Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc választás

ÜZENETEK (843)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3377 élménybeszámolót írt
3377
15 éve tag
2017.12.14. 17:23
Minden cipőnek a keménysége meg van adva, ezt nevezik flex indexnek, sajnos ezt nem egy egységes szabvány rögzíti, így gyártónként más lehet a 120-as cipő keménysége. Általánosságban elmondható, egy 100-110-120-as keménységű baki az alkalmas sportos síelésre.
Előzmény: (aronsl 197257)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.12.14. 14:42
Azért látszik sok mindent nem tudok még. 120-as cipő mit jelent? (hossza 320 mm, de az nyilván más)

SL lécnél akarok mindenképp maradni, all mountain túlzottan nem érdekel. Ahogy írtam Völkl SL volt az eddigi kedvencem, mintha rám szabták volna.

Már csak az a kérdés, hogy Fischer vagy az Atomic Redster legyen, de valószínűleg ez már majdnem mindegy. :)
Előzmény: (czegledyg 197242)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2017.12.13. 13:23
Azért egy jobb fajta all mountainnal lehet fejlődni, főleg azért, mert könnyebb vele kikacsintgatni pályán kívülre, meg carvingra is egész jók.

A Head RD már magasabb kategória, mint a bolti "verseny", nem feltétlen kell erőltetni szerintem.
Előzmény: (czegledyg 197242)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2017.12.13. 13:18
Tök mindegy, lényeg, hogy a hossza jó legyen.
Előzmény: (minerel 197245)
gaboca
3377 élménybeszámolót írt
3377
15 éve tag
2017.12.13. 13:16
Jobbak rugalmasan hajlanak egy pontig, onnan eltörik, olcsók hajlítgathatóak vissza bizonyos fokig, de nehezebbek. A csukló szíj a Rossignolokon verseny kategóriánál például nagyon jó, jobbos balos kialakítású, anatómiailag formára vannak igazítva, könnyű ki-be bújás.
Lekik trigger jó, az újabb változat, de eléggé drága.
Előzmény: (minerel 197245)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.12.13. 13:07
Síbotot vennék de nem magamnak. Milyet? Elvesztem a kínálatban...
czegledyg
3 élménybeszámolót írt
3
9 éve tag
2017.12.13. 09:02
Szerintem meg 20 éves tapasztalattal most már illik bevállalni egy top bolti SL-t. (Egy 80-as all mountain-nel csak elbutulna.)
(Fischer RC4 WC SC) pont ilyen lécem van 2017-2018-as verzió, amikor először ráálltam olyan volt, mint levegőt venni, csak mentem vele és kész. Jól kezelhető, persze azért kemény (dupla TI 0.8)
Ha mégis szenvednél vele, akkor pedig tessék egy jó oktató segítségét kérni a hozzá fejlődéshez most már. ;) De szerintem nem lesz gond.
Ja és bakancsra figyelni, súlyodhoz minimum 120-as kell ehhez a léchez.
Remélem tudtam segíteni. ;)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2017.12.12. 18:54
probálj egy nem sl lécet!! hanem egy all mountaint 80 mm-eset
gaboca
3377 élménybeszámolót írt
3377
15 éve tag
2017.12.12. 06:48
Hagyd azt a lécet, azzal is erőlködés lenne mint a Head léccel, a verseny kategória az nagyon munkás léc, sokat követel erőben!
Előzmény: (aronsl 197220)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.12.12. 01:05
Völkl SL lécével pozitív tapasztalatom van. Eddig próbáltak közül ez vált be a legjobban, imádtam vele síelni. Tavaly Head SL RD léccel mentem. Annyira nem éreztem rá valahogy. Talán a francia pályák kezeletlensége miatt is, de túlságosan erőlködés volt az egész.

Idén valami újat akarok kipróbálni, Brianconba megyünk. Találtam egy eladó Völkl SL Racing lécet, de ez megint csak egy verseny léc lenne.

Szerintetek érdemes bevállalni egy ilyet, vagy jobb a kölcsönzés az esetemben? Doubledeck SL és Fischer WC RC4 SC jöhet ott szóba.

75 kg vagyok, jó kondiban, lassan 20 éves tapasztalattal, de profinak azért nem mondanám magam.
Bubek67
57 élménybeszámolót írt
57
15 éve tag
2017.11.30. 07:11
Szia! Kerdezd meg az oktatod, tudnia kell seviteni. Yzerintem iden meg berelj, es probalj ki tobbfele lecet. AZ IS EGY ELMENY. A bakancs is nagyon fontos, sot... Habos leceket felejtsd el, onnan ismered meg, hogy olcsok, viszont szep a szinuk
Zsebibaboca
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.11.27. 10:15
Sziasztok!

Segitségre lenne szükségem siléc vàlasztàshoz =)
Magassàg: 160 cm
Suly: 47 kg
Szint: Kezdo

Alapvetoen màr egy szezon sieltem (6 alkalom), sisuliban, tehàt nem autodidakta modon tanulva, és ugyan ez lenne idén is a helyzet. (Tehàt remélhetoleg jo technikàval tanulok). Szeretnék venni sajàt lécet, és kötést hozzà, hogy ne kelljen mindig bérelni.
Nézegettem a leiràsokat, de azért igy kezdoként ez igy elég bonyolult, a sok paraméter között nem igazaodok ki, hogy mire is figyeljek, és mi az ami tényleg nekem valo a löcek közül.
Alapvetoen, jobban szeretek biztonsàgosan, és inkàbb lassaban sielni. Az elozo szezon végén, màr könnyebb piros pàlyàn is le tudtam jönni biztonsàggal, de alapvetöen, pirosnàl feljebb nem is szeretnék jutni. A cél inkàbb kék és maximum piros, kényelmes tempoban.

Nagy segtisgég lenne ha tudnàtok segiteni, hogy mekkora lécet kellene becéloznom, milyen paraméterekkel, illetve ha esetleg van konkrét tipus amit jo szivvel ajànlanàtok annak is nagyon örülnék!

Köszönöm szépen!
Kriszti
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2017.11.25. 15:03
A profilodból nem derül ki hol és mennyit síelsz, ennyi infó alapján nehéz tanácsot adni.
A freestile léc nem feltétlenül egy rossz dolog, de pl a pályán a technikát fejleszteni nem azzal kell. Ha ilyet vennél/próbálnál és nem kimondottan ugrálni, trükközni kell, akkor ne középen legyen a kötés.
bouquetk-nak igaza van, hogy ezek az allmountain lécek inkább a pályasízésre alkalmasak, de ha nem kimondottan pályán kívül akarod használni, akkor teljesen jók. Ha ilyen mellett döntesz, ne félj a szélesebb, 80-88-as közepúektől, nem kevésbé jók a pályán.
Vantage-el egyszer mentem havazás után, a pályateljesítményéről nem tudok nyilatkozni, de ezek a (kb) 95-ös közepű freeride jellegű lécek szerintem sokszor "allmountainesebbek" mint pl a Nomad.
A legutóbbi tél nem kényeztetett el sok hóval és szabadidőm sem sok volt pályán kívül síelni, de márciusban elkezdtem a Venturival oktatni és amikor volt egy kevés idóm, akkor is azzal mentem. A puhább tavaszi pályákon, az összes eddigi almountain lécet veri amivel eddig mentem. A rádiusza 15m, a tavaszi hóban meredek pályán szinte funcarving íveket lehet vele húzni, de keményebb (persze nem jeges) pályán is jól lehet vele síelni, persze azért érezhető, h nem ez az igazi közege. Én a 82-es közepü lécemet el is adtam, bár nekem van emellett másik lécem pályára.
Ha van rá lehetőséget, próbáld ki mindkét kategóriát mielőtt döntesz, akár úgy, hogy pl a következő síelésre bérelt lécet viszel.
Előzmény: (simikeke 196813)
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2017.11.24. 08:51
Azt írtad, hogy próbáltál egy Armada freestyle lécet. Ha tényleg ilyet próbáltál, az nem csoda, hogy nem volt jó. Ezek játszós lécek, félcsőbe meg funparkba. Ami neked kell az a freeride. Én most november elején próbáltam pont több Aramda freeride lécet, főképpen az Invictus modelleket, 98-as, meg 88-as derékkal. Elképesztően jók voltak mindenhol, pályán is, meg kívül is. Könnyű, de piszok stabil, pályán se pattog el. Főleg a szélesebbet igen nehezen adtam vissza. Azt már többször kitárgyaltuk itt, hogy egy léc nem lehet mindenhova tökéletes.Ha most lennék döntési helyzetben biztos egy ilyen Armadát vennék. A saját tapasztalatom, hogy az all mountain lécek nem igazán jók pályán kívülre. Túl nehezek, brutálisak oda, nem úsznak úgy fel, ahogy kéne. Viszont nagyon jók a túrt, buckás pályákra, latyakba stb. És ekkora testmagassághoz mindenképpen hosszabb léc kell, legalább 185, vagy feljebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2017.11.23. 20:31
Maci jól mondja. Ezáltal az Atomic Nomad felel meg neked, azzal tényleg bárhol lehet közlekedni (habár a 194cm/80kg méret érdekes ;) - én 186/90 vagyok és 170cm hosszú Atomic D2 SL redster edge piste rockerrel közlekedek pályán belül és kívül...így az 55. síszezonom kezdetén)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2017.11.23. 20:11
Magam részéről már jó néhány éve all-mountain lécekkel megyek, de csak lelkes amatőr vagyok. A két említett léceket nem ismerem, de a paraméterek alapján egyértelműen az első inkább pályára való, a második pedig a pályán kívül muzsikál jobban. Azért 98-as derékkal már nem a leg optimálisabb szép íveket karcolni ;) Szerintem nézz még körül jobban ha mind a két műfajra akarsz választani akkor valami kompromisszumos megoldást kell találnod. Gibicnek semmi sem drága, de én a helyedben egy 80-as derék körüli lécben gondolkodnék és a magasság inkább a 180-hoz legyen közelebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
simikeke
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.11.23. 19:01
Sziasztok!

Síléc nézelődésben vagyok, mert szeretnék egy újat a szezonra és még egy jó ideig. 12 éve síelek, eddig Head carving lécet használtam, de tavaly elértem egy olyan szintet (egyre többet mentem pályán kívülre, szűzhóba stb.), amikor elgondolkoztam, hogy a továbbfejlődés miatt a paramétereimnek és igényeimnek megfelelőbb léc kell. Kipróbáltam a barátom Armada freestyle lécét, de az túl nagy váltás, nem beszélve arról, hogy valamivel több, mint 50%-ban még mindig pályán síelek, ahol kényelmetlen és nem praktikus szerintem. Egyszóval nem nekem való. Elkezdtem az all-mountain léceket nézegetni és biztos vagyok benne, hogy ez a kategória a nekem való. Kinéztem 2 lécet, persze nyitott vagyok.

194 cm vagyok és 80 kg. A carving elég jól megy, szűzhóban és pályán kívül 2-3 szezon óta kezdtem síelni, de tavaly már tényleg úgy éreztem, hogy kevés a carving léc oda, mert jóval többször merészkedtem ki. Magabiztos síelőnek tartom magam.

Az egyik az Atomic Nomad Smoke Ti
Hossz:171cm
Rádiusz (m): 14,4
Geometria: 124-76-105
Profil(Camber/Rocker) típus: All Mountain Rocker
Évjárat: 2016
Ár: Store 13-ban 105.000, de láttam egy lejárt hirdetést 50.000-ért (még nem írt vissza az eladó tehát induljunk ki a Store 13 árából)

A másik az Atomic Vantage Theory
Évjárat 2015
- Hossz: 177 cm
- Fordulási sugár: 18. 9 méter
- Szélességek mm: 130 - 95 - 119
- Eladási irányár: 135 000 Ft.
(Új, bolti ár: 264 000 Ft., legalábbis az eladó ezt írta)
Ha összahasonlítom a két lécet, akkor a második egyértelműen a top kategóriába tartozik és a 30 ezres árkülönbséget nézve (amiből alkudnék) azt választanám, mert jobban megéri.
A kérdésem: Minenhol azt olvasom, hogy pályán kívülre mennyire király, de pályára kevésbé... Nem akarok abba a hibába esni, hogy a végén kiderül, hogy a pályán való síelés hasonló ahhoz, amit a barátom Armada freestyle lécével éltem át.
Valaki tudna esetleg infoval szolgálni, esetleg megkönnyíteni a döntést, melyiket ajánljátok?

Előre is nagyon köszönöm!
Balázs
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.11.21. 09:44
Értem, OK. Köszi!
Már tavaly is nézegettem (meg idén is) a meghirdetett sítúráitokat, csak azokban az időpontokban éppen mindig van valami más. Ha összejön, egyikre elmegyek. Fejlődni már nemigen akarok, de jó tanácsokat a kis csúszkálgatásaimhoz szívesen fogadok. :)
Előzmény: (Lackó 196740)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.11.20. 21:14
Termékpalettán a léc helye:
http://www.skireviewer.com/atomic_skis/test-review-atomic-redster-edge-gs-sl-redster-lt-st

Szerkezet, ajánlott felhasználói kör:
https://www.sportisimo.com/atomic/redster-st-+-xto-10/90949/

Ez a sí persze nem rossz, ügyesebb középhaladó-haladó síelőknek, ahogy a gyári ajánlás is mondja. Oké, akkor ne legyen "gyenge", de ne keverjük össze a valódi szlalomsíkkel, ez semmiképpen nem egy "kemény" szlalomsí, sőt éppen hogy lágyabbra gyártották. Nyilván megvannak a határai, amik nem feltétlenül szerencsések bizonyos esetekben, elsősorban sportos sízésnél.

Az eredeti kérdésre viszont, hogy egy huszonéves, fejlődni vágyó síelő milyet vegyen, én azt mondom, hogy ennél masszívabb szlalomsít, ~165 cm hosszban. Ha tényleg fejlődni akar. Ha mégsem, és csak csúszkálgatni szeretne, akkor más is jó lehet, de ahhoz én nem értek. :-)
Előzmény: (TZoli 196721)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.11.20. 09:48
Az hogy ST, így önmagában szerintem még nem határozza meg, hogy gyenge sí lenne.
Nekem szintén egy Atomic ST lécem, Power Red MG jelzőkkel ellátva van, 160 cm, R=12. Réginek régi, még 2010-ben Ozsitól vettem, állítólag akkortájt valamelyik osztrák lány is ilyennel ment a világ kupában. Kimondott slalom sí és nagyon kemény. Nekem most már túl kemény is, akkor 76-78 kg voltam, ma már a 70-et közelítem és érzem a súlyát.
174 cm vagyok és én meg azt érzem, hogy a 160 cm nekem mintha pár cm-rel több lenne, mint az ideális szlalom léc. Néha ráérzek és nagyon élvezetes szlalom sí tud lenni (tudod, mikor a vállad szinte teljesen egyvonalban halad és csak a léc kanyarog alattad), de ez még csak kimondott kezelt pályán, ideális körülmények közt sikerült.
Előzmény: (Lackó 196693)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.