Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vinczem által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2016.03.17. 11:36
Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Magas, de nagyon vékony kiskamasz fiamnak keresünk jövő szezonra lécet. Ebben a szezonban még 140cm-es gyerekléce volt, de azt már kinőtte.

Van ötletetek, hogy milyen gyártónak van és milyen típusú léce, ami kifejezetten kis súlyú, de magas kamaszoknak készül?
Most 13 éves, magas, de <40kg súlyú fiúról van szó.

Köszi szépen a segítséget!
vinczem
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
Topik: Koralpe
2013.12.28. 19:58
Koralpen a mai napon délelőtt csak a 2 db csakanyos működött, ami egymás mellett van. Délután elindítottak a piros pályakhoz tartozó csakanyost is, de a piros pályák nagyon és végig jegesek. A hegy tetején iszonyú szel fújt, a pályákon porhó ės jéggöröngyök mindenhol.
Most este ment a ratrak, de nem tudták megmondani, holnap milyen pályák lesznek.
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2013.01.03. 21:51
Azóta sem esett hó, se Bolfenk-en, se Areh-en.
Az alábbi linken látható liftek tényleg mennek, de a pályák állapota most már nem jó. :-(
http://www.pohorje.org/en/mariborsko-pohorje-winter/snow-conditions

Még az Areh-i oldal jobb egy fokkal, de csak olvadó, összetúrt hó van a bolfenki oldalon.

Még egy fontos dolog, az areh-i oldalon a Hotel Arehtől (és az ingyenes buszjárat megállójától) a Piskerig el lehet sielni az ösvényen, de visszajönni már nem lehet lécen. Az ingyenes busz viszont bemegy az erődbe, és ott felveszi a Piskernél sielőket. Sajnos, nem tudjuk hol áll meg az erdőben pontosan, mert mi kigyalogoltunk a hotelhez, és az erdőben találkoztunk a szembe jövő busszal. :-(
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.12.31. 14:10
Sziasztok!
Némi friss infó:
Bolfenk oldal (itt 28-án sem esett friss hó)
megy a tanuló tárcsás, a kétüléses lift és a 4 üléses.
A piros pálya jeges és porhavas, a kék az tiszta porhó.
Csak a hóágyúk miatt van hó.

Areh (28-án esett 10-15 cm friss hó):
Sokkal jobb a helyzet, megy a Pisker ülőszékes, a csákányos-tárcsásból csak a csákányos, a hotel Areh alatti dupla- csákányosból csak az egyik, és a mellette lévő tárcsás.
A Pisker alatti pálya alsó része tiszta jég, felette jobb, de ott is feltúrt porhó van.
A duplacsákányos piros pálya talán a legjobb minőségű, és az erdei pályák jól tartják magukat.
Gyerekekkel vagyunk, 8-10 évesekkel, meglepő módon simán mennek a jeges pályákon is, és a porhó sem zavarja őket, azaz még számukra is sielhetők a pályák.

Rengeteg a magyar kint, és igen jó lenne némi oktatás a számukra, hogy nem állunk meg a pályák közepén váratlanul. Sőt, láttunk olyat is, aki megijedt a piros jeges közepén, lecsatolt, és a pálya kellős közepén elkezdett felfelé gyalogolni. Mellette meg száguldottak lefelé a jobb sielok. Hajmeresztő volt. :
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.12.25. 22:51
A hóhelyzet minket is érdekelne, dec. 28-án megyünk, két család, kisgyerekekkel.
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.03. 10:39
Kedves Olasz Gergő,
nem, nem síeltem még pályán kívül. Illetve ha kimentem a pálya szélére, általában elsűllyedés és csúnya esés lett a vége. :-(

169 cm a magasságom pontosan, most 160 cm-es férfi lécem van. Bár többféle véleményt hallottam, de eldöntöttem, hogy 150 cm körüli, kifejezetten női lécet fogok venni. Amit cipelni is könnyebb. ;-)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.03. 10:36
Hogwash
Azt mondta egy ismerősöm, hogy a kantnijuk túl keskeny, vagy jobban kopik, mint más cégé.
Az egyik síboltban az eladó pedig egyenesen azt állította, hogy évről évre jobban spórolnak az Elan léc gyártási költségein, így kispórolják belőle az "anyagot". Szó szerint így mondta az eladó. De az is igaz, hogy ezután megpróbált rábeszéni egy de 4-5 éves új Elan lécre (itthon utánanéztem, valójában mikori).

Milf: Oké, akkor M. vagyok és bár igaz, ízlések és pofonok, sokak szerint ILF is. :P
Előzmény: (Hogwash 138244)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.02. 13:26
Köszönöm a válaszodat!

Igen, azt észrevettem, hogy sokkal szélesebb léceket kínálnak a boltok. Sőt, az egyik nagynevű bolt vezetője el is mondta, hogy amekkora most all-mountain sílécek mérete (szélesség), akkora jövőre a pályasík szélessége. :O
És ez így megy évek óta, egyre szélesednek a lécek.

MOndjuk úgy, hogy a női vonalon is akkora a kínálat, hogy nehéz választani, infó meg sokkal kevesebb van, mint férfi lécek esetén. Apropó, női sízőknek nincs fórum??
Már majdnem megvettem egy lécet 1 hónappal ezelőtt, amikor egy ismerősöm lebeszélt róla, mondván, annak a cégnek nem tartósak a lécei (Elan Zest Ice lett volna).

Az origo cikke szerint a rocker léceké a jövő, a fórumokban meg azt írják, hogy túl szélesek a pályákhoz és le fog csengeni ez a divat is.

A köv. 5-6 évre tervezek lécet venni, így tényleg olyat keresek, ami ennyi időt biztosan kibír. (És használni szeretném, nem csak kitenni a kirakatba. :-))
Előzmény: (ozsi 137635)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 16:33
Sziasztok!

Indítottam egy fórumot, NŐI rocker léc témában (https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=15203), mert ahogy látom itt a fórumon is szinte csak férfi lécekről esik szó.

Az egyik síboltban nagyon ajánlotta az eladó az Elan Zest Ice-t.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e ilyen lécet venni. Olyan lécet keresek, amivel talpon is lehet gyorsabban menni (beszitálás nélkül), de amivel meg lehet normálisan tanulni/csinálni az élen csúszást is.
Szinte mindig pályán síelek, és eddig utáltam a délutáni összetúrt hóban síelni, bizonytalannak éreztem a jelenlegi lécemmel.

Tudnátok segíteni, hogy milyen típus lehet erre jó? Vagy hülyeség lenne rocker lécet venni, ugyanerre jó egy sima carving is?

Köszi,
vinczem
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 16:28
Köszi és a mail-t is. :-)
Előzmény: (badin 134778)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 09:14
Szia Badin!

Ez egy Elan Zerst Ice léc volt, konkrétan.
15 éve tanultam meg síelni, még hagyományos léccel, oktatóval. Utána pár év kimaradt (gyerekek :-)), de az utóbbi 3 évben ismét járunk síelni. Idén voltam műanyag pályás oktatáson is, hogy megismerjem az új lécek és a régiek közötti különbséget.
Mondjuk azt, hogy középhaladó a sítudásom, inkább a rövidebb kanyarokat élvezem (piros-kék pályák), meg időnként utol akarom érni a félelemérzet nélkül, de biztonságosan száguldozó fiaimat. :-)

Élvezem a síelést, nem félek a pályákon (tudom, ez nőknél kardinális kérdés ;-)), de élen síelni még csak többé-kevésbé megy.
Ezért lenne jó egy olyan léc, amin ha akarok talpon is farolgathatok, de megtanulnék végre élen is síelni rendesen. :-)

Eddig Salomon léc-salomon bakancsom volt (6-7 évesek), idén szeretnék újítani olyanra, ami a következő 6 évet kibírja. De bárkivel beszélek, egyre jobban összezavarodom a rengeteg márka meg típus és fantázianév között. :-(

Köszi,
Magdi
Előzmény: (badin 134721)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.16. 22:35
Sziasztok!

Az egyik sífelszerelés boltban az eladó nagyon ajánlgatta a rocker léceket. Szerinte azt viszik leginkább a nők.
Szeretném megkérdezni, hogy rekreációs síelő nőnek (így írják szépen? ez volnék én) miben más egy ilyen léc?
Az eladó azt mondta, hogy ezzel lehet hagyományos módon is síelni, és carvingolni egyaránt. Jó a kezelt pályára, de a délutáni, összállt havas pályára is. De még a szűzhavas pályára is. Na és lehet vele gyorsan is menni, nem szitál be, mint a sima carving lécek.
Olyan szépen hangzott, mintha maga lenne a tökéletes csodasíléc.

Aki próbált már ilyet, megírná a tapasztalatait? Mennyire más érzés? ;-)

Még egy kérdés: mindenhol azt olvasom, hogy a síléc hossza, az áll-orr közöttig érjen. Szlovéniában jelentősen kisebb léceken síeltek a nők, ekkora léccel szinte én voltam egyedül a pályán. Max. a vállukig ért a léc.
A nőknek más méretek az irányadók?

Köszi,
Magdi
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.02. 14:29
A Martin Panziónál lehet kocsival megállni, és fölötte ki van alakítva (hálóval elválasztva a sípályáktól) egy szánkópálya. Ezért van ott annyi szánkós. És max. átgyalogolnak a szemben lévő hüttéhez, ahol lehet a szánkókat bérelni.
Előzmény: (yyyyy 132545)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.12. 12:41
Köszi a tanácsot! Akkor valamikor elmegyek hozzájuk.
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.11. 11:55
Köszi a válaszokat!
Síruhából nem is láttam még Salomon márkájút.

Akkor ezek szerint nem fogok mellé minőségben, ha továbbra is a Salomont keresem. Pedig mindenki az Atomic-ra próbált rábeszélni.
De valahogy a Salomon design jobban tetszik.És nekem kényelmesebb is. :-)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.10. 11:24
Köszi szépen!
Ők a hivatalos márkaképviselet egyébként?

Nagyon kevés cég foglalkozik Salomonnal az országban, azt már észrevettem.
Nem jó minőség? Vagy mi lehet az oka?
MIndenhol csak az atomic, rossignol és head megy...
Előzmény: (gaboca 130059)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.10. 09:13
Sziasztok!
Van egy Salomon Irony síbakancsom (szerintem 2006-os), már nagyon kopott szegény, viszont piszok kényelmes az én hobbi sízésemhez.
(Ilyen kívülről, de a flex index nincs ráírva. Ahová a flex indexet szokták írni, az enyémen Custom felirat szerepel csak.
http://www.ebay.de/itm/Salomon-Irony-cf-Damen-Skischuh-25-0-EU-39-UK-5-5-/290654558498?pt=Sport_Skisport_Skischuhe&hash=item43ac5c9922)

Szeretném lecserélni a bakancsomat, de még egy ugyanilyet nem szeretnék venni, meg gondolom, a Salomon biztos továbbfejlesztette ezt a típust is az elmúlt évek alatt, ezért az lenne a kérdésem a szakértőkhöz, hogy milyen néven futhat ennek a síbakancsnak az újabb verziója? Vagy melyiket ajánlanátok?

Hobbi síző vagyok, szeretem a kényelmes bakancsot, de azért fogja rendesen a lábamat. A lábra melegedő bélésről már nem mondanék le a jelenlegi bakancs után...:-)

Tudnátok segíteni? Mi lehet a neve az idei szezonban ennek a bakancsnak?

Köszi,
vinczem
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.03. 08:17
Utólag megválaszolom a saját korábbi kérdéseimet, hátha másnak is jól jönnek az infók:

A hegy tetején (Bolfenk oldal) 200 m sugarú körben a Bolfenk Hotel és Apartmanházak, a Hotel Videc és a Bellevue Hotelek vannak (csak a Bellevue pályaszállás, a többihez 100-200 métert gyalogolni kell a sípályától!!!). A Martin Panzióhoz és apartmanokhoz a Bolfenknél "átbukva" a hegyen, még kb. 200-300 métert lefelé kell menni egy erdei úton. Van saját parkolója, a panzió előtt lehet végig parkolni. Abszolút pályaszállás, a házból ki- és be lehetett síelni. És az előzetes infókkal ellentétben nem kedvezményes belépőt kaptunk a Bolfenk wellness-be, hanem egyszeri ingyenes belépőt (ha többször megyünk, 10% kedvezmény lett volna a többi alkalommal).

A kabinos felvonóra is érvényes a síbérlet. Viszont ha legalább 2 napos bérletet vesz az ember, csak az érvényes az esti síelésre (18:00-21:00), különben a napijegy nem, ahhoz még venni kell esti sízős jegyet. Úgy már olcsóbb a 2 napos bérlet, mint a napijegy+esti jegy. Aki a hegyen száll meg, az kérjen a recepcióján igazolást arról, hogy ott van a szállása, nekünk 20% kedvezményt adtak így a síbérlet árából (pedig 10% volt kiírva).

A két hegycsúcs közötti síbusz teljesen ingyen van, bárki felszállhat rá, olyat is láttunk a buszon, aki nem síelt. Nem kérnek jegyet, se bérletet. Aki felszállt, azt viszik. :-) 30 percenként jár, minden óra 30-kor és egészkor indul, mindkét oldalon. Kb. 20 perc a menetidő.

Kiránduló helyek: gyakorlatilag teli a hegy túrázós/kirándulós ösvényekkel, aki nem akar síelni, az túrázhat a hegyen. Sőt, a kabinos felvonóról láttuk a downhill bringapályát is, nagyon profi volt az is.

Nagyon klassz szilveszteri utunk volt, az utóbbi évek talán legjobbja. :-)

További jó síelést és sok havat!
vinczem
Előzmény: (vinczem 128434)
2011-dec-304.jpg
2011-dec-303.jpg
2011-dec-318.jpg
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.01.02. 15:36
Hazaérkeztünk Mariborske Pohorjeről.
Tegnap este és utána egész éjszaka olvadt. Csak a hegy tetején lévő hóágyúzott pályákon van hó, a Bolfenk oldalon csak az 1-es pályának a kétüléses liftig működik a pályája, így csak a kétüléses lift (D) és a tányéros (H) működik.

Az AREH-i oldalon jobb a helyzet, ott a L, M, N, O1, O2, P felvonók mennek. (Tegnap délutáni infó. Térkép hozzá itt: https://sielok.hu/images/siterkepek/maribor.jpg )
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2011.12.29. 16:41
Csak egy gyors bekukk.
Havazik! Egész nap esett az Areh-nél, délután óta Bolfenken is.
Martin Panzió ár/érték viszonylatban verhetetlen. :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.