Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

soosr által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (107)Időben csökkenő Időben csökkenő
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2017.03.02. 12:17
Üdv!

Gondoltam megosztom én is az" utolsó csúszás" történetemet. Február 26tól március 01-ig terveztem a síelést kreischberg pályáin. Sajnos 27-én be kellett fejezzem, így két napom kárba ment. Délutánig folyamatosam csúsztunk így egész elfáradtunk. Párom mondta, hogy menjünk le a kabinossal nehogy az utolsó csúszás áldozatai legyünk ahogy a korábbi beszámolókba írták.Persze én nehogy már! Ok a feketét kihagyjuk de a kéken a középső állomásig megyünk az gyerekjáték! A vége előtt kb száz méterre az utolsó letörés elötti lankás részen laza tempóban síelve úgy estem mintha egy vonat ütött volna el. Valszeg a léc külső éle akadt meg az olvadt havon, én meg a fáradtság miatti energia sporolós sielésem áldozata lettem. Kiugrottam a lécből és teljes mellkassal tompítottam a hegyet. Kb. egy percig levegőm sem volt. Ezután lesíeltem a maradék száz métert és lementünk a kabinossal. Na a parkolóban pakolás közben kezdtem érezni hogy baj van. Ma szántam rá magamat a kivizsgálásra mivel nem javultam. 9-es bordám törött plusz mellkass zúzódás. Szóval ha valaki érzi a fáradtságot NE kövesse el azt a hibát, hogy itt még lecsúszok, mert a baj könnyen megvan. Jobbulást mindenkinek!
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2015.02.23. 16:38
Megérkezett a napsütés. A tegnapi hóesés után ma nagyon jó pályák vártak minket. Korán felmentünk, hogy a tömeg előtt még sikerüljön kihasználni a simára ratrakolt felületet. Nem csalódtunk szuper volt, meg van a boldogság.
IMG-20150223-113954.jpg
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2015.02.22. 15:43
Reggel mikor kimentem az erkélyre kicsit lehangoló volt, hogy esik az eső. Ránéztem a pályákra és csak bizakodtam, hogy fent azért jobb a helyzet. No lesz ami lesz alapon irány a Millennium Express. Sorban állás nem nagyon volt, bár a parkolóban lévő buszoknál sokan várakoztak. A második állomásnál már havazott. A látási viszonyok néha félelmetesen lecsökkentek. Vasárnap lévén elég sokan voltak, így a friss hónak köszönhetően néhol hatalmas buckák képződtek. Aggodalmam ellenére nagyon jót síeltünk. 4,5 órából mindössze 20 percre álltunk meg egy gyors energiapótlásra. Szóval Nassfeld nagyon tetszik. Rengeteg variációban lehet haladni lefelé. Már csak az a híres napsütötte órák hiányoznak és minden tökéletes lenne. Mára elég volt, túl sok lett a fáradt, bátor síelő, így a völgy felé vettük az irányt mielőtt a holnapi napot ki kellene hagyni valami rossz történés miatt.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2015.02.22. 06:11
Úton Nassfeld felé 21-én Szombaton beugrottunk pár óra síelésre a klippitztörli sípályákra. A hó elég kevés. Hatalmas szél fogadott így csak a csákányos felvonók mentek. Ennek ellenére belevágtunk. A pályák nem voltak valami jó állapotban, a szél rendesen lefújta róluk azt a kevés gyártott havat is, így sok helyen jeges volt. A hegytetőről gyorsan menekülni kellett. A csákányosok nyomvonala katasztrófális volt, főleg a jobb oldali, csupa jég bucka. Délutánra csillapodott a szél így elindították az ülőliftes felvonókat. Talán ez mentette meg a napot, mert az ott lévő pályák még használhatóak voltak, bár gyorsan amortizálódtak. A pozitívum, hogy kedvezményes volt a jegyvásárlás a körülmények miatt.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.12.15. 11:53
Háromszor jártam itt. Minden nap este mentek a ratrakok a többet használt pályákon. Az igaz, hogy voltak olyan helyek ahol csak két naponta kezelték a pályát. Bár ott szerintem a többségnek így is megfelelt. Szerintem ár érték arányban az egyik legjobb választás. Ennyiért nem sok helyen lehet annyi élményt szerezni amit Puy nyújt.
Előzmény: (zsugagép 175662)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.20. 15:40
Ez nagyon időjárás függő. Mariborban március közepén már ne számíts túl jó hóviszonyokra, talán az areh-i oldal még jó lehet. Ha van lehetőséged, akkor inkább azt javaslom magasabban fekvő síterepet válassz.
Előzmény: (night 155557)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.17. 21:48
Mi hat sinapot voltunk, de szerintem a három napból amit írsz csak egy volt amikor a pályák rosszabbak voltak. Amikor esett, akkor a friss havas, de nem jegesre fagyott buckákat én pl élveztem. A frissen esett havat nincs értelme ratrakolni, mert nem tud kifagyni. A csütörtöki napon volt, hogy az előtte napon buckásra síelt pályák nem mindenhol voltak ratrakolva. Kifagytak az előző napi buckák. Nekem ezt a kezem bánta, (röntgen volt, nem tört el, haleluja) de ebből is látszik van még mit tanulni síelés terén.
Előzmény: (Imi82 155213)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.14. 12:04
Ma van az ötödik sínap. Számomra gyorsan véget ért. Reggel már az első csúszásnál éreztem, hogy nem az igazi. Olyan volt mintha tegnapi pálya maradt volna ratrakolás nélkül és arra esett friss hó. Konkrétan kifagyott buckák voltak. Egy lankás részen fékezésnél az egyik bucka szó szerint letépte a lábamról a lécet én meg hasra estem. A kezemmel tompítottam, melynek az lett az eredménye, hogy a jobb hüvelyk ujjam ízülete kétszeresére dagadt. Bánom, mert az idő szuper, nincs hideg én meg jegelhetem a kezem. Remélem nem törött el. Egyébként az elmúlt napok szuperek voltak itt Kreisberg Murauban. Öt éve voltam itt, azóta sokmindenben fejlődött. Szóval vigyázzatok magatokra! Jó síelést!
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.10. 16:22
Üdv!
Csodálatos napsütés, bár reggel elég hideg, valamint jól kezelt pályák vártak minket. A tömeg jól eloszlott, csak kis időt kellett néha sorban állni. Nagyon jót tudtunk síelni, remélem holnap is hasonló lesz.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.06. 15:04
Szia!

110-es-ből minek csinálnál softot? Szerintem ne vedd ki a csavarokat. Ha normál lábad van akkor a kétoldali cantingot sem kell állítani semilyen fokban. Ha már vettél egy jó bakit, szerintem vegyél hozzá egy bakancs szárítót is, az a legjobb megoldás.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.06. 08:18
Köszönöm az infókat, én 9-16 között leszek ott. Legalább hóból nem lesz hiány. :)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.02.05. 14:02
Üdv!

Tudja valaki, hogy a szomszédos Karintiai síszünet tömeg szempontjából mennyire érinti Kreisberget? Most, hogy Burgenlandban szünet van, a webcamerát elnézve jó kis sorok vannak.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.17. 12:20
Itt próbáltad már? :http://www.clubhotels.hu/ausztria-palyaszallas
Egyébként ha felhívod őket, lehet tudnak segíteni. Általában akadnak helyek olcsóbban.
Előzmény: (susah 150451)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.17. 08:38
Zala megye, Lenti. Még 20cm- igértek mára.
2013-01-17-08.34.13.jpg
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.15. 15:28
Nem bírom a dohány füstöt megfájdúl tőle a fejem. No meg ha beveszi a dohányszagot a síruha attól frászt kapok, mert nem egyszerű tisztítani. Ha füst van nem megyek be, nem fogyasztok. Jó megoldás lenne minden pályán egy dohánymentes hütte. Szerintem tele lenne.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.14. 20:34
Nálam most volt ilyen részleges üzenet elküldés először, de gondolom nem utoljára. Eddig nem volt gond.
Előzmény: (maci-laci 150798)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.14. 16:08
Ismét pc-ről írok, mert amint látszik (remélem) a mobilról csak az üzenetem egy részét küldte el. Ilyen eddig nem volt nálam. Tehát az előzőekhez: rosszul használtam az off topic kapcsolót és ezért nem láttam a bejegyzéseket. A mobilos tartalomnál lényegtelen, mert mindent megjelenít a tartalmat ne lehet szűrni, így onnan írva több nem kapcsolódó téma is bekerülhet, mert nem lehet az offot használni. Legalábbis ha jól gondolom, de cáfoljatok meg. Továbbá mobilos tartalomnál nem tudni ki kinek válaszolt, mert ez sem jelenik meg, pedig ez hasznos lenne.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.14. 15:58
No mindig tanul az ember. Tehát amit nem láttam az az én tudatlanságom volt. Az off topic kapcsol
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.14. 12:57
Utoljára a Murau-Kreischberg topicban tapasztaltam olyat, hogy pl. mobilra optimalizált tartalomnál láttam a bejegyzést, de azt ugye nem, hogy ki kinek velaszolt. (válasz erre az üzenetre). Ha váltottam teljes nézetre pl csabor előző beírásait nem is láttam. Frissítést követően sem. Pc- n nincs gond. A telefonom galaxy s plus.Most is erről írok.
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.12. 23:07
Mobilra optimalizált tartalom mellett nekem nem jeleníti meg, ha valaki az én beírásomra válaszolt, pedig jó volna látni. Továbbá több bejegyzés nem látszik, csak később a pc- látom, hogy van új hozzászólás.
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.