Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pbence által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (27)Időben csökkenő Időben csökkenő
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2012.03.04. 11:35
Sziasztok,

A honlapon találtam Flexible tickets without skiing elnevezésű jegyet. Ezzel is korlátlanul használhatjuk a felvonókat?
(Négyből hárman nem síelnek a társaságból)

Köszi előre is a segítséget!
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Obertauern
2011.02.27. 13:03
Sziasztok,

Március végén megyünk Twengbe egy hétre. Fél éves gyerekkel megyünk, ezért kíváncsi lennék van-e valahol Obertauernbe a pálya környékén vagy valamelyik hüttébe baba-mama szoba?

E mellett uszoda vagy fürdő hol van a közelben?

Köszi a segítséget előre is!
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Obertauern
2011.01.17. 20:58
Sziasztok,

Mi várható Obertauernben március végén/április elején hó szempontból? Mennyi pálya szokott nyitva lenni?

Köszi az infot előre is!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Hochkar
2010.12.19. 21:31
Sziasztok,

Hockharon ismertek pályaszállást félpanzióval?

Az már csak hab lenne a tortán, de mindenképpen előny, ha valamilyen bababarát szállás lenne... :)
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2009.11.17. 21:16
Sziasztok,

Idén tervezek új lecet venni, már más topikban érdeklődtem, különböző típusok íránt és most sikerült (valamelyest) leszűkíteni. E mellett visszaolvastam kb 150 hsz-t.

195 cm vagyok, 76 kg vagyok, haladó szinten síelek, döntő többségében a pályán, szeretem a hosszabb íveket, de a rövid fordulókat sem vetem meg.

Általam felállított sorrendben most négy "versenyző" van.
Head Supershape Speed
Elan Gsx
Nordica Dobermann Spitfire
Elan Speedwave 12
Ti melyiket választanátok?

Én 176/177 cm körüli sílécre gondoltam, de a hozzászólások kapcsán picit elbizonytalanodtam. Milyen magasságot javasolnátok?

E mellett nem feltétlen ragaszkodom idei modellhez, viszont jelenthet-e hátrányt ha kifutó modellről van szó? (Pl. tárolás miatt, v anyagfáradás)

Köszönöm a segítséget!
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2009.10.10. 10:38
En kedvtelesbol sielek, de ez nalam azt jelenti, hogy nyitastol zarasig, altalaban egy 20 perc hutte szunettel napkozben. :)

Ami elgondolkodtat, hogy a hosszabb kanyarokat is szeretem...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2009.10.10. 09:51
Sziasztok,

Kinéztem magamnak a fenti léctípust, de érdeklődnék milyen kategóriájú léc lenne számomra megfelelő.

195 cm, 76 kg vagyok, haladó technikával. Ez a típus 170 cm-es a max a boltba, de eddig csak 176/178 cm-es leceket használtam. NEm tudom ez a különbség jelenthet-e problémát.

Koszonom a segitseget!
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Davos
2006.12.30. 19:34
Megtalaltam 61 nyertes nevet, akik a sielok.hu-n nyertek berletet, csak nem valoszinu, hogy kiadnak elerhetoseguket...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Davos
2006.12.30. 18:35
En is nyertem siberletet, es tervezem is, hogy aprilisban megyek. Mar neztem is az aprilis 13-15-i hetveget.
Szervezhetunk kozos utat is, amennyiben sikerul vmilyen formaban felkutatni a tobbieket.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2006.10.28. 16:30
PAr hete Krakkoban lattam az emlitett tipusokat. A pantos kicsit nekem is furcsanak tunt, foleg amikor leultem egy szekbe, mintha felvonora ulnek, de nem volt tul kenyelmes.
Mellenyesbe olyan volt, ami konyok es vallvedot is tartalmazott egyben, az meg meretben kicsi volt.
Amugy arban a pantos kb. 20 eFt, a masik 65 eFt volt, amit foleg utobbi esetben en meglehetosen sokalltam.

E mellett nem vagyok extrem sielo, szeretem a nehez palyakat, es szeretek lenduletesen menni, ha van ra lehetoseg. E mellett eleg sok gerinc serulest lattam az utobbi idoben sajnos...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2006.10.28. 13:29
Bukosisak utan fontolgatom a gerincvedo hasznalatat. Ha valakinek van tapasztalata, hasznalja akkor irja meg...
Kivancsi lennek, hogy mennyire hasznos, kenyelmes, kenyelmetlen, zavaro, stb...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2006.10.28. 12:51
Sziasztok!

Iden szeretnek uj sibakancsot venni, es jelenleg igen tanacstalan vagyok.
Halado szinten sielek, most lesz a 11. szezonom. A kenyelem es kemenyseg egyuttes szempont, mert nyitaskor elso vagyok, es naplementebe igazan szeretek utolsokent lejonni...:) , viszont nem talaltam semmilyen tablazatot itt a honlapon, amibol a kemenysegi indexekre - skalakra - vonatkozoan lett volna vmi info.

Ezen kivul en mindenkeppen 4 csattosat szeretnek az eddigi pozitiv tapasztalatok miatt...
Amit raszannek osszegben, azt azert szeretnem, hogy 50 e-nel megalljon.

Milyet javasolnatok?
Ha tudtok vmilyen markak kozotti osszehasonlito holnapot azt is megkoszonnem...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.10.16. 16:39

A jelenlegi szemüvegem párásodik, de nem maga a síszemüveg, hanem maga a rendes szemüvegem. Ezt meg tudjátok mondani, hogy mitől lehetséges?
Van valakinek tapasztalata azokról a síszemüvegekről, melyek rendes napszemüvegek, de két rétegű, és az elsóba lehet dioptriás lencsét rakatni, a eflső pedig a színezett lencse? Nem biztos, hogy jól irtam le, de két éve láttam a Hó-Show-n. Ez viszont sisak alatt a vastag szára miatt eléggé előnytelen viselés lenne, nem?
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.10.13. 10:49
Franciaországra Lyon lehet alternatíva Malévval, Genf Malévval, vagy a sokkal olcsóbb EasyJettel. Genfből (tudomásom szerint a reptérről is) van busz a közeli kisebb-nagyobb, és a távolabbi nagyobb síterepekhez.
Majd megpróbálok vmilyen linknek utána nézni.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.10.12. 09:14
Én is nézegettem jegyeket légitársaságnál a szezonra, és az alábbi lehetőségek vannak:
SkyEurope BP-ről Milánó, Pozsonyból BAsel. A Sky-nak lesz még Innsbruck és Salzburg, de se pozsonyi, de bp-i indulással nem elérhetőek.
Wizzair Milánó, de sztem aki igazán csemegézni akar az Stockholmba is mehet, és onnan tovább....
Easyjet Genf

A sílécek szállítási díja változó. Az Easy egy irányban 3900Ft-ot kér érte, tehát oda-vissza 7800. A Wizzair 25 eurót kér egy irányba, előzetesen be kell jelenteni a Call Centernél, de a tavalyi szezonban is volt olyan, hogy ingygen elvitték, ha a sícsomagot is megvetted hozzá. SkyEuropenál pedig a felvihető súlykeret terhére megy, és minden kilo után kell fizetni 5 eurót talán.


pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.31. 12:26
Én kötelezővé tenném mindenki számára a bukósisakot, aki síel!!!
Ma az autókban van biztoségi öv, légzsák, ABS, menetstabilizátor, meg miket ki nem találnak a biztoságunkért. A síben mi van? max a jó kötés, de a testet semmi nem védi... Ütközzél 50-70-el autóval vagy síléccel...melyik a rosszabb? Ezt a sebességet pedig már pár pillanat alatt el lehet érni sível, és az új technikák miatt megtartani sem nehéz kanyarodás közben.

Az autók biztonsági felszerelésére 100 ezreket költünk, síeléshez meg nem veszük sisakot,mert drága és nincs "divatban"...
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.01.30. 21:00
Egyet kell értsek. HAsonlóról irtam az ugratókkal kapcsolatban a Síbalesetek topicban.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Síbaleset
2005.01.30. 20:56
Az ugratókat jó, h említed! Sztem az óriási baletesforrás a pályákon!
TAvaly voltam Szlovákiában,és a pályának volt egy letörése, ahonnan nagyon jókat lehetett ugratni, sőt a tetejére még egy nagyobb ugratót is építettek. DE! Az ugrató és letörés miatt elég nagy holttér volt, és volt olyan, hogy 5 éves gyerekek játszottak ott felügyelet nélkül, ott sétáltak az emberek, és nem lehet nekik szólni,mert azt mondják elég széles a pálya menjek ott meg ilyeneket....csak úgy mertem ugratni,h valaki lent áll és int,h "tiszta-e a terep"...

Persze ha elütöd a gyereket, v vkit, akkor meg Te vagy a barom állat száguldozó sielő, és az,h a gyerek olyan helyen van ahol messze nem szabad lenni az a kocsmában iszogató szülőket nem érdekli egyáltalán...

Bocs az indulatosságért.
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Síbaleset
2005.01.30. 19:12
Tegnap pedig arról számoltak be, hogy egy magyar lány Ausztriában "cserbenhagyásos gázolás" áldozata lett,kórházba került, a hibás fél elment a helyszínről...a rendőrség keresi...

A síbalesetek száma az elmúlt időszakban növekedeett ilyen radikálisan vagy a tömegtájékoztatás számol be az esetekről és ezért tűnik többnek???
pbence
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
Topik: Síbaleset
2005.01.30. 19:06
Az, hogy lehet, hogy a pálya szélét jelző faoszlop nincsen kipárnázva??? Vagy elkerítve?
Bár a Híradásokban erről nem volt szó, kiváncsi lennék,hogy valóban volt-e rajta valami,mert ha igen akkor elvileg ennek a tragédiának nem kellett volna bekövetkeznie...
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.