Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Astro által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.30. 13:44
Üdv!

A 20-22 euro úgy jön ki, hogy ha jól emléxem, 4,5,6 személyes apartmanjaik vannak, a 4 személyesért fizettünk 82euro/éj (igaz, mi végül 5 személyest kaptunk, így helyünk volt bőven) az 5 személyes olyan 100körül van, a 6 személyes pedig 120körül. Azt hiszem az 5 és 6 személyesk már 2 fürdővel vannak felszerelve, de minden infot megtalálsz a honlapjukon.
A Lift mint mondtam 3 perc autóval.
Igen, Ő is KIG partner, tehát vagy hozza a kedvezőbb árú bérletet, vagy kitölti neked az utalványt, amit pénztárnál tudsz beváltani és ott ez alapján kifizetni a kedvezőbb árat.
A Millenium aljánál az ilyen bérlettel rendelkezőknek van egy ingyenesen használható korrekt, fűtött sítároló(ski depot), ahol estére ott hagyhatod a léceket, bakikat, így azokat sem kell mindennap megautóztatnod.
A csoportos jegyekről nincs infóm, de a nassfeld.at oldalon biztos hogy megtalálod ezt is.

Üdv, és jó havat!
Előzmény: (h69 152897)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.29. 11:58
Üdv!

Nem, márciusban még nem jártam Nassfelden, ide mindig januárban megyünk, tavasszal a kisebb, közelebbi terepeket célozzuk.
Szerintem abszolút nem kell aggódni, biztos vagyok benne, hogy márciusban is remek a terep, hisz ha jól tudom Április 7.-ig nyitva lesznek, de akkor is csak azért zárnak mert a Carnia alja (az abszolút völgyállomás csak 600m körül van,) s már tavasszal nem nagyon lehet lesíelni addig. Jelenleg rengeteg a hó, s lövik is a pályákat, márciusban szerintem biztosan élvezhető lesz. Mondjuk, sajnos manapság kiszámíthatatlan "beteg bolygónk" időjárása, mint írtam most is meglepődtem, h eső esett. Ha visszaolvasol, (s jól emlékszem) valamikor Stani sporttárs írt egy áprilisi beszámolót, hogy akkor is remek volt.

A szállást itt találod,
http://www.landhaus-flaschberger.com/

hivatkoz nyugodtan rám (Demeter Balázs), rendkívül kedvesek, főleg németül tud a hölgy (Gabi), az angolt csak "töri".
Üdv. és jó havat!
Előzmény: (h69 152766)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.29. 10:07
Baráti Üdvözlet a sporttársaknak!
Idén ismét meglátogattuk immár kedvenc síterepünket, a Nassfeld-i síarénát. Hát, mit mondjak, ismét nem csalódtunk, sőt! Jan. 19-én indultunk, az itthoni és az ottani a nagy havazások után 1 nappal, ennek ellenére az utakkal abszolút nem volt gond, bár az előző napi hóátfúvás miatt a B50-es utat nem mertük megkockáztatni, de mint utóbb kiderült, már simán járhatóvá tették egy éjszaka alatt. Nassfelden az előző napokban leesett 1m friss hó várt minket... elméletileg. Gyakorlatilag, megérkezésünk után kétségbeesetten fogadtuk az ottani szakadó esőt, amely egész éjszaka esett, sőt másnap, vasárnap is folytatta. Ilyennel én még nem találkoztam, hogy január derekán 1600m magasan az Alpokban +4 fok, és szakadó eső. Szomorúan konstatáltuk, hogy tényleg baj van a bolygónkkal, de amíg nem áztunk péppé, addig síeltünk, illetve kezdő kis barátunkat tanítgattuk. Másnapra végre az eső havazásba váltott át, úgy 1000m-re kúszott le a hóhatár, így már élvezetesebb volt a napunk. 2 napig, amíg a havazás tartott, ratrak nyomot nem láttunk,(sőt, éjszaka a hangját sem hallottuk) csak buckákat, de annak is meg van a maga szépsége. Nassfeld az én szememben eddig sem a csodás kezelt pályái miatt volt a kedvencem, de szerdára tudtak nekem is újat mutatni a sógorok. Miután elállt a havazás, gyönyörűen "vasalt" pályák fogadtak minket minden reggel, bármerre is indultunk. Sőt, az "olasz oldalon" volt hogy még délben is jóformán mi karcolhattuk az első íveket a hegyoldalba. A magasabb helyeken, a pályán kívüli területeknek nem ártott az eső, így ott iszonyat mély porhó csalogatott egy kis freeride élményre, akár a fák közé, akár a felvonók alá. Apropó, felvonók! Még a Millenium aljánál is csak egyik reggel kellett 3 percnél többet várni, de akkor is a rengeteg osztrák iskolás miatt, egyébként bármerre jártunk az egy hét alatt, sorban állás gyakorlatilag nulla.
Apró negatívum: a buborékok azért még mindig hiányoznak az ülősökről.
Az egy hét alatt, a velünk lévő kezdő kissráccal egyetemben "szétsíeltük az agyunkat", nyitástól zárásig, a különböző nehézségű, változatos, élvezetes pályákon, kisebb hütte pihenőkkel. Kedvenc pályánk továbbra sincs, majdnem mindet csípjük. Én személy szerint a (a vízszintes részek miatt a népeket megosztó) Carniát is kedvelem, napi 2-3 szor le is jöttünk rajta. A hatalmas hó ellenére a pályákat folyamatosan lövik, valószínűleg már most készülnek a tavaszra, hogy májusig kitartsanak. A hütték változatosak, különböző stílusúak, de egytől-egyig hangulatosak, napfényesek, s nem utolsó sorban ételeik ízletesek. A szállásunk idén a szomszéd faluban, Rattendorfban volt, egy újszerű, 5 lakásos, családi vezetésű apartman házban. Ízlésésen berendezett, nagyon jól felszerelt, tágas kényelmes apartmanokkal, rendkívül barátságos, vendégszerető házigazdákkal, patent tisztasággal, sítárolóval, sícipő szárító fallal, házi állatokkal, friss tojással, szamarakkal.... s mindezt elfogadható 20-22 euro/fő/éj áron.Bátran ajánlom mindenkinek, ha kell megadom az elérhetőséget, mi biztos visszatérünk még hozzájuk. Sí busz 3 perc alatt a Millenium aljánál van, de mi inkább az időben kötetlen autót választottuk minden nap.
Száz szónak is egy a vége: A napfényes Nassfeld ismét azt nyújtotta számunkra, amit egy komolyabb tereptől elvárhatunk, s mintha a pályakezelésben is fejlődtek volna. Egy biztos, minket ismét meggyőztek, s biztosan visszamegyünk valamelyik közeli szezonban.
Addig is: Hegyre fel, Barátaim!
DSC-0252.JPG
DSC-0248.JPG
DSC-0249.JPG
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Mosoly
2011.03.11. 15:00
Nem volt nehéz. Ismerem ezt a fajt, 40 évig itt éltek a Kárpát medencében. De, ahogy az érintett topicból is kitűnik lehet, hogy még mindig köztünk járnak itt, a Mátrixban is.
Előzmény: (csabor 114657)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Mosoly
2011.03.10. 19:02
Isten mentsen minket, hogy hozzászóljon!))
Azért ide tettem.
Előzmény: (Egér 64 114641)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Mosoly
2011.03.10. 18:56
.
Matrix---Forradalmak-UJ2.JPG
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.26. 20:18
Üdv!

Köszi a gyors és korrekt tájékoztatást! Csupa jó hír. Fent lakunk majd a hegyen, de az esetleges reggeli tömeg sem tántorítana el. Igazából, már semmi és senki sem lenne képes eltántorítani az utazástól!! Még 1x köszi! További jó csúszást nektek!
Előzmény: (DMiklos 105974)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.26. 14:34
Ez érdekes, viszont jó hír, mert mindenhol január 18.-át írják utolsó havazás dátumára, s már kezdtem kétségbe esni. Kb. mennyi friss hó esett, s milyenek jelenleg a pályák? Érdekelne, mert szombaton megyünk.
Előre is kösz!
Előzmény: (DMiklos 105731)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2011.01.26. 14:27
Mi már laktunk a 14 és a 6 fős kisebb házakban is. A nagy házak a hegyre vezető út mellett vannak jobb oldalt lent, míg a kisebbek kicsit feljebb az úton, szintén jobbra egy bekötőúton megközelíthetőek. Gyalog kb. 200m, mert ki kell menni a betonútra. A "síbusz" viszont lemegy a kis házakhoz! Ha, megnézed terep térképét, ott tisztán látszanak a házak a kanyar mellett.

Üdv!
Előzmény: (kartecsni 104162)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2011.01.12. 15:08
Üdv mindenkinek!
Én, nemrég találkoztam a "brand"-del, sajna nem egy sípálya mellett, de ami késik nem múlik. íme a bizonyíték, hogy Sörapu nem a levegőbe beszél! ))
Előzmény: (PEDRO 100925)
Sorapu-brand.JPG
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2010.12.07. 12:43
Thx!
Előzmény: (AAron 96779)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2010.12.07. 12:34
AAron!

Arra boltra gondolsz, ami a névjegyed alatt van?
Becserélnék az enyémet is szted?

https://sielok.hu/apro/hirdetes/7986/

Kösz!
Előzmény: (AAron 96771)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Lachtal
2009.11.25. 10:59
Szia!
Közvetlenül a Haus Tanzstatt mögött van a Schönberg csákányos lift alsó állomása. De, le tudsz csúszni a 6-os ülős aljához is a háztól (némi botozással), és vissza is tudtok csusszanni a házhoz az ülős tetejétől. Abszolút pályaszállás. Kellemes, appartmanokkal, magyar személyzettel. Nem fogtok csalódni.
Jó havat!
Előzmény: (deby 74411)
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2009.09.14. 17:46
Szia Buboka!

Csak, megerősíteni tudom Stefi véleményét.
Többször jártam már itt, a kisebb és a nagyobb házakban egyaránt megszálltunk. A nagy, 14 személyes házak közelebb vannak a pályához, és remek a felszereltségük. 7db 2 ágyas szoba van bennük, ebből 2 egymásból nyílik, és nagyon tágas, ezek kényelmesen pótágyazhatók. 16-17 személy vígan elfér. Nem lenne érdemes kisebbet is bérelni mellé, ugyanis azok kb 2-300 méter gyalogos távolságra vannak a nagyobbaktól felfelé a hegyen, egy bekötőúton.( ez, remekül látszik a terep saját honlapjának sítérképén: http://www.turracherhoehe.at/de )A 14 személyesektől le tudsz csúszni a pályához, (kb 200m) de mindenképp le kell csatolni, amikor átkelsz a hegyre vezető aszfaltúton, visszafelé a házakhoz ugyanazon a csapáson gyalogosan tudsz menni. Vagy, a síbusz, ami 30-60percenként jár, és bevisz a kicsi ill. nagy házakhoz egyaránt. Bátran ajánlom a szállást és a terepet egyaránt, mert nagyon hangulatos, hóbiztos, és tényleg mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő pályát, még akkor is ha nem szereti a csákányos liftet, csak az ülőfelvonót.
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2008.12.01. 14:48
Hasonló problémám van.
Én is küldtem mélt!
Köszönöm.
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2008.12.01. 12:44
Én 2 éve voltam Turrach-on, igaz akkor a Sonnleitn telepen a 6 személyes házakban. Ugyanaz a cég. Azok a házak, hibátlan, komfortos, új, hangulatos alpesi hütték voltak. Olyannyira megtetszett mind a szállás, mind a síterület, h idén újra meglátogatjuk, de már mi is 14 személyesbe megyünk. Ha jól emléxem, ezek közelebb vannak a Zirbenwald pályáihoz, így elméletileg oda tudsz csusszani, de mindenképp le kell csatolnod, amikor átkelsz az úton. A térkép szerint vissza is, (bár ezt egyenlőre nem tudom, elképzelni) Ha 7-8 éve síelsz, léccel menni fog. Ha most kezded a boardot, (csakúgy mint én) akkor inkább a síbuszt ajánlom, ami kb. 3-4 perc alatt felvisz a tóhoz.
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2008.01.30. 12:47
Ha befagy, akkor schneetaxi.))
Én tavaly jártam ott, egy ski doo után volt kötve egy 4 üléses "utánfutó" a gyerekeknek, felnőtteknek. De, a felnőttek, ha akartak kapaszkodhattak egy kötélbe is, ami vontatott mint a vizisíelőket a motorcsónak. Nagyon baróti volt!
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
Topik: Koralpe
2007.11.28. 09:20
Szia Gzoli!

Kérdésedre szerintem az alábbi linkre kattintva Lackótól kimerítő választ kapsz.)

Üdv.

Astro

http://www.carvingski.hu/forum/viewtopic.php?f=7&t=6&st=0&sk=t&sd=a&start=180
Astro
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2007.11.16. 14:31
Drazse!

Nem jött át semmi. Küldd el légyszi még 1x, akár a nickem alatt találhatóra is jó lesz.

kösz.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.