Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
La Norma
síterep infó oldal
ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2018.03.28. 23:36
Szállásunk Val Cenis/Termignonban volt, de az Eski-Mo bérlet feljogosított arra, hogy egy-egy napon más, közeli síterepeket is kipróbáljunk. Ráadásul ingyenes buszjárat közlekedett a terepek között, igaz csak meghatározott napokon. Szóval így jutottunk el La Normába is, amit egyáltalán nem bántunk meg. Nagyon helyes kis síterep. Kicsi? Bárcsak lenne ilyenünk nekünk is… 65 km. Amit láttunk, hogy nagyon gyermek/családbarát. Nincs autós közlekedés a házak között, nagyon kedves kis savoyai üdülőterep. Úgy is hirdeti magát: La Norma la station cosy.
A faluból egy ülős, és egy kabinos visz fel. Onnan még tovább lehet jutni 2500 vagy 2750m-re. Átcsúszási lehetőség van ide is, oda is. A pályák többsége piros jelzésű, és kb. ennek megfelelőek is, de nem hirtelen esésűek. Tisztességesen kezelik is őket. Kezdők is le tudnak síelve jutni a St Anne nevezetű zöldön, ami nem is annyira tologatós. Egyetlen rossz élményünk az időjárás volt: percenként változott. Néha hétágról sütött a nap, a következő percben pedig már jöttek a felhők, és havazott is keveset. De hát ugye erről az égiek tehetnek, nem a síterep. Bármikor visszatérnénk egy-egy napra
La-Norma-5.jpg
La-Norma-7.jpg
La-Norma-10.jpg
La-Norma-1.jpg
La-Norma-2.jpg
La-Norma-4.jpg
La-Norma-8.jpg
La-Norma-9.jpg
La-Norma-11.jpg
La-Norma-12.jpg
Moncsi_1
4 élménybeszámolót írt
4
9 éve tag
2015.02.18. 08:26
La Norma sok lehetőséget nyújt kezdőknek és haladóknak egyaránt. Sok kezdő pálya van, persze akik a freeride-ot kedvelik azok sem fognak csalódni. Nagyon szép a környék és a sífalu személyzetével sem volt gond. Nagy figyelmet fordítanak a családi programokra is, mindig zajlik valami a falucskában, szóval, aki épp nem síel, az sem unatkozik. Kisgyerekkel is kiváló üdülés lehet. Csak ajánlani tudom!
szabinyo
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2014.02.11. 09:14
10 napot sikerült itt eltöltenem, de sajnos balesetet szenvedtem csütörtökön és semmire sem emlékszem hétfőig.
MINDENKINEK JAVASLOM HOGY KÖSSÖN BIZTOSÍTÁST !!!!
A pálya szuper , a hóviszonyok nagyon jók.Az emberek is kedvesek.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2013.03.10. 14:51
Pénteken, március 15-én indulunk La Normára ismét síelni. 2 év után visszatérünk ide, már nagyon várom. Jó volt ismét olvasni a 2 évvel ezelőtti leírásomat (nem is értem, miért nem lett kiemelve). 2db 8fős apartmanban leszünk 12-en (7 felnőtt és 5 gyerek) a Balcons de la Vanoise-ban. Remélem, hogy legalább annyira (ha nem még jobban) fogjuk magunkat érezni, mint 2 éve. Most még egy kis eső esett lent (fent hó), 60-240cm hó van, ezzel nem lesz gond, sőt keddre-szerdára még 10-20cm-nyi havat mond az előrejelzés (meg nagy lehűlést is, -10 körüli hőmérsékleteket).
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.12.15. 14:19
Az ott dolgozókkal nem volt gond, a pályák kiválóak voltak. Ha mindenképpen negatívumot akarnék mondani, akkor az az, hogy a szállásunktól 100-150 métert kellett gyalogolni a pályáig. De mivel a gyerekek már elég nagyok, nem kell helyettük vinni a léceiket és a botjaikat, így ezzel sem volt nagy probléma.
Ahol eddig jártam síelni, azok közül Heiligenbluthoz tudnám hasonlítani. Hasonló pályamennyiség, hasonló elosztás (2 oldal), hasonló szintkülönbség. A különbség annyi, hogy HB nagyon modern liftekkel rendelkezik (a jobboldali felső csákányost kivéve), míg LN régiekkel. HB-on nem lehet átcsúszni az egyik oldalról a másikra, egy hegy gyomrában közlekedő lift visz oda-vissza. Illetve hogy HB-on nincs igazi kezdőpálya.
Előzmény: (Bélapó 127179)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2011.12.15. 08:31
Tőlem minimális pontszámot kapott a hely, én az ezredfordulón voltam itt és nagyon nem tetszett, ami főleg az ott dolgozók mentalitásának köszönhető. Remélhetőleg azóta lényeges változáson ment keresztül.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.12.15. 01:07
Habár nincs az irodák ajánlatában La Norma, nem tudom kihagyni, hogy ne írjak a 2011 március végi családi síelésünkről (2 család: 4 felnőtt + 3 gyerek). Ugyanis talán nem túlzok, ha azt írom, hogy 16 éves sípályafutásom egyik legjobb (ha nem a legjobb) hetét töltöttük itt el. A titka pedig abban rejlik szerintem, hogy kevesen voltak. Az egész hét alatt egy felvonónál sem volt 10-20 másodpercesnél nagyobb sor. Talán a kabinos aljánál egyik reggel 9 körül kellett várni 2 percet. Ennyi.
Valamelyik nap du. fél 4-4 körül a jobb oldali felső piros pálya (perdrix) 50 méteres szélső szakaszán egy félméteres ratraknyomot is találtam, amit gyorsan el is tüntettünk.

2 alternatíva áll rendelkezésre a nap elején: ülőssel a bal oldalra, kabinossal a jobb oldalra juthatunk fel. Ennek nem kell végleges döntésnek lenni, mert a jobb oldalról 2 helyen, a balról 1 helyen át tudunk csúszni a másik oldalra. Kezdők esetében: bal oldalon ülős lift (St. Joseph) melletti, jobb oldalon tányéros (Combe) melletti zöld pályán lehet tanulgatni. Ez utóbbiról át lehet csúszni egy csiga-jellegű zöldön bal oldalra, a másikról viszont csak a nagy liftek használatával, amit kezdőknek nem javasolnék. Bal oldalt a St Joseph és az Arlette mellett van egy Granges nevű tányéros, ami egy 2-szerakkora kék pályát kínál annak, aki megunta a rövidke zöldet. Ennek a tetejébe csatlakozik felülről az Arcosses buckás fekete, ami nagyon meredek és nagyon buckás és nem túl széles. A gyerekekkel egyszer lejöttünk rajta (ők akarták), de nagyon fárasztó, számomra nem volt túl élvezetes.
És a lényeg: a piros pályák. Bal oldalon az Arlette és Clot ülősliftek melletti ugyanilyen nevet viselő pályák kiválóak. Széles, hosszú, nagyon jó esésű, az alsó fele erdőben található. A jobb oldalon a Carellet és Norma ülősliftek melletti Norma 2(ez normál fekete, széles, nagyon jó)-1-Perdrix-Carellet pályák szintén nagyon hosszúak, szélesek és nagyon jókat lehetett döngetni rajtuk.
Ezen oldal folytatása a Forét nevű piros pálya, ami levisz a völgyállomáshoz. Ez is nagyon jó, hosszú, széles, a tetejétől az aljáig nagyon nagy élmény az 1300-1400 m szintkülönbséget élvezni, viszont ez nagyon olvadt. Reggel még 11-12-ig használható volt, később már csak egyszer, a nap befejezésekor mentünk rajta és ekkor már elég buckás is volt. A többi viszont du. 5-ig (ezt szeretem a franciáknál, hogy akár fél6-ig lehet síelni) nagyon jó állapotban volt, nem olvadt.
(Mivel lehetőség volt rá, átmentünk Orelle-be és onnan csatlakoztunk be Val Thorens síterepébe. A saját topikjában részletesebben írtam arról a napunkról, a lényeg, hogy úgy menekültünk vissza La Norma nyugalmába.)
Egyszóval nincs túl sok pálya, a liftek sem újak, talán az egyik jobb oldali az, de nincs tömeg, és a pályákat jól megcsinálják.
Aki megelégszik 2 db nagyon hosszú, nagyon széles, jó esésű piros pályával, és nyugis, erdős, kicsike (és olcsó) helyre vágyik, annak melegen tudom ajánlani ezt a helyet. Remélem, egyszer (vagy többször) még visszatérhetek ide.
Ja és hogy megválaszoljam a saját kérdésemet: nincs ingyenes wifi, és nem volt nyitva a Repose nevű alsó bal oldali ülőslift alatti Chalets piros pálya, így jobbról a fentebb említett Forét (piros) vagy balról a St. Anne (zöld Escargot, azaz csiga) pályákon lehetett visszatérni az aljába. Ez utóbbin ebédidőben találtunk egy padot és kajálás közben férfiúi felsőtestemet meztelenre vetkőztetve süttettem a hasam a napsütésben, nagyon király volt.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.10.24. 09:14
Vajon miért maradt ki az összes idei síkatalógusból és majdnem az összes internetes utazásszervezői kínálatból La Norma? Tavaly március végén nagyon jót síeltünk itt, és szívesen visszatérnék még ide.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.03.14. 11:31
Nem tudja valaki véletlenül, hogy van-e La Normán ingyenes wifi?

Előre is köszönöm.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2011.03.04. 17:24
Köszi, javítottuk!
Előzmény: (Brockey 113443)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.03.04. 15:56
Vajon miért nem frissül La Norma hójelentése? A környékbeli síterepek (Valfrejus, Aussois, Valmeinier) frissülnek rendesen, de a sielok.hu szerint itt január 20-án esett utoljára. Ajánlanám a szerkesztők figyelmébe az alábbi oldalt:
http://la-norma.com/en/skiing/snow-amount-report.html
Február 24-én, 27-én, március 1-én és ma (március 4-én) is esett hó. Valamelyik februári hóesésnél lett 85-32cm, mára pedig 90-35.
Én márc. 19-én megyek ide, és nagyon reménykedek a jó és síeléshez ideális időjárásban és pályákban. A webkamerák képeiis biztatóak. Egy apró kívánságom van csak. A 2 jelenleg lezárt pálya közül a Chalets elnevezésűnek a megnyitásában bízom. Ez a baloldali rész (az ülős felvonó alatti) pályája, ami visszavisz az aljába. Ha ez nem menne, akkor egy hosszú csigalassú (escargot) zöld pályán lehetne csak visszajutni a szálláshoz. (a jobb oldalon van egy hóágyúzott piros pálya, amin le lehet jönni)
adalbert
633 élménybeszámolót írt
633
17 éve tag
2008.11.13. 06:18
Néhány kép La Normaról a Google Earth-ből: http://www.panoramio.com/user/1159697/tags/France-La%20Norma
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.25. 20:38
és lám, a hó pont jókor érkezett :D
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.05. 16:34
Köszönöm az infókat.
Igazából van még időnk, szóval javulhat még a helyzet...
De furcsa mert eddig mindenkitől azt hallottam hogy La Norma hóbiztosabb hely mint Frejus....
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.05. 15:02
Akkor szemrevételezvén a térképet, megállapítom hogy itt is a vörösfenyők vannak nagy többségben. De szóljatok ha tévednék.
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2007.01.05. 11:58
Skigirl:

Több az 10 cm-nél. Nemrég jött haza egy ismim, ő mondta, ogy olyan 30-35 cm hó esett csak ezen a héten. Mellékelek neked egy hóhelyzet térképet, ez is megegyezik az elmondottakkal.

Ami nagyobb baj, hogy nagyon erősen új most a szél, ezért tiszta jegesek a pályák. A hőmérséklet emelkedőben, a fagyhatár stabilan 1800 méter körül lesz, vagyis alul rendesen fog olvadni. A völgyben jelenleg 20 cm hó van (ez elég gyászos), a csúcson 70 cm. A lavinaveszély 3/5. Jelenleg Valfréjuson sokkal jobb a helyzet, ott 40/100 cm hó van 4-es lavinaveszéllyel, ez oda bőven elég, mivel nem annyira köves. Ha nagy gond lesz, majd menjetek át oda.
Norma.jpg
skigirl
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.04. 23:42
Valaki esteleg tud új infókat La Normáról? Figyelem a hójelentést és úgy láttam hogy esett +10cm hó. De így sincs túl sok. És nem megy minden felvonó, nem járt mostanában valaki arra? mire számítsunk?
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.11.06. 10:04
hát ha nekünk feleennyi havunk lett volna, mint a képeken.
Ha jól emlékszem 2000/2001-es szezon volt talán januárban.
25-30cm havat irt Valfrejusra
40-50-et La Normara, ezér mentünk át.
Volt ott egy sulis csoport és a vezető tanár mondta, hogy 10 éve jár ide és ilyen kevés havat itt még nem látott.
Remélem Ti sokkal jobbat fogtok ki!
Én is Lan Normara mennék az erdők miatt.
üdv.
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.11.05. 16:50
Na, látom idézve lettem. Szóval ebben az a vicc, hogy alapvetően Valfréjus is északias fekvésű, de nem annyira, mint La Norma. Szóval ha nem volt hó, az nagyon meglep, akkor tényleg ritka rossz tél lehetett. Amikor én ott voltam, egy hét alatt 120 cm hó esett! Ez tavaly március 5-12-ig történt. Igaz, mikor megjöttünk, még csak 60 cm-es volt a hó alul.

De vissza La Normára. Szóval jól írták,érvényes oda a bérlet. Nincs is messze, légvonalban valami 5-6 km-re lehet Valfréjustől, de az út hosszabb, mert le kell menni Modane-ig, majd újra fel Normára.

A síterep 1350-2750 tszf-on helyezkedik el, tehát nagyobb a besíelhető szintkülönbség, mint V-on. A legnagyobb különbség a két hely között, hogy La Norma pályáinak legalább fele erdőben van, így véd a széltől. Vannak remek kis erdei pályái (ami Fro-ban sokszor hiánycikk), de az igazi, Szlovákiában szokásos kanyargós, szűkek nincsennek itt sem. A pályák többsége, ami edrőben fut kék vagy zöld, emiatt pár helyen löknöd kell magadat. A felvonók itt is idősek, de jók. Több tányéros van, főleg magasan, mint V-on. Magasan, fent a jobboldali pályák, azok nagyon jók.

Amikor én ott jártam, hatalmas hőmérsékleti különbség volt a völgy és a csúcs között, erre érdemes odafigyelnetek! A csúcson akár 10-15 fokkal is hidegebb lehet! A katlan jelleg miatt ez szélvédettebb, még a fölső régiói is. A völyállomásnál sokszor nagyobb a szél, mint odafönnt.

Teszek be néhány képet is.
Felso-palyak.jpg
Francia-hegyivadaszok-az-erdein.jpg
Kilatas.jpg
Kilatas2.jpg
La-Norma-also.jpg
La-Norma-terkep.jpg
Oldalazo-palyak-2700-meteren.jpg
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.05. 11:38
Zsolt, köszi az információkat! Érdekes Valfréjusról a másik topikban így vélekedtek:
"Magassági üdülőhely, kiváló hóviszonyokkal. Találkoztam olyan véleményekkel is, hogy Fro-ban itt szokott lenni az egyik legkiválóbb és legtöbb hó."
Nyilván téged "megviccelt" az időjárás, én is jártam már sajnos nagyon hóbiztosnak vélt helyen úgy, hogy pont abban az évben éppen hogy volt valami hó a pályákon (Tonale).
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.