Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Dietrich által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.03.01. 11:30
Üdv,

tegnap meg is jöttünk, király volt a hó és a pályák!

Egyedül a borcai szállás hagyott kívánni valót (kicsi, és minden áthallatszik a szomszédoktól)
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.20. 09:28
Szia Péter!

"Csak 8 éves kor alatti ingyenes bérlethez kell a fénykép" -> nekünk San Vito-ban megcsinálták a képet a helyszinen.

--------
Ott leszel holnap Borcán? Ha igen, mikor? Lehet, hogy érdekelne néhány program.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.20. 09:25
Relatív.

Egyszer, még 95-ben a tofánai pálya tetején elesett egy haverom (egyhelyben állásból fenékre ült), és nem tudott felállni, mert csak, csúszott-csúszott...a pálya alján állt meg, baja nem lett.

Másrészt, jelenleg a pályákat elhagyni TILOS és életveszélyes, mert fokozott lavinaveszély van.

A tofánai felvonó alatt van (szokott lenni) egy buckapálya is, ami középen keresztez egy kéket...na az ott veszélyes.

...és persze ott van a nyigati lanovka teteje, ahonnan egyetlen fekete pálya jön le, sziklákkal övezve, ami nagyon szép, de elesni nem érdemes ott sem.

(már csak 1 nap :))
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.19. 09:58
Üdv,

annak, aki Intersível megy Cortinára:

Figyeljetek, hogy a Voucher mellé kellett, hogy kapjatok egy "igazolás"-t (külön oldal), ami a San Vito-ban lévő bérletpénztárban 10% árengedményt ér. (ez nálunk 2 felnőtt = kb. 50€!) Én véletlenül nem kaptam meg, úgyhogy telefonáltam és mostanra pótolták.

----
megjegyzés: nem vagyok egy utazási iroda párti, de ilyen korrekt, gyors, magas színvonalú reklamációs ügyintézéssel még nem volt dolgom! Köszönet az Intersínek!
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.17. 20:34
Üdv,

Nem tudom mire ez a bántó stílus, semmi rosszat nem mondtam rád és nem személyeskedtem!

Egyébként:
Ki mondta, hogy azt mondtad? Másrészt nézz a térképre, Cortinára Magyarországról nem lehet olasz autópályán menni, maximum akkor, ha direkte kerülni akar valaki pár száz km-t. Ezen nincs mit vitatni, mert ténykérdés.

A másik téma: a károgás szót itt a jól ismert mondásból idéztem, miszerint "a varjú elkárogja ezt vagy azt", azaz: jelen esetben addig beszél balesetről, míg meg nem történik. De személyemre alkalmazni (károgsz a síbuszról) meglehetősen bántó. Mivel érdemeltem ezt ki? Amit írtam a síbuszról és a hátrányáról az szintén megfontolandó dolog, jóindulatú figyelemfelhívás volt. Te is tudod: aki síelni megy, az fokozott veszélynek van kitéve. Optimális eset NINCS a síelésben!!!

ennyi.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.17. 10:10
Különféle síbérletek léteznek, mindre rá van írva, hogy hová érvényes. Létezik kombinált és egyedi is. Pl a Dolomiti Superski jó ide is.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.17. 09:26
A világért sem szeretnék károgni, de legyünk praktikusak!

A síbuszról: szép dolog, de...dededeeeee.....mi van, ha esetleg valami gond adódik a pályán? Mivel szalad az ember a kórházba/rendőrségre....?
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.17. 09:22
üdv!

Cortinára nem megy utópálya. Ausztria felöl Toblach/Dobbiaco-nál van egy elágazás, ott kell BALRA menni. De ki van táblázva, nem lehet elvéteni. (aki egyenesen meg, az Bolzano felé jut, a Brennerhágó olasz szakaszára, arra kell menni, ha pl Marilleva, Cavalese..stb a cél)

Egyedül Klágenfurtnál van egy kis csavar, nehogy Salzburg felé menj.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.08. 20:11
Cortinán állítólag nincs állami kórház...mindenkitől kérdeztük, és mindenki azt mondta, hogy nincs...ezért kell fizetni.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.08. 12:04
Fanningbergben a SÁMSON nevű apartmanházat ajánlom, barátokkal sokszor voltunk már ott. Ára kb 200k /4-5 fős extra apartman. Közvetlen pályaszállás, a felvonótól kb 10 méterre.

Lent a városban jó éttermek és csúszdás uszoda.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.01.23. 09:09
Na ja, Marilleva király, alias Val di Sole, vagyis a nap völgye, ami azt jelenti, hogy ott tényleg legtöbbször süt a nap, és a hó is megmarad. Minden szinten jó, habár Marilleva 1400-on nemigen lehet pl este elmenni egy pizzériában, főleg, ha esik a hó - mert ha too esik, akkor nagyon esik.

És egy jótanács ha nem Marilleva 1400-i pályaszálláson laktok: használjátok SKI DEPO-t, ami 1 hétre 10-20 EUR, ás közvetlenül a pálya mellett tárolhatod a sícuccokat...tehát vége a "síbakancsban gyalogolunk a marha távoli autónk tól, hegyre fel"-nek.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.