Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Greni82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (37)Időben csökkenő Időben csökkenő
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.25. 13:18
Hazajöttünk. Nagyon jó volt, de kitérek most inkább a konkrétumokra: Első nap szikrázó napsütés, minden pálya tökéletes volt köszönhetően az egész napos -2 -5 fokos hőmérsékletnek is. Péntek volt, szinte sehol nem volt várakozás, csak az 5-ös kék pálya alján 3-4 perc. Szombatra leesett 5-6 cm friss hó és napközben is szálingózott. A felső pályák olyan ködbe burkolóztak, hogy 3-4 méter volt a maximális látótávolság, közben szél és hó ezerrel. Az nagyon rossz volt, szemüveg sem segített, nem lehetett haladni. A hosszú pálya 8-9-es alsó szakasza viszont hibátlan volt mind mináőségre mind látótávolságra is így ott síeltünk. Buckák csak délutánra lettek a meredekebb részeken. Vasárnapra ismét esett friss hó, az idő nem sokat javult, de nem volt olyan erős a szél és a köd így élvezhetőbb volt. hétfő ugyanaz, kedden szikrázó napsütés. kedden olvadt így kásássá vált a hó és nagyok voltak a buckák, de csak az 1-es és 8-9-es pályákon. negyed négy fele érdemes felólálkodni a 8-9es pályára és várni a ratrakot, minden nap jött fél 4 körül, és akkor 5,5 kilométert lehet nyomni ratraknyomon lefelé. Az egy álom volt. A legkedveltebb pályának az egyes számít nagyon sokat vannak rajta, az alja szinte mindíg buckás már délre, de a bal oldalán haladva élvezhetőbb, mert kevesebben mennek ki arra a részre. Kezdőknek ha már fel mernek menni a csúcsra mindenképp az ötöst ajánlom, nagyon széles így nincsenek buckák és a csákánnyal is megismerkedhetnek. A 3-as pálya piros, nekem nagyon tetszett, bár nagyon hosszú a visszaút a csúcsra a csákánnyal. A 10-11-12-esen mindíg kevesen vannak, pedig érdemes elmenni rá, mert jó volt mindíg a minősége és tiszta időben hihetetlen panoráma tárul elénk. Nekünk nem volt szerencsénk abból a szempontból, hogy belecsöppentünk az osztrák diákok síszünetébe, így rengetegen voltak a pályákon hétfőn és kedden. Amíg nem kezdődött el addig nem volt gond abszolút és sorbanállás sem. A Kanzelbahn-al érdemes legalább egyszer felmenni és aztán lejönni, mert azt a panorámát ami elénk tárul nehéz lenne szavakkal leírni. Hétvégére Kösterle parkolót ajánlom, nincs sorbanállás. Kanzelbahnnál mi a síszünet miatt 35 percet álltunk sorba. Az 5-ösnél 22-t így oda nem is mentünk többet. A síhüttékről annyit, hogy nem olcsók viszont roppant drágák magyar pénztárcához kmérve, de szerencsére a Huaba az nekünk is bevált. Érdemes enni fokhagymakrém levest nagyon finom és az édesszájúaknak a gőzgombócot ajánlom. A pizzájuk átlagos, nincs benne semmi extra. A bécsi szelet mindenhol nagy és bőséges krumplit is kapunk hozzá. Forralt bor helyett egyszer kóstoljátok meg a puncsot naranccsal, nagyon finom. Azt hiszem a csúcson lévő hütte és a Kanzelbahn tetejénél lévő a legdrágább. Összességében azt mondhatom el, hogy álom az a hely, fantasztikus panorámákkal széles és hosszú pályákkal, jó hangulattal viszont sajnos sok balesettel. Az 5 nap alatt én 4-szer láttam leszállni a helikoptert, de állítólag volt több dolga is. A boardosoknak és buckakedvelőknek érdemes bemenni az erdőbe vannak biztonságos kijárt utak, de előtte győződjetek meg róla, mert én egyszer elmentem szűzhavazni és nem volt tovább csak erdő de az is a sűrűből, úgyhogy fél órát másztam felfele a 120 cmes hóban mire felértem. Erőm persze nem maradt síelni. Az 1-1A pálya találkozásánál figyeljetek ott könnyen megvan a "bumm" sok a pálya ördöge. Jó csúszást kívánok mindenkinek nekem holnap irány 5 nap Chopok.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.14. 12:39
köszi, az infokat. Csütörtökön, megyünk aztán ha megjöttünk lesz sok sok fénykép a neten. Majd írok. Üdv mindenkinek.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.14. 11:15
A 90-100% POLYESTER anyagú felsők (focimez, kézilabda mez is ilyen) azok megfelelőek alsó ruházatnak? Aki tudja légyszi válaszoljon.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.11. 18:16
Stani, vagy aki járt már kint!

Tudnál nekem egy pár szót mondani a hetes bérletről? Úgy tudom nem fényképes. Van rajta valamilyen személyes adat? Kell hozzá valami igazolvány vagy ilyesmi, vagy magában is érvényes? Van 2 26 éves utazó, és nekik 25 év alatti bérletet intéztünk, csak nem szeretném h gond legyen.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.11. 18:13
Heló Szala4!

Mi az Aichelberghof panzióban leszünk Annenheimben, a kabinos felvonótól 150 m-re. mindenki komlói? Mert akkor ha magyar szót hallok akkor majd érdeklődöm :-))
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.10. 12:11
Heló Magyarok!

Mi is 16-án megyünk 50-en, szerveztem egy sítúrát!!! Azt hiszem rengetegen leszünk kint azon a héten :-))) Üdv mindenkinek.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.01. 09:53
TZoli,

egyetértek.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.31. 22:41
Én most vbiszek 50 embert síelni, van vagy 15-öt boardos! Hál Istennek! Majd cserélünk cuccot és megnézzük, hogy is müxik a másik szerkezet! A sípályák kresz szabályaihoz tartozik, hogy a hátulról érkezőnek kell figyelnie az előtte haladókra. Aki elöl megy nem kell hátranéznie. És miért ne mehetne akár keresztbe amíg lefelé halad? Nem azért van a pálya hogy besíeljük? Dehogynem! Nem az a lényeg hogy golyóban 2 perc alatt leérjünk hanem hogy kiélvezzük a pályát és a kanyarokat. Tök mind1 hogy sí vagy board. Aki ezen vitázik az ne is jöjjön kia pályára, mert nem fogjuk szeretni! Üdv mindenkinek!
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.30. 15:10
Hali!!

Aki most február első feében megy ki vagy a közelmúlt napjaiban volt, az írjon aktuális infokat tapasztalatokat légyszi! Mi 16-án indulunk Gerlitzenbe. Mivel van itt annak a régiónak jó pár szerelmese, annyit ígérhetek, hogy ha hazajöttünk akkor rengeteg fénykép és videó fog felkerülni a netre, amit minden kedves érdeklődő megtekinthet majd. Valamint élménybeszámolót is közzé teszek. Üdv: Greni
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.18. 20:47
Nagyhideghegyen kapta az első adag havat. Aztán Mátraszentistvánon gyűrtem, de Donovalyban érezte magát a legjobban :-))) Most még 1-1 napot itt-ott szoktatom a hóhoz, majd adok neki egy nagy adag Gerlitzen Alpe-t :-)
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.17. 23:47
jah és lehet hogy nem egy ismert márka, de ennek a Superfelxx 11-esnek az elődje 2003-ban megnyerte a kategóriáját egy svájci símagazin szavazásán. ;-)
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.17. 23:45
BEVÁLLALTAM, MEGVETTEM, JÓL TETTEM!

Ezt a lécet nekem találták ki, 10-es skálán 7-es keménységűnek számít, gyorsan fordul, megeszi a buckákat és jól lehet vele ugratni is. Minden tekintetben beválik, nagyon bejön, örülök, hogy ezt választottam. Azt hiszem 2-3 évig tökéletes lesz.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.15. 18:43
Neten semmi infót nem találok... Tud valaki valamit erről a lécről?
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2005.12.20. 23:48
2004/5ös modell, újonnan tudnék venni jó áron, de nekem mindenképp félkemény léc kell. Tavaly kezdtem, gyorsan fejlődök a hossza 165 tökéletes az én 183-omhoz a rádiusz 14 az is megfelel nekem, de nem tudom h kemény vagy puha vagy milyen? Jó léc ez egyáltalán?
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2005.12.20. 20:11
Köszi! Közben ezt a képet én is megtaláltam, és szerintem még 1-el ezelőtti modell lehet. Úh azt hiszem hanyagolom.
Üdv
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2005.12.01. 18:53
Elsősorban diákoknak (25 évig) szervezek ide utat 2006 februárjára, de BÁRKI jöhet!!!

Nézd meg ezt: situra2006.uw.hu
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2005.11.29. 22:37
Olcsó sítúrát szervezek ide!!! Nézzétek meg ezt!

situra2006.uw.hu

üdv: Greni
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.