Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Val d'Anniviers: Vercorin, Chandolin, Grimentz, Zinal

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 15, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  MMFérfiHaladó síelő
Dátum: 2010.02.25. 22:30
(Üzenetazonosító: 86060)
MM Hozzászólások: 473
Regisztrált: 2008.11.20.
22 síterepet értékelt

Holnap délután indulás Grimentz-be!!!

MM
Dátum: 2010.02.03. 20:46
(Üzenetazonosító: 83117)
22 síterepet értékelt

Hi,

Hét végén irány St Luc!!! Mostanában havazott rendesen, úgyhogy alig várom!!!

MM
Dátum: 2009.12.02. 20:33
(Üzenetazonosító: 75229)
22 síterepet értékelt

Hi,

Említettem, hogy lemondtam az e-hétvégi síelést Grindelwald-ban a múlt héten..Hiba volt, mert a Jungfraunál esett 1m hó 3 nap alatt a hét végén...

Úgyhogy ma elhatároztuk, hogy megyünk Szombaton Grimentz-be, itt most fognak nyitni, és közelebb is van mint Grindelwald... Vasárnapra meg ott van Zinal vagy St Luc.

Alig várom...nagyon jó helyek ezek is:-) És most már nem kell 3500m felé menni síelni:-)

MM
h i r d e t é s

Dátum: 2009.04.02. 20:48
(Üzenetazonosító: 68194)
22 síterepet értékelt

Hello,

Elkészült a korábbi hétvégénk összefoglalója.

Reméljük ide is felkerülhet majd. :-)

Kedves Csapat, küldjük.

Üdv
MM
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2009.03.15. 21:43
(Üzenetazonosító: 67497)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Huh, most néztem az extrém carvingos képeket. Nagyon jók!
Dátum: 2009.03.14. 18:04
(Üzenetazonosító: 67450)
22 síterepet értékelt

Hi,

Nos a múlt héten annyira tetszettek Grimentz pályái, hogy a mai nap ide vittem el Édesapámat egy kis Örömsíre. Úgy gondoltam a terep kiválóan megmutatja milyen is a svájci síélmény...

És tényleg az is lett, napsütés, 4C-fok, fantasztikus látvány, stb, stb...

:-)

Üdv
MM
Feladó:  essleggFérfiHaladó síelőProfi snowboardos
Dátum: 2009.03.08. 08:07
(Üzenetazonosító: 67115)
esslegg Hozzászólások: 54
Regisztrált: 2006.12.10.
66 síterepet értékelt

Sziasztok,

Mi is jártunk Zinalban február elején - minden évben ekkortájt van egy extrém carvingos snowboard találkozó, idén már vagy 200 résztvevővel. Leginkább a terep 2 fekete pályája miatt szerveződik ide, azok erre ideálisak - ha valaki szereti a carvingot (akár sível) mindenképpen érdemes ezeken a tudást tesztelni.
Az ezen a linken elérhető képek e két fekete pályán készültek: http://carving.grewu.org/gallery/ec...sVI/

Kellemes kis pályarendszer, élveztük, és az időnk is jó volt.
Dátum: 2009.03.08. 00:06
(Üzenetazonosító: 67113)
22 síterepet értékelt

Nos, holnap kiderül...

Kimentem a teraszra, elég jók a fényviszonyok a Hold és a tiszta égbolt miatt...jobbra Grimentz fényei, balra a Zinal utáni 4000-esek...

Reméljük holnap is jó idő lesz...

Jaja, itt szeretik a hosszú csákányos/tárcsás felvonókat...hmmm kicsit fárasztó tud némelyik lenni...

Dehát, valamit valamiért...

Feladó:  WAndreaNőHaladó síelő
Dátum: 2009.03.07. 23:50
(Üzenetazonosító: 67112)
WAndrea Hozzászólások: 983
Regisztrált: 2001.12.13.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hát, én meg Zinalban nem síeltem sajnos, mert az nem fért a programba.
Viszont a szomszédos Grimentzben igen, ahova holnap mentek. Hát most kicsit irigykedem innen a pocsolyás Bp-ről. Van ott egy csákányos lift, ami olyan hosszan visz, hogy azt hittem, a holdon kötök ki.... Szuper hely, jó nagy szintkülönbségeket lehet megsíelni.
Dátum: 2009.03.07. 23:46
(Üzenetazonosító: 67111)
22 síterepet értékelt

Bizony az...

Jártunk itt már nyáron jópárszor, de síelni most vagyunk itt először...

Olvastam és láttam a képeket, de lehet hogy az ajánlatod most nem fog menni, sajna csak a hétvégére jöttünk, úgy hogy SIELNI kell :-)

De meg fogjuk keresni. Múltkor kipróbáltuk és nagyon élveztük a hótalpas túrát Saas-Fee-ben...:-)

A beszámolót már fogalmazzuk...:-)

MM
Dátum: 2009.03.07. 23:33
(Üzenetazonosító: 67109)
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Huu, ez gyönyörű hely!
Ha van időtök menjetek fel hótalppal és hegyi vezetővel a Zinal gleccser barlanghoz. Ez egy természetes jégbarlang, különleges fényhatásokkal. Szűk a bejárat, de mélyen be lehet kúszni és aztán kitágul a belső tér!
Zinal végéből indul a gyalogút (ott ahol az autóút véget ér) a patak mentén, fárasztó eléggé a völgyből felfelé, de nagy élmény odaérkezni!!!! Útközben pedig gyönyörú befagyott vízesések és fentről bámészkodó zergék kísérnek.

Itt vannak a tavalyelőtti fotóim:
https://sielok.hu/fotoalbum/zinal/g...aleria/

Kíváncsi vagyok a beszámolótokra!
Dátum: 2009.03.07. 23:20
(Üzenetazonosító: 67106)
22 síterepet értékelt

Hi,

Ime egy kép a mai élményekről a 4000-esek között...

MM
Zinal1.jpg
Dátum: 2009.03.07. 22:37
(Üzenetazonosító: 67102)
22 síterepet értékelt

Hi,

Nos itt töltjük a hétvégét...és valami szuper!!! Ayer-ben szálltunk meg, 1m a hó a faluban, 1450m-en!!!

Karácsony!!! :-)

Zinalban csúsztunk ma - naggyon ott volt a 30cm friss hó és a pályák kialakítása... -, holnap megyünk Grimentz-be.

Üdv
MM
Dátum: 2009.02.03. 20:49
(Üzenetazonosító: 64018)
22 síterepet értékelt

Sziasztok,

A hétvégén a Val d'Anniviers-beli - amely egyik kedvenc völgyünk Svájcban - St Luc-Chandolin pályarendszerén síeltünk.

A látvány gyönyörű (háttérben a Matterhorn és egyebek), a pályák szuperek, 100% carving és örömsí, semmi tömeg, a körülményeket pedig az alábbi kép mutatja :-)

Ajánljuk mindenkinek...hamarosan részletesebben is beszámolunk.

Üdv

MM
1.jpg
Dátum: 2007.03.27. 15:03
(Üzenetazonosító: 35317)
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A régió meghívásának köszönhetően a napokban a Val d'Anniviers régióban jártam, melynek síterepeiről most készülnek a részletes ismertetők és kerülnek ki a sielok.hu-ra.

Egy napot Grimentz-ben síeltünk, ahol gyönyörű hó, napsütés és széles, ratrakolt pályák vártak. Nem az elkényeztetett sízőknek való hely (a kiskabinosban furcsamód nincs ülőke, a székes felvonókon nincs buborék, egyébként is inkább a húzóliftek jellemzők) viszont 1400 méter a szintkülönbség, ami azért nem semmi. El lehet fáradni rendesen. Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/griment...z/galeria/

Hasonló, vagy talán még jobb volt a helyzet Chandolin-ban, ami Svájc legmagasabban fekvő települése (2000 m) a síterep pedig 1650-3000 m között fekszik. Itt nem volt hóhiány az egész szezonban lehetett folyamatosan síelni, már decemberben is. Bőséges a freeride lehetőség is. Nagy élmény volt az itteni szánkópálya, (3,5 km), széditő sebességet lehet húzni rajta.

Zinalban Stephane Albasini hegyivezető - http://www.montagne-evasion.ch/grot...tes_zinal.htm - segítségével hótalpakon közelítettük meg az általa felfedezett gleccser barlangot. Megerőltető túra volt (mélyhóban 3 óra gyaloglás nagyrészt felfelé), de annál nagyobb élmény volt célhoz érni. A barlangba a bejárat elé tódult lavinaomlás miatt csak négykézláb tudtunk bemászni, de odabent egy tágas közel 100 méter mély természetes jégpalota tárult elénk. Soha nem láttam még ilyet.

Zinal a Val d'Anniviers völgy utolsó zsákfalu települése, távol mindentől, mintha a világ végére érkeznél. A sípályáit nem próbáltuk, de lentről láttuk az elképesztő meredekségű fekete pályákat. Ez főleg a vad meredek pályákat kedvelőknek való hely, de persze a családi síelés feltételeit is kialakították - a központi részen tanulópályák is vannak, ahogy Grimentzben is. Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/zinal/g...aleria/

Áttekintő térkép a régióról:
https://sielok.hu/Anniviers.htm

laponként: összesen 15, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 11 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.