Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek
2007.11.19. 22:26
Egy pár éve járunk a szlovákiai Király-hegyre (Králova Hola) túrasízni, mely az Alacsony-Tátra egyik csúcsa. A Chopoktól keletre található. Míg a Chopok völgye zsibong a túristáktól, itt jellemzően alig lézeng néhány ember. A hegy Budapesttől kb. 2,5-3 óra távolságra van, az úthoz pedig még autópálya-matrica sem szükséges. A közel 2000 m-es csúcsra a kb. 900 m-en fekvő Sumiac faluból néhány óra alatt, egy viszonylag rövid úton lehet feljutni. Ha nincs nagy hó, a táv gyalogosan is megtehető (esetleg "teniszütővel" a talp alatt). Én egyszer sima lesiklóbakancsban baktattam fel a hátamon lesiklóléccel, míg közben a barátnőm az én túrasímen iparkodott. Szerencsére azóta már neki is van felszerelése. Az utat a térképek is sítúra-útvonalként jelölik. A lejutás vagy ugyanitt vissza, vagy Telgárt faluba először egy katlanon, majd egy erdei úton keresztül lehetséges. A katlanra jellemző, hogy itt a tavalyi hó-ínséges időszakban is kitűnő minőségű havat találtunk. Igaz alatta az erdőre ez már nem volt érvényes. Dehát abban az emlékezetes januárban 10-15 fok "dühöngött" Magyarországon.

Mindezt csak azért írtam, hogyha valakinek kedve van csatlakozni túrasível, vagy anélkül, tegye meg bátran. Kocsi van.

Ha a hóviszonyok kedvezőek lesznek, március környékén (előtte ugyanis elég zord hozzá az időjárás) egy hosszabb gerinctúrát is tervezek. Addig szurkoljunk együtt, hogy Holle-anyó tartósan aktivizálja magát.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.