Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

akatonka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2019.01.17. 16:02
Szia! A Diákolimpia a versenynaptár szerint 2019.02.18.-20. (hétfő-szerda)Mátraszentistvánon lesz.

http://skihungary.hu/index.php/verseny/versenykiiras-versenynaptar/alpes/17-alpesi-versenynaptar-2018-2019
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2018.11.28. 07:15
Sziasztok! Keresek a Murau-Kreischberg Apartman Hotelbe 2fős szállást a 10. hétre
andraskatonka@gmail.com +36309985337 Katonka András
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2018.02.14. 08:30
Kedves Cintia!
Nem akarok vitába szállni a hómennyiséget és minőséget illetően, de erre a megjegyzésre, hogy:

"Arról nem is beszélve, hogy a vasárnapi nagy roham után, biztos nem lett rendbe téve a pálya! :( Mivel elsők között voltunk Hétfőn a pályán 100% ig állíthatom."

itt a cáfolat:
http://camvid.idokep.hu/matraszentistvan_sipark_hegy/matraszentistvan_sipark_hegy-2018-02-11.webm
Előzmény: (Cintia 199407)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2018.01.26. 09:31
A síversenyekkel kapcsolatban, így a Diákolimpiával kapcsolatban is a Magyar Sí Szövetség honlapján tudsz informálódni.
http://www.skihungary.hu/hu/esemenyek
(Itt jelennek meg a kiírások és az eredmények is.)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2018.01.25. 20:09
Sziasztok! Most vasárnap (01.28.) nem lesz fent valaki közületek a Síparkban (Mátraszentistvánon)? Egy utast kellene hazajuttatni Hajdúböszörménybe. Csomagok nélkül!Üzemanyagba társulok.
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2018.01.18. 13:24
Igen lesz pénteken és szombaton is esti sízés. (A fb oldalukon és a honlapon is írták.)
Előzmény: (The Mule 198450)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2017.12.31. 23:27
Nem akarok vitába szállni veled, mert amit leírtál az való igaz, de a fotód az egy kicsit elferdíti az igazságot. A képen valóban sártengert lehet látni némi hófolttal csak az nem a sípályáról készült. A pályákon azért volt sielésre alkalmas hó.(Ha nem is a legideálisabb.)
Előzmény: (4.0 197751)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2017.11.21. 13:40
Sziasztok!
Keresek átadó üdülési jogot a 10. hétre (2018.03.10-17 között) 2 fő részére.
Köszönettel:
Katonka András
andraskatonka@gmail.com
30/9985337
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2015.01.22. 08:10
Nekem meg pontosan egy ezzel ellentétes liftkezelői magatartást volt szerencsém megtapasztalni az elmúlt szombaton, az esti sízésen. Két (kis)gyerek belemerülve a snowboardozásba akkor csúszott le a felvonóhoz, amikor azt már percekkel előtte le is állították, de a liftkezelő gondolkodás nélkül újraindította a liftet azért, hogy a két "csibésznek" ne kelljen felgyalogolnia a pálya tetején lévő parkolóig. Igaz ez Magyarországon, Mátraszentistvánon történt.
Előzmény: (csabeszka 178229)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2014.01.27. 11:17
A klaci által felvetett verzió tesztelésén mi már átestünk egy pár éve. Kb. 2-3 éve Lachtal-ban egészen addig síztem gondtalanul a feleségem bérletével, amíg a kamerával ellátott 6 üléses (Zinken-lift)kapujához nem értem. Először nem értettem, miért nem enged át a kapu. De miután tisztázódott a helyzet és felhívták a figyelmemet, a bérletek rendeltetésszerű használatára, humánusan azért még továbbengedtek.
Előzmény: (klaci 167967)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.03.22. 14:03
Feri bátyám! Ők jól írták, csak a Te géped olyan lassú, hogy még csak most ért el hozzád ez az információ!
(Ezt én sem nem hagyhattam ki.)
Előzmény: (WéberF 157900)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.03.20. 22:24
Jelen írásommal most többszörös adósságot szeretnék törleszteni. Ebben az idényben többször is jártunk a Síparkban de beszámoló írására soha nem jutott idő, ezért most próbálom meg összefoglalni az ott töltött napok élményeit.
Már a legelején, amikor sok csapadékkal riogatták a télre készülődő jónépet az időjósok, dilemmába estem szezonbérlet ügyileg. Vártam a korábbi években már megszokott akciós árakra, de mivel az valahogy nem érkezett meg erre a szezonra, így végül eltekintettem annak megvásárlásától.
Már egészen korán, karácsony előtt sikerült megkezdeni itt a kis családommal a síszezonunkat, hogy aztán szinte minden második hévégén meg tudjuk tapasztalni azt a leírhatatlan élményt, amit a sízés tud nyújtani. Szinte a kezdetektől tetemes hómennyiséggel és szinte kifogástalan pályákkal várták az üzemeltetők a síelőket. Minden pálya teljes hosszában működött (nem csak a felső rész, mint az elmúlt években elég sokszor), sőt, több év vágyakozás után az idén először még az 1-est is birtokába vehette a társadalom. Igaz néha találkoztunk foltokban jegesedéssel és némi buckásodással, de ezek soha nem lépték túl az elviselhetőség határát. A hétvégéken a déli óráktól jellemző tömeg (és ez által a lifteknél megnövekedett várakozási idő) viszont már tudott némi keserűséget okozni. Ezért leginkább az esti sízésre váltottunk jegyet, vagy ha mégis nappali síelésre szottyant kedvünk egy-egy hétvégén, akkor pedig elsőként érkezve, volt két bő óránk, hogy kiélvezzük a "szűz" és tömegmentes pályákban rejlő lehetőségeket. (Ezért tettem korábban javaslatot itt a fórumon egy rövidebb és ez által olcsóbb 1-2 órás jegy bevezetésére.)
Sok program színesítette az amúgy sem eseménytelen napokat. Múlathattuk az időt koncerteken, a vállalkozó kedvűek részt vehettek ingyenes sí, freesky, snowboard oktatásokon, a még bátrabbak megmérettethették sí/snowboard tudásukat több versenyen is. (A gyereknek hála, egyikből sem maradhattunk ki!)
A körülmények az idén úgy hozták, hogy a március 15-i hétvégét -hosszú évek hagyományaival szakítva- nem Ausztriában (Lachtalban) töltöttük, hanem ugyancsak itt Mátraszentistvánon. Ez az elején még bosszantott is, de be kell, hogy valljam: talán a sí idény legjobb hétvégéje kerekedett ki számunkra belőle! Igaz a 15.-e még szakadó hóeséssel és köddel kezdődött, de délutánra a köd felszállt és az addig leesett porhó igazi álompályát varázsolt a síelőknek. Másnap (és még vasárnap is) pedig ragyogó napsütésben lehetett róni a köröket. Mivel a hőmérséklet a napsütés ellenére sem emelkedett -6 -8 fok alá, a pályák egészen jól bírták a terhelést. A lifteknél folyamatosan növekvő várakozási időt egészen délután kettőig toleráltuk, majd egy kis pihenéssel egybekötött ebéd elfogyasztása után tértünk csak vissza, abban bízva, hogy addigra szellősebb sorokkal fogunk majd találkozni. Erre egészen az esti sízésig kellett várnunk. A márc. 15-re meghirdetett, de végül is szombatra áthelyezett síverseny (III. Sípark Kupa) rajtja is ekkor kezdődött. Az első indulók még napsütésben rajtolhattak el, de mire a közel 130 fős mezőny vége is teljesítette a távot, már egészen télies arcát mutatta az időjárás. Az eredményhirdetésig (és aztán is) fokozni kellett a tempót, hogy ne fázzunk. Ekkor már a lifteknél a kezelőkön kívül nem igazán találkoztunk senkivel. A napot (estét) fáklyás síeléssel zártuk.
Vasárnap már csak félnapos jegyet vettem, hisz délután már indulnunk kellet haza. Most is, mint mindíg rutinosan nyitásra érkeztünk, így nem volt gondom sem a parkolással, és a pénztárnál sem gyűlt meg a bajom az olykor hosszú, kígyózó sorral. Ismét szikrázó napsütéses idő és kifogástalanul karbantartott pálya fogadta az idelátogatókat. Mindez megfelelő alapot adott annak, hogy méltóképpen elbúcsúznunk a 2012/2013 síszezontól. (Bár ahogy az időjárást nézem, lehet, hogy elő kell még szednem a síléceket!)
Köszönjük Sípark!
DSC07921.JPG
DSC07682.JPG
DSC07752.JPG
DSC07773.JPG
DSC07923.JPG
DSC08146.JPG
DSC08167.JPG
DSC08189.JPG
DSC08254.JPG
DSC08275.JPG
DSC08303.JPG
DSC08313.JPG
DSC08348.JPG
DSC08371.JPG
DSC08386.JPG
DSC08405.JPG
DSC08413.JPG
DSC08421.JPG
DSC08433.JPG
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.03.13. 09:16
És láss csodát! A chrome használatával jelentősen felgyorsult a honlap elérési sebessége. (Egy gépen még mindig elég lassú így is, de ott más problémák is vannak.)
Előzmény: (zadmin 155714)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.02.22. 11:25
Sajnos nem vagyok egy számítógép guru, így az általad felvetettek végrehajtása meghaladja a tudásomat. Amit az elmúlt időszakban már megpróbáltam: memóriabővítés, böngésző váltás (explorer/chrome). Mindezek mellett rendszeres internetszemét eltávolítás, alkalmanként töredezettség mentesítés, vírusírtás. Mivel ez a probléma a napi munkámat nem befolyásolja (máshol nem tapasztalok hasonló lassúlást), ezért nem is kértem még külső segítséget ennek megoldására. Így viszont marad némi bosszankodás miatta.
Előzmény: (zadmin 155714)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.02.21. 16:07
Ilyen mélységekbe nem szántottak a gondolataim ezen probléma megoldásában, egyszerűen csak az tünt fel két-három hete, hogy mind a munkahelyi gépeknél, mind az otthoninál sokkal lassabban tudok böngészni a sielők.hu-n. Miközben más programoknál nem tapasztaltam ehez hasonló változást.
Előzmény: (TZoli 155699)
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.02.21. 14:53
De most komolyan! Csaboron és rajtam kívül senki sem tapasztalta hogy nála is belassúlt volna a honlap?
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.02.21. 14:24
Most, hogy újból nekiveselkedtem a témának és időmérő berendezést használtam az érzékszerveim helyett, be kell valljam, tényleg nem is olyan lassú! Nem kell csak 20-25 másodperc és már ripsz-ropsz ugrik is a kívánt oldalra (meg vissza). De akkor korábban miért volt sokkal gyorsabb?
akatonka
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2013.02.21. 13:47
Akkor most szólok! Már van egy pár hete, hogy egyik pillanatról a másikra, a régi, még nem szélessávú korszakot megidéző tempóra váltott az "elérési" sebesség. Mindezt úgy, hogy sem az erre a célra használt gépekben, sem a szokásaimban nem eszközöltem változtatásokat. Ugyan azokkal a gépekkel(más programot teljesen nélkülözve), a honlap minden funkciójánál oda-vissza, kb. 1/2- 1 perc a várakozási/betöltési idő. Ez azért néha elég bosszantó tud lenni!
Előzmény: (zadmin 155561)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.