Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Falkensteiner Hotel Schladming - Min. 7 éj esetén 10% kedvezmény
ÜZENETEK (1205)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2019.01.10. 11:35
Bergfex elég jó előrejelzést ad. Jelenleg azt mutatja, hogy egy nap kivételével a következő 9 napban mínuszok lesznek még a völgyben is. Havazás kb jövő hét keddig (1 nap lehet megamennyiség) aztán napsütés péntekig.
Előzmény: (calcio1 203300)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.10. 05:43
István mágus a jósda tv-ből.
Előzmény: (calcio1 203300)
calcio1
14 élménybeszámolót írt
14
13 éve tag
2019.01.09. 22:26
Szerintetek ki tudná megmondani,hogy mi lesz 5-10 nap múlva??!
zsolt730929
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2019.01.09. 21:48
Sziasztok!
Mi a családdal 01.19-én megyünk Schladmingba. Ha valaki tud írni az úthelyzetről megköszönném.
Zsolt
retekba
26 élménybeszámolót írt
26
5 éve tag
2019.01.08. 18:24
Szombaton mennénk mi is, édeskelne, hogy milyenek az útviszonyok. Előre is köszönöm!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.08. 06:17
Valaki egy helyzetjelentést??????
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.12.05. 14:37
A hosszú-hétvégét Kaprun-Saalbach környékén töltöttük, Vasárnap Reiteralm volt megcélozva mondván, hogy 1,5 órával beljebb vagyunk hazafelé. Éppen ezért viszonylag korán indultunk, hogy kihasználjuk a délelötti-déli órákat. Tíz körül érkeztünk a parkolóba, gyors cipőcsere, elő a bordot ... na de hol a bord? Maishofen-ben maradt. A többiek mentek sielni és autózom. Déután 1-re értem vissza, értelemnszerűen már nem mentem fel a hegyre. De jelentem, csodálatos volt a hegy a parkolóból. A többiek szerint aznap volt a legjobb csúszás.
Ezen elgondolkodtam: 1 engem akarnak szivatni
2 tényleg jó volt, mert nem voltam a hegyen
3. még az is lehet, hogy tőlem függetlenül is jó nap volt.

Szóval rákapáltam! Ez egy negatív beszámoló!
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.11.12. 01:29
Kovi jól leírta a lényeget. Nekem az elmúlt 5-6 szezonról vannak még emlékeim. Ha azt kérdezed, hogy mennyire lutri előre foglalni egy konkrét időpontra, akkor a válasz: az. Mindig. Vagy inkább legyen TippMix, az oddsok pedig a következők: lesz síelésre alkalmas pálya 1.1 (91%), olvadni fog a hó 1.5 (67%), hidegfront jön friss hóval 5.0 (20%). Persze ez csak vicc volt és az oddsok még változni fognak. Amire emlékszem az Északi-Alpokból: 2012 fantasztikus volt, 10 évente 1x van ilyen, a következő 2 szezon közepes, de voltak jó periódusok. 2015 márciusban már csak néhány jó nap, átlagon aluli hóval, majd 2 nagyon gyenge szezon következett, de 2017 áprilisban mégis jött a nagy havazás és akkor érte el a hóvastagság a maximumát. A szezon csúszása nekem ápr. 20-án Zauchensee-n volt, -10 fokban. Ki gondolta volna? A legutóbbi szezon összességében nagyon jó volt, de kettős. A tél elején Észak többször kapott hidegelárasztást óceáni blocking miatt, de azután felerősödött a nyugati áramlás és az óceáni hatás, ami miatt az Alpok nyugati, ÉNy-i majd miután ez februárban gyengülni kezdett, már egyre inkább a déli oldala kapott nagy havazásokat. A márciust északon eközben a magasnyomás határozta meg, ez száraz időt jelent, ami egyre melegebb lett és az alacsonyabb részekről el is tüntette a havat. Aztán a végén, még egyszer utoljára, húsvétkor jött egy lehűlés némi hóval, és szépen búcsúzott a tél. Eközben délen (pl. Piemont, Monte Rosa, vagy Balkán), fantasztikus viszonyok voltak.

Persze minden tél más. Az, hogy éppen milyen áramlási helyzet lesz az uralkodó, és az milyen sokáig marad fenn, nem tudható. De bennem az az érzés alakult ki, hogy az éghajlatváltozás (pl. melegebb Földközi-tenger, sarkvidéki pozitív hőmérsékleti anomália, csökkenő jégborítottság, stb.) miatt a több csapadék egyre inkább délen fog esni és Észak egyre szárazabb lesz. Az elmúlt időszak legalábbis ezt mutatta és ez a tendencia folytatódni látszik.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2018.11.11. 07:50
Manapság nagyon kaotikus az időjárás, de az elmúlt évekről elmondható, hogy március második felében hóhiány nincs (talán ekkor legvastagabb a hóréteg), ellenben meleg az bőven (10 - 20 c a völgyben) adódhat, igaz ez szinte már bármelyik téli időszakról elmondható, még januárról is.
Ezen a részen nagyon komoly hógyártó arzenál van és az északi fekvésnek is köszönhetően tényleg jól elő szokták készíteni a pályákat.

Szóval, ha itt nem lesz elegendő hó márciusban, akkor max. a 2000 méter feletti tartományban, illetve a gleccsereken találsz, viszont az alacsonyabb magasságból adódóan azért itt a jelentősen megolvadó pályákra (középállomásoktól lefelé) bőven számíthatsz.

Mostanában márciusban is érkeznek igen komoly téli periódusok (lehűlések), amit ha kifogsz, akkor nagyon jó pályákon is lehet síelni. Havazás esetén ez a régió - tekintettel a sok erdők között futó pályára - sokkal jobb a pályán lévő orientáció miatt, mert van tájékozódási pont és sok modern "fedett" lift.

Amennyiben nem szeretnél túlzottan messzire utazni, akkor jó választás, de ha bevállalsz még egy-két száz km-t, akkor találsz olyan régiót, ahol találsz több magasan lévő pályát. Mi voltunk itt március közepén és az elmúlt éveket tekintve (más pályákhoz viszonyítva) nem volt borzasztó a helyzet (sőt), de nagyon szeszélyes az időjárás, szóval vagy most foglalsz még esetleg kedvező áron vagy last minuteban kivárod márciust és kiválasztod a helyzetnek megfelelő helyszínt. Itt március közepétől 6 napos felnőtt bérlet mellé a gyerekek (14 éves korig) ingyen kapnak síbérletet, amivel a Ski Amadé egész rendszere látogatható (több mint 700 km pálya 100 km-es körzeten belül).
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2018.11.11. 00:18
Mennyire lutri a március 15-i hosszú hétvégére síelni menni a 4 hegyre? A tavalyi beszámolók szerint volt elég hó, de tavaly szerencsénk volt egy későn jött nagy havazással az osztrák hegyekben. Próbáltam nézni a historikus hójelentéseket, de nem találtam elég részletest ahhoz, hogy le lehessen szűrni, milyenek szoktak lenni a pályák.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2018.04.07. 21:57
Valaki síel esetleg hétfőn Reiteralmon?Csatlakoznék hozzá!
andrewboy
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2018.03.22. 15:43
Sziasztok !
Mi 4 napot töltöttünk az elmult márc.15-18 közti ünnepek alatt osztrák síterepeken, Hauser-Kaibling volt a 2. napi sítúra helyszíne. Gumpenbergen h Höfi-express alsó parkolójában hagytuk a kocsit, ez a 4 hegynek a keleti széle, mert itt több a kék pálya és le lehet csúszni a kocsiig szinte. Nem is volt olyan zsúfoltság, mint Schladmingban v. bármelyik völgy parolójában. 11-től vettem jegyet, mert így értünk ide a szállástól. Nagyjából 5 órát síeltem 2 hegyet sikerült teljes egészében bejárni, a + 2 hegyet meg se próbáltam, mert a 2-2 hegy közt (Planai-Hochwurzen) közt 1 kabinos visz át, és sajnáltam volna liftezési időt a erre. Ezért szerintem jól döntöttem, hogy 2 hegyet, nagyjából 4-5 óra alatt be lehet járni. Márc. 16.án szakadt a hó délelőtt friss pályák fogadtak a felsőbb területeken kb. 1500 felett. Sajnos délutánra a pálya alja, bebuckásodott és kásás is lett. Összességében tetszett Hauser-Kaibling főleg a ALM6er felvonó és meletti területeket, mert feljebb és bent vagy a hegyben.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.02.19. 16:11
Túl az egy hetes síelésen, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat!
Február 11-én kezdtük a csúszást, 7 napos síbérletet vásárolva. Családunkban két fiú gyermek is van, a kisebb 5 éves, a nagyobb 8 éves. Ezt csak azért írom le, hogy a napunkat minden esetben úgy terveztem, hogy a gyerekek tudásának megfelelő pályákat keressek.
A szállásunk a Fastenberg Hüttében volt, ami a Fastenberg 6-er felvonó alsó állomásánál van, közvetlenül a Planai piros 2 pályája mellett. Aki járt már itt, az talán tudja, hogy nem éppen a kezdők paradicsoma ez a rész. Én is féltem, hogy a kisebbik fiamnak fel fogja adni a leckét, de szerencsére nem okozott problémát.
A Planai pályái ezen a héten nem voltak a legjobban kezeltek, az éjszakai hóesések után komoly buckákat túrtak össze a síelők.
Ha gyerekekkel érkeztek és változatos napot szeretnétek, akkor erősen ajánlott Planai-on a Marchenwiesenbahn felvonó melletti Fun Park és a 8-as pálya melletti időmérő pálya kipróbálása! Az időzítésre azonban érdemel figyelni. Ide délelőtt 10-ig érdemes megérkezni, csúszni párat, aztán elmenni más irányba és 12 órától délután fél 2-ig szintén elég kevesen voltak a felvonóknál. Mivel sok síiskola is van ezen a részen, ezért fel kell készülni, az oktató után kígyózó 10-12! gyerekre!
A másik nagy kedvencünk Hochwurzen volt! Ha valaki a Planai-on száll meg és sílécen akar átmenni Hochwurzenbe, akkor ne próbáljon korán átcsúszni, mert a Rohrmos I két üléses felvonónál fél 11-ig 15 perc fölötti várakozásra lehetett felkészülni, sőt ekkor még a Rohrmos II. -nél is hasonló tömeg alakult ki. 11 körül viszont nincs várakozás!
Ami miatt Hochwurzen igazán tetszett:
- Fun Park a kék 42 pálya mellett
- Időmérő pálya a kék 37 mellett
- Sebességmérő pont a piros 33 pálya alsó részén
- Széles, ragyogóan kezelt pályák
- Szánkópálya, amit napközben is használhatunk. (Szánkó bérlés 7 euró, síbérlettel a Gipfelbahnnal fel kell menni és 6,5 km lehet csúszni lefelé! Sícipőben szerintem nem lehet csúszni, ezért olyan bakancsot vigyetek magatokkal, amiben lehet szánkózni. Mi ezt hátizsákban vittük magunkkal.)
4 hegy túra: a negyedik napon gondoltam egy nagyot és 8.45-kor már a felvonón volt a család. Titkon azt reméltem, hogy meg lehet hódítanunk mind a 4 hegyet. Aztán kiderült, hogy nem! Több gyenge pontja is volt a tervemnek:
- a reggeli hőmérséklet -15 fok volt, ami nem könnyítette a dolgunkat (amint átcsúsztunk Haus-ba be kellett ülnünk a gyerekekkel melegedni, de nekem se esett rosszul a meleg)
- Haus-ban a felvonónál több, mint 10 perc sorbanállás, aztán kiderült, hogy egy másik felvonóval tudunk visszamenni Planai-ra, újra lecsúszás, újra sorban állás. Na itt feladtam, mert inkább élvezni akartam a síelést.
Vissza csúsztunk Planai-ra, majd onnan Hochwurzenbe még át mentünk, de meg se próbáltunk feljutni Reiteralmra.
Érdekes, hogy Hochwurzenre és Reiteralmra is egy régi 2 üléses felvonó szállítja az embereket, ami nem a leggyorsabb, esetenként sokat is kell várni, ezért a 4 hegy túra tervezésénél ezeket a szempontokat is vegyétek figyelembe.
Volt egy nap, amikor felmentünk Reiteralmra. A fönti pályák csodálatosak, nincs velük probléma. A völgybe levezető pályák viszont már elég problémásak. Délután már rengetegen síelnek lefelé az egészen meredek pályákon. Itt éreztem egyedül, hogy a kisfiamnak nem éppen ideálisak a körülmények!
Összegzés:
A családunk minden reggel 9-ig a felvonónál volt. Kihasználtuk a reggeli tökéletes pályákat. Napi átlagban a tracker adatait összegezve több, mint 30 km sikerült csúszni! Kiváló héten vagyunk túl! Folyt. köv. 2019.
IMG-4056.JPG
IMG-3861.JPG
IMG-3887.JPG
IMG-3925.JPG
IMG-4054.JPG
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.02.15. 08:16
Üdv mindenkinek!
Egy gyors helyzetjelentés erről a síterepről:
- Ezen a héten már kb. 20 cm hó hullott (sajnos az éjszakai hóesés a pályákat másnapra nagyon buckássá tette)
- Nagyon hideg van! Reggelente -14 fok is volt már, ami délelőtt 10 körül azért nem szokványos.
- Ha valaki el szeretné kerülni a sorbanállást, akkor nem ezen a héten jöjjön, de ha mégis itt van, akkor vegye a fáradságot és 9 előtt legyen a pályán. A legproblémásabb időszak 10-12 óra között, ekkor a várakozással töltött idő akár 15 perc is lehet.
- A pályákat nézve, eddig Planai volt a kedvencem, de a ezen a héten a Haus -i és a Hochwürzen-i pályák is kezeltebbnek tűnnek!
- Gyerekekkel érkezőknek szerintem Hochwürzen a legjobb vállasztás!
- Ha valaki magyar Síoktatót akar, akkor az utazás előtt több hónappal kezdje el szervezni, mert ilyenkor már lehetetlen! Esetleg, ha hozunk magunkkal egy oktatót, úgy megoldható.
- Pénteken újabb hóesés várható!
- Összegzés:öltözzünk melegen, kezdjünk korán, dél körül ne idegeskedj a sorban!
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2018.02.13. 13:47
Na, ez nagyon praktikus. Nem tudom máshol miért nem így van.
Előzmény: (Boby75 199385)
Boby75
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2018.02.13. 13:20
Üdv mindenkinek! A probléma megoldása nagyon egyszerű és nagyon emberséges. A másfél napos bérletben a fél nap 12:00-kor kezdődik vagy ér véget. Amennyiben 12:00 előtt történik az első leolvasás, úgy az lesz a teljes nap, amennyiben 12:00 után, úgy az számít fél napnak.
Boby75
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2018.02.05. 13:54
Köszi szépen!
Ha válaszoltak, megosztom!
Előzmény: (Krechl 199009)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2018.02.05. 13:23
Általában első nap déltől érvényesek, de mivel itt nincs feltüntetve érvényesség, lehet, hogy Te döntheted el. Kezdhetsz első nap délben és másnap teljes nap, vagy első nap teljes és másnap fél. Vásárláskor kérdezz rá, vagy írj nekik! Gyorsan szoktak válaszolni.
Boby75
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2018.02.05. 12:09
Köszi! Mondjuk boldog lennék, ha lenne erről infó a honlapjukon..........
Előzmény: (syorg58 199003)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.