Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Rauris
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - Nyári csomag Félpanzió+
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Rauris
2006.12.25. 09:57
Rauris falu megközelíthető Zell am Seetől a 311-es úton az A10-es autópálya felé, Taxenbaxnál kell letérni egy szép 10 km-es szerpentin út vezet a völgybe. A faluban kb. 1900 ember lakik ezt a felvonós információja alapján gyűjtöttem. Szállásról nem tudok mivel Saalbachban laktam, de a reklámok alapján apartmanok és négy csillagos hotel is található a faluban. A sípálya 950-2175 m között helyezkedik el, amikor ott voltam csak két felvonó illetve három pálya volt nyitva a hóhiány miatt(2-es, 3-as kék illetve 5-ös fekete). Síelhető volt Heimalmtól (mittel station 1480m) a csúcsig(2175m). A két kék pálya nagyon tetszett, általában nekem a meredek fekete pályák jönnek be de ez most kivétel volt, annyira jó volt a pálya vonalvezetése. Ezenkívül lehet freeride-olni is. A tanuló csoportok általában délelött a völgyben kezdenek és csak dél körül jönnek fel. Akkor sem zavarnak mert szélesek a pályák. Mivel nem fő közlekedési útvonalok fekszik a település szerintem ezért nem voltak sokan. Nem hinném, hogy előszezon miatt voltak kevesen. A liftes srác a hóhiányra panaszkodott( azt mondta imádkoznak, hogy hulljon a hó), de szerintem nem volt rossz a helyzet, a síléc talpát ne lehetett összekarcolni. Ami még tetszett Raurisban az, hogy napközben nem nyomatták a képedbe a hóágyukat. Látszott, hogy működtetik mert felismertem a műhavat, de nem olyan volt mint Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe és Saalbach, hogy nem tudtál lecsúszni, úgy hogy a képedbe ne nyomják a műhavat.

Jelenleg a hat illetve nyolc személyes kabinos felvonók működtek(ezek menetideje kb 7,5 perc), de van tányéros, csákányos és két üléses lift is. Ezenkívül van szánkópálya, azonban ez december 20-án nem volt nyitva.

Nem nagy sícentrum mivel összesen 30 km a pályarendszer, de egy hosszú hétvégére símán elfogadható. Aki pedig megunja annak egy völggyel tovább ott van Gastein.Teszek fel még néhány képet kedvcsinálóként.
IMG-5655-falu.JPG
IMG-5658-Rauris-volgy.JPG
IMG-5660-3as-palya.JPG
IMG-5667-1.JPG
IMG-5673-delelott-ketten-sieltunk.JPG
IMG-5683-1.JPG
IMG-5684-1.JPG
IMG-5688-1.JPG
IMG-5722-1.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.