Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
SKI AMADE
síterep infó oldal
ÜZENETEK (26)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.01. 20:38
A következő állomás Stoderzirken dec 28-án 14-17-ig. Gröbmingből lehet megközelíteni. 700 méterről 12 km-es úton érhető el 1700 méteren kezdődő natur havas kis pályarendszer. Az utazás gyönyörű napsütéses- igazi zabpróbás- út. A pályán nagyon meglátszik az, hogy nem gyártanak havat. Sok gyerek és nagyon fínom forraltbor volt.
DSCF6560.JPG
DSCF6559.JPG
DSCF6564.JPG
Grobmingeni-szallas1165.JPG
IMG-1174.JPG
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.01.01. 20:11
Egyetértek Stani-val a SKI AMADÉ nagy és sok tagból álló sírendszer.
Galsterbergeralm: dec 28-án 10-13-ig.
Pruggern-től a táblairányában kezdtük a felfedezést és a parkolóban egy két évvel ezelőtti tanulótárssal találkoztunk. A hat felvonóból 4 működött.A tájékoztató szerint cc. 12 km pálya használható volt.Üzemelt a szánkópálya és a gyermekiskola is. Néhány kép a hóhelyzetről és a sorban állásról.
DSCF6510.JPG
DSCF6514.JPG
DSCF6515.JPG
DSCF6520.JPG
DSCF6527.JPG
DSCF6531.JPG
DSCF6539.JPG
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2007.01.01. 19:05
Szevasztok!
Az ünnepek között kint voltam. 6 nap alatt 6 különböző helyen síztünk. Gyors jelentés, hátha vlaki mostanában megy:
Hó mindenhol van, de a víztározók már kezdenek kiapadni, igen csínján bánnak a hóágyúkkal...
Flachau: A liftek mentek, a Wagrain felé eső pályák (Rote 8-er, Flying Mozart) nagyon jegesek. A Talbfahrt meglepően jó volt.
Flachauwinkl-Zauchensee: A Flachauwinkl-i rész igen muris, csak a pályán volt hó, az is inkább jég. Kleinarl-ba nem lehetett teljesen lesízni, mindazonáltal az oda vezető pálya felső része (ami nyitva volt) a legjobban sízhető.
Zauchensee csak az északi lejtők voltak nyitva, azok is a völgyfelé reménytelenül jegesek és zsúfoltak voltak.
Frageralm: Sokat vártam ettől a tereptől, mert a hírek szerint remek a hóágyú rendszer, de azért egy jégtörő hajó elkélt volna. Az egyik felvonón valami olyan volt írva, hogy a versenyzők kedvenc gyakorló terepe. Na ez igaz rengeteg klottgatyás versenyző pista volt. Őket onnan lehet felismerni, hogy minden liftnél előre pofátlankodnak és a pályán közel 100km/h-val húznak el melletted (Tőled 50 cm-re). A Frageralmról szigorúan csak lifttel szabad leindulni.(Illetve jégtörőhajóval.)
Hochwurzen: Kellemes csalódás volt jól sielhető pályák és kevés sorbanállás.
Wagrain: A Talbfahrt felejtős a többi rendben. Az Alpendorfi részen mintha rendes hó is lett volna. Ott lehetett sielni...
Schladming-Planai: Gyilkos jég mindenfelé. Pedig nyitásra mentünk. Át menekültünk Haus-ba. Az átjáró használható, nem veszélyes. A Höfi Expressz hozta a formáját és még lent sem volt jeges, hogy ezt hogy csinálták nem tudom, de frankón élvezhető volt.
Mühlbach-Dienten: A pályákon rossz minőségű hó, és meglepően nem lehetett végig sielni a síhintát. Nyiírtuk a füvet vágtuk a követ ez a terep ennél többet érdemelt volna. Nem is tudtam, hogy sok pályán nincs is hóágyú.
Lényegében csak a hosszú levezető kékpályán lehetett érdemben sizni.

Ami a legrosszabb ebben a hótalanságban az a következő:
Az oszták iskolai csoportok, akik egyébként reggeltől estig az erdőben esnek-kelnek kénytelenek a pályán nyomulni. Tudás nélkül ezerrel. Mert csak ez a frankó. Legalább 20 balasetet láttam, itt ott fekvő sérülteket. Borzasztó. Hátrafelé síző pirosfejű gyerek csurom vizes-havas szerkó. Eltaknyol, feláll és ünnepli magát. A jeges pályákon a buckákon ugrató suhanc lejjebb úgy 20 méterrel elüt egy kezdő boardost. És még sorolhatnám... Nagyon kell a hó Ausztriában.
Azt mondta a vendéglátónk, hogy olyan ez náluk mint a kosárlabda az USÁban mindenki a 3 pontos vonalról kezdi a dobásokat tanulni, de ha lenne egy ötpontos vonal, mondjuk a félpályánál, akkor onnan próbálkoznának. Az osztrák gyerekek egyből ötpontos kosarakat szeretnének dobni.

Kulacs
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.20. 16:03
Nagyon vagány a kis Ádám! :-)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.19. 22:47
Hát jó lenne abból a tavalyi hóból valamennyi!Azért már nyugodtabb vagyok mint egy héttel ezelőtt,amikor még szép zöldesbarna hegyoldalakat lehetett látni a webkamerákon!Mondjuk a pályák minőségének lehet hogy jobb lesz a kevesebb hó.Tavaly már az volt a baj,hogy azt az irdatlan hómennyiséget nem tudták normálisan összetömöríteni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.19. 21:03
Ski Amadé egy elég tág fogalom, akarom írni bérletrendszer sok sítereppel...
Flachau, Wagrain, Zauchensee, Hauser Kaibling, Planai, Reiteralm, Sportgastein, Schlossalm Gasteinnél ami így spontán beugrik, hogy nyitva van,a többinek az amadé oldalán biztos utána lehet nézni. Tehát sízni eddig is lehetett, bár inkább a pályákon, s egyelőre egészrendszeres nyitvatartás sehol sincs, talán majd a hétvégére (a hóágyúk szorgosan működnek)
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.12.19. 17:10
most is essen már ilyen hó........
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.19. 14:24
Akkor "zsoci" Neked ismerős ez a kép, ugye?
"csak 1,5 napig havazott egyfolytában, amikor legutóbb kint voltunk.
"timici"-nek pedig kedvcsinálónak tettem fela atörpénk egy fotóját.
Irigyellek Zsoci, hogy ide mentek. Majd jövőre talán már mi is ide újra.
Adler-havazas-elott.jpg
havazas-utan.jpg
Adam-sisakban.jpg
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.12.18. 23:56
Az Adler tényleg jó hely.Tavaly itt voltunk 12.25-01.02-ig.Az ellátás szenzációs volt(hiába két magyar szakács főzött!)25-én megint támadunk, és már rohadtul várom!
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.12.18. 22:05
szerintetek lesz hó a két ünnep között? Én mostmár ezt is el tudom képzelni. Napról napra több pályát nyitnak ki. beágyúznak lassan mindent a sógorok. Stani! Te tudsz valamit?
Kulacs
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.13. 15:51
Nagyon aranyos lehet a pici!!Nekünk még nincs,de már nagyon várjuk mi is, hogy családot alapítsunk és megismertessük a kicsikkel a sielés örömeit.Olyan aranyosak a pályákon ahogyan sisakban, beöltözve totyognak.:-)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.12. 20:46
Ennek őszintén örülök!
Ha netána lottó ötös birtokosaként szeretnéd tiszteletedet tenni pl. az Eggerben, akkor azért egy szűk hétre hívj meg légyszíves, mert főként a 4,5 éves törpénknek szsretnék egy minden földi jóval ellátott hetes örömet szerezni.
Jó csúszást majd!
Amúgy Hinterglemm központjában minden délután (kb 16.30-tól) egy ragyogó hangulatú utcai "ereszdelahajamat" dzsembori van, ahol sícipőben táncolnak a főutcán. Nagyon hangulatos, tényleg!
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.12. 18:50
És hálásan köszönöm az információkat!
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.12. 18:45
Tévedtem, igazad van.Megnéztem jobban a honlapot és valóban szép szálloda.
Annyira fellelkesültem Saalbach-Hinterglemm iránt, hogy csak na.:-))
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.11. 22:31
Kedves "Timici"!
Már bocsáss meg, de az Adler egy nagyon modern, és elegáns szálloda. Az Egger régebben épült, de nagyobb szolgáltatást nyújt, ezért drágább is, mint az Adler.
ha tényleg rászántok ennyi pénzt, akkor én javasolnám Hinterglemmet kipróbálni, bár lehet, hogy én elfogult vagyok vele szemben. (Mármint Hinterglemm.)
Nézd meg pl. ezt a hotelt. Ki lehet úszkálni a szabadba, miközben esetleg hull rád a hó.
http://www.hasenauer.at/sub/BGindex.htm
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.11. 08:33
Sziasztok!
Örülök a sok sok hasznos infónak, ez a fórum egy ajándék...:-)!
Libella, köszönöm a szállásajánlatokat, megnézegettem őket és arra jutottam, hogy ennyiért Hofgasteinbe (pl.: https://www.hotel-bismarck.com ), de Flachau-ba is modernebb, szebb, újabb szállodába megyünk.
Gondolom nem véletlen, hogy Saalbach drágább. Most csak azt kell eldönteni, hogy inkább egy Saalbach és egy kevésbé színvonalas szálloda, vagy egy Hofgastein és egy fullos hotel...:-))
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.06. 21:59
Ötletem az van, de sajna nem az olcsóbb fajtából.
"Szaunával meg minden földi jóval" több helyet is tudok, amelyekből egyikben már jártunk. ez a Hotel Adler. (Uszi, szauna, ragyogó konyha, pálya kb. 40 méterre)
http://www.aparthotel-adler.at/

Ez pedig szintén egy minden jóval kecsegtető hotel a pálya szélén.
http://www.hotel-egger.at/
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2006.12.06. 16:07
Szia Timici!

Ha nekem kellene választanom én sem tudnék. Én mindkét helyen jártam, s azok alapján tudok neked pár tanácsot adni. Na persze csak ha akarod. Először a Gastein völgyben jártam. Gyönyörű hely. Főleg Hofgastein. Igaz néha úgy éreztem magam, mint azok az emberek a "Deltában". Kemény hideg volt akkor januárban. Viszont rengeteg pályával rendelkezik. S mint az előttem szólók is írták Bad-Gastein és Hofgastein pályái egybenyúlnak. De nem messzi onnan van Dorf-Gastein is, ami talán a legszebb volt a 3 közül. Hofgasteinnál csak egyetlen problémám volt, a reggeli felmenetel a felvonóval. Hatalmas volt a tömeg. De fennt már eloszlott. Csodálatos környék.Mivel családos anya vagyok, így mindig azokat a helyeket kerestük, ahol uszoda is van.Az összes uszoda közül, ahol eddig jártam, a Hofgasteini volt a legszebb. Igaz a legdrágább is. Viszont volt benne csúzda, vízben űlös mozi, szauna, relax, vadvíz, stb. minden amit csak kívánhat az ember egy uszodától. Megérte.
A másik hely Flachau.Tavaly jártam ott, s biztosan állíthatom, hogy az egyik legjobban karbantartott hely, azok közül ahol eddig jártam. Szinte minden felvonója ülős vagy kabinos. Széles pályák, minden tudású ember megtalálhatja a saját útját. S rengeteg pálya van. Nem beszélve arról, hogy mellette található Wagrain (ahol szintén van uszoda), Flachauwinkel és nem utolsósorban Zauchensee. Mindegyik kitűnő síterep. Nem is beszélve arról, hogy az utakat gyönyörűen tisztán tarják, tehát nem kell félned, hogy elakadsz, vagy hogy szerpentin utakon tudnád csak elérni a pályákat. Kimondottan pályaszállást nem érdemes választani, mert úgyis, ha netán Flachaut választod utazgatni fogsz 5-6 km-t. Maga Flachau városa tényleg nem nagy szám, Wagrainnal ellentétben, ami olyan mint egy igazi kis alpesi gyöngyszem. Hááát nehezen tudnék választani. Ha családdal utazol, akkor én talán Hofgasteint választanám.De nem biztos. Mindkettő gyönyörű hely. Sok sikert a választáshoz.
Még valamit mondanék. Zauchensee-ben beszélgettem egy osztrákkal, akitől megkérdeztem, hogy szerinte melyik hely a legszebb. Ő azt válaszolta, hogy már nagyon sok helyen járt a hazájában, de neki Saalbach-Hinterglemm a legszebb, s utána Zauchensee jön. Ez csak 1 osztrák volt. Ahogy én is csak 1 magyar síimádó vagyok. A választáshoz még egyszer sok sikert. Éljenek a hófödte csúcsok!
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2006.12.06. 12:59
WOW!!!Tényleg fantasztikus! És milyenek itt a pályák?

Saalbach-ot nézegettem, de eléggé drága a szállás. Drágább mint pl. Flachau.Mi szállodába mennénk, szaunával, meg mindenféle földi jóval.:-)
Nincs valami jó ötleted?
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.05. 21:19
Ausztriában számomra a Nr.1 továbbra is Saalbach-Hinterglemm, de azért Schladming sem megvetendő.

Egyébként az egyik leggyönyörűbb hely esti hangulat szempontjából Maria Alm. Nézd meg ezt a képet, amikor a faluban már este van, de a környező hegyek még napfényben világítanak. Ha valaki festi, akkor azt mondjuk, ronda giccs. Én ezt a giccset többször is láthattam, és nagyon jó hangulatom lett tőle.
Maria-Alm.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.