Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sebesség sítalpon/snowboardon

ÜZENETEK (49)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.11.28. 21:22
Már látom magam előtt a head legújabb sílécét beépített kijelzővel mely aktuális sebesség, gyorsulás, megtett kilóméter, stb adatainkról informál... :)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.11.28. 10:11
GPS-el bárhol le lehet mérni a sebességet, az a legpontosabb.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.11.28. 10:06
BKK-n nekem párhuzamos lécekkel golyóban 59-el sikerült menni. De igaza van Péternek, nagyon rosszak a körülmények, fogalmam sem volt hol mértek, belementem egy nagy gödörbe, utána volt egy beláthatalan lejtő amin elég megállni és visszanézni a kijelzőre, hogy mennyi is volt. Sajnos ez a sielés végén volt, már nem tudtam többet visszamenni és újra megpróbálni.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.11.26. 21:13
Kreischberg,Pitztal,....
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.26. 20:22
Hol vannak még sebességmérő pályák?
Szélsebesség-mérővel nem lehetne mérni a sebességet? Nyilvánvalóan a menetszelet mérné, ami szélcsendes, vagy kicsit szeles időszakban nagyjából a reális értéket mutatná szeintem.
Másrészt a gyorsulásra is kíváncsi lennék...
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.11.25. 20:18
BKK-ben és Nassfelden voltunk sebességmérős pályán.
BKK-ben nagyon rossz kiépítésű, nem látni a cél utáni lejtőt, 65 km/h-nál egyikünk sem ment többet. A nassfeldi jól belátható, kb 150 m hosszú, a 12 éves, 40 kilós gyerekek 75-ig gyorsultak, én (80 kg) 79-ig, igaz szlalom léccel. A leggyorsabb akit ott láttam 82-ig jutott profi GS felszereléssel, szlovén síklub egyenruhában. Maga a lejtő tényleg nem túl meredek. Buckamentes kihalt pályán ennél jóval gyorsabban is lehet (szoktunk) menni a legkisebb bizonytalanság nélkül.
Valamelyik lesiklópályán, amelyik a TV-n nem is látszik túl erősnek, 140 km/h körüli tempót írtak ki a tavalyi szezonban.
Versenypályák közül mi csak a BKK-in voltunk. Én BetaRace 10.22 léccel próbáltam utánozni az SG futamot, de tele van beláthatatlan letörésekkel meg meredek szakaszokkal, nem is bírtam egyhuzamban végigmenni.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.11.25. 15:42
Sziasztok!
Ez a sebesség dolog elég érdekes. Szerintem nagyon függ a pályakörülményektől. Egy összetúrt, nehéz havas pályán már egy 50-es tempó is durva lehet. Ugyanez frissen ratrakolt jó havon fel sem tűnik.
Egyébként ezeket a fotocellás "whisbi" pályákat szándékosan úgy alakítják ki, hogy ne lehessen túl nagy lendületet összegyűjteni. Mi is mindig próbálkozunk, de 80 körül van a plafon. Legalábbis, ahol én jártam.
Meg persze sífüggő is. Nagyon más egy piskóta, rövid szlalomsí, vagy egy hosszú, nagy rádiuszú léc. A lesikló versenysík minimális rádiusza 40 méter (ha pontosan tudom), nem véletlenül.
Persze tudás, és rutin is kell a tempóhoz. Főleg a nagyon piskóta lécekkel. Én eddig kb 100 körüli tempóig merészkedtem szlalomsível, de ott már kicsit "tele volt a gatya". Nem maga tempó, hanem az, hogy bármikor váratlanul élt foghat a léc, és akkor századmásodpercek alatt elindul valahová. És akkor nagy szerencse kell, hogy az ember lábon maradjon. A másik, hogy ilyen tempójú egyenes siklásból átváltani nagy kanyarokra, szintén veszedelmes, mert ha túlzottan élre rakom, akkor egyszerűen "alámkanyarodik" a sí, és szinte biztos a perec.
Ha valakit vonz a tempó, akkor az én tanácsaim:

-megfelelő tudás, kondíció, és rutin nélkül életveszélyes lehet a mutatvány
-csak olyan pályán, ahol kifogástalan a hó, gyakorlatilag nincs ember, van kifutója a pályának, és nincs erdő vagy szikla a pálya szélén!
-nem belátható részre (kanyar, bukkanó) csak olyan tempóval szabad érkezni, hogy korrigálni tudj (pl ott hever egy elesett kolléga)
-és bizony érdemes elővenni a régi, hagyományos, 2 méter körüli léceket (ha még megvan), sebességben verhetetlenek
-ja, és a bukósisak! csodát az sem tesz, de már sok fejet megmentett
-és ne a brahiság legyen a lényeg, hanem a "fíling". Ne a havernál akarj gyorsabb lenni, hanem érezd jól magad! És egészben menj haza.

Sziasztok
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.11.25. 11:49
A versenyeket nézve nem ritka a 120-130 körüli sebesség azért elég félelmetes.Én is kíváncsi vagyok a átlag síelő sebességére.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.11.25. 10:06
Szaisztok!

Biztos találkoztatok mér 1-2 pályán olyan elkülönitett résszel, ahol fotocellák segítségével lehetett mérni , hogy milyen sebességre tudtok felgyorsulni. Arra lennék kiváncsi kinek mennyit sikerült mérnie?
Hozzáteszem nem vagyok híve az esztelen száguldozásnak a pályákont.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.