Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nagy Tamás által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.03.15. 20:43
Kedves paperboy!

Az általad leírtak alapján egy idetévedő fórumolvasó -aki eddig nem ismerte a síparkot- nem sok jót remélne. Viszont, nekem idén februárban volt az első látogatásom itt, és be kell valljam, kellemes csalódás volt számomra. A februári hétvégi tömegben nekem is ki kellett várnom a lifteknél kialakuló 10 perces sorokat a többi látogatóval együtt- amik tényleg sokszor idegesítőek tudnak lenni. Az időjárásról sajnos a sípark csapata nem tehet. Az, hogy még március idusán is lehet síelni szinte csoda, mely igazából a nagyteljesítményű hóágyúknak köszönhető. Tény, hogy a lentebbi részeken már kopottas és kissé kemény lehet a pálya, de sajnos ugyanez egy híres osztrák terepen a faluba vezető lejtőkön többször is jellemző egyes melegebb időjárási periódusokban.
A síkölcsönző nyitva tartásáról, árairól nem tudok egyelőre nyilatkozni, de legközelebb erről tényleg érdeklődni kell.... (az általad írt ár tényleg magasnak tűnik)

Összességben a sípark szerintem kiváló időjárás mellett - még most is - hatalmas élmény lehet bárki számára: főleg látva a többi magyar síterepet, ahol a havas napok száma a hóágyúk hiányában alacsony. Én drukkolok az egész magyar síelés fejlesztéséért!
IMG-6789k.JPG
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.11.17. 20:55
Amióta síelek használom a bukósisakot. Többször előfordult velem, hogy a tárcsás vagy csákányos fejbe vágott, de a sisak szerencsére megóvott.
Másrészt egyszer egyik francia utam alatt csúnyán elestem és ott is a sisak segített.
Senki se szégyellje hordani!
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.11.10. 15:07
Februárban szerintem Valmorel teljesen hóbiztosnak mondható. Mi januárban voltunk és a faluban (1500m) legalább fél méter, a csúcson 2 métert is mértek!
Az összes pálya és lift nyitva volt...
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.21. 15:06
Szia Macsi!

Gondolom, hogy idén is jól fogják szervezni ezt az utat is. Én Franciaországban eddig mindig jó helyeken voltam, szerintem ez se lesz kivétel.
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.10.20. 15:02
Mi 2007-ben december 22-29. között voltunk. A pályákon teljesen jól leratrakolt, karbantartott viszonyok között síelhettünk, annak ellenére, hogy a hegyen máshol nemsok hó volt. Még a 800 méteren levő faluba is lesíelhettünk: köszönhetően a jól kiépített hóágyúrendszernek.
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.20. 14:58
Szia Ádám!
Az MSE Tours utazási iroda a szervező...
Az elmúlt évben Valmorelbe is velük mentünk, és szerintem elég korrekten szerveztek meg mindent. (a szállás természetesen "franciás" volt: kis helyiségek, de jól éreztük magunkat)
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.10.20. 14:52
Valóban a busztól egy kicsit gyalogolni kell. Ez nem igazából megterhelő. (a síelés előtti bemelegítés része lehet)
Másrészt, Tauplitz faluból egy kétrészes négyüléses felvonó visz fel, amivel kényelmesen fel lehet érni Tauplitzalm-ra. (a liftnél esetleg kialakulhat kisebb sorbanállás)
http://www.dietauplitz.at/index.php?id=9&L=28669

A parkolási árakról nem tudok sajnos semmit mondani, mert mi a vendégháznál hagytuk az autót és onnan a síbuszt választottuk.
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.19. 15:20
Sítáborral Les 2 Alpes-ba megyünk 2009 januárban. Tud valaki valamilyen pozitívumot, negatívumot róla írni?
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.19. 15:17
2008 januárjában egy hétig síeltem itt egy sítáborral. Nagyon jól éreztük magunkat, pályaszálláson voltunk, ahol szó szerint az ajtóig síelhettünk. A síterep szépen ki van építve, nagy off-piste lehetőségekkel. Valmorel egy igazi francia hegyi falu színes éjszakai élettel...
IMG-3864k.JPG
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.10.19. 15:11
2006 decemberében voltam Tauplitz-on. Annak ellenére, hogy hó még nem sok volt jól éreztük magunkat. Mi Bad Mitterndorfban a síbusztól 50 méterre laktunk egy magánházban (rendezett szobák + reggeli)
A síterepet hamar be lehet járni, kisebb negatívuma, hogy a buszvégállomástól gyalogolni kellett 200 métert felfelé az első lifthez.
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
Topik: Kitzbühel
2008.10.19. 15:07
Egy 4-6 fős társasággal tervezünk Kitzbühel-be menni dec.22-29 között. Valaki tudna esetleg ajánlani egy apartman-t?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.