Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

KCsabika által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (300)Időben csökkenő Időben csökkenő
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.04. 14:56
marad a jó öreg gyaloglás... az egyes közepéig
Előzmény: (apricot 75401)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.01. 20:40
http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsenseur.html
itt megtalálod, a táblázatban: 850hPa Temp. Mittel -->> értelemszerűen a 360 (dec16) a (384) dec 17
kicsit egyszerűbben itt: http://www.koponyeg.hu/statoldalak.php?oldal=modell
Előzmény: (Szab 75115)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.01. 20:18
Egy nagyon jó hírrel szolgálhatok a síbarátoknak!!! Bár igen labilis képet mutat a modell, de ha minden igaz dec 11. től végre normális idő lesz, és el kezd csökkenni a hőmérséklet, tartósan. körülbelül a a 15.-ét követő napokban elég tartós lesz a hideg (-4, -5... nappal 0 és 1 fok) ahhoz, hogy beinduljanak a hóágyúk :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.27. 20:29
A jó öreg Myto :). Anno az általános iskolás élmények egyike, no és akkor még tányéros volt a négyüléses helyén, tisztán emlékszem annyira meredek volt a kezdő rész, hogy a tetején meg lehetett fogni a drótkötelet.
Előzmény: (Robin 74719)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.27. 14:43
Igazából nem értem a Székelykapus kérdést. Az új lift gyakorlatilag a közlekedő (az 1.es csákányos és 3.as csákányos között) közepére épült vagyis az I-es pályáról a szokásos módon meg lehet közelíteni. Aki a Székelykapun megy át, az a 4 ülésesre megy, aki (ha a holle anyó a hátunknak van akkor ballról kerülve tovább megyünk a hármas lifthez) a jobb oldalunkon pedig ott a tanulópálya, aminek a felső szakaszát feltöltötték (I.es pálya jobb széle), ide fektettek rönk támfalat.

Számos síelőnek az a kérdése, hogy a 4 ülésest hogyan lehet megközelíteni a 4-es pálya felől?!
1. felgyalogolsz
2. tolókaros lift lesz addig (Ez gyakolratilag a közlekedő valamelyik széle lenne.)
3. sehogy

Sztem a négyüléses beszállása lesz a legkönnyebb!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.24. 09:41
Ismét ez a fránya meleg. Egész Európában! nem csak nálunk 10-17 fokok a síterepeken? És nem sok jóval kecsegtet a GFS modell, gyakorlatilag azt mondhatjuk hogy december közepéig (dec. 15)egy csepp említésre méltó hó sem fog esni MO-n, és a fagy is ritka lesz, talán éjszakánként átmegy mínuszba, de nappal +7 fokok fognak röpködni. :(
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.18. 07:56
Csatlakozom, hozzád, én ahhoz a velvonóhoz megyek ahol kevesen vannak...
Körübelül 2-2,5 hét múlva jön a lehülés, no nem kell -20 al számolni, napközben még mindig túl meleg lesz..
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.16. 17:37
Az az igazság, hogya múltat nem érdmes szégyelni, főleg saját történelmünket! Legyen az a Holkauszt, vagy a kommunizmus áldozatai, vagy éppen Trianon. Nem temiattad történt, tehát szégyenkezni nem kell, megemlékezni az viszont igen, és ésszerűen eldönteni magadban, hogy mi a helyes! De hogy a Székelykapu kit bánt? És rajta a felirat?...nézd a haláltáborok kapujára az volt írva, hogy a munka felszabadít (nem igaz?) csak az nem mindegy, hogy mikor hol kinek és hogyan mondják..írják.... Tehát ha Magyarországon székelykapu alatt kell elmennünk, amelyre piros fehér zöld zászló van kitéve, és netán a vendéglőben babgulyással kínálnak.. nem kell megsértődni, ez A Magyarország. Viszont a 8. kerületben elmész a Kínai piacra ott is van kapu, meg nylon zászló... de azt sem érted mi van rá kiírva...
-akkor ez most hogy is van? Ez Magyarország nem?
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.12. 19:10
Én nem vágtam hanyatt magam az új weboldaltól. A grafika bocsánat a kifejezésesért de egy nagy "O", szakmai szemmel... A régi jobban tetszett.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.05. 11:23
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nyilván való külföldön hosszabbak a páylák és több, vagyis jobban jösz ki nyilván a bérletből még ha drágább is. Igen ám, de ha oda elmész akkor már nem éri meg 1 napra menni, minimum egy hosszú hétvége. Azt is figyelembe kell venni, h. az északi országhatárszélen a szlovák síterepek gyakorlatilag a szomszédban vannak. Tehát nehéz azt mondani mi éri meg jobban. Saját esetem ami teljesen egyéni, és mindenikek ugyan úgy egyéni (pénztárca, lakhely..stb) Veszprémi vagyok, tehát közel Eplényhez, Egyetemista, nem éppen a sílésre tartogatom a millióim... Nekem abszolút megfelel, ha hetente elmegyek 4 órát síleni este, vagyis havonta 4x3800 Ft-ból megúszom, viszek magammal itókát és kaját is, így arra sem kell pénzt kiadni. No de igen van a másik helyzet. Ha dolgozol, és a családdal egy hetet szeretnél egyben eltölteni, na ekkor más a helyzet, eleve több pénzből gazdálkodhatunk...(jobb esetben). tehát minezek nagyon egyénfüggők, én mindenkinek igazat adok, mert Tényszerű igazság nincs abban hogy most mi az olcsób. (Igazából van, ha le sem mész... de hát nem azért élünk, hogy üljünk a seggünkön..)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.02. 22:20
Azért remélem feltűnik a képen, hogy a lánctalpashoz van derótozva a keverő .... ez kemény, milyen kellemesen húzogathatja felfelé.
Jó, hogy ennyi és ilyen minőségű hóágyú lesz, de azért a tározóknak is van egy max. kapacitása! Hosszú, száraz hideg esetén elfogy a wasser, ha meleg van akkor meg újra elolvad (ördögi kör) mindenesetre az biztos, hogy -4 fok alatt lehet csak igazán tökéletes havat alkotni, -e felett csak alapoznak... Azért tök jó, hogy mindenki várja a 4 ülésest..persze... de igazából titkon mindenki a siklásra vágyakozik, amikor a cug befagyasztja az orrlukad, és mész a Hütté-be egy jó meleg forralt borra. :)
Előzmény: (margeliosi 72605)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.11.01. 13:54
AZT HISZEM EZ MEGFONTOLANDÓ:

"20%-os kedvezménnyel lehet felnőtt, diák és nyugdíjas szezonbérletet vásárolni a Hó-shown a Nordica Síaréna standjánál (A pavilon 307) a Nordica pénztárában.

A kiállítást követően pedig 2009. november 30-ig Veszprémben a HEFA Sport Boltban (Fenyves u. 21.)

A szezonbérlet mellé tiszteletbeli meghívót is adunk a Síaréna idei hivatalos megnyitójára."
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.28. 18:01
A helikoptert már korábban említettem, hiszen az első szakasz olyan meredek, hogy daru nem tud oda menni.. Hogy heli miért onnan jött??? de biztos megvan az oka, talán pilóta miatt, mert ilyen erős gép van mo-n aszem..
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.28. 17:57
Hát igen, ezért sem értem "surgeon" hozzászólását, de lehet jobban ért hozzá?!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.28. 17:19
lehet hogy rongyrázás, de már bocsánat hogy a p.be megy fel a 25 méteres daru a 30 fokos lejtőn, még ha 400 méter hosszú ez a szakasz. És ezért csak két oszlopot asszem.. emelt be a heli a többit nem, oda jó a daru, mert oda tud menni a kis lábikóján! cserebogár.. lehet az is jól tud repülni....
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.27. 10:32
Hát igen abban teljesen igazatok van, nekem is erős a 4 órás diák jegyenk a 3800 Ft de könyörgöm a helyiek jó része este megy hétköznap síelni, mivel akkor ér rá munka..iskola után. Na de mi is következik ebből az üzemeltetők számára --> nincs enje benje, sajonos elromlott a ratrak, bedöglött a felvonó, beszorult a kismacsaka a csigába. A pénz az pénz. Én továbbra is a háttérből fogom nézni a civakodást, mindenestre biztosan lesznek olyan nagyszájú termetes embörkék akik szóvá tesznek bizonyos hiányosságokat, vagy felmerülő hibákat. Nem lehet az üzemeltetés során súlyos hibákat véteni..egyszer kétszer előfordul, de ez a harmadik szezon lesz, illetve az első igazi vérremenő pénzben, hiszen EU színvonalú az ár (pálya km/ pénz). Szóval remélem kevés hiba lesz, és az is pici. Innentől kezdve gyakorlatilag nem játék mert több ezer ember bizalmával játszanak nem a helyi őrültekével....(én is asszem ide tartozom). na persze ha nincs hó, nincs hó. A pályát karban kell tartani, a felvonók nem állhatnak meg félpercenként. Erre oda kell figyelni, és gondolom meg is oldják, ha az van a vezetésben akinek kell lennie. Ennyi embernél nem lehet száguldozni a pályán szánkóval sem és motoros szánnal sem. Nem mondhatja a szakács, hogy eeefogyott tünjé innen, és nem akad el a beléptetőkapu a hóba, és megy tökre . Soroltam egy pár dolgot az előző évek hibáiból. Hibák mindig lesznek, de kis odafigyeléssel sok nagyon bosszantót el lehet kerülni. Mi síelők pedig vigyázzunk egymásra, inkább legyünk előzékenyek, így súlyos balesetek kerülhetők el, amire a nagy tömeg miatt egyre nagyobb a veszély.
Végezetül csak annyit: A legtöbb ember nagyon is sokat dolgozik 5000Ft-ért, ezért ennyi pénzért valamit nyújtani is kell! Kíváncsian várom és szurkolok, hogy minden jól sikerüljön. Nagy havat!!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.13. 08:36
Ez tökéletesen igaz! :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.13. 08:07
Na most tényleg ott tartok, hogy nem tudom örüljek -e vagy sírjak hogy jön a hideg. Igazából daruval már eleve a borzasztóan erős szél miatt nem lehet dolgozni, a Börzsönybe, Mátrába 20 cm-es havat jósolnak. A Bakonyban is lesz hó 5 10 cm, illetve havaseső. aztána jövő héten azért visszaáll normálisra az idő 13-15 fok....
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.12. 21:47
írtam egy hozzászólást a honlapukra a javaslatok topikba, remélhetőleg lesz rá lehetőség...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.12. 21:39
ez nem rossz:: Bakony expressz, ArenaJet :), valaki aki kapcsolatba tud lépni az illetékesekkel szólhatna nekik, hogy indítsanak szavazást.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.