Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (327)Időben csökkenő Időben csökkenő
hatyuka
1 élménybeszámolót írt
1
2 hónapja tag
2024.01.23. 13:05
Sziasztok!
Nagyon sok beszámolót olvastam 3 Völgyről, mielőtt mentünk, most gondoltam megosztanám a saját tapasztalataimat is, dióhéjban, pontokba szedve. :) (2024.01.13 - 2024.01.19 közötti 6 napon volt lehetőségünk kint síelni, szállásunk Les Menuires-bn volt.)

Pros:
- a sí terep hatalmas
- hó biztos
- rendkívül jó, up to date alkalmazás a síterephez
- ár/érték arányban nagyon jó szállásokat lehet kifogni (Les Menuires)
- vannak normális méretű boltok (Les Menuires)
- modern felvonók
- ingyenes sí busz nagyon könnyűvé tette a közlekedést lakhelyen belül (Les Menuires). ~20 percenként jár.

Cons:
- a sí terep hatalmas: még térképpel is könnyű rossz irányba csúszni, ha épp belefeledkezel a síelésbe/panorámába! ahol több pálya ér össze, előfordul hogy valamelyik irányból érkezve az irányjelző táblák egyáltalán nem, vagy csak részlegesen láthatóak

- térképen/applikációban más a teljes neve 1-1 felvonónak, mint ami a felvonóra ki van írva, ami először iszonyatosan össze tud zavarni, ha nem hívják fel rá a figyelmet (Val Thorens)

- viszonylag könnyen tud tömeg kialakulni: időjárás, hazasíelés.

- time pressure hazasíelésnél: Les Menuires <—> Courchevel viszonylatban (két legtávolabb lévő völgy egymástól, Orelle-t nem számolva) mire odaérsz marad kb. 1-2 órád az adott völgyben síelni, utána érdemes visszaindulni (ezt 45-60 km/h tempóval, pisi-kaki-ebédszünet kombóval számoltam)

Amire nem biztos, hogy gondolnál:
- Ha rossz völgyben ragadsz, mert pl. lekésed az utolsó felvonót készítsd a pénztárcád: Meribel - Les Menuires viszonylatban hazajutni CSAK TAXIVAL lehet, ami 2024 januárjában 200 euró lett volna 2 főre!

- A teljes síterep besíeléséhez javasolt az erős középhaladó tudás (értsd. minimum magabiztos párhuzamos síelés. A völgyeket összekötő hegyekről ugyan vannak kéknek jelölt pályák, de ezek majdnem minden esetben tartalmaznak francia viszonylatban IS simán piros szakaszokat akár több száz méteren keresztül!!!)

- Ha rossz az idő, a 3 Völgy iszonyatosan nagy büntetés: Ilyenkor beragadsz abba völgybe, ahol éppen vagy, a 600km-re szánt embermennyiség pedig konkrétan pár km-nyi pályára tömörül, amíg ki nem tisztul az idő.

- Magas fekvésű települések: 5. nap jelzett az órám, hogy alacsonyabb a véroxigén szintem a szokottnál. Ez ilyen magasságban teljesen normális és nálam nem okozott semmilyen tünetet, viszont az erre érzékeny személyeknél ez okozhat orrvérzést, rosszullétet, stb.

Utolsó gondolataim: 6 napot voltunk kint, az időjárás miatt ebből 2 nap volt szépen síelhető, 2 nap teljesen kuka az időjárás miatt, 2 nap pedig so-so (kb. fél napot lehetett síelni, időjárás miatt). A táj gyönyörű, hihetetlen mennyiségű és minőségű hó volt, nagyon jót pihentünk itt, viszont ha csak a síterepet nézem, eléggé felemás szájízzel távoztam. Ha valaki még nem járt itt, de általában véve hozzá van szokva hogy a francia pályákon kb. embert nem lát, annak egészen biztosan nem ajánlanám ezt a helyet.
IMG-6804.jpeg
IMG-6805.jpeg
IMG-6736.jpeg
IMG-6717.jpeg
IMG-6708.jpeg
Zpéter
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2024.01.21. 19:44
Ma hajnalban értem innen haza, gondoltam, írok valami értelmeset, hátha tudjátok használni. A Doron épületben laktunk ketten a párommal – hogy pici, azt tudjátok, a franciák szerint egy 15 nm lakás kétszemélyes, sőt volt egy harmadik felhajtott ágy is a falon, szerencsére ott nem aludt senki. A teljesen kifeküdt összecsukható franciaágytól (amin az alvás középkori kínzással felért) eltekintve a szállás rendben volt, néhány bosszantó apróság azért színesítette ottlétünket. Lehetne a földszinti sítárolóban egy pad, a cipő cseréjéhez, az én komfortérzetem 18 foknál többet szeretne a szobában éjszaka, amire nem volt lehetőség, nem volt free net, a házban sem, a környéken sem. Az irodában a páromnak 40 euróért akartak adni egy hét netet, ez nem kellett. Kb. 3-4 napba telt, míg rájöttünk, hogy az érkezési helye (a Menuires, Roc1 felvonó aljánál) az összefüggő házak első emelete egy bevásárló utcát alkot és ennek a közepén van LES MENUIRES FREE NET, ha regisztrálsz, kapsz egy hetet, ennyi elég is. Lehet venni Ici les menuires mobilnetet, ez 7 napra 10 euró, ezt sajnos csak későn tudtuk meg. Azért jó lenne tudni előre az időjárást, mert – becsszó így volt – egyik nap +5 fok meleg volt és eső esett, egy napra rá – 5, -9 és ami víz volt kint, minden megfagyott. Néha olyan érzésem volt, mintha egy jéghegyen, jégdombon síelnék – nem kedvencem. Gyakran volt eső is, köd is, na ezek sem kedvenceim.
A fenti hütték jók, jó behúzni, mikor kint vízszintesen viszi a havat a szél, az árak elsőre meglepőek (egy sör 10,5, forrócsoki habbal 5-6, palacsinta 5,5-7) de ugye tudjuk, nem itt kell háromfogásos ebédet enni.
Át lehet síelni fent Val Thorensbe, ott le a nagypályán, aztán egy kacskaringós kéken haza Menuiresbe, jó nagy kör, de megéri. Ha átmész, és busszal akarsz visszajönni (ez ingyenes) Menuiresbe, akkor nagyot kell küzdened a 17.10-es buszra, kb 100-an szeretnének 50 helyre beférni. A következő 18.15-ös már nyugisabb, ott van hely, nekünk csak ez sikerült.
Összességében a 6 napból 2 nap volt jó az időjárás, 4 napon pedig el lehetett csípni fél-fél nap elfogadhatót. Mindenki döntse el, megéri-e ezért utazni 1400 km-t oda, ugyan ennyit vissza és elkölteni fejenként kb. 290 000 forintot (utazás, szállás, síbérlet, kinti kaja és biztosítás.)
Peverell
33 élménybeszámolót írt
33
13 éve tag
2023.01.01. 16:49
Köszönöm a válaszokat!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2022.12.27. 09:33
Jogos, egy hetest vettem a mùlt hèten ennyièrt. Akkor a havi ès igen, az 60 euro.
Előzmény: (bouquetk 216876)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2022.12.27. 09:02
Szerintem nincs szlovén 10 napos, havit kell venni, mert az egy hetes visszafelé már nem jó. Kisbuszra meg eleve a dupla árut.
Előzmény: (bongi 216875)
bongi
37 élménybeszámolót írt
37
14 éve tag
2022.12.27. 08:52
Szia! Mi - Pécsről - minden esetben Olaszországon keresztül utazunk és szintén kisbuszunk van. Ettől persze a svájci útvonal még lehet jobb, csak az nekünk nagy kerülő. Szóval, általában hajnali 2-3-kor indulunk és az "Albertfalva" utáni U-ban történő bevásárlással együtt délután 3-4 körül érkezünk meg. A szlovén 10 napos matrica 30 euro lesz a kisbuszra és az olasz autópálya sem olcsó (cca. 130-140 euro oda-vissza), de az eddigi 6 alkalommal sosem volt dugó, vagy egyéb lassító tényező. A korábban drágának tartott olasz üzemanyag nem kirívó már, múlt héten voltunk arra és szinte magyar árakon lehet tankolni a pályán is. Alkalmanként ki van írva a következő 4-5 kút aktuális ára táblán, szóval tudsz választani. A Frejus retúr jegy, 60 vagy 80 euro, a kocsi méretétől függ, azt hiszem 80 a kisbusz. Pár eurós díj van még a végén a francia szakaszra is.
Előzmény: (Peverell 216865)
Peverell
33 élménybeszámolót írt
33
13 éve tag
2022.12.26. 17:55
Sziasztok!

Autóval utazóktól kérdezném, hogy LesMenuires síterepére Olaszország vagy Svájc felé érdemes e utazni?
Olaszországon keresztül 14 órát ír 1341 km
Svájcon keresztül 15 órát 1400 km

Ha valakinek van konkrét infója az autópálya díjakról erre a két irányra, azt megköszönném, azt tudom, hogy olasz felé még a Frejus alagúton is át kell menni, ami nem valami olcsó.
A fix díjakat (Szlovénia, Ausztria, Svájc) ismerem, az olasz és francia díjak érdekelnének, valamint az esetleges plusz költségek, mint pl. a már említett Frejus.

9 fős kisbusszal utazunk.

Köszönöm!
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2022.10.09. 10:18
Ő sokkal okosabb mindannyiunknál.
Előzmény: (Bábel Z 216201)
Bábel Z
8 élménybeszámolót írt
8
4 éve tag
2022.10.08. 21:49
Szia
Igen én is tapasztaltam hogy szinte azonos magasságokban valamiért más a klíma. Azért is bátorkodtam feltenni a kérdést, mert aki volt már ott esetleg többször is az talán tudott volna valami támpontot adni.
A pályák hosszát meg érdekesség képpen szerettem volna tudni de a lenti kommentelő számomra érthetetlen módon igen "furcsán" válaszolt 🙂
Amúgy közben kiderítettem hogy az egyik csúcsról megy egy 12km piros pálya🙂
Neked köszönöm szépen hogy próbáltál segíteni🙂
Előzmény: (D.Dani 216190)
Bábel Z
8 élménybeszámolót írt
8
4 éve tag
2022.10.08. 21:40
Végigolvastam szinte az összes hsz-t de nem volt arra vonatkozóan semmi ami a kérdéseimre választ adott volna.Amúgy meg ha értelmes válaszokat nem tudsz adni akkor kérlek ne pazarold a karaktereket kioktatásra 🙂
Köszönöm
Előzmény: (bouquetk 216179)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2022.10.05. 11:55
Nem teljesen értem a kioktatást, szerintem teljesen valid kérdések voltak, tudnék mondani egymashoz sokkal közelebbi síterepeket is, ahol az egyiken azonos magasságban gyakran sokkal hidegebb van, mint a másikon. A pályák hosszára vonatkozó kérdést se fitymálnám le, már amennyiben a hosszút nem úgy definiálod, hogy minden, ami 2 km fölött van. Bár Obertauernben pl ezeket is nyomozni kell, holott az össz km elvileg 100.
Hogy a kerdésre is válaszoljak, olyan pálya nincs a 3 völgyben, ami 2000 méter szintet tesz meg (Les2Alpesen van), de 1000 fölöttiek bőven. A jellemző időjárasról inkább olyan számoljon be, aki nem csak vágyakozva nézte a terepet, én annyit hallottam, ami veszély lehet, hogy sok átvezető megy a csúcsokon át, és szélben ezeket hajlamosak lezárni.
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2022.10.03. 18:42
👍
Előzmény: (bouquetk 216179)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2022.10.03. 13:52
Pár érdekes kérdést olvastam már a sihun, de a tied mindent visz. Annyi fáradtságot sem veszel, hogy legalább itt elolvasd a síterep ismertetőt, vagy visszaolvass a fórumban. De segítek, hogy ne fáraszd túl magad.
Mivel a pályarendszer 600 km, vannak hosszú, meg nagyon hosszú pályák, meg rövidebbek. És amelyek se ilyenek, se olyanok, azok középhosszúak, vagy nagyon rövidek.
Mivel a szezon novembertől májusig tart, az idő hol melegebb, hol hidegebb. De főképpen tél van. (Vagy ősz, vagy tavasz, de nyár nincs.) Van amikor havazik, és van amikor a nap süt. Néha fúj a szél és köd van. (Vagy csak az egyik, vagy egyik sem.)
Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: (Bábel Z 216178)
Bábel Z
8 élménybeszámolót írt
8
4 éve tag
2022.10.02. 19:48
Sziasztok!
Idén megcéloznánk 3 völgyet,és az lenne a kérdésem hogy itt milyen hosszúak a pályák? Illetve milyen szokott lenni az időjárás?(tavaly Les2Alpes-en Január 29.én +8 fok volt 1600m-en)
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2022.01.17. 20:38
Sok újat nem tudok hozzátenni Andrea leírásához, de néhány sorral azért én is szeretném dicsérni a síterepet.
Vasárnaptól (!) vasárnapig tartott a hetünk. Nagy hóesésben érkeztünk Les Menuires-be, de másnap ragyogó napsütésben kezdhettük meg a 3 völgy meghódítását. Egészen elképesztő a pályarendszer. Alig volt olyan pálya, amin többször is lecsúsztunk volna, és biztos maradtak még olyanok, ahol nam jártunk. Lehetetlenség besíelni 6 nap alatt 600 km-t. A 3 vallées app szerint -ha jól számolt- 480 km távolságot tettünk meg. Szerintem számolta a lifteket is. A liftek zöme modern, gyors, és kevés a húzós. Úgy érzem minden csúcsról lecsúsztunk. A pályák hosszúak, lendületesek, csak ritkán keveredtünk lökdösős zöldre. Nem is tudnék kedvenc pályát említeni, annyira változatosak a lejtők, hogy mindegyik nagyon tetszett. Sajnos a versenypályák zárva voltak, pedig nagyon számítottunk egy-egy ottani csúszásra is.

Les Menuires település jó helyen van, mert a többi völgy is könnyedén elérhető innen. Igaz, építészetileg ez a legkevésbé barátságos település a hatalmas házaival. 5 része van, de jár az ingyenes navette, ha éppen nem lenne az embernek kedve sétálni egy fárasztó nap után.
Pályaszállásunk olyan volt, hogy szinte a lakásba csúsztunk. Nem lehet panaszunk a lakás felszereltségére sem: indukciós főzőlap, sütő, társasjáték, raclette készlet, stb.
A helyiek igyekeznek sok programmal szórakoztatni a népet, láttunk tűzrevüt, hatalmas tűzijátékot. Rengeteg játékos lehetőség áll a gyerekek rendelkezésére.

Az árak eléggé felmentek 4 év óta, főleg a hegyi "pihenőkben". Kávé:2,50-3, sült krumpli: 7-8, a fő ételek 20-30 euróba kerülnek.

Covid helyzet: Szinte semmit nem éreztünk belőle. Talán kétszer kérték reggel kezdéskor az igazolást. A lifteknél figyelmeztetnek, ha nincs rajtad maszk, vagy bármi, ami takar. A hangulaton viszont nem látszott, tele voltak az éttermek is, főleg Courchevel-ban.

Még sokat tudnék ömlegeni a helyről. Aki teheti, egyszer menjen el az életben. Fantasztikus élmény.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2022.01.15. 18:49
Hehe, köszi Andrea!

Ez már teccik 😊
Mázlitok volt a kondiciokkal, örülök hogy jò volt!

Pár hét és irány Saas-Fee! Eszembe jutott hogy jópár éve elsétáltunk egymás mellett a föutcán, és véletlenül löttél rólunk egy sztárfotot a gleccseren!!! 🤣🤣🤣 nem találtam meg sajna…

Szólj ha erre jársz!

Üdv
Előzmény: (WAndrea 214433)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2022.01.15. 11:13
Tényleg jókor voltunk jó helyen, tényleg minden túlzás nélkül TÖKÉLETES 3 nap volt. Szikrázó napsütés, nagy hó, fantasztikusan jól kezelt pályák, eszményi csúszások, gyors liftek. Nem volt sehol tömeg, de volt sok boldog ember a pályákon és a hüttékben, még élő zene is szólt több helyen dj-vel, szóval visszajött a covid előtt annyiszor megélt all-in síélmény végre!

Az utolsó napon Saint Martin de Belleville-t néztük meg: ezt ajánlom MM-nek, aki nem szereti a "panelrengeteget". St. Martin (ejtsd kb: szanmartan) a 3-völgy régió egyetlen olyan települése, ami nem mesterséges síváros, hanem egy igazi, élő francia hegyi falu, farmerekkel, állattenyésztő gazdaságokkal, családi sajtüzemekkel, autentikus éttermekkel. Romantikus utcákon lehet sétálgatni, itt nincsenek modern épületek, csak fából és kőből épült házak, sok a bérelhető rusztikus chalet apartman közvetlenül a sípálya mellett. Van néhány gyönyörű szálloda is, de azok is hagyományos stílusban épültek.

Néhány tegnapi fotó:
https://sielok.hu/fotoalbum/st-martin-de-belleville-2022/galeria/

Ez a falu csatlakozott utolsóként a 3-völgy régióba. Azoknak ajánlják, akik szeretik a nyugodt, békés, természetes környezetet és a csendesebb családi vagy gasztro programokat. Bulizni nem ide kell jönni, arra ott van a Val Thorens, ami egyébként szintén nagyon szép hely, de teljesen más a hangulata. Abba is belekóstoltunk, majd lesz róla beszámoló.

Tegnap délelőtt hívtak egy interjúra a Jazzy rádióból, élő interjút műsorba kapcsoltak.
Itt lehet meghallgatni:
https://millasreggeli.hu/eletmod/ep-testben/sieles-kulfoldon-felresiklott-szezon...
Előzmény: (- Marky - 214392)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2022.01.14. 09:28
Gyönyörű képek!
Azért jókor vagytok jó helyen, normális világban itt már januárban is erősen figyelni kell(ett) a tömegre, alapesetben nem ilyen "egyszerű" a dolog.
Előzmény: (WAndrea 214386)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2022.01.13. 23:41
Igyekszem válaszolni minden kérdésre.

Mi repülővel utaztunk Genfig és onnen kisbusz transzferrel érkeztünk Les Menuiresbe, ezért az olaszországi tranzit témában nincs tapasztalatom.

3 nyugati oltásról szóló igazolással teljesen simán ment minden, de az uniós védettségi igazolást mindenhol kérték: a repülőtéren, a szálláson, bérletvásárláskor és az egyik étteremben is csippantották a qr kódot. Jó a kinyomtatott igazolás és az applikáció is, ha lemerülős a telefonod, akkor legyen a kabátzsebedben egy printelt verzió!

Itt a 3-völgyben teljesen mindegy, hogy milyen maszkod van, textil maszkot is elfogadják, orvosi is jó, de a nyaksál is elég, a legtöbb síelőnek az van. Minden felvonón kell hordani beszálláskor, a nyitott ülőlifteknél is. Táblákon ki van írva mindenhol angolul és franciául is, hogy kötelező és a személyzet ellenőrzi szinte minden beszállónál, és rászólnak arra, aki elfelejti feltenni.

Plusz, az itteniek elmondása szerint naponta valamelyik lift aljában megjelennek a szigorúbb ellenőrök, sorfalat állnak és megnézik + csippantják mindenkinek a védettségi igazolását, de ez csak szúrópróbaszerű ellenőrzés, mi 3 nap alatt egy ilyen szűrőn mentünk át.

Ma eltávolodtunk Les Menuirestől és eljutottunk innen jó messze: Meribelbe, Courcevelbe és Val Thorensba is. Végtelen hosszúakat csúsztunk és élveztük a változatos panorámát. Elképesztő tényleg, amerre nézel, mindenhol sípályák és síelők kanyarognak. Fantasztikus a táj, a lejtők parádésak, a felvonók többsége ultramodern, ennél magasabb színvonal síelésben számomra már elképzelhetetlen. Nonstop tűzött a nap ma is és továbbra is igazi télies idő van, a hó sehol nem veszített a tökéletesnek nevezhető minőségéből. Előrejelzések szerint még egy hétig várhatóan marad ez az időjárás, aki a közelben él vagy bárhonnan van lehetősége eljönni ide, ne hagyja ki az élményt! Január itt még nem számít főszezonnak, egyáltalán nincsenek sokan a pályákon, csak a frekventáltabb részeken kell embereket kerülgetni. Napközben többször is volt "privát pálya" élményünk. Felvonóknál egy percnél többet sehol nem álltunk többet sorban!

Itt vannak a mai képek:
https://sielok.hu/fotoalbum/troisvallees-2021-januar/galeria/
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2022.01.13. 15:48
Szuper kondiciok és képek. Nagyon jónak tünnek a pályák, hoviszonyok, stb. Gondolom szuper a sielés.

Kár hogy az egészbe belerondit a paneltenger a ''faluban....''

Többek közt ezért se mentem még sose Francia terepekre pedig itt vannak a közelben....

Jó sielést!
Előzmény: (WAndrea 214335)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.