Menü ≡

Katschberg - Aineck síterep leírás szállás cikk galéria videó oktató wellness értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó
laponként:
összesen 529
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  skalipatFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.02.02. 19:09
(Üzenetazonosító: 211321)
skalipat Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2008.11.21.
56 síterepet értékelt

Azért ezek már minden határon túl a nyugalom megzavarására alkalmas képek.
Előzmény: (Stani 211313)
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2021.02.02. 14:34
(Üzenetazonosító: 211313)
Stani Hozzászólások: 5340
Regisztrált: 2003.11.03.
99 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Katschbergi havas örömök ebben a különös szezonban.

Az idei december és január eleje délről szólt; egymást érték a nagyobbnál nagyobb havazások, amik tekintélyes hómennyiségeket hoztak a hegyekbe. A hófelhőkből északabbra is jutott, Lungau is szépen befehéredett.

Először január 4-én, majd utána szinte hetente 1-1 alkalommal ellátogattunk Katschbergre. A Karintia és Salzburg határán fekvő síterep, mint nagyszerű carving mekka és kellemes családi síterep vonult a köztudatba.
Freeride, pályán kívüli síelés?
Ez is lehetséges, ha nem is feltétlen a sípályák mellett, de attól kicsit eltávolodva a katschbergi vadon nagyszerű lehetőségeket rejt, ami a mélyhó szerelmeseinek arcára mosolyt csal.

A Tschaneck túloldala idillien behavazott ritkás fenyőerdőket, csillogó hómezőket kínál egészen a Pritz Hüttéig (vagy akár tovább), vissza egy erdészúton juthatunk a síterepre. A kalandvágyóbbak egészen a Mura felső völgyéig csúszhatnak megfelelő hóviszonyok esetén; ebben az esetben egy leparkolt második kocsi nagy előny.
A Pritz Hüttében forró italok társaságában lazíthatunk. Szemünk megakad a háttérben büszkén pózoló Kareck majd’ 2500 méter magas csúcsán.

Ide fel kell mennünk !
Január 9-én így is teszünk; először egy bemelegítő túra a Tschaneck közeli Absprungra (2288 m), majd innen lecsúszás a katlanba, ahol komoly mínuszok (-15 , feljebb -20 C) mellett felkerülnek a fókák.
Irány a Kareck (2481 m). Egy hosszú gerinctúra következik, amit a Kareck impozáns csúcskeresztje zár. A hegy a Magas-Tauern legkeletibb végvára. A kilátásgazdag csúcsról lélegzetelállító körpanorámában lehet részünk; nyugat fele a Magas-Tauern első háromezresei törnek a magasba, észak felé az Alacsony-, és Schladmingi-Tauern hegyei, a sasszeműek a háttérben a Dachsteinet is megpillanthatják. Délkeleti irányba a Nockberge szelíd lankái, míg dél felé a Karavanák sziklatömbje zárja a szemlegeltető panorámát.
Lesiklás a Kareck 40-45 fokos ÉK-i hegyoldalán; klasszikus helisí lejtő.

.. és mi a helyzet a sípályákon ? Aki ebben a nehéz időszakban osztrák síelésre adja a fejét, azok számára néhány hírmorzsa.
Katschberg hétköznap 9 órától 14 óráig üzemel, a tschanecki oldalon a hatüléses Tschaneckbahn és a négyüléses Königswiese. Az ainecki oldalon a Silverjet 1 és 2 kabinosok és az alsó tárcsás várja a síelőket, tehát a két hegy közt nincs fizikális összeköttetés, de a síbuszok óránként közlekednek. Az S1-es pálya St Michaelig hivatalosan zárva, de sízhető, igaz nem ratrakolt, azonban pályaszerűen ki van járva, a st michaeli Petersbründl csákányostól szép ratrakolt (utóbbi lift üzemel).

Míg Katschberg minden nap nyitva, addig Aineck Fanningberggel váltja egymást, tehát hétköznap egyik nap Aineck, másik nap Fanningberg tart nyitva.
Hétvégén 16 óráig üzemelnek a liftek, ekkor Katschbergen a Freiberglift csákányos és a Gamskogel hatüléses is szolgálatban, plusz a Falkensteinernél a tárcsás. A síterep Húsvétig szeretne nyitva tartani, ez a jelenlegi vendégszám mellet – ahogy a legtöbb osztrák síterepen – erősen veszteséges vállalkozás, az üres hotelek és még délután is ratraknyomos pályák látványa már-már szürrealisztikusan hat ezen a hó szempontjából egyébként nagyszerű télen.

A környékbeli síterepekhez viszonyítva Katschberg szinte minden nap privát síterep, míg az A10-es autópályán a szép hétvégi napokon Salzburgból autókaravánok haladnak Flachauba, addig legkésőbb a flachauwinlkli lejáratnál eltűnnek az autók és egyedül autózol a pályán.

A jelenleg hatályos rendelet szerint csak olyan hütték nyithatnak ki elvitelre, amik autóval közúton elérhetők. Katschbergen a Lärchenstadl (Königswiese teteje) és a Bacher (Tschaneckbahn mellett) tart nyitva. Lärchenstadl-t nyugodt szívvel ajánlom; kebab vagy Schnitzelburger pizzakenyérben (4,50, illetve 5 euró), Schweinebraten ropogós császárzsemlyében (3,50 euró), forraltbor; kb 3,5 dl (4 euró).

Képek:

150 cm hó: https://sielok.hu/fotoalbum/katschb...erg20210104/kep/1/

Síterep síelók nélkül: https://sielok.hu/fotoalbum/katschb...erg20210107/galeria/

Katschberg ahogy még nem láttad: https://sielok.hu/fotoalbum/katschb...erg20210109/galeria/

Halkan esik a hó: https://sielok.hu/fotoalbum/katschb...erg20210123/galeria/
7.JPG 1.JPG 3.JPG
Feladó:  samuraptorFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.14. 16:51
(Üzenetazonosító: 207465)
samuraptor Hozzászólások: 93
Regisztrált: 2009.11.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

nem tudom mi volt előtte, félreérthetően írtam, mivel a 15 cm az érkezésünk éjszakáján, tehát első napi síelésünk előtt esett le. de nyilván baba volt...
8-)
Feladó:  SzilvásgombócFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.14. 14:42
(Üzenetazonosító: 207460)
Szilvásgombóc Hozzászólások: 107
Regisztrált: 2009.08.01.
20 síterepet értékelt

Hello,

meg a 15cm elott milyen volt a palya?
idealis, vagy mar delelott is kikandikalt a tomoritett hoalap?
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2020.01.14. 13:27
(Üzenetazonosító: 207457)
TZoli Hozzászólások: 1032
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Így a képeket elnézve szerettem volna ott lenni és utána elmondani mennyire sz@... volt!
Feladó:  samuraptorFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.13. 22:27
(Üzenetazonosító: 207450)
samuraptor Hozzászólások: 93
Regisztrált: 2009.11.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Sítársak!
Szezonkezdő síelésünket újólag eme kedvenc terepemen tartottuk. Első nap napsütés és közepesen erős szél, de éjszaka +15cm, így adva volt minden a buckasíeléshez. Második nap hóesés nagypelyhekben és erős szél. Harmadik nap még otthonról hozott erős torokfáji miatt inkább hazaindulás, mint delta intro. Így elmondva nem mondható ideálisnak, DE eljutottam arra a szintre, hogy azt élvezem ami van és a síelést minden körülmények között az élet nagy ajándékának tekintem. Bucka? akkor a buckasíelést gyakoroljuk... Hóesés és szélvihar? milyen szépen viszi a porhavat és átmegyünk kvázi sítúrázóba, csak csorgunk lefelé...
Persze azért várom a napsütést és a gyúródeszka pályákat.
Néhány kép még...
Katschberg-IMG-20191226-093906-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191226-101114-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191226-101125-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191226-110132-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191226-110146-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191226-110756-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191227-142848-sihu.jpg Katschberg-IMG-20191227-145048-sihu.jpg
Feladó:  csabeszkaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.12.19. 21:25
(Üzenetazonosító: 206831)
csabeszka Hozzászólások: 270
Regisztrált: 2010.01.02.
37 síterepet értékelt

Most jöttünk Katschbergből, ahol 4 napot voltunk! Amikor kiértünk vasárnap mindent hó borított, amikor ma eljöttünk csak a pályákon volt hó, 2000 méteren is esett az ESŐ!!!
Az éjjeli gyenge fagyban az előző napon megolvadt pályák glatt keményre fagytak, ezért pl. ma délelőtt a St. Margarethre levezető fekete pálya (amit ma nyitottak meg először)használhatatlan volt! A 4 napból egyszer lehetett átmenni a túloldalra a szél erőssége miatt! Sokszor volt köd a csúcs közeli pályákon is, így csak botorkálni lehetett De! Mégis tudtunk jókat síelni, mert alig voltak emberek a pályákon, az A1-es pálya, illetve a St. Margerithre levezető piros pálya végig nagyon jó volt! Az egy nap amikor át tudtunk menni a túloldalra, akkor a búrás lift mellett fekete pálya is pompás volt, illetve síelhető volt az ainecki fekete is (azon az egy napon amikor nyitva volt)! (egy nap pedig Grossecken voltunk, ahol a piros kabin melletti piros pálya Stani szavaival élve parádés volt; igaz a csúcsra menő búrás ülőlift mellett pálya jórészt ködben volt!

Összességében 5-ből egy gyenge 4-es osztályzatot tudnék adni a síelésre!

Két dolog hiányzott a hideg és a hó, ugyanakkor azt mondom, hogy Karácsony előtt érdemes síelni, mert az árak egész idényben a legolcsóbbak, tömeg az pedig nulla, a szálláskínálat pedig bőséges ilyenkor, bár tudom, hogy a mh-ekről elég nehéz ilyenkor elszabadulni!
Feladó:  IkeNőHaladó síelő
Dátum: 2019.12.09. 18:25
(Üzenetazonosító: 206669)
Ike Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2009.01.29.
BEMUTATKOZÁS

Ma du.2 órától szakad a hó, aki teheti, hajnalban induljon!
Dátum: 2019.12.07. 21:07
(Üzenetazonosító: 206632)
BEMUTATKOZÁS

Lemaradt:a St. Margarethen felőli parkoló kasszáinál.
Előzmény: (Ike 206630)
Dátum: 2019.12.07. 20:53
(Üzenetazonosító: 206630)
BEMUTATKOZÁS

Tegnap kinyitott ez a síterep is, mai állapotról számolok be:a novemberben leesett kb. 50cm hóra nagy műgonddal rápreparálták a gyártott havat, kemény és asztal simaságú pályákat készítettek a főliftekhez. Csákányosok közül több nem megy,lásd napi Bergfex jelentést. Nekünk nem hiányoztak, szezonkezdő napunkon örültünk, hogy felfelé pihenhettünk. Várakozás csak 11 órakor volt 5-10 perc, az Aineckbahn-on. Talán a Katschberghöhén lévő hotelek lakói ekkor jöttek elő... Sem előtte, sem utána nem volt tömeg.
Nos, a Direttissima-n néhány kör bemelegített bennünket: jöhet a várva-várt szezon!
(Lehet,hogy már tudjátok, azért idejegyzem, hogy két db bérletautomata is van a kasszák mellett.)
Feladó:  Memu
Dátum: 2019.03.28. 13:23
(Üzenetazonosító: 205551)
Memu Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2018.11.28.
9 síterepet értékelt

Egy örök kezdő szemével.
Márc. 21.-24. voltunk Lungau régióban.
1. nap Fanninberg,
2. nap. Grossek beszámoló ott.
3. nap. Katschberg-Ainek.
A síterepeket általában az én igényeimhez választjuk. Fontos a kék pályák aránya egy-egy döntésnél.
Több nap után, azért megjön a bátorság és ilyenkor már be szoktam vállalni olyan szakaszokat is ami első nap még "halálos szakadéknak" tűnik. Persze csak nekem.
Katschberget a 3. napon a már merészebb énem kedvéért választottuk.
A tavaszias idő miatt (nappal a pályákon is 15-19 fok) a pályák állapota látványosan és gyorsan változik. Reggel ratrakolt és kemény jeges pályák, 10 óra körül tökéletes körülmények, délre a tempósabb részek már buckásra síelve.
Mi a Katschbergi oldalon kezdtünk síelni. Végre egy beülős felvonó a tanpálya mellett!! A 2-es pályán kezdtem. Hosszú, széles nagyon jó lejtésű kezdő pálya, kényelmes feljutással. Az újoncoknak a 2a pálya is tökéletes.
Addig nézegettem a 3a-t hogy a csákányoson felmerészkedtem a felvonó feléig. Ott lecsatlakoztam és nekivágtam a reggel óta áhítattal nézett pályának. Imádtam. A következő felvonózással már a csákányos tetejére mentem. Ott rövid kitérő után, ami már nagyon latyakos volt, hosszabban vettem be a 3a-t.
Mivel a férjem már rég túllépett a kék pályákon, így ő bejárta Tschaneck minden piros pályáját. Szerinte a pályák jók lennének, normál télies viszonyok között, de így a tavasznak köszönhetően, a 20-30cm buckák miatt, már nem igazán lehet élvezni rajtuk a csúszást.
Így 2-kor átverekedtük magunkat az Ainekre vevő beülőshöz, és elindultunk felfedezni a túloldalt.
Az A1-es az egy álom. Sajnos mi rossz irányban csúsztunk le róla. A 25-ös pályát céloztuk meg. Hiba volt. Határozottan állítom, hogy nem kezdőknek való. Én még sosem csatoltam le a lécet, de itt legyőzött a hegy.
Így már nem merészkedtünk lejjebb és a 11-es kabinossal visszamentünk a csúcsra. A 11-es piroson csorogtunk le. Nekem ez is kissé kalandos volt. Mivel nagyon hosszú, és a hó minősége is elég cudar volt már a 30-40cm buckákkal, így kezdőként nagyon elfáradtam mire leértem. Ettől függetlenül ide is vissza kell még jönnöm, hogy az A1-en még tovább tudjak csúszni és legyőzzem az Aineki oldalt is.
Feladó:  cdlFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.09.18. 20:58
(Üzenetazonosító: 201397)
cdl Hozzászólások: 84
Regisztrált: 2015.03.08.

Köszönöm az ötleteket, átgondolom ezt a pályaszállás dolgot.
Megbarátkoztatom a többieket a síbusz gondolatával.
Bár most találtam egy Nassfeldi szállást, még bármi lehet.
Előzmény: (Stani 201344)
Dátum: 2018.09.13. 19:34
(Üzenetazonosító: 201345)
99 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A tavaszi hónapokban jól esett az a kétüléses, főleg amikor a két felső kabinosnál már javában buckasí volt, míg a duplaüléses alatt a feketén sokszor még sima pályán csúszhattál. De nyilván kellett ez a kabinos, amikor még a duplaüléses és 3 csákányos volt, akkor kb 45 percig tartott a tiszta menetidő a völgytől a csúcsig, ha kifogtál egy nagyobb várakozást a duplaüléses aljánál lazán egy órás utazás volt.
Előzmény: (bouquetk 201331)
Dátum: 2018.09.13. 19:31
(Üzenetazonosító: 201344)
99 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem tudom mi az emberi áron, de fenn a hágónál jórészt **** hotelek vannak, illetve tk a Landal apartmanok, amik a magasabb kategóriát képviselik. Olcsóbb szállás lenn Rennwegben (nem pályaszállás) , illetve Lungauban St Michael és St Margarethen településeken van. St Margarethenben van pár pályaközeli szállás. A direkt pályaszállás itt is egy **** hotel.
Előzmény: (cdl 201336)
Dátum: 2018.09.13. 18:51
(Üzenetazonosító: 201342)
20 síterepet értékelt

mondjuk ez is igaz :) akkor maradjon igy :)

na meg volt mar olyan szel is, hogy csak a csakanyosok es a Sonnalmbahn mentek :)
Előzmény: (Sörapu. 201335)
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2018.09.13. 10:25
(Üzenetazonosító: 201340)
bouquetk Hozzászólások: 285
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem vagyunk hozzáértők, csak járogatunk ide már jó pár éve. Igazából mi sosem pályaszálláson lakunk itt, hanem egy olyan helyen, ami mindentől jó messze van, ráadásul fenn a hegyen, ahova egy szerpentin visz, ahol a hólánc alap. A szobák többszemélyesek, fűteni kell, fáért menni stb. Annyira nem is olcsó. Mégis ez az a szállás, amit mindegyikünk szeret. De ez egy másik történet.

Szerintem akkor jártok a legjobban,ha nem pályaszállásban gondolkodtok, hanem valahol lenn Tamsweg, Mautendorf stb. környékén, ahol mind a három környékbeli terepet könnyen el lehet érni. Mert pl. Fenninberget nagy kár lenne kihagyni, de Groseck is bőven megér egy napot.
Előzmény: (cdl 201336)
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2018.09.13. 08:56
(Üzenetazonosító: 201339)
bouquetk Hozzászólások: 285
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Régi igazság, hogy a nagy pályarendszerek szélén általában van egy-két csákányos, ahova szerencsére kevesek mennek - és ezek a legjobbak. Így van ez itt is, de mondhatnám Fanninberget a környéken, vagy Zauchensee, Saalbach stb.
Feladó:  cdlFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.09.12. 21:24
(Üzenetazonosító: 201336)
cdl Hozzászólások: 84
Regisztrált: 2015.03.08.

Sziasztok.
Látom vannak itt hozzáértők.
Tudnátok szállást ajánlani ezen a síterepen?
Jan. végén meglátogatnánk esetleg ezt a helyet, 2db kétágyas szobára lenne szükségünk.
Lehetőleg pályaszállás kellene, emberi áron.
Köszönöm.
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.09.12. 21:07
(Üzenetazonosító: 201335)
Sörapu. Hozzászólások: 1333
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Isten ments!
Ha azt a két csákányost lecserélnék, hatalmas tömegek áramolnának oda. Hadd maradjon meg olyannak amilyen, hadd maradjon meg nekünk!
Dátum: 2018.09.12. 20:55
(Üzenetazonosító: 201334)
20 síterepet értékelt

Hat, ha mar kivansagmusor, akkor en inkabb a 7-es Freibergliftet cserelnem meg le, szamomra azzal lepnenek igazan elore. Remek palyak vannak azon a reszen.

Amugy nezegettem a szezonjegyeket es valoszinuleg ide fektetek be, a 356 euros szezonjegy ar/ertek aranyban talan a legjobb Ausztriaban, raadasul ez az egyik kedvenc palyam :)
Előzmény: (bouquetk 201331)
következőutolsó
laponként:
összesen 529
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Utasbiztosítás Covid fedezettel FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »