Már csak egy pecsétre vár és napokon belül elkezdheti működését egy kis korongos felvonó a Normafa játszótér és a Vasas Síház közötti lankás lejtőn – tudtuk meg tegnap a Normafa Parkban tartott sajtótájékoztatón.
Már áll a kis tanulólift, remélhetőleg hamarosan segíti a kezdő síelőket
A SUNKID Comfort Startlift típusú, alsó vezetésű kis felvonót a Normafa Park vásárolta meg és állította fel a helyére. A Park hét munkatársa végezte el a felvonókezelői tanfolyamot és készen állnak a mini sílift és sípálya üzemeltetésre. A rövid tanulópálya ideális gyerekeknek vagy akár felnőtteknek is a síelés első lépéseinek elsajátítására.
Már üzemeltetésre kész a SUNKID gyereklift
Jegyárakat még nem tudunk, de a tervek szerint óránkénti blokkokban lehet majd síjegyet vásárolni a Vasas Síházban, az egyidejűleg használók létszámát pedig korlátozni fogják biztonsági okokból. A pályát jelenleg jó minőségű friss hó borítja, de hóhiány esetén hóágyúk gondoskodnak a hópótlásról, így akár egész télen folyamatos lehet a kis tanulópálya működése.
Frissítettük a térképet, ami a Normafa sípályákat mutatja | Grafika: sielok.hu
Több mint 40 évvel ezelőtt élénk síélet zajlott a Normafán, több felvonó, valamint sísáncok is vonzották ide a téli sportok szerelmeseit. Ennek emlékeit fotók és videók formájában bárki megtekintheti a szépen felújított Normafa Látogatóközpont földszinti kiállítótermében. Tegnap mi is itt jártunk egy sajtótájékoztató kapcsán, ahol fontos bejelentések hangzottak el. Az első bejelentés az új tanulólifttel volt kapcsolatos, amit meg is tekintettünk egy bejárás során.
Mikó Gergely a Normafa Park igazgatója örömmel jelentette be, hogy a Normafa Park idén első alkalommal lesz partnere a gyerek síversenynek. A sajtóesemény után megnéztük és ki is próbáltuk a Vasas Síház alatt a frissen hóágyúzott sífutópályákat, megörökítve a tökéletes hóviszonyokat. Rég volt már ilyen tél Magyarországon, érdemes feljönni a hegyre akár nappal, akár az esti órákban, a pályákat este 22 óráig kivilágítják!
Fotók: sielok.hu 2026.01.19.
Helyzetjelentés 2026.01.19-én: a Normafán most minden fát és bokrot zúzmara borít, gyönyörű látvány! Friss hóágyúzott hó van a pályákon, ratrakkal szépen behúzott nyomok és hangulatos esti világítás várja a sífutókat. A szánkópálya INGYENES, a sífutópálya használata felnőtteknek 2000 Ft, gyerekeknek 1000 Ft. Ezt a jelképes összeget a pálya közelében, a VASAS Síházban lehet befizetni, ebből készül el a pálya ilyen minőségben. Ugyanott enni, inni, melegedni is lehet, valamint kölcsönözhettek szánkót és sífutó felszerelést is. A Vasas Síház minden nap 20 óráig van nyitva, a pályák esti kivilágítása pedig 22 óráig tart. A parkolás hétköznap ingyenes. A szokásosnál eggyel több réteget érdemes most felvenni, csikorgó hideg van, itt a nagybetűs TÉL!
Ez érdekes. Tök jó, hogy lesz havas tanulópálya, de a nyomvonal nem tiszta számomra. Ott most nincs egybefüggő szabad terület. Ez azt jelenti, hogy fakivágás lesz? Mert elég furcsa lenne, mert a normafán van bőven olyan rét/csapás/régi pálya, ahol nem is kéne sokat dolgozni a pálya nyomvonalán.
Persze a nagy pályát kéne újra nyitni, de nem hiszem, hogy sokszor lesz olyan normális telünk, mint most, így ennek nincs nagy realitása.
Nagyon jó! Én még felvonóztam régen a már lebontót felvonón, este 21h-ig üzemelt. Szinte minden este záróráig ott voltunk. Sok jó és rossz kalandot idéző múlt újra visszatért bennem.
Remélem sikerülni fog.
Ez is jó. Olvastam a Normafa Park facebookján is. A Cikk címéből már azt hittem, hogy a Kis-Norma nagy felvonójáról született valami döntés. (egyébként a KFKI-nak még volt egy kis drótköteles felvonója úgy 10-15 évvel ezelőttig, talán a Nagy-egyeteminek nevezett lejtőn félúton a Normafa és az Anna-rét között.) Ez egy kis lépés, de jó irányba. Gondolom azért oda került, mert ez a rész a hóágyúzható terület része. Csak így tovább. Én idén is síeltem a Kis-Normán. Várjuk oda is a felvonót és a mesterséges havazást, ha lehet :)
Persze a nagy pályát kéne újra nyitni, de nem hiszem, hogy sokszor lesz olyan normális telünk, mint most, így ennek nincs nagy realitása.