Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

mindenholottvagyok által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2011.03.16. 20:58
Mi 15.-én voltunk kint.
A hó állapota siralmas, délelőtt 11-re a pályák KO-k.
Viszont sütött a nap és kevesen voltak.

Az viszont meglepett hogy a sípálya osztrák honlapján (is) szemrebbenés nélkül hazudnak a hó vastagságáról. Volt ahol 5 cm hó sem volt, nem hogy 30-70 cm!
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.12. 13:55
Sok mindenben egyetértünk.
A 16 órás zárásra azért megjegyezném, hogy utoljára 16:00 -kor szálhatsz fel a liftre, az utolsó ellenőrző járat 16:15-kor indul, tehát aki pl. 15:59-kor felszáll, amiatt egy percel sem megy tovább a lift. A lifteseket nem is ezért illettem kritikával.

A 7 Eur-os témához még annyit hozzzátennék, hogy pl. nekem már meg sem fordul a fejemben itthon csináltatni a léceimet, mert pl. a lift aljában lévő szervízben 16 Eur volt a kis szervíz + vaxolás, amit itthon nem csinálnak meg ennyiből.
Előzmény: (lac73 87276)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.03.06. 15:19
Francia síterepek közül a Portes du Soleil / Avoria nem kerülhetne fel a síterepek közé (személyes kedvencem), vagy csak én nem találtam meg?
link: http://www.ski-france.com/ski-resort_____101_.html?gclid=CIfi_tanpKACFQmRZgodKRmuZA


Üdv,
Mindenholottvagyok
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.06. 15:09
Szia,

Akkor kérlek segíts azzal, hogy elmondod, hogyan lehet eljutni a 26-os pályáról vissza a 23-ra gyaloglás nélkül, amikor a 27-es le van zárva (február utolsó hetében legalábbis le volt zárva). De ha pl. 4 előtt pát perccel elcsíped még a Bergbahn felső részét, mire felérsz már nem éred el a csákányosokat. A tábla a kék 1-es pályát mutatja, mint egyedüli megoldást a piros 1-re való eljutáshoz. Na ott aztán kell halszálkázni rendesen...
Azt azért Te sem gondolod komolyan, hogy sítérképről tutira el lehet dönteni, hogy egy síterep tényleg jó-e vagy sem :)

Liftesekről már leírtam a véleményemet, ezt nem ragozom. Mi a 23-as pálya hüttéjébe tértünk be minden nap, nagyon jó volt a kiszolgálás és az étel is, és maximálisan tolerálták a három gyerekből adodó plussz macerát. Én az egy hét alatt itt egy bunkó magyarral sem találkoztam, mindenki döntse el maga, hogy ez jó arány-e, (mondjuk bunkó svéddel ugyanakkor igen, ami egy kicsit meglepett).

Remélem, hogy a szállással kapcsolatban nem rám gondoltál, mert több jót írtam róla mint rosszat :). De ha már itt tartunk (amellett hogy egy percig sem vitatom a jó árakat) Te hogy jellemeznéd azt az apartmant máshogy mint lepukkant, aminek pl. a falburkolata annyira elkopott, hogy jukas és foszladozik?

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (lac73 86694)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.06. 14:45
Csak az utolsó mondatodra reagálnék (én tiszteletben tartom mások véleményét), de ha végig olvastad volna a hozzászolásomat, akkor észrevetted volna hogy külön kiemelem, hogy ezt nem a pálya hibájaként írtam.

Jó sízést,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (molesz52 86700)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.05. 17:25
Szia,

Ha az M1 - A4 - bécsi ring - A2 - S6 - A9 - B320 utvonalat választod, akkor a pályamatricákon kívül nem kell fizetned sehol.
Amikor mentünk és jöttünk (mindkettő szombati nap volt) Liezen-nél volt egy kis dugó, így 5 és fél óra volt az út.

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (lukiandi 86671)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.04. 15:26
Nézd, én örülök hogy jót nevettél, a kis figurákat egyszer összevethetjük ha összefutunk valamilyen síterepen, de nem hiszem hogy ez számítana. És hogy gondot okozott nekem a síterep? Ezt hol írtam? Én két 4 éves és egy 6 éves gyerekkel mentem síelni és nekik nem volt ideális.
Szerintem azért, mert nem mindenki áradozik a síterepről ahonnan éppen hazajöttél az nem feltétlenül csak a negatív dolgokat tudja észrevenni (mondjuk olvasd el a Kulmhof hozzászólásomat ott van pozitív-negatív egyaránt)

A sajnálatodból nem kérek, azt tartsd meg magadra...

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (Fermany 86500)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.04. 14:12
Nézd, én örülök hogy jót nevettél, a kis figurákat egyszer összevethetjük ha összefutunk valamilyen síterepen, de nem hiszem hogy ez számítana. És hogy gondot okozott nekem a síterep? Ezt hol írtam? Én két 4 éves és egy 6 éves gyerekkel mentem síelni és nekik nem volt ideális.
Szerintem azért, mert nem mindenki áradozik a síterepről ahonnan éppen hazajöttél az nem feltétlenül csak a negatív dolgokat tudja észrevenni (mondjuk olvasd el a Kulmhof hozzászólásomat ott van pozitív-negatív egyaránt)

A sajnálatodból nem kérek, azt tartsd meg magadra...

Üdv,
Mindenholottvagyok
Előzmény: (Fermany 86500)
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.03. 12:31
Csak leírtam a tényeket.
Nekem semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, hogy jót vagy rosszat írjak erről a síterepről.
És nem maradok itthon és a Te kedvedért sem fogok felhagyni a síeléssel.
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.02. 13:55
KULMHOF

Minden apartman más felszereltségű, erre érdemes odafigyelni, az A tipusú apartmanok konyha része kicsi, de azért el lehet boldogulni.
Az egésznek egy kicsit Zimmer Feris feelingje van, a mi általunk használt 3 apartman mindegyike le volt pukkanva.
A pályától messze van, érdemesebb a síbusszal menni (ami egy traktor, a gyerekek imádják, csak egy kicsit nagyot kerül), vagy kocsival. Hazafelé sem lehet sível menni.
Viszont a kis uszoda gyerekeknek ideális, a szaunai is szuper volt. Aki szaunázni akar az vigyen magával egy plussz törölközőt, mert csak meztelenül lehet a szaunát használni.
A kiszolgáló szemályzet kedves és segítőkész volt.
mindenholottvagyok
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.02. 13:48
Sziasztok,

Feb 27.-én jöttem haza Tauplitzről.
Nagy csalódás volt!

- a pályák fele átcsúszó,
- a központi részen egyik felvonótól a másikig gyalogolni-sífutni kell, ami vicc,
- a legjobb tanulópálya van a legjobban elrejtve, ahonan még köteles felvonó sem hoz vissza, gyalogolni kell,
- snowboardosoknak egy kín,
- kisgyerekekkel, kezdő síelőkkel nem jó (pl. a könnyű pályákhoz tartozó liftek rántanak induláskor),
- a beszállást szinte sehol nem segítik, még a tanuló pályákon sem,
- a kiszolgáló személyzet udvariatlan, ilyennel ezelőtt 15 évvel ezelőtt Szlovákiában találkoztam,
- alig van hóágyúzható pálya, ami a melegebb időben a nem megfelelően előkészített pályák minőségének a rovására megy.

Tehát SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!
A kezdők szenvednek rajta, a haladóknak pedig gyengék a pályák, ráadásul nem olcsóbb a bérlet mint másutt.

A múlt héten végig meleg volt az idő, ezért a pályák déltől kásásak lettek, ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, nem is a pályák hibájaként írom. Egyedül pénteken volt havazás, az hosszú pálya alsó részén persze ekkor is eső esett.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.