Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

westend által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.11.03. 15:45
Idén is lesz börze Eisenstadtban nov. 28 - 30 közt:

Öffnungszeiten :
Freitag 13.00 - 19.00 Uhr
Samstag 09.00 - 19.00 Uhr
Sonntag 09.00 - 19.00 Uhr
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.03.22. 08:38
Jól gondolom, hogy csak a felső pályák üzemelnek? Gondolkodunk, hogy elmennénk egy jó kis húsvéti síelésre, de attól tartok, túl nagy tömeg lesz így a kevés felvonóra...
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.01.11. 12:42
Skioutlet: lehetséges hogy a kisfiam (9éves) helyszíni nevezéssel elindulhasson a Jeep Kupán?
Ha már úgyis kiugrunk oda holnap.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.01.06. 20:38
Pénteken voltunk, elég szeles idő volt és sokan is voltak, de tűrhető várakozási időkkel. A hóra csak a mariensee-i oldalon panaszkodhatok, ott helyenként elég köves volt (a pályamunkások közben szorgosan gyűjtögették vödrökbe a fellelhető kavicsokat:-)
A tavakban elég kevés víz volt, az is jég formájában, nem tudom, hogy azokból lehet-e ágyúzni.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Unterberg
2008.01.06. 20:31
BáTaBá: ha Eisenstadt - Wiener Neustadt vagy Mattersburg - Wiener Neustadt útvonalon jössz, akkor nincs szükség az autópályára. Kicsit talán lassabb így, bár az S31 és az S4-es út gyorsforgalmi, 2x2 sávos. Az autópálya matrica egyébként (10 napos) 7.70 Euro.

gustoo: mi szombaton (tegnap) voltunk, viszonylag sokan voltak, de azért csak néha kellett pár percet sorbaállni. Gondolom, az ünnepek/szabadságok elmúltával elfogy a tömeg.
A hó jó volt, viszont a felvonók nyomvonalán már elég bordás és kemény, figyelni kellet, hogy ne vigye el a lécet. A végén a völgybe lecsúszás a parkolóhoz azonban óvatosságot igényel, helyenként köves.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Unterberg
2008.01.02. 21:59
Itt van részletes útleírás: http://www.unterberg.click.hu/ (a Beutazás címszó alatt található, kis 'térkép' is van:)
Egyébként ha Sopron irányából autóztok, akkor kikerülhető az autópálya, Wiener Neustadt-ot északi részén elhagyva, majd balra Wöllersdorf felé, át az A2-es alatt. Utána néhány kisebb településen át Pernitzig, ott Muggendorf felé, majd a szurdokban tovább Thal és utána már csak 2-3 km Unterberg. Nem olyan bonyolult, mi csak 1x tévedtünk el, amikor először mentünk.:-)
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2007.12.03. 09:31
Péntek este mazsoláztunk az eisenstadti börzén,
40-120 Euro közt már egészen jó állapotú, 2-3éves léceket lehetett kapni, síbakancs 5 Eurótól felfelé.
Nagyon sok régi típusú léc volt 5-15 Euro közti áron.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Unterberg
2007.12.03. 09:20
Kipróbáltuk családostul mi is (élve az ünnepi lehetőséggel:-), bár kicsit félve indultunk el itthonról a szemerkélő esőben. Ott viszont már jó idő volt. A hó az árnyékos helyeken tényleg kicsit jeges volt, máshol meg olvadt kissé, de összességében érdemes volt kimenni.
Nem tudom, milyen tömeg szokott lenni itt egyébként, de most sem nagyon kellett sorbanállni. A vendéglátásra sem lehet panasz (meg a zenekarra sem :-).
A végére úgy éreztem, hogy kicsit fárasztóak a hosszabb csákányos felvonók, pláne kis gyerekkel...
Egy fél méter friss hó (meg egy kis hideg) viszont tényleg nem ártana; mert még egy hét ilyen 'tavasz' és bezárhatják a pályákat.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Unterberg
2007.11.27. 13:28
Remélem, márcsak azért is, mert vasárnap élni kell az ünnepi lehetőséggel.:-)
Sosem jártam még ott, ki kell próbálni. Úgyhogy szorítok a télnek, hajtson rá addig (meg utána is, természetesen).
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2007.11.27. 13:25
Köszi a segítséget. Péntek délután esélyes, hogy megnézem.
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
Topik: Unterberg
2007.11.26. 15:08
Ha addig el nem olvad a hó...
Egyébként elindult ott már az összes felvonó?
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2007.11.26. 13:42
na, közben rájöttem, talán áttekinthető a kép is. Értelemszerüen az alsó rész a Déli széle a térképnek, a településen átmenő főutat Észak felé keresztezve lehet felballagni a 'hegyre'. Van fent egy focipálya (a kép bal szélén, sárga területtel jelölve, ha még létezik), arrafelé indul az út, aztán átmegy ÉK-felé a nagyfesz. vezeték alatt. Kb. 1 km a sípályáig (piros nyíl), 40-50m szintemelkedéssel, onnan már lehet csúszni HÓ esetben...
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2007.11.26. 13:21
A megközelítéshez: van egy régebbi tájfutótérképből szkennelt képem a területről Eplénnyel és a sípályával, amin megjelöltem, hogyan lehet átmenni a faluból.
Már csak arra kéne rájönnöm, hogy lehet ide képet beilleszteni.:-)
Talán sikerül...
A pirossal jelölt úton (kicsit kerülő ugyan, de nem kell magasra mászni.:-) lehet elsétálni az 1-es pályáig (ha jól emlékszem, bár régen jártam arra).




Epl-sipalyahoz.jpg
westend
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2007.11.26. 09:02
Sziasztok, engem is érdekel hol lehet utánanézni, hogy pontosan mikor és hol lesz az eisenstadti börze? A 30-i (Péntek) délutáni nyitás (hány órakor) a Lindenstadionban már biztos?
Nem találom a lentebb megjelölt weblapon. Köszi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.