Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

codyfiu által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2017.12.27. 16:55
Itt egyben látható 3 kamera képe Vartop 1 és 2 pályákról:
http://www.roxy-world.ro/camere_web.php
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2016.09.09. 09:58
Csatlakoznék az előttem szólóhoz Alpe d'Huez és Les 2 Alpes is maximálisan 5 csillagos hely. Mindkét helyen van bulihütte, délutánonként szól a zene táncolnak az emberek, kihagyhatatlan. A pályák több mint kielégítőek, mindenki talál magának valót.

Alpe d'Huez tömöttebb kis sífalu jobban egyben van minden, van sportpalota min. 20 féle sportot kipróbálhatsz itt esténként. Felvonóval körbejárható a falu így a távolabbinak tűnő szállások is pályaszállássá válnak. Van uszoda, jégpálya, focipálya, havas krosszpálya autósoknak. Számtalan pub, bolt, étterem, síkölcsönző. A falu mellett nagyon jó kezdő pályák vannak és amit én imádok benne hogy hatalmas területen fekszik, nagyokat lehet kirándulni 5 faluba lehet elsíelni, és akkor még nem említettük a 16 km-es Sarenne gleccserpályát, amúgy európa leghosszabb pályája.

Les 2 Alpes hosszú nehezebben bejárható, persze van busz. Itt is van uszoda, jégpálya. Számtalan pub, bolt, étterem, síkölcsönző. Itt a csúcs magasabban van :) és van "expressz barlangvasút" a gleccser alatt. A snowparkja világhírű és a csúcsról indul a hegy másik oldalán le a híres/hírhedt La Grave jelöletlen greccserpálya (ez pár éve külön fizetős) szintén világhírű.

Szóval mindkettő fullos de kicsit más. Kezdőknek inkább Alpe d'Huez, haladóknak mindkettő kötelező. Viszont 6 napos bérlettel felár nélkül 1, talán 2 napot átmehetsz a másik pályát is kipróbálni.
Előzmény: (Pdavid88 189238)
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2016.01.20. 13:25
Szia. Szombaton mi is Aranyoson leszünk :)
Szerintem síelésre/boardozásra éppen megfelelő lesz a hó, kb 10 napja nagyon megázott a környék, sok hó elveszett, azóta esett persze valamennyi, szóval ezért gondolom hogy csak éppen lesz megfelelő, meg a kameraképekből. A zengőkő meredekebb részei itt ott kövesek lehetnek. Ne a legjobb léceket vigyétek.
Az időjárás főleg szombaton elég hideg lesz, reggel és este -20 °C várható.
Én innen szoktam nézni az időjárást, évek óta egész jól eltalálják:
http://freemeteo.hu/idojaras/arieseni/7-nap/meteogram/?gid=686167&language=hungarian&country=romania
Előzmény: (Szitamon 186424)
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.11.26. 08:41
Kezd alakulni a helyzet :)
2015-11-261.jpg
2015-11-262.jpg
a-m1.jpg
a-m2.jpg
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.01.16. 22:15
Éppen dolgozik a ratrak :)
dolgozik-a-ratrak.jpg
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.01.12. 11:03
Romániában minden lehet. Gondolom gazdaságtalanul 2-3 embernek nem fogják járatni a felvonót. A rattrakolás meg nem az erősségük.
Hóláncot vigyetek, egy hete nekem is jól jött. Ha esik a hó, takaríthatják akárhogy, csúszni fog és ahogy előttem a kisasszony is írta az ember hirtelen veszélyesnek érezheti az autóban ülést. Hazafele 11°-os lejtő, kanyarok és hiányzó korlátok az út szélén.
Nézegessétek, egész jól eltalálják mikor is esik hó:
http://freemeteo.hu/idojaras/arieseni/7-nap/meteogram/?gid=686167&language=hungarian&country=romania
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.01.04. 23:48
Kint töltöttük a hétvégét. Szombaton a nagypálya felső részén alig volt hó, lekoptatták, jég, szikla mindenhol brrr... az alja tűrhető volt. A kispálya "hóágyúzott" tehát ugyanúgy jeges mint a másik de síelhető. Apropó, építettek egy nagy hófalat a kispálya tetején, ne kérdezzétek minek, messziről félcsőkezdeménynek néztem de ahhoz meredek, hogy felmenjen rá az ember. A zengőkő nem működött. Átmásztunk az erdőn és azért lecsúsztunk rajta, hát nem volt jó, hó azért volt de a fűcsomók látszódtak, jeges szenvedés puha hó.
Vasárnap: Nem kevés hó esett vasárnap reggelre. A nagypálya tetején jó kis szűz porhó, élveztük, ha ratrakolták volna hajnalban nem is cseszték volna szét délutánra. Az alja kifejezetten remek volt délután is. Eresztették a kezdők is rendesen, kettő akkorát pukkant előttem, hogy nekem fájt. A kispálya is elég jó volt, mentem egyet, hogy megírhassam nektek. Tömeg volt és jégfolt is akadt bőven.
A zengőkőre nem mentünk okulva a szombatból de hazainduláskor ráláttunk a pályára és csodálkozva vettük észre, hogy világított a reflektor és ment a felvonó, mintha emberek is ültek volna benne.

Felszerelés bérlés a helyszínen: Síléc 25 - 30 lei, snowboard: 30 - 35 lei.
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.01.01. 20:03
Két éve ennyi volt de nem nagyon szokott változni. Jegyárak: Régi nagy pálya: Felnőtt: 5 lei, Gyerek: 3.
Régi kis pálya: F:2-3, Gy:1-2.
Új pálya(zengőkő): F:7, Gy: 4. Itt lehet több féle tömböt is venni úgy egy picivel olcsóbb. Viszont egy tömböt csak egy ember bír használni mert 1 db papír jegyet kapsz ami több alkalomra szól, nem lehet egyszerre többet lehasználni róla mert a kapu csak az elsőt engedi át utána el kell némi időnek telnie mire újra érvényes lesz a jegy. És nagyon vigyázzatok mert a jegy hamar átnedvesedik, foszlik és tönkre tud menni, ha lehasználtad ha nem.
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2015.01.01. 13:28
Snowboard felszerelést a pálya aljában levő síkölcsönző bódékban lehet bérelni, a pályától kb 20 méterre :)
Snowbikeot szerintem tudod használni, persze ez csak tipp. Az új pályán vannak pályafelügyelők és az hasonlóan működik mint egy nyugati pálya, ott kérdezd meg a liftkezelőket, román nyelvtudás előny, bár néhány beszél magyarul. A két régi pályán viszont kb a kutyát se érdekli mit csinálsz, fizetsz a felvonóért oszt részükről be is van fejezve a történet. Pár éve saját szememmel láttam, hogy a kis pályán, természetesen teljes üzem mellett, itt ugye főleg gyerekek, kezdők síelnek, motorosszánnal felvontattak a pálya tetejére egy nagy felfújható fánkot három kövér tag beleült az egyik fújt egy sípot és így száguldottak le, én két embert láttam aki nem tudott félreállni, őket fék nem lévén teljes sebességgel gázoltak el, szerencsétlenek lepattantak és elterültek a hóban. Szóval szerintem használhatod a snowbikeot :) De gondolom az előbbi kiváltság csak a pálya tulajának és gátlástalan haverjainak jár.
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2014.02.03. 22:14
3000-nél tuti olcsóbb lesz, ha jól alkudtok és többet kölcsönöztök 1500 körül itt is odaadhatják. A kölcsönzők a régi pályák aljában vannak. Induljatok korán Gyuláról is 3 óra az út. Snowboarddal az új pályát ajánlom az ülős felvonó miatt. Szombaton mi is kint leszünk. Jó szórakozást.
Előzmény: (Anksu 168535)
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2014.02.01. 13:02
Igen lehet snowboardot és cipőt is bérelni, van egy kis utca a pálya aljában, ahol sok kis fabódéból kínálgatják a különféle sporteszközeiket a helyiek, van sok szánkó, léc board. De nem mondanám túl újnak és jónak őket. Ha van lehetőséged itthonról bérelj inkább. Igaz kint talán egy kicsivel olcsóbb, alkudjatok, van bőven konkurencia.
Előzmény: (Anksu 168456)
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2012.01.02. 23:34
Mi sem fogadtunk vezetőt, kalandos volt de nagyon megérte :)
Előzmény: (Xero 128998)
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2011.02.03. 17:51
Este:
este.jpg
este3.jpg
este2.jpg
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2010.09.13. 11:26
A hétvégén jártunk az aranyos völgyében és láttam pár újítást. Az aranyosi pálya melletti irtáson jobbról megkezdődtek a munkálatok építik a felvonót.
Aranyos falu után pár kilóméterrel új sípályát építenek.
Nézzétek meg a képeket.
aranyos-01.JPG
aranyos-04.JPG
aranyos-07.JPG
uj-palya-01.JPG
uj-palya-05.JPG
uj-palya-06.JPG
uj-palya-08.JPG
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2010.05.20. 09:55
Aranyos májusban:
arieseni-majus.JPG
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.12.21. 22:03
Sziasztok, Én tavaly voltam Paganellán síelni, a pálya szuper, minden igényt kielégít, csak dicsérni tudom, kezdőknek, haladóknak, profiknak. Ha "vérprofi" vagy és csak fekete pályán "tudsz" síelni, ne ide menj.
Molvenoban laktunk a ***Hotel Auroraban. A személyzet korrekt. A szobák melegek voltak, főleg a kétágyasak kényelmesek, a 4 ágyasban van 1 emeletes +2 heverő, nekünk teraszunk is volt,lehet cigizni és piát hűteni, kiléptem és elém tárult a csodálatos tó, az ágyak jók, az étel bőséges, reggeli mindíg hasonló de többféle így lehetett kombinálgatni, friss péksütit is kaptunk. A vacsorát magyar szakács készítette (mindig finom volt) kétféléből lehetett választani: 1 magyaros, (pl: sült csirke, sertéssült+ köret, stb) 2. olasz tészta (volt jobb is pl:bolognai és gyengébb is pl:fokhagymás tészta( kissé szegényes és betegen fokhagymás :) de kipróbáltam), ja annyit ettél amennyit akartál mindkettőből, meg amíg jutott, de volt bőven. Sorba kellett állni és a szakács szedte (szerintem jó a módszer mert így senki nem barmolja össze a kaját és nem szedi ki csak a javát), igaz volt nagy tülekedés a sorban, de ne csodálkozzunk Magyarok vagyunk és néha nem tudjuk átlépni az árnyékunkat :) Asszem csak a sültcsirke fogyott el a többiből maradt is.
Negatívuma a hotelnak a "melegvíz" hiánya. Reggel sem és este sem volt, pedig többször kerestem. Mikor hazaértünk a sielésből felstartoltunk ledobáltuk a ruhát és gyorsan be a zuhany alá na ilyenkor volt langyos víz (a leggyorsabbaknak) naponta cseréltünk a szobatárssal hogy ki megy előbb. A másiknak maradt a hideg. Természetesen panaszkodtunk a recepción de természetesen a jól bevált dumával leráztak: Tudnak róla és szóltak a szerelőnek csak még nem jött! A vendég a hibás mert elzárt valami csapot! stb. Szerintem a főnök a hibás mert vagy nincs nagyobb kapacitás de ezt nem hiszem, vagy egyszerűen spórolnak rajtunk a melegvízzel, ami szemétség és buta logika mert a vendég elégedetlen és pl leírja egy ilyen nagylátogatottságú fórumon.
Mindemellett van lift, a földszinten ingyen csocsó, rtl klub (ha valaki tv-t nézni menne)
A városka éjjel kihalt volt, de nappal van abc, boltok, grappa üzlet talán kettő is, kóstolót is adnak és nem túl drága mi többfélét is vettünk, pizzéria(este is valameddig nyitva)
Összességében pozitív élményekkel tértem haza, az olaszok tök lazák nem stresszelt ott senki :)
https://sielok.hu/fotoalbum/565919/kep/1/
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.02.16. 08:51
Sziasztok. Segítene valaki. Ha kabinos felvonóval utazunk ott a síelők a kabinon kívül levő tartókban tudják szállítani a léceiket (ha jól tudom), a boardosok mit csinálnak a deszkáikkal, hogy viszik fel a pálya tetejére, esetleg a kabinba be lehet vinni?
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.02.16. 08:43
Sziasztok. Február 15-én voltam Aranyoson. Délelőtt a szokásos tömegnyomor, kb 2-től fogyott a tömeg 3-tól alig kellett sorban állni a nyagypályán. A kispályán egész nap közelharc volt a sorban a poziciókért. A pálya felső része erősen jeges néhol a kövek is karmolászták a boardomat, az alja egész jó.
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.02.12. 12:29
Kedves Attila.
Ha síelni szeretnél akkor biharfüredet egyáltalán nem javaslom. Tudtommal ezen a télen nem is működik a felvonó és a pálya meglehetősen rövidke, sőt a teteje alig pár méter széles az alja is max szánkódombnak menne el. Gyerekek tanulására jó semmi másra. A környezet viszont csodaszép, talán szebb is mint vartopon (aranyos).
üdv. codyfiu
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.