Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lordus által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2023.12.22. 12:52
koszi szepen!
a kellemesebb piros palyakkal sincs gondja, de ertelemszeruen a kekeket preferaljuk, hogy elvezze a csuszast.
seetaxi: koszi, ez jo hir, a lenyeg, hogy azert ne kelljen 5 percet gyalogolni...
Előzmény: (- Marky - 219830)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2023.12.21. 10:26
sziasztok,
jan. vegen, februar elejen a szokasos hetunket toltjuk majd lungau regioban. regota szemezgetek turrachhal, elmennenk ide is minimum 1 napra. 7 eves gyerekkel jo valasztas lehet? mire figyeljek, hol parkoljak (koran erkezunk es olyan parkolot szeretnek, ahova a vegen biztonsagosan, nem jegen le lehet csuszni) , seetaxirol honnan lehet informalodni, hogy megy-e, mennyire szeles a hely, esatobbi... koszi, ha segitesz!
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2022.02.04. 10:29
hát... köszi, kicsit most örülök, ugyanis a kutya beteg lett, így el kell halasztanunk az utazást, de ezt látva most akkor kibírok még 2 hetet. hátha addigra jobbra fordul az idő. a hómennyiséget látva talán nem kell aggódnom :D
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2022.02.03. 05:16
sziasztok,
holnap megyunk Lungo regioba es latom, higy OTben 26bol csakn9 lift uzrmel.
pffff
miert??
koszi
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2022.01.15. 20:19
Sopronnál hány órakor keltetek át és milyen volt a forgalom, mennyit kellett várni a határon?
Előzmény: (Headviko 214446)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2019.02.02. 16:59
Rövid helyzetjelentés erről a hétről:

Oda-vissza út sima, utak rendben, lehet haladni.

TANKOLÁS: figyeljetek, hogy Lungau régióban nagyon drága az üzemanyag! 50 ft/literel simán! Így mindenkinek ajánlom, hogy odafelé tankoljon Judenburgnál. Innen már csak 80 km Lungau, és itt a Turmöl kúton mindig olcsó az üzemanyag és útba is esik. Ahogy az S36-osról lejövünk Judenburgnál, 2-300 m-en belül jobb kéz felé ott a benzinkút. A WC is ingyenes itt.

De térjünk vissza a síelésre:
Még éppen elfogadható időjárás volt a héten. Nap alig, jó ha 5 órát sütött összesen a héten. Minden reggel kevés friss hó volt a pályákon, így délutánra midnig keletkeztek buckák. Napközben is szállingózott gyakran a hó, bár ez minimális volt, nem volt zavaró. reggel mindig felhőkbe burkolóztak a csúcsok, de szerencsére 10-11-re felszálltak. Köddel alig találkoztunk, talán csak Grosseck és Obertauernben.
Sajnos az utolsó nap (tegnap) elég gáz volt, erős szél, hóesés, így Obertauernben a liftek fele dél körül meg is állt. Ahogy lejöttünk a hegyről, a műúton a havazás átváltott esőbe.

Egész héten viszonylag kevesen voltak a pályákon, nem volt nagy tumultus. 1-2 perc volt a maximum, amit liftre várakoztunk.

Ma Ausztriában nagyrészt esőben jöttünk hazafelé. Itthon már nem volt nedves az út és Móvárnál 18,5 fokot mutatott a hőmérő... Hát, fura, hogy 2 napja még -9 fokban síeltünk, most meg pólóban pakoltam ki az autót...
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2019.01.24. 18:52
Köszi, örülünk a jó hírnek! :)
remélem, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk is, ahogy néztem, ezen a héten egész jó időtök volt. Nagyon bízom benne, hogy jövő héten sem lesz nagy szél, meg köd (tavaly sajnos nagyon rossz időnk volt...)
Előzmény: (Giraffe 204019)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2019.01.18. 20:15
majd írj helyzetjelentést mind a négy Lungaui terepről (ha mentek), mert jövő szombaton mi is megyünk. köszi!

ui: ha jó idő van, akkor mind a 4 terep nagyon élvezetes!
Fanningberg mindig az első, bemelegítő napnak tökéletes. Kajázni Gammstadl hüttébe menjetek, keressétek Bélát!
Grosseck: nagyon jó a piros a hegytetőről lefelé, inkább kékes piros. felvonók tényleg kicsit régiek :) De hangulatos hely!
Katschberg: most ott a legkevesebb a hó érdekes módon.
OT: Hétköznap menjetek, hétvégén mindig nagyon sokan vannak.

Menjetek mind a 4 helyre, mi idén már hatodszor(!) megyünk vissza ide annyira bejön!

FONTOS! Special Weeks van végig januárban, ami azt jelenti, hogy 214 EUR a 6 napos felnőtt bérlet (Lungo Skipass), ami mind a 4 terepre érvényes!

Jó síelést!
Előzmény: (Ferco1971 203574)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2017.01.31. 14:55
Egyetértek Mariannal, én is múlt héten voltam, és bizony a valóság köszönő viszonyban sincs a kiírt hóadatokkal.
A pályák ugyan síelhetők, de több helyen barna foltok vannak, itt-ott kilátszik a föld is, sok helyen pedig a fű, pontosabban növényzet. Kb. a felével kell számolni, mint a "hivatalos adat"

Sajnos erősen túlzóak voltak a hójelentés adatai, mind Grossecken, mind Fanningbergben és sztem Obertauernben is, bár ott volt hó azért rendesen.

A pályák kezelése sem volt túlzásba víve, érdekes módon reggel 9:30-kor már jegesedett bizonyos részeken és látszott, hogy ezt még tegnap csúszták így le, hiszen alig lézengtek még a pályán...

De egyébként menjetek, nagyon jó kis terep ez a maga 4 pályarendszerével, egy hétre szuper választás! Kár, hogy vége az akciós heteknek...
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2017.01.31. 12:42
őőő, kupon füzet és hütték:

Sajnos nem túl pozitív a tapasztalatom.
3 hüttéből 2 helyen átvertek, nem tettem szóvá, de term. nem mentem oda még egyszer.
Az egyik helyen bár gyerek adagot kértem, felnőttet számláztak, majd amikor a kuponnal is akartam fizetni magyarázkodott, hogy a 2 eurós kuponhoz "ki kell tölteni a füzetet" - mondom: igen, ki van töltve. aztán meg, " ja, előre kell szólni... míg a másik helyen többször elfogadták úgy, hogy nem előre nyafogtam a kedvezményért...
Másik helyen kértem egy menüt, és az italt kiszámlázták külön, pedig angolul és németül is ott állt fehren-feketén, hogy benne van az árban.

Sajnos ilyen téren sokat változott a helyzet, kissé a régi szlovákiára hasonlít, bár ez talán erős túlzás. (vissza is szívtam)
Mindenesetre a kuponfüzetet így nem tudtuk teljesen kihasználni, illetve rosszul esett, hogy hülyének néznek, mert akcentussal beszélek németül, akkor biztos valami utolsó suttyó vagyok, aki még számolni sem tud húszig.

De maga a januári akció jó, olcsóbb a jegy nem is kevéssel, még nincs síszünet, és ha nem is kevesen, de nem is tömegével vannak a pályákon. Harmadszor voltam ugyan így a környéken és legközelebb is kihasználom a lehetőséget, ha adott!
Előzmény: (zerge 193031)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2017.01.31. 12:33
köszi, sajnos erre számítottam, csak titkon reméltem, hogy hátha... akkor így nem nagyon érdekes a dolog.
Előzmény: (Lackó 193490)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2017.01.30. 10:51
Febr. 5-én lesz két síbörze is, Kerék utca és Ferencvárosi Műv. Közp.
Még régen a Pecsába jártam, mert az volt az igazi, kérdezem, hogy most melyik jobb, van-e értelme elmenni, nem csak 1-2 árus van-e.
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2017.01.17. 10:35
Köszi az útmutatást!

Amikről még nem beszéltél kék pályák (a teljesség igénye nélkül), azokról kérdeznélek.
Nevezetesen: 2bc; 3ab; 12a; 16def;

Fent nevezettek még a térkép alapján hosszabbnak tűnnek és nem húzóliftesek, ezért érdekesek még számunkra.

köszi!
Előzmény: (Hogwash 192690)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2017.01.14. 19:26
köszönöm szépen, lelket öntöttél belé és én is így már bátrabban merek nekivágni! :)
Előzmény: (Hogwash 192660)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
Topik: Obertauern
2017.01.14. 16:02
1 hét múlva a régióba megyünk síelni (harmadszorra), de még itt nem voltunk.
Egyrészt mert a párom jobban szereti a kisebb, kevésbé forgalmas terepeket, ahol leginkább kék pályák vannak, másrészt elég volt a fanningberg-grosseck-katschberg trió.
Most viszont kipróbálnánk a lungo bérletet, amibe ugye OT is beletartozik.

A gondom az, hogy vegyesek az információim... Bár sok kék pályát látok itt, többen írták, hogy azért piroskásak (ez még nem baj, csak ne erős piros legyen), némelyik elég keskeny, illetve buckás, alul a felvonóknnál sokat kell botozni.
Az átláthatatlanságról is írtak páran, mondjuk a másik három pályán is hamar eligazodtunk térkép alapján, így ez kevésbé aggaszt.

Visszatérve nem azt mondom, hogy kezdő a párom, mert már 5-6 hetet síeltünk, de térd baleset miatt is és egyébként is az igazi széles, lankás kékeken érzi jól magát.

Aki járt a másik három pályán, elmondhatná, hogy főleg grosseck és katschberg-hez hasonlítva milyen OT.
Grossecken a 4a (pontosabban ez a Speierecki csúcs)-ról levezető először piros majd kék pálya nem okoz neki gondot. Igaz, mindig mondja, hogy inkább fanningbergbe menjünk, de azért szépen óvatosan gond nélkül le tud jönni ezen is.
Elég régen voltunk már erre, ezért nem emlékszem pontosan, de a Katschberg-i csúcsról lejövő pirosat is többször megtettük - nem mindig őszinte örömmel, de gond nélkül...

Szóval fentiek fényében kérdezem, hogy az OT-i kékek (és pirosak) valójában a másik három terephez viszonyítva milyenek? Nem szeretném olyan pályára vinni, hogy rosszul érezze magát... köszönöm!
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2017.01.13. 20:35
Olyan kérdésem lenne, hogy a környéken van-e lehetőség motorosszánozni? Valaki tud esetleg olyan kontaktot, akik szerveznek ilyet? köszi
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2016.12.28. 16:58
Sziasztok,
Szállás ügyben szeretnék tapasztalaton alapuló segítséget kérni.

Lehetőleg Mariapfarr közelében, valamelyik falucskában családnál (nem zajos panzióban vagy ilyesmi! - minél kisebb legyen a befogadóképesség, annál jobb) szeretnénk megszállni egy hétre, 01.21 - 01.28 között.
két fő részére egy tiszta szoba saját zuhanyzóval és kiadós reggelivel, nyugalom - ennyi az elvárás. és persze az ára sem utolsó szempont...

Szeretném, ha segítenétek.
Illetve mibe kerül most a 6 napos bérlet az akciós időszakban? (lungau, tehát obertauern nélküli verzió érdekes)
köszönöm :)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2014.10.31. 20:30
KÖszönöm szépen a sok infót! :)
Hát, ha sört kérsz, azt fizetek, bár én inkább forralt borra szavaznék ;)
Előzmény: (hkapeszi 173600)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2014.10.09. 14:44
Szállás ügyben kérnék segítséget tőletek. Többször jártunk már itt, de sajnos a régi szállásadónk nem elérhető :(
Szóval Privát háznál - családnál érdekelne bennünket szoba. 2 személyre, egy hétre. Nem kell pályaszállás! Valamelyik közeli kis faluban tökéletes. 20 km autókázás nem probléma. Fontos, hogy ne fogadó legyen, vagy valami ilyesmi, mert este aludni szeretnénk. Köszi!
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2012.01.20. 16:25
Szia Lackó,

Örülök a jó híreknek, már alig vártam, hogy valaki jelentést küldjön a helyszínről!

Aztán annak is örülök, hogy tetszett a terep, (ugye noszogattalak, hogy mindenképp menjetek el ide is, ha a régióban vagytok) sajnos mi nem tudtunk veletek menni az időpont miatt. :(
De holnap indulunk végre egy hétre, remélem hagytál némi havat a pályán az utánad érkezőknek ;)
Előzmény: (Lackó 130942)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.