Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mawer által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Látky
2024.01.21. 19:16
2024. január 3.-án voltam. Aznap nem volt ideális az idő sajnos. 4 órás bérletet vettem, de abból közel 2 órán át esett az eső. Tartotta még így is magát a pálya, de délutánra azért már kezdett erősen tapadni és óvatosabb köröket kellett menni. A szolgáltatások kb. megegyeznek a múlt szezonnal. A kölcsönző működik egész nagy készlettel és a fennsíkon láttam sífutókat is. A 2 tányéros felvonó és a köteles húzólift is megy, ill. lehet oktatást is kérni az instruktoroktól. Magyarul nem igazán értenek, de az angol teljesen korrektül megy nekik. Azóta nem voltam, de most szerintem szuper a pálya, így csak javasolni tudom.
Előzmény: (Freeride 220411)
Latky-20240103.jpg
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2023.12.28. 18:50
Mi történt a webkamerákkal?
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2023.02.25. 07:49
100-as sebesség a végén?
Előzmény: (HJH 218275)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Látky
2023.02.12. 15:06
Két hete voltam itt egy pénteki napon. A pálya rendben van és most a felső pont végéig működik a hosszú felvonó, mivel van bőven természetes hó. A délelőtti órákban a rövidebb felvonó nem ment, így a tanuló gyerekeket is a nagy felvonóra terelgették az instruktorok, de többször rájuk kellett szólni, hogy a sorbanállás rájuk is érvényes. (Amikor van egy 30-40 fős csoport akkor ez elég bosszantó tud lenni.) Délben mikor elvitték őket ebédelni szuper köröket lehetett menni várakozás nélkül. Délután a felső erdei szakaszon felhordódott a kavics a pályára, így az annyira nem volt jó a lécnek. Ettől függetlenül ideális nap volt.
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2023.01.19. 16:28
Holnap (2023.01.20) nyit ez a pálya is természetes hóval, de az esti nyitvatartásról még nincs infó egyelőre. A síterep bemutatása résznél viszont nem ennek a pályának a térképe látható, hanem a Látky Prasiva-i pályáé. Csak a pontosítás végett jelzem, mivel itt nincs wellness hotel, sőt valójában semmi extra szolgáltatás, csak a pálya 2 tárcsás felvonóval és egy kis faépülettel ami étkezde is egyben. (Viszont nagyon "pénztárca barát" hely.) :)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Kokava
2022.12.30. 09:36
Rövid helyzetjelentés Kokaváról a 22/23 as szezonnyitást követően. Szerdán (2022.12.28) meglátogattam újra ezt a pályát. Tömeg nem volt, de azért dél körül már 5-6 perces sorok kialakultak annak ellenére, hogy az összes tányéros lift üzemelt teljes kapacitással hiba nélkül. Vakító napfelkelte és a pálya állapota szuper, le a kalappal az üzemeltetők előtt. Délutánra itt-ott előfordultak jégfoltok, de nem volt vészes és teljesen buckamentes maradt nap végéig. Ugyan nem hosszú a pálya, de széles és jó köröket lehetett menni. (Nekem nem egészen 4 óra alatt 44 kör jött össze fél óra szünettel.) Sok a magyar hang és a személyzet is tökéletesen beszél magyarul. A napijegy sem emelkedett sokat a tavalyi árhoz képest. (18EUR+2EUR a bérlet kaució) Viszont az idén is csak kp-vel lehet fizetni, ezért előtte váltani kell annak aki ide tervez jönni. Mivel a pályán kívül már szinte minden hó elolvadt (itt is sajnos), ez picit ront az össz-hatáson, de akinek a síelés az elsődleges szempont és főként közép haladó vagy kezdő síelő, annak ez optimális terep. Tőlem most is kap egy plusz pontot és ajánlom mindenkinek :)
Kokava-2022.12.28.jpg
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.12.30. 08:55
Köszi, ma be is szerzek egyet. Nyárra meg jó lesz a mtb féktárcsára sarazás után. :)
Előzmény: (drina 216909)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.12.25. 10:26
Melyik típusú féktisztító alkalmas a jelzett folt eltávolítására? A szövetet nem károsítja? Az eredeti szín marad? Hígítva vagy töményen használandó? (Sajnos a sima vízzel megdörzsölés még csak el sem halványítja...)
Előzmény: (drina 216814)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Kosutka
2022.12.25. 10:18
Az engem is érdekelne. Már tavaly sem nyitott ki télen. Nyáron megy a bringapark. A tányéros sífelvonóval mtb-kerékpárosokat húznak fel a hegyre, aztán zúgatnak lefelé ezerrel az erdőben a dh pályán. A felvonó tehát üzemképes, de lehet h a hógyártás költségei már túl magas a tulajnak. Pedig a 21-22-es szezonban a közeli kisebb pályák mind működtek. (Kokava, Látky, de még Kocanda is...) Szupi lenne, ha újra beindulnának!
Előzmény: (sdani3 216842)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.03.24. 07:36
Ma reggel ránézve a webkamerára azt látom, hogy a hütténél +8,7C a hőmérséklet, a völgyben a panorámalift alján pedig -0,4C van 4:40 órakor. Létezik valóban ekkora hőmérséklet különbség a két pont között? Vagy a völgyi hőmérő hibás? Ebben az időben a kékestetői kamerához csatolt hőmérséklet is 8,5C-t jelez, tehát a MSZI mérése nem biztos hogy valós a pálya alján. (Persze lehet h tévedek...)
Előzmény: (Robin 215866)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Látky
2022.03.07. 17:01
Sziasztok,
Aktuális jelentés a síterepről:
2022.03.06-án (vasárnap) voltam egy napot síelni ezen a helyen. (Látky Prasiva) Délelőtt 10 órára érkeztem így kicsit izgultam, hogy lesz-e még parkolóhely, de a félelmem alaptalannak bizonyult, mert bőven volt még szabad hely ahhoz képest is, hogy ez közkedveltebb hét végi időpont volt.
Gyors napijegy vásárlás a sífelszerelés kölcsönző kasszájánál (felnőtt napijegy 18€ + 2€ bérlet kaució és kártyát is elfogadnak) majd öltözés, bemelegítés és ismerkedés a pályával. Itt még soha nem jártam, csak képeket és korábbi videokat láttam, így gyakorlatilag minden új volt számomra.
A pálya állapota nagyon rendben volt. Mivel itt nincs tömeg, így még késő délután sem volt buckásodás sehol. Nap végére ugyan jelentek meg itt-ott jégfoltok, de ettől eltekintve szuper volt.
Van egy lassabb és rövidebb tányéros húzólift amit inkább a kezdők és helyi síoktatók használtak a pálya középső részén és van egy gyorsabb és jóval hosszabb tányéros a haladók számára. (Indulásnál ez jókora lendületet ad, ezért erre kicsit figyelni kellett.) Külön öröm, hogy ez a nagy húzólift bevisz az erdőbe és igen nagy fenyők között utazva jutunk fel pár perc alatt a domb tetejére. Elvileg valahol ott lenne a sífutó pálya is, de egybefüggő vastag természetes hóréteget ott már március lévén nem nagyon láttam, de a Zerrenpach hotelnél találkoztam sífutókkal is, így gondolom van erre is mód a környéken. Az egészen kicsiknek és teljesen kezdőknek van egy köteles húzólift is és ott majdnem sík a terület, ezért az alapok is könnyen elsajátíthatók itt.
Ez a terület már magasabban helyezkedik el Kokavánál és ez jó hatással van a hőmérsékletre is. Mivel fenyves mellett fut le a pálya, vannak árnyékosabb és napsütötte részek egyaránt.
A hotelben nem jártam (jelenleg nem ott kell megvenni a napijegyet) de a jó idő miatt sokan kiültek a kávézó teraszára csak úgy napozni.
Magyarul itt már nem nagyon beszélnek, de az angollal azért el lehet boldogulni.
Zárásig maradtam (16:00) és összesen 46 kört mentem 40km/h körüli átlaggal. A liftnél max 5 perces várakozások voltak, de 14 óra után már szinte rá lehetett csúszni a beléptető kapura. Volt ugyan egy ~45 perces ebédszünetem, de folyamatos volt a pörgés és kellemesen el is fáradtam (amit inkább másnap reggel éreztem a combomban). 😊
A hotel árait megnézve (akár wellnessel egybekötve) egész jó hosszú hétvége tervezhető ide.
Ajánlom főként családosoknak, ill. olyanoknak akik nem feltétlenül a keményebb fekete pályákat részesítik előnyben.
Zerrenpach - Látky
IMG-20220306-113810.jpg
IMG-20220306-110052.jpg
IMG-20220306-105734.jpg
IMG-20220306-100721.jpg
IMG-20220306-100711.jpg
IMG-20220306-123112.jpg
IMG-20220306-100919.jpg
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.02.13. 19:50
Elég kevés infó van erről a pályáról és azok sem túl frissek sajnos. Alapvetően Kokavára szoktam menni, azonban mivel Kosutka az idén télen nem nyitott meg, így Kokava erősen nagy forgalmú lett főként hét végén, ezért gondoltam megnézem ezt a pályát (is). 2022.02.12-én (szombaton) érkeztem 10 óra körül. A parkolóban kb. 10-15 autó állt, így még bőven volt hely. A kis hüttében lehet napijegyet váltani, ami a szokásos árakhoz képest is nagyon baráti. (1 felnőtt napijegy 10 EUR) Nincs nagy infrastruktúra, de a pálya teljesen rendben volt. A két tányéros lift közötti kb. 500m-es hosszúságú pálya nagyjából azonos meredekségű mint a kokavai, bár a felső rész attól lankásabban indul, viszont az alsó részen van egy letörés ami kissé meredekebb (de nem vészes). Szombathoz képest sorbanállás szinte soha nem volt. A liftre max várakozás 2 perc volt, így elmondhatom, hogy szinte folyamatos menetek voltak. Délután 3-óráig (kis kajaszünettel) 45 kört mentem és kellemesen el is fáradtam ekkorra. A pálya tetején a fenyőerdő szélén van egy sífutó pálya is kialakítva és láttam klasszikus stílusban futókat (sőt túrasízőket is), de a gerincen végigfutó párhuzamos nyomvonal végét nem lehet innen látni. Az utóbbi meleg napok miatt a sífutó pálya melletti részeken már itt ott kilátszott a talaj. A szomszédos dombon szarvas csorda (20-30 -as csapat) volt és láthatóan különösebben nem zavarta őket az emberek közelsége. Mindent összevetve egy jó nap volt, gyönyörű napsütéssel és ugyan magyarul nem igazán beszélő, de kedves személyzettel. Elektronikus kapuk nincsenek, csak egy jegyet kaptam, amit egyszer szúrópróba jelleggel ellenőrzött a ratrak és egyben hóágyú kezelő. Aki nem szereti a nagy tömeget, annak egy jó alternatíva lehet. Ajánlom...
IMG-20220212-101825.jpg
IMG-20220212-101834.jpg
IMG-20220212-101907.jpg
IMG-20220212-111711.jpg
IMG-20220212-122157.jpg
IMG-20220212-122236.jpg
IMG-20220212-141200.jpg
IMG-20220212-141205.jpg
IMG-20220212-141243.jpg
IMG-20220212-141358.jpg
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.02.02. 19:06
Van 4B. A 4-es pálya alagút utáni szakasza ami egyenesen bekapcsolódik a piros 3-asba. Ez a 4B szakasz. De nem tudom, hogy erre a részre gondolt-e lorylaci? Én nem voltam ott. Ez szinte sík rész...
Előzmény: (magnum56 215009)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
Topik: Kokava
2022.02.02. 07:51
Sziasztok, az idén 2x voltam Kokaván. Az első alkalommal hétköznap (pénteki napon) amikor szinte alig voltak. A gyakorló pálya liftjének beindításáért külön szólnom kellett a kezelőnek, mert olyan kevesen voltunk, hogy nem vett észre minket. Akkor az egyik nagypálya ment, a másikat épp ratrakolták.A lányomat tanítottam a gyakorló pályán. Neki lécet és bakancsot is béreltünk ami mindössze 12EUR volt. A felnőtt napijegy pedig 15EUR +2EUR bérlet kaució. (Teljesen baráti.) A fiam eközben tolta a nagy pályán a köröket egész délelőtt. Szuper volt. A második alkalom múlt szombat (2022.01.29) volt. Akkor egyedül mentem és a hét vége azért érződött. Mind a 2 nagypálya ment az összes lifttel és azért lent volt némi sorbanállás. Szerencsére 5-6 percnél tovább soha nem kellett várni így sem. A pálya 9-kor nyit és 16-kor zár. Én 10-től nyomtam 15:30-ig némi ebédszünettel 49 kört. A 2 pálya állapota még délután is teljesen jó volt. Sőt délután még volt kis hóesés is. A szombati ár ua. Első alkalommal rákérdeztek a bérlet vásárláskor az oltottságra, de csak szóbeli megnyugtatás is elég volt, konkrét covid pass-t nem kellett előkeresnem. Másodszor még ennyi sem volt. Ettől függetlenül ajánlatos az igazolást magunkkal vinni, sőt az indulás előtt célszerű az ehranica oldalon is beregisztrálni, mert Szlovákiába tartózkodni anélkül nem lehet. (De ez a regisztráció csak 2 perc és 6 hónapra meg van az engedély.) Hét végén a gyorsbüfék is üzemelnek, bár azokat nem látogattam egyszer sem. Hja és van a parkoló mellett egy síovi pálya kicsiknek (és nagyoknak) ahol az alapokat el lehet sajátítani a teljesen kezdőknek is. Az szinte sík, kis köteles húzólifttel. Szóval összességében javaslom a helyet mindenkinek, mert nagyon családias. Én készülök kimenni most szombaton is. :)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.01.23. 10:01
Igen, már jó az út. Az utolsó pár száz méter kátyús csak, ami a főútról bekanyarodik a pálya felé. Nem kell Gyöngyös felé kerülni :)
Előzmény: (petibp 214681)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.01.12. 17:04
Akkor még egy szavazat a jobb oldalira. A fenyőt majd megnézzük élőben :)
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2021.12.27. 20:19
Voltak elég sokan ma, de mivel már megy a 3-as piros pálya is így megoszlott a nép. Beindították a csákányos C felvonót és sokan nem mentek le az aljba. Ennek eredményeként nem buckásodott (annyira) a vége, sőt a panoráma lift elé két lejáratot is nyitottak, hogy akinek az utolsó éles balos nehéz, az egy sokkal kisebb ívben is le tud jutni, bár az kissé szűk és meredek lett... A piros vége jegesedett kissé, de egyébként jó volt. Még a Tátra is látszott :) A parkoló is elég jeges volt, bakancsban csak óvatosan lehetett menni, de érdemes kimenni, mert szuper a feeling :). Hajrá!
Előzmény: (adalbert 213677)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.