A Kästle márka visszatérése
Másodikként az ezredforduló előtt a Benetton Sportsystem által felvásárolt és Nordica névvel továbbfejlesztett Kästle cég visszatérését van szerencsém bejelenteni.
Egy osztrák befektetői csoport ugyanis 2007-ben K-Sports néven megvette a Kastle jogait a Benettontól és idén nyáron sikerült világszerte levédetni a Kastle nevet, tehát majdnem 10 év kihagyás után a Kastle lécek újra megjelentek a piacon, az elhatározás komolyságát mi sem jelzi jobban, mint hogy a Marker kötésgyártót máris stratégiai szövetségesüknek tudhatják. Ezáltal szerencsére folytatódik a világ hajdani egyik legjobb sígyártó cégének története (1978-ban a világkupa legsikeresebb sílécgyártója).
A fiatalabb korosztály számára, akiknek nem cseng ismerősen a gyártó neve, érdemes kicsit visszatekinteni ennek a cégnek a történetére. A Kästle már a 70es évektől rendkívül sikeres piaci és világkupa szerepléseivel párhuzamosan kulcsszerepet vállalt a kilencvenes évek második felében a carving lécek népszerűsítésében, az első carving lécek között találhattuk a Kastle B52 elnevezésű lécét.
Az 1997/1998-as szezonra elsőként jelentetett meg olyan termékpalettát a gyár, amely kizárólag carving lécekből állt, köztük az ultrakönnyű és nagyon szilárd fibretube technológiával készült Thesis léccsaláddal és a Kjetil Andre Aamodt Kastle Speedmachine versenylécekkel nyerte meg a kombinációs világkupát. (A szerző első igazán komoly léce is ez a típus volt 1997-ben).
A visszatérés teljesen új, letisztult struktúrával történik, a gyártó mindössze négy típust kínál. A gyors agresszív ívek kedvelőinek az RX-Performance léceket (Az RX elnevezést a Kastle egykori legsikeresebb versenylécei viselték). A felépítés klasszikus szendvics rétegrend a legjobb anyagokból válogatva, a dizájn pedig egyedülállóan egyszerű és megnyerően szép a jelenlegi színkavalkádban, persze hátrány lehet, hogy a lécet nehéz megtalálni a hóban:-)
Az új léceknél újra elővettek egy régi ötletet, miszerint a léc csőrének könnyítésével csökkenteni lehet a nem kívánatos vibrációk mértékét. Ezt úgy érték el, hogy a síléc csőr részénél a lécből kivágtak egy részt, ahol csupán egy réteg üvegszál erősítést és a talp anyagot hagyták meg. Ennek a megoldásnak a Hollowtech elnevezést adták, a név ismerõsen csenghet a kerékpárosoknak, mivel az üreges, kikönnyített alkatrészeket itt is ezzel a jelöléssel forgalmazzák.
A Marker céggel való együttmûködés gyümölcse pedig a KTI (Kastle Total Integration) rendszerű kötésrögzítés.
A cég multifunkciós (pálya/freeride) léce az MX78, azoknak pedig akik csak a pályán kívül érzik elemükben magukat, az MX98 és MX88 léceket ajánlja a gyártó. A cég weboldala:
https://www.kaestle-ski.com