Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Cortina D`Ampezzo síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 100, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  petibFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.09. 01:24
(Üzenetazonosító: 205308)
petib Hozzászólások: 69
Regisztrált: 2010.02.09.
50 síterepet értékelt

> 20-25 sornál többet senki sem olvas el szívesen
Ez így biztos nem igaz, mert én pl. pont ezeket a beszámolókat szeretem olvasni :)
Előzmény: (WéberF 205218)
Feladó:  WéberFFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.05. 19:26
(Üzenetazonosító: 205218)
WéberF Hozzászólások: 1683
Regisztrált: 2006.10.13.
48 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Csudajó beszámoló. Csak ne felejtsétek el, hogy 20-25 sornál többet senki sem olvas el szívesen, figyelmesen. Kommunikáció szakon ezt szerintem már nem is tanítják, mert evidencia. WFeri
Előzmény: (samuu 205214)
Feladó:  samuuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.05. 15:20
(Üzenetazonosító: 205214)
samuu Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2016.03.17.
30 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Február 17-22 között napsütéses időben 6 kiváló sínapot töltöttünk a Dolomitok „fővárosában”. A szállásunk a velünk utazó gyerekekre való tekintettel nyugodtabb helyen, San Vito di Cadore településen volt, ezért közlekedésnek autót használtunk. A síterep érdekesen és határozottan tagolt még a nagy egységeken belül is. A pályákon olaszos precíz pályakezelés, sorállás nincs. Feltűnően sok régi felvonó van de ezek sem lassúak, ezért nem is zavaróak.

A Super 8 sítúra területei - 5 torony, Falzarego hágó, Lagazuoi csúcs, Armentarola. Az 1-12 és 90-92 pályák. Ez a túra alapszintű sítudással, különösebb fizikai megterhelés nélkül, az esetleges várakozástól függően 3-4 óra alatt teljesíthető. Várakozásra az 1-es nagykabinosnál (1915-18 között épült), a lovasszánnál (€ 2,5) és Armentarola taxinál (€ 6,0) lehet számítani. A gyönyörű és máshogy meg sem közelíthető környezet miatt szerintem nem szabad kihagyni a programból, viszont lazára tervezett napként érdemes kezelni. A parkolás a térképen jelzett egyik parkolónál sem probléma, mi a legközelebbit választottuk az 5 toronynál. Az itt lévő pályákon köröztünk a túra előtt és a túra után is a 4-es számmal jelölt 4 üléses, az egész síterep egyetlen „bubis” felvonóját használva.

Tofana 1 területét a Socrepes nagy parkolóból terveztük megközelíteni mert volt velünk egy 20 év után újrakezdő síelő is ezért neki a 20-as pályákat gondoltuk kezdésnek. Nagy volt a felfordulás a parkolónál ezért a hegyi úton felmentünk a térképen Rumerlo néven jelölt helyre. Nem bántuk meg. Itt nem csak a végső parkoló van, hanem az út mellett is hosszú keresztirányú parkolósáv, közvetlenül mögötte egy ratrakolt zöld pálya. Ráadásul a magasság miatt itt már nem olvadt ezért délutánra nem is ázott fel a parkoló. A kékpályás sízésből nem sok csúszás lett, hamar felköltöztünk a 30-as kellemes pirosakra. Itt a sziklák között mindig árnyékban lévő 35-ös rövid fekete tud meglepetést okozni a ST szerint 42 fokos lejtőszöggel és szikrázó keménységgel.

Tofana 2 a Ra Valles területet és a Cortinába vivő 40-50-es pályákat jelenti. A felső pályák kellemesek, nekem gleccser sí érzést nyújtottak. A levezető 51-es hosszú fekete (Forcella Rossa) viszont meglepett, sokakat még nálam is jobban. Jobboldalon sziklafal, baloldalon majomfogó hálóval védett szakadék, keskeny jeges-buckás út, a ST szerint 45 fokos meredekség. Szó szerint szédítő volt, a jelszó pedig elesni tilos. A végén tíz percet várt rám a leggyorsabb, pedig én is sokakat lehagytam akik nem is tudom hogyan értek végül le. Ilyen csapda pályával eddig nem találkoztam. Ha elindulsz vagy lesíelsz, vagy hívod a mentőket. A meredeksége miatt ugyanis lecsatolni életveszélyes hágóvas és jégcsákány hiányában. Ehhez képest a 41-es olimpiai műlesikló pálya ST szerint 33 fokos meredekséggel jegesen sem jelentett veszélyhelyzetet csak némi bénázásra lehetőséget. A Cortinába levivő 44-es a sok szintbeli útkereszteződés miatt nem tetszett. Ezért a nagykabinos parkolója (4 óra * 1 € majd 0,5 €/óra) helyett a Tofana 1-nél leírt vagy a hegyi útelágazásnál Tofana 2 parkolóként kitáblázott Colfiere parkolót érdemes használni. Ez utóbbi nem a térkép szerint jelölt helyen van, hanem az úttól a hegy felé esően a 24-es kétüléses alatt, a nyári 3D térképen sorompóval lezárt részen.

Cristallo a Rio Gere parkolótól északra lévő nyugdíjas klub. Kellemes rövid pályák, végig napsütötte hütte. Ezen csak a kuloárban lévő pálya újranyitása fog változtatni.

Faloria a Rio Gere parkolótól délre helyezkedik el, Cortinából nagykabinossal közvetlenül is elérhető. Ez egy sportos, szintsíelő terület a három különböző karakterű fekete pályával. A 62-es olimpiai GS száguldozós, a 63-as ST szerint 36 fokos meredek, a 64-es a kettő közötti. A sor pedig folytatódik a 65 majd a 61-es pirossal aminek a nagy része már inkább kék. A parkolóba visszavivő 55-ös lift melletti nem számozott piros pálya becsapós. Csak akkor úszod meg a felfelé küzdést, ha 76 km/óra fölé szerzel lendületet a pálya elején. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha már a 62-es pályából indul a lendület, ami a beláthatatlan leágazás miatt veszélyes.

San Vito di Cadore a karcolt ívek mekkája. Egy pillanatig sem mentem egyenesen mégis 80-as lett a tempó. Az aljában lévő gyerekpark is ügyes.
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg

Feladó:  hamoriarpiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.03. 16:29
(Üzenetazonosító: 204371)
hamoriarpi Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2016.10.11.
14 síterepet értékelt

Megválaszolva a saját kérdésemet:
Misurina és Cortina Autostazione között naponta 1 busz közlekedik reggel be (Cortina) és 1 délután vissza (Misurina).
Slussz.
Autózós hely. Más lehetőség gyakorlailag nincs.
Feladó:  hamoriarpiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.08.18. 14:00
(Üzenetazonosító: 201264)
hamoriarpi Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2016.10.11.
14 síterepet értékelt

Sziasztok!
A 2018/19-es szezonban Cortina d'Ampezzot látogatjuk meg. Szállásunk a Grand Hotel Misurinában lesz, ami egyben síbusz megálló is. Tudnátok esetleg segítséggel/tapasztalattal szolgálni azzal kapcsolatban, hogy milyen a síbusz közlekedés Misurina és Cortina között?
Köszönöm előre is!
Üdv!
Feladó:  CsabeeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.10. 17:42
(Üzenetazonosító: 200575)
Csabee Hozzászólások: 133
Regisztrált: 2006.11.07.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Némi frissítés.
03.05 (hétfő) délutántól 5-től 03.08(csütörtök) hajnalig 1-2 órás megszakításokkal rengeteg hó esett a környéken. Nappal az alsóbb régiókban fagypont felett van a hőmérséklet (elérheti a +10...12 fokot is), de éjszaka még fagy. 03.08 reggel pl -9 fokot mutatott a hőmérő. A pályákon rengeteg a hó, az alsóbb részeken már azért vannak latyakos szakaszok, de a Tofana és Faloria pályái kitűnő állapotban vannak. Az utakat takarítják, de a hóláncot nem szabad otthon hagyni, különösen a reggeli időszakban lehet rá szükség. A ködös, felhős időjárás miatt néha lezárnak bizonyos részeket 03.06-án(kedd) pl a Tofana volt lezárva. Sorban állás szerencsére alig van, eloszlik a nép a pályákon, bár délben a hüttéknél észre lehet venni, hogy sokan kijönnek síelni. Aki a következő 1-2 hétben megy, nem fog csalódni ;-)
Cortina 1 Faloria Cortina 2 Tofana hovastagsag(a bot kb 120 cm...) 03.09 reggel
Feladó:  samuraptorFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.08. 21:57
(Üzenetazonosító: 199179)
samuraptor Hozzászólások: 91
Regisztrált: 2009.11.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A régióban tett barangolásainkról részletesen írtam Alta-Badia és Kronplatz fórumain. Hozzáteszem, hogy a csapat Cortina-t is megsíelte, de én azt kihagytam, viszont az egyik nap körtűrája érintette ezt a terep Cinque Torri részét, tehát a képek ide valók. Annyit még, hogy rövidebb, de nagyon szerethető rész.
2018.01.24-CinqueTorri-3353-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3047-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3194-vsb.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3146-vs.JPG 2018.01.24-115700-CinqueTorri-vs.jpg 2018.01.24-115947-CinqueTorri-vsb.jpg 2018.01.24-CinqueTorri-3063-vsb.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3085-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3088-vsb.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3108-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3127-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3128-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3135-vsb.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3141-vs.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3148-vsb.JPG 2018.01.24-CinqueTorri-3190-vsb.JPG
Feladó:  VarghaszFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.03.06. 09:37
(Üzenetazonosító: 188357)
Varghasz Hozzászólások: 189
Regisztrált: 2006.10.09.
49 síterepet értékelt

Az előző hétvégi-hételeji tapasztalataink kicsit késve.
Február 26-Március 01 között voltunk Cortinán. Szállásunk a San Vito d'Cadoreban a Villa Menegusban volt, 3 hálószoba, nappali, konyha, fürdő 100 Eur/nap, egyszerű, de tiszta.

Szombaton a Falzarego hágó melletti pályákon síeltünk. Minden pálya és felvonó üzemelt, a hó minősége kifogástalan volt már akkor is. Ami feltűnő volt, hogy a Falzarego hágónál a pályákon lehettünk összesen vagy 15-en, addig a 5 Torrinál érezhetően többen voltak. Igaz, itt a pályák is hosszabbak, a városhoz is közelebb van és innen is elérhető az összes pálya a környéken. Na meg itt van egész Cortina 2 db (!) bubis liftjéből az egyik, ami rossz időben nem elhanyagolható szempont.
A liftek ugyanazok, mint 7 évvel ezelőtti itt tartózkodásom alatt, nyitott 2-3 személyes liftek. Az egyetlen modern lift a Lagazuoi-ra vivő nagykabinos, de ehhez egyetlen pálya tartozik.
Vasárnap végig szakadó hóesésben Faloria és Cristallo. A városból a Faloriára vivő kabinos alatti parkoló fizetős, a fenti parkoló viszont ingyenes. Utólag fönt parkolnék, oda le is lehet csúszni, nem kell lefelé liftezni a nap végén. A pályákon a ratrakolt 20-30 centi friss hó, meg egész nap esett folyamatosan, élvezet volt. Falorián csak nyitott liftek vannak, a személyzet pedig nem szakadt meg, hogy lesöpörje a padot, mielőtt ráülsz. De mindezt a kis kényelmetlenséget feledtette a téli táj hangulata, a friss hó élménye.
A Cristallon van a másik bubis lift, ránézésre kb 30 éves. Szerencsénkre ment a fenti két személyes lift a Cristallora. Az alatta lévő kezeletlen fekete pálya, friss porhóval pazar volt, nem lehetett betelni vele. Ezen az oldalon még kevesebben voltak, mint a Falorián, volt hogy 10-15 percig nem találkoztunk emberrel. Olyan érzésünk volt, mintha kibéreltük volna a pályát és privát terepünk lenne. Már csak ezért az egy napért megérte eljönni!
Hétfőn ismét szakadó hóesésben a Socrepes volt soron. Ezen a napon mindössze egyet csúsztam, mivel a fiam az első csúszás során meghúzta a térdét, irány a kórház. Erről később.
Kedden végre szikrázó napsütés, újra a Falzarego. Az előző napok havazásának köszönhetően pazar hóviszonyok a pályákon, de pályán kívül is teljesen OK. A nap végén a Lagazuoi-ról a társaság többi része egy kb 8 km-es pályán Armenterolába síelt, én meg ott vettem fel őket kocsival. A parkolóból iránytaxik visznek vissza a Falzarego hágóra, fejenként 6 Euroért. Aki Alta Badia felé igyekszik, azok jobban járnak. A pálya aljától lovas szánok mögött, hevederekbe kapaszkodva 20 fős csoportokban visszavontatnak a lovasszánok Armentarolába, nagyon hangulatos lehet.
Haza felé nem akartuk megmászni még egyszer a hágót, ezért Bruneck felé indultunk haza. Érdekes volt, hogy amíg Cortinán a városban is 20-30 centi hó volt, addig a La Villában semmi. Kronplatz felé a Piculin pályán volt hó egy fehér szőnyegen, de mellette a barnászöld legelő. (ez azóta már nem így van)

Néhány szót a kórházi tapasztalatokról. Összesen nem töltöttünk bent 1 órát sem, és ebben benne volt egy röntgen is. Amit nem értettem, hogy nem fogadták el az Allianz téli sportok utasbiztosítást! Ragaszkodtak az unios kártyához, ami persze ott maradt a szálláson, mivel úgy gondoltam, hogy az extrán kötött utasbiztosítás mindent visz. Megkérdezték, hogy kifizetem-e a kezelést most, és otthon rendezem a biztosítóval, vagy bemutatom az unios kártyát másnap? Amikor rákérdeztem a kezelés díjára, akkor az asszisztens hölgy egy kis tanácstalanság után tett egy 80 euros ajánlatot. Ahhoz képest, hogy otthon vagy Ausztriában tételesen fel van sorolva a kezelések díja, ezen mosolyognom kellett. Végül is abban maradtunk, hogy másnap bemutatom az unios kártyát, és mosolyogva jobbulást kívántak.
Feladó:  frseatleon
Dátum: 2014.12.29. 10:29
(Üzenetazonosító: 176486)
frseatleon Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2008.01.05.
15 síterepet értékelt

Köszönöm
Feladó:  teletabiii
Dátum: 2014.12.28. 23:10
(Üzenetazonosító: 176459)
teletabiii Hozzászólások: 42
Regisztrált: 2005.02.07.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Lift nincs, csak taxik ill. buszok járnak rendszeresen visszafelé, pár euró a jegy.

Üdv. t.
Feladó:  frseatleon
Dátum: 2014.12.28. 22:20
(Üzenetazonosító: 176450)
frseatleon Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2008.01.05.
15 síterepet értékelt

Valaki tudna segíteni abban, hogyha Cortina D'ampezzoban a Lagazuoi csúcsról Armentarolaban csúszok le, akkor mivel tudok vissza jutni a Lagazuoi csúcsra, mert a térképen semmilyen liftet nem látok.
Feladó:  drkadarFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.01.12. 19:58
(Üzenetazonosító: 166667)
drkadar Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2009.11.30.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rendben grillmester! Akkor csak csússzunk, végül is azért megyünk.
Előzmény: (koviterv 166607)
Feladó:  kovitervFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.01.11. 23:09
(Üzenetazonosító: 166607)
koviterv Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2010.01.03.
17 síterepet értékelt

Kedves Síelő Sporttárs! - Nyert! Én vagyok Grillmester, bár faszenet, és egyebeket nem viszek Cortinára, inkább itthon mutatom meg mit tudok, - a gasztronómia területén. A síelés más dolog, ott is van még mit tanulnom bőven.
Feladó:  drkadarFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.01.10. 22:32
(Üzenetazonosító: 166502)
drkadar Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2009.11.30.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia grillmester!
Remélem jó lesz a szállás,bár nem igazán tud olyan rossz lenni, hogy hazautazzunk a helyszínről, főleg miután már kifizettünk mindent. Ha a szállást te rendelted, teljes a bizalom. Faszenet, gyújtóst és pácolt húst is hozzál,havon még úgyse sütöttél, megnézném. Én 2014. február 1-8. között leszek ott, remélem az vagy, akire gondolok, mert az adatlapodon nem szerepel, hogy az Almáskert utcában laksz-e.
Üdv, KZ
Feladó:  grillmesterFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2013.09.23. 22:10
(Üzenetazonosító: 160875)
grillmester Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2013.03.27.
16 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Cortinába készülünk, szállodánk a Grand Hotel Misurina lesz. Nem ismerjük, tud valaki értékelést adni? Előre is köszönöm!
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.06.30. 12:32
(Üzenetazonosító: 159816)
Stani Hozzászólások: 5226
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Cortinia 12-13 év szünet után idén újra nyári síelést kínál , ameddig a hó kitart!
Feladó:  Sanyi52FérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.01.25. 23:35
(Üzenetazonosító: 152365)
Sanyi52 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2012.12.10.

Múlt héten voltunk Cortinában. Valóban csodás hely. Egy valamit nem értettünk: megdöbbentően kevesen voltak. Mikor láttuk a tv-ben, hogy Miklós Edit is csúszik, összekaptuk magunkat és felmentünk. A hangulat nagyon jó volt, de arra nem számítottunk, hogy alig pár száz ember lézeng egy VK-futamon. Egyébként Edit jót futott, 37-es rajtszámmal 32. lett - épphogy nem pontszerző. Az esti díjkiosztón valami miatt kétszer is mutatták a csúszását - nem tudjuk miért, de jó volt. Kár, hogy a vasárnapi futamot nem tudtuk megnézni, mert lejárt az időnk. Cortina a "visszamenős" helyek közé kapott besorolást.
P1040355.JPG P1040382.JPG P1040386.JPG P1040392.JPG P1040413.JPG P1040377.JPG DSC00018.JPG
Feladó:  hu1zamFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.02.13. 13:39
(Üzenetazonosító: 134216)
hu1zam Hozzászólások: 359
Regisztrált: 2008.11.06.
61 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feladó:  hu1zamFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.02.13. 11:42
(Üzenetazonosító: 134202)
hu1zam Hozzászólások: 359
Regisztrált: 2008.11.06.
61 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Többször jártam már a Dolomitokban, de Cortina eddig kimaradt. Most bepótoltam ezt a hiányosságot: február 4-11 között egy kb. 25 fős csapattal (lakhely: HU, DE, SE, RO) tartózkodtunk ott. Benyomásaimat csoportosítom:
-szállás: Borca di Cadoréban (15 km Cortinától). Kissé szocreál apartmanház, első éjszaka 14° a szobában, aztán, némi reklamáció után, folyamatosan 27° :))
-közlekedés: a csapat egy része elhatározta, hogy nem autózik, hanem a Dolomitibus-szal közlekedik. Ez egy adott alkalommal azzal járt, hogy az 5 embert szállító sofőr meg sem állt a Socrepes megállónal, hiába hadonásztunk neki (a következő járat csak 1,5 óra múlva volt esedékes). Egy másik busszal bementünk a központba, félórát hőzöngtünk a cég irodájánál, a panaszkönyv felemlítésére kaptunk egy különjáratot. Egyszer meg 3 perc késés miatt ugyanazt a másfél órát a restiben töltöttük, de némi grappa+sör mellett hamar eltelt az idő...
-recesszió: a boltok nyitvatartásáról nem beszélek... Nyomasztó volt, hogy ez egyik legelitebb olasz sívárosban a szállodák 2/3-a üresen, zárt spalettákkal állt, este alig lézengtek a népek az utcán. Ennek meg volt az az előnye, hogy a pályákon sokszor csak mi voltunk:)
-infrastruktúra: szembetűnő, hogy a liftek kb. 20 évesek, az egész 140 km-nyi pályarendszeren 1 (egy) buborékos felvonó van... Viszont: a pályák gondozása kifogástalan, az első napokban jóformán csak műhó volt, de kiválóan kezelve. Aztán megjött az áldás 20 cm mennyiségben, végre fehérré vált a világ.
-időjárás: 7 napig átlag -10°, de volt -22 is. Hóesés 1 napig, meg "természetesen" a hazautazás napján (Cortinától Öskűig végig havazott)
Értékelésként mégis 5* adok a jól kezelt pályák és azok kiváló vonalvezetése miatt (még a kevésbé jól sizők is nyugodtan mehettek a piros, de némely fekete pályán is). Én személy szerint rég nem talpon/élen sieltem ennyit és ilyen élvezettel, amit csak fokozott a gyönyörű táj.
(képi dokumentáció később.)
Feladó:  cicalányNőKezdő síelő
Dátum: 2011.12.04. 20:23
(Üzenetazonosító: 125994)
cicalány Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2010.12.10.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok,

Tudna valaki ajánlani szállást februárra a Dolomitokban, ami nem túl drága? Például ne legyen több, mint 30 euro/fő/éj. Köszi.

következőutolsó laponként: összesen 100, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 88 vendég és 14 regisztrált felhasználó látogatja.