Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sebesség sítalpon/snowboardon

ÜZENETEK (49)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2007.02.23. 20:03
Most olvasom,hogy a sok síbaleset miatt maximálni akarják a sebességet és sebbességmérőket szerelnek fel. Tudtom szerint jelenleg nincs sebességhatár!
Akkor majd kötelezően GPS-sel kell síelnünk?
A gyorsasággal eltérő a tapasztalatom.Szurokfekete
pályán (pl.Folgarida 1-es) nem lehet biztonságosan száguldani, mert a meredekség miatti nagy gyor-
sulás miatt 100km/h-nál már izomerővel megfogni nem lehet. Bukni meg ugyebár ilyen helyzetben....
Legnagyobb sebességet hosszú kék pályán értem el
"golyóban", csak a légellenállás fékezett,de
magam is le tudtam lassulni (leállni) bármikor.
(Lehet, hogy ez csak rám vonatkozik mert fordítva vagyok bekötve.)Fekete pályákon mások sem száguldanak, talán mert le akarnak épségben érni.
GI
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.15. 15:15
Még egy pár gondolat.

Ha naponta nagy szinteket kell leküzdeni, előnyősebb lehet nagy sebességgel menni és a levegőnek átadni az energiát, sok kanyarral lassan haladva gyorsabban el lehet fáradni. Megfelelő sebességnél már testfelülettel is lehet szabályozni a gyorsaságot. (a légellenállás bizonyos feltételek mellett a sebességgel kb. négyzetesen nő).
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2007.02.14. 17:33
Kösz, sokat segítettél!
Csak azért kérdeztem, mert 24-28-án történetesen a Zillertalban fogok síelni, aztán ha már ott vagyok...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
GI
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.14. 17:14
Nagy sebességgel csak megfelelő carving léccel érdemes menni (race carving, nagy keménység, pl. Fischer Worldcup RC, Atomic beta race 10.26 stb..). Ritkán valamelyik belső élt elkaphatja bucka stb., ilyenkor felrántani a levegőbe és rövid bizonytalan egylábazás jöhet. Kis terpeszben inkább, mint zárt lábbal. Érdemes még kicsit az élen menni, épp, hogy csak keresztben, ekkor stabilabb, és a buckákon is könnyebb keresztülmenni.

Az egyenesfutása a régi hagyományos léceknek sokkal jobb, ott a talpban van egy (vagy akár több) horony (bevágás, nut), ami megvezeti egyenesben a lécet. Sík talpú carving lécnél ilyen nincs. A hosszabb lécek nagy sebességnél stabilabbak, és könnyebb velük menni, ha csak nagy ívű kanyarok vannak (pl. Atomic BetaRace 193, 197 cm).
GI
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.14. 16:52
Felvonóból és a kritikus rész tetejéről is be lehet látni az egészet, meredek a pálya, de elég rövid, megfelelően széles és egyenes, alul egy normál fekete pályában folytatódik. Bucka nem nagyon van, jég az lehet. Nem olyan veszélyes, de egy esetleges esésre figyelni kell, azonnal fékezni fekve a lécekkel, mert különben a pálya aljáig csúszik az ember.

A hírek közé most került fel egy baleset, ami ezen a pályán volt, óvatosan kell menni elsőre, csak lépésben.


Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2007.02.14. 14:49
GI: Ezen a pályán le is jöttél, vagy csak láttad? Egyszer én is le szeretnék jönni rajta, de előzetesen nem ártana tudnom a részleteket. Meredek, addig ok. Elég széles? Hossza mennyi? Nem mindegy, mennyi ideig kell a talpon maradásért küzdeni. Felvonóból be lehet látni az egészet? Mert az sem mindegy, hogy buckás vagy jeges-e, utóbbi számomra semmi esélyt nem hagy.
GI
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.13. 23:42
Szintben és távolságban milyen adatok jönnek ki?

m/perc, maximális süllyedés ?
napi megtett km szám és szintkülönbség ?

A napi szintre nálam max: 15000 m/nap (csak lefelé), ami kb. 100-150 km távnak felel meg (pálya (felvonó) ismétlés alig volt benn), de ezen lehet még csiszolni.

Süllyedésre kb. 300m/percet saccolok, 1000m-t 6-10 perc alatt simán lehet menni piros pályán, feketén jobbat is.

(megjegyzés: hivatalosan is reklámozzák a 12500m-es napi kört, figyelembe véve a száguldozós gondolatokat).

Kezelt fekete pálya max. meredekségű, amivel idáig találkoztam: Zillertal:

http://www.mayrhofner-bergbahnen.com/
en/100304/100252/harakiri_piste_steppest_slop_action_mountain.html

vagy

https://www.ski-harakiri.com

Ezt érdemes kipróbálni.


Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2007.02.07. 09:39
Hát tényleg semmi értelme golyóban mérni, de talán pont ezért Nassfelden, ha arra jártunk, minden körben bementünk a sebességmérő pályára.
dyla
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.07. 08:41
Karolyn: egyszerűen kíváncsiak voltunk, ezért egyszer kipróbáltuk elmebeteg körülmények között is a mérést. Amúgy természetesen semmi értelme, többet nem is csináltuk. Bár hozzá kell tenni, hogy a számok ismeretében vált csak igazán ijesztővé a dolog, így legalább tudatosult bennem a veszély :). Különben normális körülmények között 50-60 közötti csúcssebességeket mértünk átlagos piros pályákon.
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2007.02.06. 17:15
Péter64! Nem kötekedsz, ha igazad van. Az a fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a "száguldozás", meg a pályán kívüli kontroll nélküli sízés veszélyeire. Egy másik topikban sajnálattal olvastam, hogy elég kevesen tudják, hogy mindíg a felülről jövönek kell figyelnie a lejjebb levők mozgására. - Pedig ez a sí-KRESZ (másnéven a FIS 10 pontja) egyik legfontosabb előírása - minden normális sípályán ki van írva, csak sajnos az emberek elfelejtettek olvasni
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.06. 17:04
Sziasztok,

Olaszországban találkoztam olyan meredek (sajnos egyenetlen) pályákkal ahova sebességmérő volt telepítve két hatalmas kijelzővel. Az általunk elért legnagyobb sebesség 95 km/h volt. (Sajnos én kétszer is elestem ennél a sebességnél) Carving leceket használtunk. 100 km/h felett nem nagyon láttunk sielőket....
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2007.02.06. 11:53
És mi értelme golyóban sebességet mérni? Engem csak az érdekelne, hogy úgy nagy általánosságban milyen gyorsan síelek egy átlagos mezei piros pályán. A BKK-i sebességmérős szakasz erre láthatólag nem volt alkalmas, ott mindenkit golyóban láttam menni, elég szűknek is tűnt.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2007.02.06. 11:41
Csak szeretek kötekedni :)
BKK-n megint ugyanazon a veszélyes helyen van a sebességmérő, mint tavaly, beláthatatlan lejtő jön utána. Maga a pálya egy kis ártatlan lejtőcske, a múlt héten mégis 82 km/h-t mutatott teljesen amatőröknél, akiknek probléma volt utána lassítani. 100 feletti sebességet simán lehet menni meredekebb és üres pályán. És ez az a tempó, ahol a 10-12 m sugarú carving léc már bizonytalanná válik.
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2007.02.06. 10:05
OK! Látom figyeltek és észrevettétek a turpisságot (hát persze, hogy jól mért a készülék, azért is folytattam a hozzászólásomat). A lényeg dyla utolsó mondatában volt. Üdv WFeri
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2007.02.06. 09:43
Ha a tényleges sebesség annyiszor kisebb lenne, mint a befogó az átfogónál, akkor szélsőséges esetben, függőleges zuhanásnál 0 km/h -nak kéne lennie, ami biztos nem jó.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 09:30
Viszont a GPS a magasságot is méri, nem veszi figyelembe sebesség számításkor? + a magyarázathoz annyit, hogy amennyiben igaz az elmélet és csak a vízszintesre vetített elmozdulás lett mérve (vízszintes befogó), akkor közben az átfogón adott idő alatt nagyobb távolságot tett meg, ezáltal szerintem a sebesség is nagyobb, mint a mért.
dyla
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.05. 18:42
Látom, kidöglött ez a topic, de azért hátha...
Múlt héten voltam síelni, egy GPS-sel mértük a sebességet. A mért adatok elég hihetetlennek tűnnek, már többen megkérdőjelezték a szavahihetőségemet miatta :). Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ez lehetséges-e, vagy csak a GPS-ből lett gyépés. :)
Az abszolút rekordot, 111 km/h-t egy tapasztaltabb ismerősöm érte el. Én, szerényebb (kis jóindulattal átlagos) tudású síelőként 98-at mértem. Mindketten gyakorlatilag töküres, jó minőségű, elég meredek pályán mértünk, szinte végig golyóban síelve.
Ezek után azért visszafogtam magam, elég felelőtlenek lehettünk, még ha csalt is a cucc :).
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.12.15. 20:34
Szóval, hogy ne haljon ki a topik, megigérem megmérem gps-el a sebességünket edzés és verseny közben is. Kivácsi vagyok mennyivel megyünk, hány km-t síelünk egy nap....
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.12.06. 09:42
Ebből látszik, hogy nem akkora gáz a nagy sebesség. Kontrolált esés volt, és bőven ki tudta csúszni az esést. Jó a videó! :)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.