Kényelmetlen a sícipő és így a síelés? Mielőtt teljesen feladnád: van megoldás! A lábon lévő bütyök, csontkinövés, műtéti hegek okozta érzékenység és hasonlók miatt többen szenvednek nap mint nap a sípályákon, mert nem bírják elviselni a sícipő okozta nyomási fájdalmakat. Nem érdemes magunkat kínozni!
h i r d e t é s
A speciális sícipőhéj formázó gép segítségével orvosolni lehet a legextrémebb eseteket is. Érdemes minden olyan esetben szakemberhez fordulni, amikor bármilyen rendellenességet észlelünk. Ilyen lehet, hogyha a sícipőben elzsibbad a lábunk, vagy a talpunkban erős nyomást érzünk, esetleg a bokánkat véresre dörzsöli a cipő és így tovább. Egy biztos, hogy egyik jelenség sem kellemes, ezért jobb, ha megszabadulunk tőle. A sícipő külső héjának megfelelő helyen történő kinyomását bízzuk szakemberre!
Bármilyen műanyag cipőnél elvégezhető a lábra igazítás, de tudnunk kell, hogy a folyamat visszafordíthatatlan!
Aki rendszeresen síel, évente legalább 2-3 hetet, az tudja, hogy cipőjét pár év múlva le kell cserélni, mert a belső bélés összezsugorodása miatt nagy lesz a cipő, és már nem lehet optimálisan beállítani. Éppen ezért érdemes az új cipőt elhozni tágításra, hisz akkor biztos, hogy kellően kihasználhatjuk a már lábunkra igazított sícipőnket.
A folyamat menete:
Elsőként egyeztessünk időpontot a síszerviz munkatársával!
A cipőt csak személyesen lehet behozni. A szakember a láb vizsgálatával kezdi a műveletet
Attól függően, hogy csak az egyik láb, vagy mind a kettő érintett a kérdésben, 2-4 órát szánjunk az alakításra.
Az alábbi géppel felmelegítjük a cipő külső héját 110 Celsius fokra azon a ponton, ahol szeretnénk kinyomni, majd a fém sámfával együtt visszahűtjük normál hőmérsékletre, így az előre beállított formát fogjuk kapni.
Természetesen ez egy garanciális szolgáltatás. Amennyiben valaki úgy érzi, hogy tágítás után még igazítanunk kellene, azt egyszer teljesen ingyen elvégezzük.