Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Papillon által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2017.01.03. 10:01
Szia Szabolcs!

Megint információt szeretnék kérni, mert látom sokat jársz Tignes terepén - is ;P
A megközelítés tekintetében kérdeznélek..., hogy a La Thuile és a La Rosiére terepei között lévő hágón mostanság át lehet-e menni...?, nem gyalogos módon...
Igen, több lehetőség is van erre a terepre, 3rom alkalommal is voltam, de a fent nevezett úton még nem volt szerencsém menni.
Most január végén mennénk, illetve megyünk és jó, ha van a;b;c útvonal lehetőség is!

Köszönöm előre is válaszod!
Üdv, és jó szezont, R.
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2013.02.21. 09:30
Sziasztok!

Mi tegnap ugrottunk ki ide, mit is mondhatnánk... - a pályákkal nem volt gond /szerintem/...
- volt havazás és napsütés is, ellenben szél az ablakban csak :)
- sorban topogás pedig max. fél perc volt..., már amennyiben ezt várakozásnak kell tekinteni ;D
"magyar hang" bőviben akadt a pályán, nem is kevés!
Szóval, aki ide megy/jön, az kinek-kinek élvezete szerint döntsön, hogy hétközben vagy hétvégén karcolja az íveket, illetve harcolja le az idegeit...
(... és még egy gondolat, minden "rossznál" lehet rosszabb!!! ugye?!)
Amennyiben kimegy az ember örüljön annak ami one! Keseregni ráérünk a határon belül... is.

Üdv, P.

"Újratöltve a következő héten"
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.12.17. 15:38
Köszönöm....

Megoldásra került :)
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.12.17. 08:56
Sziasztok!

Egy régebbi címen futó "tárgyat"/megnevezést, milyen formában lehet(ne) módosítani, illetve átírni, hogy célravezetőbb legyen a hírdetésem...?!

Köszi a segítséget előre is!
Üdv, P.
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
Topik: Mosoly
2012.11.30. 13:51
A mai szójáték :)

David Furnish calling Elton John...
- Hello John, where are you now?!?!
- Justin Bieber!

;D
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.09.27. 09:05
Szia Szabolcs!

Köszönöm az infókat!
Az általad közöltek alapján módosítottunk az utazásunkkal kapcsolatban :)
Végül marad a Trois Vallées terepe, de ott váltottunk a Val Thorens településre! Ott kaptunk 11 fős szállást, mert a csapat nem szeretett volna külön-külön apartmanban szállni.
A szállásunk: Les Balcons de Val Thorens, a képek és leírás alapján brutál jó és ami nem elhanyagolható, pályaszállás.
Azt is megnéztem már, hogy január végével merre fogunk csapatni! :D
Szóval, aki erre a terepre jön jan.26-tól... - talizhatnánk!
Addig is mindenkinek besízési lehetőséget és sok havat kívánok a szezonra!
Üdv, P.
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.09.18. 16:47
Sziasztok!

Mennénk erre a terepre az idei szezonban..., olvastam jót is és rossszat is erről a síterületről... :O
A fent említett településen lévő "Argentiere" és "Bossom" elnevezésű szállásokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, infója?
Főleg a nagyobb appartmanok érdekelnének..., illetve a melletük lévő liftek mennyire ütött-kopottak?
Tudom, sok a kérdés, de jó lenne ezeket tudni, ha már eddig elmegy az embör...
Köszi előre is!
Mindenkinek sok havat és szabadságot!!!
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.01.18. 15:26
Szia(sztok)!

Xero, szerintem nem kell aggódnod, mivel van és lesz is hó kint!
Tavaly és előtte is ilyenkor voltunk itt és én nem tapasztaltam a mások által említett jeges? pályákat. Sőt, volt lehetőség szűzhavazni is.
Nemt'om, hogy másoknak mi a jó, de szerintem a pályarendszeren minden síző és deszkás megtalálhatja a számára megfelelő utat...
Amúgy, mi is a köv. héten csapatunk ki :) - busszal megyünk.
Koccintás majd...?

Na kitartás, hamarosan büntetjük a lejtőket! :D
Előzmény: (Xero 131125)
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2012.01.06. 17:37
Hull a pelyhes fehér hó!

Dec. 17
Elkezdett esni a hó. Az első téli hó, régóta nem esett ilyen gyönyörűen.
Nejemmel forró rumos teát iszunk az ablak mellett és gyönyörködünk a puha pelyhek táncában, ahogy a fákhoz tapadnak és lágy paplanná válva betakarják a földet.

Dec.18
Csodálatos reggelre ébredtünk. A kristályos fehér hólepel befedte az egész tájat. - Micsoda látvány!
Minden fa és sövény szűzi fehér köntösben pompázik. Délelőtt havat lapátoltam, remek mozgás, évek óta először éreztem magam ilyen felfrissültnek. A garázsfeljárót meg a járdát is megtisztítottam.
Később jött egy sárga hókotró traktor és véletlenül rákotorta az útról az összenyomott havat a garázsfeljáróra.
A hókotró sofőrje mosolygott és integetett, visszaintegettem és újra kiástam a garázsfeljárót.

Dec.19
Újabb 20 centi hó esett és a hőmérséklet lement mínusz tizenkettőre.
Néhány faág letört a zúzmara súlyától. Megint kilapátoltam a garázsfeljárót, nem sokkal rá jött a hókotró traktor és megint ellen tolta buckát. A hóbucka barnásszürke színű.

Dec.20
Mára kissé felmelegedett, nagy locs-pocs keletkezett, ami délutánra jéggé fagyott. Vettem mindkét kocsinkra szöges gumikat. La akartam törni egy jégcsapot, de elcsúsztam a garázsfeljárón és hanyatt vágódtam. Az orvos 10.000.- forintot kért, szerencsére nem tört el semmim. Az időjárás jelentés újabb havazást jósolt...

Dec.21
Ma jó hideg van. Eladtam a nejem kocsiját és vettem egy négy-kerék meghajtású terepjárót, hogy el tudjon menni, bevásárolni. Megcsúsztam a kocsival az úton és nekimentem a korlátnak. A karosszéria jobb első része alaposan behorpadt. Éjjel újabb 25 centi fehér franc esett és mindkét kocsit teljesen ellepte.
Ma is lapátolhatok. A nyavalyás hókotró ma kétszer is itt volt! - WTF?!?!

Dec.22
Fogcsikorgató mínusz 19 fok van..., és szakad az az átkozott. Már nincs egy fa sem a telken, amin lenne ép ág.
Éjjel kivágott a biztosíték, és megpróbálva megmenekülni a megfagyástól, gyertyát gyújtottunk. Előszedtem a régi petróleum melegítőt is, ami felborult és majdnem leégette a házat.
A tűzet sikerült eloltanom, de a kezemen másodfokú égési sebek vannak és leégett a szemöldököm és a szempillám. Az autó megcsúszott a zimankós úton a kórház felé és teljesen összetört.

Dec.23
A kibaszott fehér nyavalya csak jön lefele, mintha fizetnének érte! A család összes ruháját fel kellett vennem, hogy a levélszekrényig el tudjak menni. Ha megfogom azt a *****, aki a hókotrót vezeti, feltépem a mellét és kiszaggatom a szívét. Azt hiszem a sarkon bújik el a sárga dög és csak arra vár, hogy befejezzem a lapátolást, és akkor százzal végigsöpör és betemeti a garázsfeljárónkat.
Az elektromosság még nem működik, a vécé befagyott és a tető egyes részei is elkezdtek rogyadozni...

Dec.24
Egész ***** éjjel az a rohadt ***** fehér szar és jég és meg a ****** tudja mi a franc szakadt a ***** földre.
A ******* ***** ***** hókotróhoz hozzávágtam a baltát, de nem találtam el.
- Nejem elköltözött...
- Az autó nem indul be...
Azt hiszem hóvakságot kaptam! Nem tudom mozgatni a lábujjaimat. Nem láttam a napot hetek óta.
Az időjárás újabb havazást jósol. Mínusz 28 fokos jeges szél söpör végig a kertben a letört fák között...

- Mit röhögsz?????? Kitépem a beleidet Te SZEMÉT!!!!!!!!!!!!!!!!!
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.12.20. 20:31
Szejasztok!

Gondolom, aki ráér, naponta rátapad a webcam képeire és álmodozik ezerrel... - mi lenne ha... ;)
Szerintem ebből a mennyiségből bőviben marad nekünk is január végére :D

Hááát mindenkinek fullos szezont...
- és "alázzátok a lejtőket"!

Üdv és Boldogság!
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.12.05. 08:53
Szejasztok!

Imáink meghallgatásra találtak...
- esik (szakad?!) a hó!!!
Remélem, meg sem áll a hóesés januárig ;)
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.11.21. 19:33
Szejasztok!

Mint említettem, idén és a tavalyi (2010)szezonban is ott csúsztunk, mindig 01.28-tól... - és volt hó rendesen.
Ezt megerősítendő mellékelek 1-2 képet, hátha jobb kedvünk lészen tőlük...
Üdv, P.
Előzmény: (Xero 124349)
Tignes-2011.JPG
Tignes-2011-havas....JPG
Tignes-HOooo.JPG
Tignes-Panorama.JPG
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.11.21. 19:12
Szia Xero!

Az első képed esetleg Alpe d'Huez-ben készült?!
Mert AZ tényleg nevezhető feketének, még lenézni is szédítő - volt! :)
Egyébként voltam annó Szlovéniában és ott a Bohinj - Vogel hegyen is volt az emlékeim szerint, egy elég meredek és főleg keskeny pálya a csúcs alatt... az is brutal volt.
Csaó, P.
Előzmény: (Xero 124532)
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.09.01. 09:56
Igen, köszönöm!
Barangoltam én is a neten, de ár / érték arányában elég vastagok az ajánlatok :(
Akkor keresgélek tovább...

Még 1x Köszi!
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2011.08.30. 16:02
Sziasztok!
Voltunk már kétszer Tignesben - mindig szerencsénk volt a hómennyiséggel -, éppen ezért megint oda megyünk 2012-ben is!
A kérdésem az lenne, hogy ismer-é valaki olyan szállást Val Claretben, ahol a 8-10fős apartmanban 2-2 wc és fürdő van...?! Eddig főleg 6fősben voltunk...
Tudom, jönnek a válaszok - a francia apartmanok nem erről híresek -, ezt én is tudom, de hátha van.
(Orcieresben vannak!)
Szóval, ha valakinek lenne ily' tapasztalata, megköszönnék egy rövid kommentet!

Mindenkinek már most, sok havat és csúszást kívánok az idényben!
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2009.12.22. 16:14
... - szerintem nem drága, mivel eme síterep "talán" a legjobb a régióban. Amennyiben rákeresel a számos utazási kínálatra, észreveheted, hogy a 84Ft ;) az jó ár. Ja az időpont, mint alább olvasható..., 01.29-02.07!
Persze sokan mennek autóval Tignes-be - ezt is megértem, de én nem szeretek ilyen távolságra vezetni. A buszon tudok pihenni és így az első este, nem alvással telik, hanem a környék felfedezésével, illetve popsitepsizéssel!!!
Hááát ennyi.
Sok-sok havat mindenhol mindenkinek!
Előzmény: (nn 77162)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.