Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

KK által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2010.03.24. 20:52
Mi éppen a hosszú hétvégén voltunk. Szuper volt minden. Itt volt a szállásunk: http://www.reisslerhof.at/
Légvonalban mintegy 12 km-re van Hauser Kaibling Talstation-tól. Kb 15 perc autóval, de a hely kárpótol a kicsit nagyobb távolságért. Egy tucat épület alkotja a falut, gyönyörű kilátással a hegyekre. Medence, szauna terem!(többféle), biliárd, bowling, mindez földalatti folyosón összekötve különböző épületekben. (Nem kell felöltözni melegen, törölközővel fürdőruhában át lehet sétálni.) A kaja kiváló, a házigazdák barátságosak. A szobák szépek. Szerintem olcsó is ezért a szolgáltatásért. Javaslom a szerkesztőnek a hely reklámozását! Ajánlom gyerekes családoknak éppúgy, mint fiataloknak, vagy idősebbeknek.
Hó volt rengeteg, sőt akkor két napig esett is. A pályák állapota jó volt. Mi csak a Hauser Kaibling-on és a Planai-on voltunk. Tavalyi térdsérülés miatt nyugdíjas tempóban.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.26. 19:38
Vid mit javasolnál beállításnak a paraméterekhez?
Eddig tényleg nem húzta meg egyszer sem a térdem, pedig azért estem párat, oldott a kötés, de mostantól változik minden.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.26. 18:25
Egyéb paraméterek: 183cm magas, 46-os láb, 12 év kézilabda. Oldalról kapott ütésnél simán leoldott a léc, nem fájt. Igazából nem szoktam esni, mert a súlyom miatt nem megyek túl gyorsan. Felesleges kockázatot nem vállalok. Szóval általában óvatos vagyok. A bosszantó az, hogy ez egy sima kék pálya volt. Most azt gondolom, hogy nagyobb sebességgel, egy meredekebb pályán jobban járok.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.26. 10:54
Nem 10 volt, csak 8-as, szervízben állították, jó közepes síelő, csak a súlyfelesleg... Szégyen, de 120kg cipővel, cuccal együtt. Ez talán az edzettséget is meghatározza, hol van már a versenysúly... De ezért is nem szoktam száguldani. Csak délután mentünk ki, 12.30-ra, s a baleset előtt csúsztunk már, be voltam melegítve, s nem voltam túl fáradt. Egyszerűen talán kiengedtem (lehet fejben is), mi történhet egy kék pályán, hadd menjen. (Két héttel korábban voltunk 5 napra, semmi gond nem volt, jöttünk mindenféle pályán, ez pedig a harmadik nap volt.)
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.25. 21:42
Agent!
Az eset röviden. Szimpla kék pálya, sok friss hóval, nagyobb hóbucka, normál, inkább lassú sebesség, kb. lejtő irányú, nem kevés súlytöbblet. A kötés kb. 100 kg-ra állítva. Az egyik léc aláfutott a hóbuckának, megakadt, a test ment tovább, s mire szép egyenletes tempóban lecsavarta a kötést, addigra szét is csavarta a szalagokat.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.25. 21:15
Mineral! Azt modta az orvos, hogy az oldalszalag egy réteges valami, és általában nem úgy szakad mintha keresztben elmetszenénk, hanem a rétegek elcsúsznak egymáson, s ha kiiktatják legtöbbször magától egymáshoz tapad. Ha én ezt jól értettem. Vannak a leleten olyanok, hogy Lachman ++, valgus stressz 0 foknál +, 30 foknál ++. Itt csak az a kérdés, hogy hány plusszos a legrosszabb. ? Én ezt nem értem. Ausztriában begipszelték, a sportban levették, (adtak egy tépőzáras oldalt két fix sín valamit) s várjuk a a természetet, hogy dolgozzon. Ezután jöhet a keresztszalag, ami majd kiderül, hogy mennyire hiányzik. Remélem nem írtam túl nagy butaságot.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.23. 22:49
Végül Pavlik doktornál kötöttünk ki a Sportkórházban. Oldalszalag plusz keresztszalag. Az oldalszalagra 6 hét rögzítés a keresztszalag pedig majd kiderül ezután, hogy műtét vagy sem. Köszönöm mindenkinek a segítségét és továbbra is várom a tapasztalatokat. Van mit tanulnunk :( . Nem utolsó sorban az a kérdés, hogy hogyan lehet elkerülni a sérülést, illetve hogyan lehet újra kezdeni.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.22. 13:25
Kedves Sorstársak!
Információt, tanácsot várnék, friss (tegnapi) térdszalag szakadással kapcsolatban. Ki kit tud ajánlani Bp-en? Holnap el kéne indulni valamerre, de merre?
Köszi!
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.11. 17:47
Köszönöm.
Még az érdekelne, hogy a kötésnek milyennek kell lennie, illve, ha egy használt deszkát veszünk, akkor azon a kötés iránya változtatható-e,és a cipő méretéhez mennyire igazítható. Tudna-e valaki konkrét helyet javasolni, hogy hol nézzük meg, mert legtöbbször csak azt olvasom, hogy kis üzlet...
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2009.02.11. 13:07
Fiaim snowboardot szeretnének!!! Elsősorban használt felszerelésben gondolkodunk, de fogalmunk sincs, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni. A főbb paraméterek:
-128 cm 30 kg 8 éves,
-150 cm 35 kg 10 éves,
-188 cm 75 kg 17 éves.
Mindhárman síelnek, közepesen. Eddig kétszer kölcsönöztünk boardot, ügyesek voltak, de abban kezdők. Bukósisakon kívül milyen védőfelszerelés ajánlott?
Sok infóra van szükségünk, mert mi szülők csak síelni tudunk! Azt sem tudjuk, hogy mennyivel nagyobb cipőt szabad venni, hogy jövőre is jó legyen. Szabad-e egyáltalán? Köszi!
(Ugyan egy másik rovatban is feltettem ugyanezeket a kérdéseket, de azt remélem, hogy itt talán többen olvassák...)
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2008.11.18. 22:42
Tudna valaki szállást ajánlani a síszünetre Stuhleckhez közel? Sajnos a Semmering Hausban már nincs. Valami hasonló árfekvés, színvonal lenne jó. Köszi
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2008.02.04. 12:47
Évek óta eltöltünk néhány hétvégét itt gyerekekkel és általában pozitív tapasztalataink vannak. Ezen a hétvégén is péntek estére érkeztünk Biela Pútra, tökéletesen kezelt kék pálya 0 perc sorállás, kevesen voltak, bemelegítésnek tökéletes volt, nem kellett hajnalban felkelni, útközben kényelmes ebéd, szuper nap volt. Szombaton késői reggeli, kb. 12 órától Záhradky 6-os ülő 5-ös számú erdei út. Elvben lezárva, de még nagyrészt jól síelhető, kb. 2-szer 15 méteres köves részekkel, amelyek a széleken kikerülhetőek voltak. Később egyre jobban kint voltak ezeken a részeken a kövek, ezért a 20-as bekötőn átcsúsztunk a FIS pályára. Nem voltak sokan, kevés kicsit jegesebb rész, kikerülhetően. A legkisebb gyermek is könnyedén lejött. Sorállás max 5-8 perc, pihenésnek is jó volt. Egész nap esett a hó, igaz a városban eső, gondolom azért voltak kevesebben. Hóesésben viszont gyönyörű az erdei kék pálya.
Vasárnap hasonlóan, nagyobb tömeg, sorállás kb. 15 perc gyönyörű napsütésben. Az erdei kék köves részei eleinte kerülhetőek a 20-as bekötőn a piros felé már figyelni kellett a köveket a meredek résznél, de hát ott nem kell száguldozni. Az erdei kék a 20-as bekötőig nagyon jó volt, és a FIS is elég jó volt. Amikor utólsónak kényelmesen lecsúsztunk az erdei pályán én lecsatoltam és lesétáltam azon a 15 méteres részen, ahol már a széleken sem lehetett kikerülni a köveket. De még így -15 méterrel is elég hosszú ez a pálya:). A szállásunk mindig a legolcsóbbak egyike, s elégedettek vagyunk. Javaslom a két pont között a legrövidebb út a mosoly elvet, és nem olyan nagy dolog megtanulni szlovákul a köszönöm szót. Összességében szuper volt a hétvége. Volt részünk esti sízésben, sőt hóesésben, gyönyörű napsütésben is. Kétségtelen, nem döntöttünk meg egyetlen távolsági és sebesség rekordot sem. Ki miért megy, milyen elvárásokkal, ehhez kell igazítani a célt. Szerintem családdal Jasna nagyon jó.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.12.31. 15:56
Zahradky, erdei kék pályája elegendő természetes hó esetén kiváló! KK
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
Topik: LOPÁS!!!
2007.02.18. 21:29
Az említett éttermet mi is szeretjük. Mit gondoltok, ha veszünk olyan "síléc lakatot" és az autóban odarögzítjük valamihez a léceket, akkor az eléggé biztonságos? Netán autóval együtt viszik? Van más ötletetek? Egyáltalán hol lehet ilyen lakatot venni és mennyibe kerül? Nem szívesen hagynánk ki a helyet, mert tényleg jókat ettünk, és a magyarokat is szívesen látják.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 20:05
Köszi! Mert ugye bármelyik weblapot is néztem, mindenhol tökéletes pályákat és havat írnak, az összes felvonó megy, én meg itt ábrándozom, hogy, ha ilyen tökéletes minden, mégis menni kéne. Minek higyjen az ember... Mi egyébként egy hete jöttünk haza, és az a hétvége tényleg szuper volt. Még a kisebb hóvihart is szerettük.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 15:16
Hahó kedves sporttársak, csak türelmesen! A kérdés az, hogy melyik webkamerán láttátok, vagy most jöttetek haza és személyes tapasztalat? Nem kételkedtem abban, hogy láttátok, pusztán én is meg akartam nézni!
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 10:04
Hol lehet látni ezeket a barna foltokat?
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.07. 10:27
Mi többször is felmentünk hátsókerék meghajtású kisbusszal hólánc nélkül, ha fel volt szórva az út, és nem frissen esett. Tehát a javaslatom: Ha látjátok, hogy szépen folyamatosan jönnek lefelé, akkor valószínű fent sem kell lánc. Kicsit feljebb is lehet menni a nagy parkolónál, ott is fel lehet tenni, ha mégis meggondoltátok, persze egyszerűbb lent. Figyeljétek a síbuszt, ha van rajta lánc, akkor nektek sem árt. A lánc nem folyamatos óvatos haladásnál felszórt útnál fontosabb, hanem mondjuk a parkolóban, ahol már alig van hely, és esetleg találtok egy kicsit havasabb részt, hát jó lenne onnan ki is jönni. Frissen esett hóban ne menjetek lánc nélkül. A nagy parkolóig nem kell lánc.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.06. 00:15
Hát lehet, hogy nem ilyen képre gondoltál, de ez van pillanatnyilag. Ekkora hóvihar volt, a video telefonnal készült a legkisebb fiamról épp most készül "szlalom versenyre". Akarom mondani, lett volna. Sajnos túl nagy a file 390kB,és így nem tudom feltenni. Ha kapok jogot Agent!, akkor felteszem. Ha küldesz egy mailt Fazzoletto, akkor átküldöm fileban!
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.05. 13:01
Először szeretném megköszönni Judy-T, Agent és Kazi79 értékes tanácsait! Teljes siker volt a síelés!
Két felnőtt és három gyerek ill. egy felnőtt két gyerek felállásban céloztuk meg a Zahradky 6 üléses felvonót. Az alapprobléma az volt, hogy a legkisebb a maga kb 110 cm-vel, hogyan fog be és kiszállni. Ehhez a férjem egyedül elég volt, mert induláskor felemelte és ráültette, ill. érkezéskor felemelte és a földre tette a legkisebbet. Az egyeten bizonytalanság az volt, hogy menet közben a kicsi lába nem ért le a léctartó csőre, így szóltunk neki, hogy véletlenül se kalimpáljon, nehogy a léc leessen. A buborékos tetőt én végig lehajtottam, így a rést minimálisra csökkentettem, és a kieséstől sem kellet félni. Beszálláskor és kiszálláskor tényleg nagyon lassan megy a felvonó, így ez elegendően magas embernek nem okoz problémát. Kb 130 cm magas gyerek már biztonsággal fel tud ülni egyedül és le is tud szállni, és a léceit rá tudja tenni a tartóra. Egyébként nekem úgy tűnt, hogy a mi kicsink volt a legkisebb a felvonónál. Szóval kedves szülők, lehet menni!
A tömegről: Szerintem nem olyan vészes, nekünk nem okozott gondot a sorbanállás, sőt még jó is volt, a gyerekek pihentek egy kicsit. A lécekre persze vigyázni kell, pl le lehet csatolni. Persze biztos vannak sokkal jobb körülmények drágábban, de gyerekekkel szerintem ez tökéletes volt.
A pályáról: Én teljesen kezdőnek nem javaslom az erdei kék pályát, mert a teteje piros, ez a térképen is látszik, méghozzá azért, mert kicsit meredekebb és eléggé buckás is volt. Láttunk olyan társaságot (magyarokat) akik fentről kiabáltak a kezdőnek, hogy tartsd a hóekét, a szerencsétlen meg nem tudott mit kezdeni a buckákkal, esett jókorát, sodort el másokat, a többiek meg fent röhögtek. Hát szerintem ez nem normális dolog. Akkor inkább csatoltassák le a lécet, gyalogoljon le az illető azon a rövid szakaszon ahol buckás, és utána tényleg könnyű a pálya, de nem annyira, mint a Biela put. Az ottani tárcsás felvonó használatát szerintem könnyen meg lehet tanulni és még ha az ember kér egy kis segítséget a személyzettől, akkor nem lehet probléma. Egyszóval a Biéla put az ideális kezdő pálya. Lehet, hogy ez már az öregedés jele, de én fontosabbnak tartom a testi épséget a poénoknál, valamint ne felejtsük el azt sem, hogy mások sem akarnak megsérülni a mi hibánkból.
A mi gyerekeink nem voltak teljesen kezdők, ügyesen jöttek le, a nagyobbaknak sem volt unalmas, szuper volt az erdei kék pálya (egy-két helyen kellett kerülgetni a hibákat), gyönyörű a havas erdő, kár, hogy vége.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.