam itt. Ahhoz képest egyébként csodát műveltek, mert a pálya síelhető volt és a napsütés és meleg ellenére is tartotta magát a pálya. Ezért csak egy pályán lehetett lejutni a völgybe, aminek a fekete része igencsak kalandos volt. Feltorlódtak az emberek és kész életveszély volt a sok egymást gáncsoló síelő közt lejutni. :-)
A legnagyobb negatívum a felvonórendszer volt. Az rendben van, hogy a völgyből egy nagy kabinos lift van, de azon kívül csak csákányos liftekkel találkoztam, ami nem emelte a konfortérzetemet. Ami pedig még az idegeimet borzolta, hogy a parkolóba csak egy frankó kavicságyon keresztül lehetett eljutni, ami szépen karcolgatta a bakancsomat. Emiatt nem volt őszinte a mosolyom. :)
ZsuzsuRf
18 élménybeszámolót írt
18
13 éve tag
2012.02.25. 00:33
Tud valaki friss információt a terepről? Érdemes ide tervezni a szezonzárót?
calcio
66 élménybeszámolót írt
66
14 éve tag
2012.02.16. 10:53
Legközelebb (bár ne legyen) kérdezzétek meg,hogy hogyan lehet felmenni korábban az utolsó járattal??!
Előzmény: (Yovena 134582)
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.02.16. 09:06
Február 12-én, vasárnap voltunk Petzenben. Ez volt az első csúszásunk itt, és azt hiszem az utolsó is. A hójelentések alapján sok hóra, és nagy hidegre számítottunk. Ebből a sok hó szerencsére igaz lett. A hely maga nagyon közel van a Szlovén határhoz, a települések sem olyan Ausztria hangulatúak már körülötte. Parkolnunk egy nagyobb rendőrautó közelében sikeredett, melynek tetején síbox volt, viccelődtünk is, hogy "jöttek a zsaruk síelni", nem gondolva arra, hogy a nap végén még találkozunk is velük...

A gondolás felvonóhoz kicsit fel kell gyalogolni a parkolóból, ami elsőre nem volt egyértelmű, de maga a felvonó teljesen jó, igaz a boardok nem fértek bele a tartóba. Volt elég idő ki-beszállni és semmi várakozás nem volt, alig szédelgett 1-2 ember. Az első csúszással a sokat emlegetett völgypályát próbáltuk ki. Nem rossz, végig szépen havas, de sível szerintem izgalmasabb, mint boarddal. Később felmentünk a csákányossal a tetőre. A kilátás nem tudom milyen tiszta időben, állítólag szép, de mi sajnos ebből semmit sem láttunk, mert eléggé ködös volt az idő. Ez a pálya (14-es piros) nagyon jó volt, sok friss hó volt rajta, viszont hamar leér az ember róla. Fent a snow parkkal nem igazán foglalkoznak. A nap nagy részében a völgypályán csúsztunk, mert a többi pálya valahogy nem volt az igazi, nem élveztük annyira őket.

Majd a nap végén, mire éppen megbékéltünk volna Petzennel és a pályáival, felmentünk az utolsó felvonóval (16:00-kor zárnak, ez kb 15:50 kor lehetett) aminek az alján a liftes fiú már készült a nemsokára bekövetkező zárásra,pakolgatott ezt-azt, de semmit nem mondott, hogy siessünk, pedig kedvesen mosolyogva el is köszöntünk tőle. Felérve még néhányan lézengtek a hütték körül, mi is leindultunk a völgyön keresztül, ahol egy nagyobb placcon nekiláttunk egy búcsúfotót csinálni. (a képeket visszanézve ez 16:14-kor volt) Eközben odacsúszott hozzánk 3 POLICE feliratú kabátos ember és mondták, hogy menjünk lefelé. Erre mi angolul válaszoltunk, hogy megyünk. Gondoltuk ezzel semmi gond, milyen kedvesek, hogy figyelnek, nehogy fent maradjon valaki. Ezután viszont az idősebb közülük teljesen rám szállt (kettőnk közül én vagyok a tanuló, viszonylag lassan haladok, főleg ismeretlenebb helyeken). A hegytetőtől a völgy aljáig a sarkamban állt, nem előzött meg, németül "siettetett", hogy menjek már, gyorsabban. Ezt tetézte azzal, hogy mikor elestem egyszer siettemben és idegességemben, ingerülten magyarázta, hogy már 20 perce bezártak, menjek már, és a továbbiakban amint lassítottam egy kicsit is, összeütötte a botjait és "kocogtatott vele" ezzel is figyelmeztetve, hogy menjek gyorsabban,továbbá többször is hirtelen befékezve közvetlenül mögöttem „ijesztgetett”. Nagyon idegesítő volt. Hát nem tudtam mi lesz ennek a vége, megunja-e a lassúságomat, a völgy aljáig kötözködik-e, vagy levitet-e egy ratrakkal... Út közben folyamatosan találkoztunk másokkal, és a hüttékben is voltak még, egyszerűen nem értettük miért szálltak így ránk. Ráadásul úgy tudom teljesen legális felmenni az utolsó lifttel zárás előtt és lejönni saját tempóban. Még csak nem is arról volt szó, hogy órákkal később lett volna az eset zárás után.

Végül a völgy vége felé csak úgy "leszálltak rólunk", bár kérdezésünkre továbbra sem mondták el, hogy mit követtünk el. Annyit mondtak viszont, hogy: "az utolsó járattal korábban kell felmenni" és többet ilyen ne forduljon elő. Nem fog...
DSC03458.jpg
DSC03476.jpg
DSC03508.jpg
p3.jpg
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.16. 10:19
Hello!

Ugyan nem voltunk még itt, de mi is tervezzük a közeljövőben, hogy kilátogatunk Petzenbe.
Sajnos személyes tapasztalatot még nem tudok mondani a hóviszonyokról, viszont addig is a honlapjukon tudsz tájékozódni, mire lehet számítani.

http://www.petzen.net/index.php?id=27
Előzmény: (csikab 130601)
csikab
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2012.01.13. 20:53
Sziasztok!
Január 22-én indulok az iskolámmal sítáborba, és érdeklődni szeretnék, hogy milyenek jelenleg a hóviszonyok, illetve mire lehet számítani? Van rá esély, hogy ki fog nyitni a hosszú kék? Valami kintlévő mondhatna pár info-t. Válaszotokat előre is köszönöm!
Guzsvan
13 élménybeszámolót írt
13
12 éve tag
2011.12.21. 14:56
Köszi az információt. Boldog karácsonyt!
Üdv: Guzsván
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2011.12.20. 21:21
Esett 20 cm hó az előző napokban, de a szél szinte az összeset elfújta. Napok óta, éjjel-nappal, megállás nélkül mennek a hóágyúk.
Péntek reggel, 23-án, már nyitni fognak.
Előzmény: (Guzsvan 127770)
Guzsvan
13 élménybeszámolót írt
13
12 éve tag
2011.12.20. 20:47
Szép estét!
Mi újság Petzenben? Esett már jelentősebb mennyiségű hó? Amit a webkamerán látni, az a fehérség szerintem az ágyúzás eredménye.
Ha van valakinek friss infoja, írjon!

Üdv: Guzsvan
G.Timi
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2011.03.06. 12:23
Sziasztok! Most értünk haza Petzen-ből. Február 28. és március 02. között síeltünk ott. Tapasztalatok: nagyon kevés a hó, de ennek ellenére a pályák jól kezeltek. 15 km-nyi pálya van nyitva, ezek közül a kedvencünk a kabinos lift tetejétől a völgyállomásig összeollózott kék-piros-fekete pálya volt. Kezdőknek a fekete szakaszok miatt nem ajánljuk, egyébként marha jó! :) Sanjos sok helyen voltak kis kövek a pályán, ami igencsak lécgyilkos, de ez az időjárásnak köszönhető. Mindhárom nap nagyon kevesen voltak, általában csak mi négyen síeltünk a pályán, ezért jól síelő családoknak is ajánljuk. (Mi a 11 és a 13 éves gyerekeinkkel voltunk.) Összességében mi nagyon jól éreztük magunkat! Jó síelést mindenkinek! Sziasztok!
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2011.02.13. 10:55
Szia Judit!

Hát pont Petzenbe mentünk volna, de az idei Ausztria kimaradt, nem részletezem miért, gazdasági válság. Helyette, és eddig azért nem jelentkeztem, Mátraszentistvánon voltunk fél csoporttal, s el kell mondjam mivel szinte kezdőink voltak csak, nagyon megfelelt a céljainknak. Ráadásul a frissen esett havat is kifogtuk, s az idő is elfogadható volt.
Persze jövőre újra bepróbálkozunk egy ausztriai tereppel.
ZsuzsuRf
18 élménybeszámolót írt
18
13 éve tag
2011.02.09. 18:54
Aki tud valami friss infót a Petzen-i helyzetről, légyszi írja meg! Köszi!
Domcsi9
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.02.06. 17:03
Azt ajánlom mind a kettőt!:))Köszönjük(:
Előzmény: (janosb 108297)
janosb
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2011.02.06. 15:38
Sziasztok!

Tényleg ennyire "gázos" a helyzet? Mi is oda készülünk, igaz február végén. Síléc helyett korcsolyát vigyünk?
Jó utat!
Domcsi9
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.02.06. 13:44
Hát akkor gáz lesz az idei Révfülöpi iskolai sítábor:'(
ZsuzsuRf
18 élménybeszámolót írt
18
13 éve tag
2011.02.06. 12:12
Szia Domcsi!
Nem akarlak elkeseríteni, de sok jóra nem számíthatunk! :-(( Tapolcán olyan híreket hallottam, hogy elég sok volt a baleset az utóbbi időben. Pedig én sem hegyi túrázni szeretnék! Az előrejelzés szerint, csoda kellene a friss havazáshoz.
Előzmény: (Domcsi9 108175)
Domcsi9
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.02.05. 18:27
Sziasztok! Február 11-én megyünk az iskolával sítáborba Petzenbe, és úgy látom, több hó nem lesz,sőt, örülhetünk, ha tudunk síelni. Lécci aki ott van az egy infót küldjön! Köszi
Judit-síoktató
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2011.02.01. 22:20
Ne keseredj el! Azért vannak megoldások akkor is, ha nem megy végig a kék pálya!Egyrészt, ha mondjuk az első napot arra szánod, hogy a lenti piros pályán gyakorolj és annak a közepétől le tudsz jönni, akkor megpróbálhatsz feljönni a hegyre és a csúcsra vezető Siebenhüttenliftből több helyen is(3) ki lehet "hivatalosan"- és biztonságosan csúszni, és az előző napon lent megszerzett sítudás birtokában le tudsz majd menni ennek a felvonónak az aljára. Vagy: bár a kék nem jár végig, de két kanyar még jól gondozott, és utána rá kell ugyan menni a 12-es piros pálya aljára, de onnan ismét fel tudsz menni a csákányossal, így mindkét esetben síelés után le tudsz majd jönni a kabinos lifttel.
És még bármi lehet addig, amíg jöttök.
Akár hó is!
ZsuzsuRf
18 élménybeszámolót írt
18
13 éve tag
2011.01.31. 17:30
Sziasztok!
Szomorúan olvastam az előző hozzászólásokat! Február 11.-én megyünk sítáborba Petzenbe. Nem sok esélyt látok az előrejelzések alapján a friss hóra. :-( Vagyunk páran, akiknek csak a kék pálya jöhet szóba. De a gyerekemet is féltem a piros pályán, ha jegesedik. Most hétvégén síeltünk Mönichkirchenben, kipróbáltam a Marienseebe átmenő pályát, de csak egyszer! Vannak benne szakaszok, amiken rendesen megizzadtam. Csalódott leszek, ha csak az alsó pályákon tudok síelni 1 hétig Petzenben.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.