Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mindenholottvagyok által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2011.03.16. 20:58
Mi 15.-én voltunk kint.
A hó állapota siralmas, délelőtt 11-re a pályák KO-k.
Viszont sütött a nap és kevesen voltak.

Az viszont meglepett hogy a sípálya osztrák honlapján (is) szemrebbenés nélkül hazudnak a hó vastagságáról. Volt ahol 5 cm hó sem volt, nem hogy 30-70 cm!
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.12. 13:55
Sok mindenben egyetértünk.
A 16 órás zárásra azért megjegyezném, hogy utoljára 16:00 -kor szálhatsz fel a liftre, az utolsó ellenőrző járat 16:15-kor indul, tehát aki pl. 15:59-kor felszáll, amiatt egy percel sem megy tovább a lift. A lifteseket nem is ezért illettem kritikával.

A 7 Eur-os témához még annyit hozzzátennék, hogy pl. nekem már meg sem fordul a fejemben itthon csináltatni a léceimet, mert pl. a lift aljában lévő szervízben 16 Eur volt a kis szervíz + vaxolás, amit itthon nem csinálnak meg ennyiből.
Előzmény: (lac73 87276)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.06. 15:19
Francia síterepek közül a Portes du Soleil / Avoria nem kerülhetne fel a síterepek közé (személyes kedvencem), vagy csak én nem találtam meg?
link: http://www.ski-france.com/ski-resort_____101_.html?gclid=CIfi_tanpKACFQmRZgodKRmuZA


Üdv,
Mindenholottvagyok
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.06. 15:09
Szia,

Akkor kérlek segíts azzal, hogy elmondod, hogyan lehet eljutni a 26-os pályáról vissza a 23-ra gyaloglás nélkül, amikor a 27-es le van zárva (február utolsó hetében legalábbis le volt zárva). De ha pl. 4 előtt pát perccel elcsíped még a Bergbahn felső részét, mire felérsz már nem éred el a csákányosokat. A tábla a kék 1-es pályát mutatja, mint egyedüli megoldást a piros 1-re való eljutáshoz. Na ott aztán kell halszálkázni rendesen...
Azt azért Te sem gondolod komolyan, hogy sítérképről tutira el lehet dönteni, hogy egy síterep tényleg jó-e vagy sem :)

Liftesekről már leírtam a véleményemet, ezt nem ragozom. Mi a 23-as pálya hüttéjébe tértünk be minden nap, nagyon jó volt a kiszolgálás és az étel is, és maximálisan tolerálták a három gyerekből adodó plussz macerát. Én az egy hét alatt itt egy bunkó magyarral sem találkoztam, mindenki döntse el maga, hogy ez jó arány-e, (mondjuk bunkó svéddel ugyanakkor igen, ami egy kicsit meglepett).

Remélem, hogy a szállással kapcsolatban nem rám gondoltál, mert több jót írtam róla mint rosszat :). De ha már itt tartunk (amellett hogy egy percig sem vitatom a jó árakat) Te hogy jellemeznéd azt az apartmant máshogy mint lepukkant, aminek pl. a falburkolata annyira elkopott, hogy jukas és foszladozik?

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (lac73 86694)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.06. 14:45
Csak az utolsó mondatodra reagálnék (én tiszteletben tartom mások véleményét), de ha végig olvastad volna a hozzászolásomat, akkor észrevetted volna hogy külön kiemelem, hogy ezt nem a pálya hibájaként írtam.

Jó sízést,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (molesz52 86700)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.05. 17:25
Szia,

Ha az M1 - A4 - bécsi ring - A2 - S6 - A9 - B320 utvonalat választod, akkor a pályamatricákon kívül nem kell fizetned sehol.
Amikor mentünk és jöttünk (mindkettő szombati nap volt) Liezen-nél volt egy kis dugó, így 5 és fél óra volt az út.

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (lukiandi 86671)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.04. 15:26
Nézd, én örülök hogy jót nevettél, a kis figurákat egyszer összevethetjük ha összefutunk valamilyen síterepen, de nem hiszem hogy ez számítana. És hogy gondot okozott nekem a síterep? Ezt hol írtam? Én két 4 éves és egy 6 éves gyerekkel mentem síelni és nekik nem volt ideális.
Szerintem azért, mert nem mindenki áradozik a síterepről ahonnan éppen hazajöttél az nem feltétlenül csak a negatív dolgokat tudja észrevenni (mondjuk olvasd el a Kulmhof hozzászólásomat ott van pozitív-negatív egyaránt)

A sajnálatodból nem kérek, azt tartsd meg magadra...

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (Fermany 86500)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.04. 14:12
Nézd, én örülök hogy jót nevettél, a kis figurákat egyszer összevethetjük ha összefutunk valamilyen síterepen, de nem hiszem hogy ez számítana. És hogy gondot okozott nekem a síterep? Ezt hol írtam? Én két 4 éves és egy 6 éves gyerekkel mentem síelni és nekik nem volt ideális.
Szerintem azért, mert nem mindenki áradozik a síterepről ahonnan éppen hazajöttél az nem feltétlenül csak a negatív dolgokat tudja észrevenni (mondjuk olvasd el a Kulmhof hozzászólásomat ott van pozitív-negatív egyaránt)

A sajnálatodból nem kérek, azt tartsd meg magadra...

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (Fermany 86500)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.03. 12:31
Csak leírtam a tényeket.
Nekem semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, hogy jót vagy rosszat írjak erről a síterepről.
És nem maradok itthon és a Te kedvedért sem fogok felhagyni a síeléssel.
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.02. 13:55
KULMHOF

Minden apartman más felszereltségű, erre érdemes odafigyelni, az A tipusú apartmanok konyha része kicsi, de azért el lehet boldogulni.
Az egésznek egy kicsit Zimmer Feris feelingje van, a mi általunk használt 3 apartman mindegyike le volt pukkanva.
A pályától messze van, érdemesebb a síbusszal menni (ami egy traktor, a gyerekek imádják, csak egy kicsit nagyot kerül), vagy kocsival. Hazafelé sem lehet sível menni.
Viszont a kis uszoda gyerekeknek ideális, a szaunai is szuper volt. Aki szaunázni akar az vigyen magával egy plussz törölközőt, mert csak meztelenül lehet a szaunát használni.
A kiszolgáló szemályzet kedves és segítőkész volt.
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.02. 13:48
Sziasztok,

Feb 27.-én jöttem haza Tauplitzről.
Nagy csalódás volt!

- a pályák fele átcsúszó,
- a központi részen egyik felvonótól a másikig gyalogolni-sífutni kell, ami vicc,
- a legjobb tanulópálya van a legjobban elrejtve, ahonan még köteles felvonó sem hoz vissza, gyalogolni kell,
- snowboardosoknak egy kín,
- kisgyerekekkel, kezdő síelőkkel nem jó (pl. a könnyű pályákhoz tartozó liftek rántanak induláskor),
- a beszállást szinte sehol nem segítik, még a tanuló pályákon sem,
- a kiszolgáló személyzet udvariatlan, ilyennel ezelőtt 15 évvel ezelőtt Szlovákiában találkoztam,
- alig van hóágyúzható pálya, ami a melegebb időben a nem megfelelően előkészített pályák minőségének a rovására megy.

Tehát SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!
A kezdők szenvednek rajta, a haladóknak pedig gyengék a pályák, ráadásul nem olcsóbb a bérlet mint másutt.

A múlt héten végig meleg volt az idő, ezért a pályák déltől kásásak lettek, ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, nem is a pályák hibájaként írom. Egyedül pénteken volt havazás, az hosszú pálya alsó részén persze ekkor is eső esett.
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.