Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fun Carving tanácsok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Fun Carving tanácsok
2008.03.04. 15:57
Sziasztok!

Gondoltam felhozom a topicot, kicsit leült.:)
Mikor elkezdtem sielni, nálam egyik fő cél volt a funcarving. A pályákon csak elvétve látni funcarvereket kicsit kikopott ez v. nem is volt igazán divat? Mi ennek az oka, tul balesetveszélyes?
Idén beújítottam egy használt Atomic B5-öt és valami hihetetlen carving élményben van(volt) részem. Hihetetlen ez a léc!
Azt hiszem egész jól megy az élén sielés és már igen-igen szeretnék havon fekvőseket is húzni.(Sokat oktatóztunk!)
Ha jól veszem ki akkor a funcarving lényege, hogy nincs csipőszög, nagy terpesztés, ívbelső láb hajlítva, testsúly főleg ezen. Ívkülső kinyujtva. Ív megkezdésekor iszonyat elől a teher, ívböl kivezetésnél pedig mehet hátra a testsuly!??
Még helyesen nem sikerült ezt a gyakorlatban kipróbálnom, majd húsvétkor:), de addig még szeretném fejben letisztázni a mozdulatsort:)
Ami nem tiszta még, hogy müködik a mozdulatsor indítása, ha nincs "csipöszög"? Kéz elől és eccer csak eldőlök? Így biztos nem, szóval plizz segitsetek némi infóval. Lehet felsőtesttel segiteni a bekormányzást? Az ív folyamán a felsőtest folyamatosan előre néz?

köszönöm!
üdv.:
gilice
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.