Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nagy Krisz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2013.01.24. 13:09
Köszi az infókat!
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2013.01.23. 10:41
Vasárnap elugrottunk Kékestetőre!

Hosszú gondolkodás után, hogy hová is kellene menni ezt a síterepet választottuk. Először három napos síelés volt betervezve, Donovalyba akartunk menni, de a nejem lefújta, így csak a haverokkal mentünk 1 napra. Rossz időt jeleztek előre ezen a napon, sok helyre ónos esővel, ezért akartunk olyan helyre menni, ami jó úton, gyorsan megközelíthető.
A Kékesen még nem síeltünk, így nem tudtuk mire számíthatunk. Volt közöttünk kezdő is, aki tartott az ismeretlentől, így a nehéz pályától.

Kilenc órára megérkeztünk, jegyet váltottunk és csatoltunk. A pálya nagyon kellemes lejtésű, a kezdő csapattárs teljes megelégedéséül szolgált. Mi csak a kék pályán síeltünk, itt a csákányos ment, a tányéros beindítására nem került sor. Jól karbantartott pálya fogadott minket, bár sokan voltak, a felvonónál kétszer álltunk 2 percnél hosszabb ideig (de ez sem volt több 5-6 percnél).
Egy alkalommal csúsztunk le a Veronika rétig, innen busz vitt fel a felső parkolóig, ahonnan egy kis sétával újra a pályán voltunk. Amikor leértünk, megvártuk kezdő barátunkat, így pont lekéstük az akkor bent álló buszt, így kicsit várni kellett a következőre (ekkor két busz közlekedett). Ami miatt nem mentünk le többször az az időjárás volt, nevezetesen az ónos eső. A ránk fagyott eső a buszon mind leolvadt, így olyanok lettünk mint az ázott verebek. Egyébként ütemesen beindult a buszos utas szállítás később, ha jól láttam és számoltam délután már négy busz forgott.
Nem volt alaptalan a félelmünk az időjárást tekintve, mint előbb is írtam az ónos eső egész délelőtt esett. Nekem csak a kesztyűm ázott át, amit ki is facsartam háromszor (ezen felháborodva vettem is egy újat/jobbat tegnap), de az egyik csapatárs a nadrágjával járt ugyanígy délután 1-re.
Úgyhogy fájó szívvel ugyan (megsajnáltuk az „ázott verebet”), de negyed kettőkor abbahagytuk a síelést.
A mostoha időjárás ellenére egy jót síeltünk, megfelelően karbantartott pályán. Először voltam itt, de minden bizonnyal nem utoljára. A családdal mindenképp vissza fogunk jönni.
És még egy érdekesség, bár ezt is az ónos esőnek tudható be. A pályán olyan bérletet alkalmaznak, amit a leolvasó elé kell tartani. A bérlettartóm kabáton kívül volt így azon is vékony jégréteg keletkezett, mely nehezítette a beolvasást, így azt minden alkalommal törölgetni kellett, ugyanez a probléma a leolvasó berendezéseknél is tapasztalható volt.
A személyzet segítőkész volt, ha valaki nem tudta egyedül megoldani, akkor ők megtették.
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2013.01.23. 09:58
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valaki tud-e a jelenlegi helyzetről infót adni.
A gyerkőccel terveznénk ide a következő napok valamelyikén kiruccanást tanulás céljából.
Ez lenne neki az első "síelés", nem akarom, hogy mostoha körülmények fogadjanak.
Ja, még egy dolog. Lehet ott kölcsönözni egy alkalomra lécet, bakancsot?
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2013.01.18. 15:24
Ez engem is érdekelne. Több busz van vagy csak egy? Átlagosan mennyi idő alatt telik meg a busz? Mert nyilván megvárják, míg megtelik. Mennyi idő alatt ér fel? Stb.
Előre is kösz az infót.
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.11.25. 18:37
Sziasztok!

Megerősítem a Stani által leírtakat kedden és szerdán egész nap havazott.
Az első napunkon, hétfőn délelőtt napsütés volt, délutánra már befelhősödött.
Kedden és szerdán, ahogy az imént említettem egész nap ködben, felhőben, havazás közepette síeltünk. A hó minősége, főleg az Alpin Center fölött egy kicsivel hagyott maga után kívánni valót.
A mai nap a lehető legjobb idő volt, amit egy síelő kívánhat magának: reggel -12 fok az Alpin Centernél, kiválóan kezelt pályák, jó minőségű hó és persze az elmaradhatatlan kellék a szikrázó napsütés.
Sajnos holnap már indulunk haza, aki most jön, annak jó síelést és időt kívánunk.

Üdv Kaprunból!
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.09.09. 12:02
A szezon megnyitására novemberben egy kapruni csúszás van betervezve. Ezt követően bizonytalan a helyzet, mert rengeteg munkahelyi és főleg családi kötelezettségem van:-)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.08.04. 07:23
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt!
Hát kiszereltetni biztos nem fogom a rendszert, bízom benne, hogy kikapcsolt állapotban nem zavarja őket!
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.07.23. 08:39
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen tapasztalataitok vannak a beépített lézerblokkolók használatával/birtoklásával Ausztriában?

Több helyen is olvastam (itt is), hogy nem csak a használata, de már a birtoklása sem engedélyezett Ausztriában!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy az osztrák hatóság miképp jár el akkor, ha ugyan észrevételezi a beépített rendszert, de az ki van kapcsolva?
Vagy az megoldás lehet-e, hogy az érzékelő fejeket ideiglenesen lekakarom?

Várom a tapasztalataitokat!

Üdv
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.08. 07:37
Köszönöm!
Előzmény: (pattyski 78946)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.07. 13:59
Szia!

A következőt olvastam a Parksnow weboldalán:
"A 4- és többnapos síbérletek biztonsági szempontból ezen túl csak fényképpel lesznek igényelhetőek, és a pénztárnál kerülnek kiadásra."

Érdeklődnék, hogy ott készítik el egy webkamerával a képet (ingyen) vagy célszerű vinni?

Előre is köszönöm az infókat!
Előzmény: (pattyski 78746)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.01.05. 10:09
Köszi! Remélem igazad lesz!
Előzmény: (KCsabika 78353)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.05. 09:08
Szia!

Köszönöm, úgy legyen!
Előzmény: (pattyski 78387)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.04. 15:25
Hello Pattyski!

Véleményed szerint, illetve az ottani előrejelzéseket ismerve mi várható a jövő hétre (jan 11-17)?
Köszönöm
Előzmény: (pattyski 78338)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.01.04. 15:09
Szia!
Érdekelne, hogy mi az előrejelzésed a következő hétre (jan 11-17)az északi szomszédunknál!
Köszönettel
Előzmény: (KCsabika 77922)
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.11.20. 11:40
Sziasztok!

Most tervezek új sícipőt venni. Tudnátok abban segíteni, hogy Budapesten hol találkozhatok nagy kínálattal, kedvező árakkal. Az sem lenne hátrány, ha vasárnap is nyitva lenne, de ha nincs az sem tragédia.

Várom jelzéseiteket!

Üdv
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.05.14. 18:59
Témához hozzászólva kérdem, hogy olvastátok-e a Sherpa weboldalán, hogy hogyan kell helyreállítani a viztaszítóságot?
"A lehető legtökéletesebb teljesítmény érdekében időnként újítsd föl a víztaszító réteget: egyszerűen csak mosd ki és szárítsd meg a ruhát. Az is segít, ha forró gőz programon kivasalod."
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.05.14. 18:58
Témához hozzászólva kérdem, hogy olvastátok-e a Sherpa weboldalán, hogy hogyan kell helyreállítani a viztaszítóságot?
"A lehető legtökéletesebb teljesítmény érdekében időnként újítsd föl a víztaszító réteget: egyszerűen csak mosd ki és szárítsd meg a ruhát. Az is segít, ha forró gőz programon kivasalod."
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.04.06. 11:28
A Blizzard Iqon 7400-ról nem írtatok semmit?!?
Arról nem tud valaki valamit, mi a vélemény/tapasztalat róla (ha van)?

Köszi
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.04.05. 13:31
Sziasztok!

Most gondolkodom síléc cserén! A célom az lenne, hogy a sebességem is egy kicsit növekedjen, de a carvingolni is tudjak vele rendesen! Találtam egy egy idényt használt B5i-t. A léc 152 cm hosszú. Kérném a hozzáértők véleményét, hogy a 185 cm-es magasságomhoz nem-e túl kicsi? Ki tudom-e használni rendesen, élvezhetően? (Egyébként a mostani gazdája kb 2-3 cm-rel magasabb nálam.)
Amin még gondolkodom, az egy Blizzard Iqon 7400 (163 cm).

Mi véleményetek, tanácsotok?

Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.