Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

darius által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.02.25. 22:42
Úgy legyen! Jóvolna még egyet csúszni az idén. Kékestető jó lenne, nekem és a Feleségemnek tetszik a pálya, bár én inkább szeretnék egy kicsit meredekebb pályát, de ez is jó, itt legalább lehet gyakorolni.
Előzmény: (apoca 86044)
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.02.24. 21:54
Valóban! Neked talán közelebb vannak a hazai pályák, de a többi úgy tűnik stimmel! A hozzászólásodból Úgy tűnik Bp.-i vagy.
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.02.23. 22:03
Köszönöm!
A holnapi napot kihagyjuk, még bízom benne, hogy jön egy kis hideg és lehet még csúszni ebben a szezonban!
Előzmény: (apoca 85749)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.02.23. 07:56
Üdv minden síkedvelőnek!
Szerdán szeretnénk menni Kékestetőre. Szerintetek érdemes neki indulni Csongrád megyéből? Időjárás miatt gondolom. Ahány meteorológiai oldalt nézek anyi féle időt jósolnak. A kicsi plusz nem gond inkább az esőtöl félek. A honlap szerint a pálya jó. Nem szeretnék több mint 200 km-t feleslegesen autózni.
Üdv.
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.01.26. 22:28
Üdv Mindenkinek!
Nemigazán értem ezt a nagy mindenkiharagszikmindenkire stílust! Innen Szegedről érdekes ez a dolog, nekem akár Eplény akár MSZI több mint 250 km-re van, tehát marhára örülök, ha egyáltalán eltudok menni csúszni bárhová! Eplénybe a múlt héten sikerült eljutni, aminek nagyon örültem (és remélem visszatudok még menni), sajnos én nem vagyok profi, (innen nehéz is) de egy pár éve kijutottam Ausztriába és ott egy fantasztikus hetet töltöttem el azzal, hogy megtanuljam a sielés alapjait. Teljesen elvarázsolt ez a nem is tudom minek nevezzem mi, "sielés"? Nem ez így nem elég pontos! Az ezzel kapcsolatos MINDEN. Még párszor eljutottam Osztrák pályára és itthon Visegrádra, MSZI-re. Még nagyon sokat kellene tanulnom, hogy jól sielönek nevezzem magam, remélem előbb-utóbb sikerül is, biztos, hogy segítség kell hozzá, de ami késik az nem múlik! Én akkor is nagyon örülök, hogy akár kis Hazánkban is lehet sielni! Valóban nem lehet összehasonlítani akár Eplény-t, akár MSZI-t egy Gerlitzennel, vagy Stuhleck-el, sőt még St.Coronával sem, de ÖRÜLJÜNK, hogy ez is van!!! Akik közel laknak bármelyik pályához azok örüljenek és tegyék össze mindenüket, hogy nem kell kb. 6 órakor indulni és 3 órát autózni, hogy elérjenek egy sípályát és ugyanennyit vissza, hogy haza érjenek. Sajnos mostanában csak erre jut anyagi forrás. Tehát NE bántsátok a MI 500, 700 méter magas pályáinkat, szerintem ez is csoda, hogy van. Egy előző hozzászólásomban én is leírtam , hogy Eplényben mi az ami nekem nem tetszett, pályavégén ácsorgás (nem biztos, hogy a pálya hiba, inkább magyar szokás), pályavégi emelkedő, alacsony beléptető kapu, keskeny pályák (tudom a profiknak nem keskeny, de vagyunk egy páran akiknek biztonságot ad ennyi sielő mellet egy szélesebb pálya). Előbb-utobb biztos, hogy sikerül elérni az üzemeltetöknek, hogy szélesíthessék a pályákat. Addig legyünk türelemmel, ne bántsuk Őket, inkább csodáljuk a kitartásukat, elhivatottságukat, bátorságukat, hogy bele mertek vágni ebbe a finoman is szólva bizonytalan vállalkozásba! Biztos vagyok benne, hogy az építő jellegű véleményekért nem haragszanak meg, sőt örülnek neki, de a fellengzős, okoskodó vélemények nem biztos, hogy előre viszik a dolgokat. Remélem aki szeret sielni eljut olyan pályára is ahol sok kilómétert lehet csúszni, tökéletes pályákon, szuper felvonókkal! De ÖRÜLJÜNK az itthoni lehetőségegnek is és ne bántsuk Öket feleslegesen, inkább segítsük, jó tanáccsal, építőjellgű észrevételekkel! Sok sikert minden hazai sípályának és jó csúszást mindenkinek!!! Csütörtökön Kékestetőt próbálom ki és biztos, hogy jól fogom magam érezni, mert jól akarom magam érezni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2010.01.21. 13:50
Tegnap látogattunk el az Alföldről Eplénybe. Kíváncsi voltam rá, sok jót olvastam Eplényről. Sajnos mi nem vagyunk profik, innen Csongrád megyéből nehéz is, mert nekünk sokat kell utazni, hogy hegyet lássunk. A lényeg: az eplényi sípálya tetszett, reggel 9 körül értünk oda sokat nem kellett sorba állni a pénztárnál. Napközben a négyülésesnél hétköznap lévén várakozni nem, vagy csak minimálisatt kellett. A pályák szerintem nagyon jó állapotban voltak főleg délelőtt a fenti részen még délután is. Ami kicsit zavaró volt az a pálya vége, ahol a pálya minősége sem volt a legjobb, de a legbosszantóbb nekem az volt, hogy jócskán fel kellet gyorsítani, hogy a pálya végén lévő emelkedőn felvigyen a lendület, ahol jó magyar szokás szerint pont ott beszélgettek az emberek, ahol legjobban zavarták az épp nagy lendülettel megérkező sielőket és ahol a pálya összeszükül, azon csodálkozom, hogy nem történt ott baleset. Összeségében nagyon jól éreztük magunkat, minden elismerésem az üzemeltetőknek, hogy 500 méteres tető magassággal ezt létre tudták hozni, ha a pálya végét meglehetne oldani, hogy ne legyen ott emelkedő, (ami szerintem így kicsit veszélyes) és egy kicsit lehetne szélesíteni a pályák egy részét (tudom, hogy ehez e környezet védők is hozzászólnak!) akkor szerintem csillagos 5-öst érdemelne, így "csak" 5-öst. Aki szeret síelni és még nem volt Eplényben feltétlenül próbálja ki! Az üzemeltetőknek pedig sok havat és sokáig tartó hideget kívánok, valamint kitartást!
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2009.12.13. 18:37
Szia!
Pár éve voltunk ott, több oktatóval is volt dolgunk,
Ide írom az elérhetőségeket: Tóth Gábor 00436508215766 Kadnár Béla +36204343636 Lichtl Ákos +36203290089.
Gondolom valamelyik oktatót eltudod érni. JÓ csúszást.
Előzmény: (sunce 76240)
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2008.02.04. 18:58
Sziasztok!
Egy ismerősöm nem régen járt Szerbiában Kopaonik sípályáin. El volt ragadtatva tőle, jó pályák, elérhető árak, sok fejlesztés, pl. fűtött felvonó. Car-Tour irodával volt.
Kandi!
Lehet, hogy érdekes lenne egy kicsit szétnézni ott is! Nem tudom menyire megoldható, mindenesetre kuriózum lenne. A műsor nagyon tetszik, csak így tovább!
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.11.17. 19:15
Köszi issimus, már meg van a léc, csak nem tudom megfelel-e nekem a keménysége, kicst határozatlan vagyok, vagy nem?
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.11.17. 15:36
Szerintetek 185 cm magasságomhoz és 95 kg-hoz évi kb 2 hét síelés 4-5 éve (egyre bátrabban), egy Atomic metron 10 164 cm hosszban megfelelő léc?
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.09.11. 17:15
Köszönöm!
Ahogy értelmezem nem sok különbség van (már az én sítudásomhoz mérten). Tehát nem érdemes cserélgetnem, jó lesz nekem a 9-es. Mert megfordult a fejemben, hogy megpróbáljak egy 10-est venni, most láttam is egyet.
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.09.10. 21:37
Egyébként a 10-es és a 9-es között mekkora a különbség? Azt tudom, hogy 1!! Arra lennék kíváncsi, hogy a sípályán mit lehet észre venni ebből?
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.09.10. 20:52
Köszi, úgy néz ki, hogy a 164 lesz, mert már hozzák, ha minden igaz. Remélem az idén több lehetőség lesz a síelésre mint tavaly és ezzel a léccel jókat fogok síelni és még fejlődni is tudok. Jó havat mindenkinek!
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2007.09.09. 09:07
Sziasztok.
Atomic metron 9 plus 164 cm-es léc, közepes sítudáshoz, 185 cm magassághoz és 95 kg súlyhoz jó lesz?
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.12.01. 12:49
Hali!
Segítsetek: Nordica Easy Move12 vagy Nordica Gran Sport10. Melyiket válasszam. 185 cm magas 94 Kg súlyú vagyok. Volt már léc a lábamom, de nem vagyok nagyon jó sielő, csak reménykedem, hogy előbb-utóbb az leszek.
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.11.02. 19:09
Amit néztem (Atomic metron 8,2), szinten ilyesmi lehet, mert az orrán ott van az intersport matrica. A metronról jókat olvasok csak ettől egy kicsit félek, hogy nagyon lehasznált és hát én meg nem értek hozzá, csak amit innen a fórumból össze szedtem tudás, azt próbálom alkalmazni. Ezért is örülök minden tanácsnak!!!
A léc szélén a fém mint írtam kb 1.5-2 mm, össze fordítva középen olyan 2 cm rés lehet. Ez elég? Ja azt még nem írtam, hogy én 185 cm magas és 93 kg vagyok.
Ne kíméljetek a tanácsaitokkal!!!!!!!
Előre is nagyon köszönöm Nektek!!!
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.10.30. 22:33
Azt hogy lehet megnézni?
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.10.30. 11:08
Az árát még nem tudom, de olyan 10-12 ezer körül.
De ezután már nem igazán érdekel. Gyakorlatilag kezdőként szeretnék egy aránylag "megbocsátó" lécet,de nem akarok sokat adni érte, mert hátha "kinövöm". Néztem egy Atomic metron 8.2-t is, csak az kölcsönzős léc és mivel nemnagyon értek hozzá egy kicsit tartok tőle, hogy nehogy bevásároljak vele. A talpa felől nézve kb 1-1.5 mm a fémszegély a szélén (kantni?), nem tudom ez menyire jó vagy nem. 120 Euróért akarják adni. Nagyon köszönöm a segítséget!
atomic-metron.jpg
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.10.29. 14:14
Sajnos csak a hosszát tudom 170-es és egy kép.
Kep010.jpg
darius
23 élménybeszámolót írt
23
18 éve tag
2006.10.27. 08:21
Elan psx detonator lécről valaki tud véleményt?
Köszi!
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.